Полезные материалы

Рекорди, встановлені в горах

Еверест. фото з сайту guinnessrecord.org

Фото з сайту sport-express.ru

У сноубордистів все набагато веселіше: у них є цілих два рекорди швидкості. Британець Джеймі Барроу, колишній член збірної країни по борд-кросу, на дошці і в м'яких черевиках розігнався до 151,643 км / год. Рекорд швидкості на сноуборді в жорстких черевиках був встановлений в 2015 році французом Едмонд Плавчіком. Він зміг розігнатися до 203,275 км / год. Обидві події мали місце там же, в Варса, на схилі Шабріер.

Є свої рекорди і в санному спорті. Світовий рекорд швидкості на бобі належить нашому співвітчизнику Дмитру Абрамовичу на зимовій Олімпіаді-2010 у Ванкувері. Керуючи бобом-двійкою, на тренуванні в канадському Вістлері, спортсмен розігнався до 149,18 км / год (в бойових заїздах повторити результат не вдалося і Дмитро зайняв в «двійках» сьоме місце). Рекорд швидкості на санях теж встановлений на Олімпіаді-2010. Мануель Пфістер з Австрії на одній з ділянок траси розігнався до 154 км / год (незважаючи на це, в заліку австрієць зайняв десяте місце).
Є свої рекорди і в санному спорті

Фото з сайту zimbio.com

вище
Крім швидкості є ще й висота. Найвища точка планети Земля над рівнем моря - це Еверест. Тому не дивно, що багато рекорди висоти пов'язані з цією горою.
вище   Крім швидкості є ще й висота

Фото з сайту ski.ru

Спуск на гірських лижах з найвищої точки Землі першим здійснив словенець Даво Карнічар в 2000 році. У сноубордистів цим досягненням відзначився француз Кирил Десремо в 1998 році. На жаль, ці рекорди побити можна буде тільки тоді, коли на планеті з'явиться точка вище Евересту, що, в принципі, можливо. Питання тільки в часі.

Рекорд найвищої точки ландшафту, з якої людина зробив стрибок, належить російському альпіністові і BASE-джамперу Валерію Розов. У 2013 році він стрибнув з північної стіни Евересту, з висоти 7220 м над рівнем моря. Подробиці стрибка і промо відео можна подивитися тут.
Але є і рекорди, які до Гімалаїв не мають відношення. Так, у 2011 році канатоходець і гімнаст швейцарець Фредді Нок встановив рекорд, підкоривши гору Цугшпітце в Німеччині (2 962 м), піднявшись на неї по тросу канатної дороги. Так само він претендує на рекорд, пов'язаний з найбільш високогірної прогулянкою по канату. Він пройшов по тросу, натягнутому між вершинами Берніна і Піц Прівлус, на висоті 3500 м над рівнем моря. Але це досягнення поки що не доведено офіційно експертами Книги рекордів Гіннесса.
Рекорд найвищої точки ландшафту, з якої людина зробив стрибок, належить російському альпіністові і BASE-джамперу Валерію Розов

Фото з сайту europe-today.ru

А рекорд по максимальній висоті вільного стрибка в воду належить на даний момент Лассо Шаллє зі Швейцарії. Він стрибнув у воду з висоти 59 метрів. Поставлено рекорд був у 2015 році в кантоні Тічино, на водоспаді Каската-дель-Сальто.

Краще гір можуть бути лише гори
Самі гори теж ставлять рекорди. Про Еверест я вже згадував. Але крім нього в книзі рекордів записано ще багато досягнень. Мало хто знає, що рекордсменом Землі по відносній висоті (від підніжжя до вершини), є зовсім не Еверест, а вулкан Мауна-Кеа на Гаваях. Його відносна висота - більше 10 тисяч метрів (деякі дослідники вважають, що більше 14). Але основна частина гори прихована під водою, а над рівнем моря вона піднімається всього на 4200 метрів.
Краще гір можуть бути лише гори   Самі гори теж ставлять рекорди

Фото взято у ruslankuznetsov.livejournal.com

Але і ця гора здасться карликом в порівнянні з рекордсменом Сонячної системи. Гора Реясільвія на астероїді Веста має відносну висоту більше 22 км. За цим показником вона обходить навіть марсіанський Олімп. Втім, програючи йому по абсолютній висоті (приблизно 25 км у Олімпу проти 9 км у Реясільвіі).
А найнебезпечнішою горою на Землі вважається масив Аннапурна в Гімалаях (8091 м. Над рівнем моря). Незважаючи на те, що це був перший підкорений восьмитисячник, статистика смертності при сходженнях на Аннапурну вражає. Майже третина альпіністів (32%), які намагалися досягти цієї вершини, загинули в процесі сходження.
Є на планеті і досі нескорені вершини. Рекордсменом серед "незайманих" гір на даний момент є Канкар-Пунсум. Її висота 7570 м. Над рівнем моря і це найвища гора в Бутані. Сходження на неї заборонені владою Бутану з релігійних причин. Але, як і багато інших заборони, встановлені людиною, цей, рано чи пізно, може бути знятий. І тоді в нашому житті з'являться можливості для нових рекородов.
Але і ця гора здасться карликом в порівнянні з рекордсменом Сонячної системи

Фото з сайту lifeglobe.net