Полезные материалы

Будь у формі: де в Дніпрі стрибнути в воду

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 липня 2017, 5:23 Переглядів: 29 липня 2017, 5:23 Переглядів:   Спочатку людина вчиться стрибати з бортика басейну і тільки потім його допускають на справжній трамплін

Спочатку людина вчиться стрибати з бортика басейну і тільки потім його допускають на справжній трамплін. Фото з архіву «Сегодня».

Ми продовжуємо спецпроект, в якому розповідаємо, де і як дніпряни можуть займатися різними видами спорту і тримати себе в формі. Сьогодні мова піде про один з найефектніших і захоплюючих літніх видів спорту - стрибках у воду з трампліна.

Цей спорт зародився ще в давнину - свідоцтва про змагання зі стрибків у воду з висоти дійшли до нас з античних часів. Перший же спортивний стрибок в сучасній історії був зафіксований в 1900 році, а вже через чотири роки дисципліна була включена в програму Олімпійських ігор, де беззмінно присутній і понині. А в 2000 році, на Іграх в Сіднеї, в програмі вперше з'явилися синхронні стрибки у воду, які в даний момент вважаються однією з найбільш видовищних водних дисциплін в спорті.

Відзначимо, що заняття цим видом спорту вимагають дуже серйозної підготовки. Причому, за словами фахівців, тут важлива не стільки звичайна для будь-якого спортсмена хороша фізична форма, як специфічна акробатична підготовка, схожа на ту, яку проходять циркові артисти. Є кілька основних варіантів стрибків у воду в басейні: стоячи обличчям до води, стоячи спиною до води і зі стійки на руках.

Спочатку людина вчиться стрибати з бортика басейну, потім поступово переходить на невисокі трампліни - один і три метри заввишки. Коли ж з'явиться увереннность і відпрацьована техніка, тренер допускає спортсмена до стрибків з висоти зі "стандартних" трамплінів, Вистота від п'яти до десяти метрів. При цьому експерти відзначають, що форма навчання, навантаження, кількість тренувань і їх інтенсивність залежать виключно від ступеня здібностей людини, тому підготовка може зайняти багато місяців.

У Дніпрі спеціалізовані секції, де можна навчитися техніці цього видовищного виду спорту, працюють в більшості великих басейнів.

ЕКСПЕРТ: "ПЕРЕМОГА НАД страх висоти"

Незважаючи на те, що даний вид спорту вимагає дуже серйозної фізичної підготовки, більшість фахівців сходяться на думці, що стрибки у воду є однією з найбільш корисних активностей для здоров'я і психіки людини.

ОВОЛОДІТИ ТЕЛОМ. "Регулярні заняття стрибками у воду укріплюють м'язову систему, розвивають координацію рухів і вестибулярний апарат, виробляють силу волі і зібраність. Дуже добре, коли цим захоплюючим спортом дитина починає займатися з дитинства, адже це прекрасний спосіб стати сміливіше, у дитини пропадає страх висоти. До речі , рекомендую і тим дорослим, у яких від висоти паморочиться голова і тремтять коліна, прийти на трамплін - вже через кілька занять страх пропадає повністю, - стверджує тренер зі стрибків у воду Наталія Дементьєва. При відпрацюванні таких технічних елементів стрибка, як згинання та розгинання ніг, угруповання, фіксація рук в певному положенні, стрибки з поворотом навколо поздовжньої осі, у людини виробляється важливий навик - вміння володіти своїм тілом, причому не тільки у воді. Стрибки у воду дозволяють відчути , як по-різному діють на тіло різні сили, різна висота і глибина. Задіяні буквально всі м'язи! ".

Видовищних. Для додання стрибків у воду видовищності, вони здійснюються зі спеціальними оборотами і "гвинтами". "Оборот - це стрибок з обертанням тіла навколо поперечної осі на 360 градусів, бувають також стрибки з багаторазовим оборотом. А" гвинт "- це стрибок з обертанням тіла навколо поздовжньої осі на 360 градусів, - розповідає Дементьєва. - Комбінування різних елементів дозволяє виконати більш 60 варіантів стрибка з трампліна і більше 90 - з вишки. Кожному з стрибків привласнений свій коефіцієнт складності, ніж більш непростий елемент виконує стрибун, тим більше у нього шансів отримати високі оцінки на змаганнях. до речі, стрибки можуть виконуватися ка з місця, так і з розбігу, але це - тільки для досвідчених. Якщо ми говоримо про професійний спорт, то тут взагалі багато своїх нюансів. Наприклад, вхід стрибуна у воду повинен бути максимально вертикальним і з мінімальною кількістю бризок, інакше його оцінки будуть істотно занижені суддями ".

Не можна не відзначити, що стрибки у воду з трампліна - досить травмонебезпечний вид спорту. як наслідок , За словами фахівця, він протипоказаний тим, у кого є проблеми з кістково-м'язовою системою, спостерігається слабкість хребців шийного відділу, порушення вестибулярного апарату, слуху або ж серцево-судинної системи.

ДЕ В ДНІПРІ стрибнути У ВОДУ

Басейн "Метеор"
Вул. Макарова, 27-а
басейн Будівельної академії
Вул. Чернишевського, 24
Басейн комплексу "Вірсавія"
Вул. Старокозацький, 22
Басейн спортивно-оздоровчого комплексу "Метал"
Вул. Столєтова, 19-А
Басейн Фінансової Академії
Вул. Аржанова, 12
басейн Медакадемії
Вул. Севастопольська, 17
Басейн Палацу спорту ДНУ
Вул. Казакова, 24-а
Басейн КСЦ "Сталь"
Пер-к Дружби, 4-а

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Будь у формі: де в Дніпрі стрибнути в воду". інші Новини Дніпра дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Жукова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ