Полезные материалы

Як правильно обладнати робоче місце для школяра

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

30 серпня 2011, 9:10 Переглядів: 30 серпня 2011, 9:10 Переглядів:   Монітор потрібно розташовувати посередині столу, навпроти дитини

Монітор потрібно розташовувати посередині столу, навпроти дитини.

Напередодні початку нового навчального року треба оновити не лише шкільний гардероб і вміст рюкзака, але і підготувати робоче місце. І до цього питання варто поставитися з усією серйозністю, адже невдало підібрані меблі, розташування комп'ютера на столі можуть стати причиною сколіозу і сів зору. Про те, як організувати правильний навчальний куточок, нам розповіли головний реабілітолог Центру Євмінова Ірина Собко, керівник Центру традиційної медицини доктора Ізмайлова Дмитра Ізмайлова і дизайнер інтер'єру Ігор Мусієнко.

СТІЛ

  • При роботі світло повинне падати зліва і спереду для правшів і праворуч для лівшів: при неправильному висвітленні на зошит падає тінь. Оптимальний світло - з вікна. Додатковий - максимально наближений до природного: можна встановити лампу денного освітлення або настільну лампу з лампою розжарювання 60 Вт. Дуже яскраве світло псує зір.

  • Оптимальна відстань робочого столу від вікна - 50 см, мінімально допустимий - 15 см. Якщо він буде максимально наблизити до вікна, то денне світло буде відбиватися від поверхні стола, що буде втомлювати очі.

  • Сидячи за робочим столом, дитина повинна спиратися на три точки: руки, ноги, попу. Коліна не повинні упиратися в стільницю.

  • Відстань від рівня очей до поверхні столу має бути 30-35 см.

  • Матеріал. При покупці обов'язково запитайте сертифікат екологічності, який видається лише в тому випадку, якщо при обробці деревини використані безпечні лаки.

  • Робоча поверхня стола повинна мати глибину 60-80 см, ширину - 120-160 см. Відстань між тулубом і краєм столу повинна дорівнювати ширині долоні або 5 см. При роботі лікті дитини не повинні звисати зі столу.

  • Кути повинні бути закруглені, щоб дитина не набивав синці.

  • Добре, якщо ніжки столу мають регулювання по висоті, але не обов'язково.

  • Висота столу повинна бути на 5-6 см вище ліктя опущеної руки стоїть дитини. У цифрах це виглядає так: зростання 110-119 см, висота столу - 52 см; зростання 130-139 см, висота столу - 62 см; зростання 140-149 см, висота столу - 68 см.

  • Відкриті полиці не повинні знаходитися над головою дитини, але повинні бути в досяжності витягнутої руки: щоб дотягуватися до вмісту полки, не встаючи зі стільця.

  • У сидячому положенні край столу повинен розташовуватися на рівні грудей. Ноги повинні упиратися в підлогу під прямим кутом і коліна не підпирати стільницю. Локоть опущеною руки дитини повинен перебувати нижче рівня стільниці на 5-6 см.

  • Для молодших школярів важливий нахил стільниці (до 30 градусів): в цьому віці діти часто малюють і займаються кресленням, тому відстань від очей до верхньої і нижньої точки малюнка має бути однакове.

  • Добре, якщо підставка для книг не займає простір стільниці, а монтується вертикально до неї.

[Housing1]

СТІЛЕЦЬ

Для старшого школяра підійде класичний офісний стілець: вони виконуються з урахуванням ергономіки і розраховані на роботу людину до 8 годин на добу. Молодшому школяреві краще купити стілець, який буде рости разом з малюком. Стілець повинен відповідати таким вимогам:

  • Висота спинки має регулюватися по росту дитини, як і висота ніжок.

  • Ніжки повинні бути на коліщатках з обов'язковою фіксацією: щоб стілець не перетворився на гоночний апарат.

  • Сидіння стільця має обертатися навколо своєї осі на 360 градусів.

  • При сидінні дитина спиною повинен стосуватися стільця.

  • Кут між колінами дитини повинен бути 90-100 градусів. Стілець малий, якщо коліна зігнуті під гострим кутом і великий, якщо дитині необхідно відкидатися назад, щоб спина стикалася зі спинкою стільця.

  • Сидіння стільця не повинно дуже відкидатися назад і обов'язково повинно фіксуватися. Кут не повинен перевищувати 130 градусів.

  • Для столу висотою 52 см висота стільця повинна бути 32 см, 62 см висота передбачає 38 см для стільця, і 68 см - 41 см відповідно.

  • Відстань від спинки до кінця сидіння має відповідати розміру "м'якого місця".

  • У дитячого стільця не повинно бути підлокітників: спираючись на них, дитина розслабляє спину.

  • Оббивка для стільця не повинна бути шкіряною або зі шкірозамінника: вони не "дихають", і тіло дитини пріє. В ідеалі це синтетичні волокна (вони легко миються) з додаванням натуральних тканин: віскоза (40-25%) + бавовна (60-75%).

  • При покупці вимагайте у виробника гігієнічний сертифікат, в якому вказані матеріали, з яких зроблені меблі.

КОМП'ЮТЕР

Монітор потрібно розташовувати посередині столу, навпроти дитини. Його розміщення збоку, під кутом, досить швидко призведе до викривлення хребта. Коли дитина працює за таким комп'ютером, таз "дивиться" прямо на стіл, а грудна клітка повертається до монітора. Постійне утримання такої пози сприятиме формуванню викривлення в грудному і шийному відділах хребта.

Якщо у дитини - ноутбук, то він не повинен бути нижче рівня очей. Інакше доведеться до нього нахилятися, що сприятиме формуванню сутулості. Тому купите під ноутбук підставку.

ПОРАДИ ДИЗАЙНЕРА

Дитина любить грати. Не позбавляйте його цієї можливості. Робочу зону оформите склянками для ручок з мультяшної тематики, повісьте яскравий календар, а на фасадах шафок наклейте яскраві стікери.

Стіну в робочій зоні оформите грифельною дошкою - це і модний тренд, і функціональна деталь. На дошці дитина може робити нотатки, батько пояснювати завдання, а сама дошка позбавить від боязні "виклику до дошки". На підлогу під столом постеліть яскравий дитячий килим: зігріє ноги дитини, врятує підлогу від коліс крісла і додасть затишку робочій зоні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як правильно обладнати робоче місце для школяра". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Шагінян Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ