Полезные материалы

Артроскопія колінного суглоба в Москві

  1. Показаннями до артроскопії колінного суглоба є: пошкодження менісків ушкодження хрестоподібних...
  2. Реконструкція зв'язок колінного суглоба
  3. стабілізація надколінка

Показаннями до артроскопії колінного суглоба є:
  • пошкодження менісків

  • ушкодження хрестоподібних зв'язок

  • ушкодження хрящового покриву суглоба

  • хронічна нестабільність надколінка

  • ушкодження бокових (колатеральних) зв'язок

Дуже часто артроскопические операції на колінному суглобі виконуються у пацієнтів після травм, отриманих під час занять спортом. Пошкоджень колінного суглоба піддаються пацієнти, які займаються такими видами спорту як: гірські лижі, футбол, хокей, баскетбол, біг, волейбол, велосипедний спорт, вейкбординг та т.д.

При пошкодженні ПКС (передньої хрестоподібної зв'язки) найчастішим механізмом травми є ротація при фіксованій гомілки. Дуже часто разом з передньої хрестоподібної зв'язкою пошкоджуються меніски і / або колатеральних зв'язки.

Для хронічної нестабільності надколінка і хронічних вивихів надколінка фактором є вроджена дисплазія блоку стегнової кістки.

Під час артроскопічний операції хірург оглядає все суглобові поверхні, меніски, хрящі, зв'язки і интраоперационно приймається остаточне рішення щодо обсягу хірургічного втручання і лікування суглобових патологій.

Тривалість артроскопії коліна залежить від обсягу оперативного втручання. Орієнтовна тривалість операції з пластики зв'язок, зшивання менісків - 2 години, резекції меніска - 40 хвилин - 1 година.

Після артроскопії колінного суглоба в залежності від типу і обсягу операції пацієнтові може бути дозволено відразу вставати і наступати на нижню кінцівку, акуратно згинати й розгинати ногу. Однак є операції, що вимагають більш тривалого відновлення, після яких пацієнту потрібно буде ходити на милицях з частковим навантаженням на оперовану кінцівку і носити спеціальну пов'язку - ортез (тутор).

Реабілітація після артроскопії колінного суглоба починається з першої доби після операції і проводиться строго під контролем лікаря відділення відновної медицини ECSTO.

Ціни на артроскопію колінного суглоба Ви можете уточнити у асистентів відділення травматології та ортопедії ECSTO .

Артроскопія меніска (артроскопічна операція на меніску колінного суглоба

У разі, якщо виявляється розрив меніска, можливо кілька варіантів хірургічного лікування (артроскопії меніска): У разі, якщо виявляється розрив меніска, можливо кілька варіантів хірургічного лікування (артроскопії меніска):

  • якщо розрив меніска гострий (тобто стався недавно), знаходиться в добре кровоснабжаемой зоні меніска і, таким чином, є високі шанси того, що він зростеться, - його можна зшити

  • якщо меніск дегенеративно змінений і форма розриву не дозволяє міцно його фіксувати спеціальним фіксатором, тоді виконується резекція, тобто видалення тільки тієї частини меніска, яка пошкоджена. Неушкоджена частина меніска зберігається. Зазвичай обсяг резекції становить тільки 15% від усієї площі меніска.

Найнебезпечнішими розривами менісків є розриви по типу «ручка лійки», коли відбувається відрив великої частини меніска і вона легко вивіхівается. При цьому може виникнути «блокада колінного суглоба» - тобто коліно замикається в стані згинання або розгинання, і руху в суглобі стають неможливими через вивиху пошкодженої частини меніска і його заклинювання між суглобовими поверхнями.

У цьому випадку спочатку травматолога-ортопеда потрібно розблокувати суглоб пацієнта, а потім провести операцію. Під час артроскопії пошкоджену частину меніска резецируют або зшивають.

Реконструкція зв'язок колінного суглоба

Одне з найбільш частих ушкоджень колінного суглоба - пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки (ПКС). Хрестоподібну зв'язку можна реконструювати.

Артроскопічні реконструктивні операції полягають в тому, що з аутотрансплантата (тобто з власного сухожилля пацієнта) формується нова зв'язка, вона встановлюється в кісткові канали та закріплюється за допомогою спеціальних фіксаторів.

Після реконструкції хрестоподібної зв'язки потрібно комплексна реабілітаційна терапія, що включає в себе фізіотерапевтичні процедури і спеціальні вправи Після реконструкції хрестоподібної зв'язки потрібно комплексна реабілітаційна терапія, що включає в себе фізіотерапевтичні процедури і спеціальні вправи. Протягом 3 тижнів пацієнтові потрібно буде ходити на милицях і носити спеціальну пов'язку - тутор, який буде обмежувати руху в колінному суглобі. При цьому через тиждень після операції під час занять у реабілітолога буде проводитися поступова розробка рухів в колінному суглобі на спеціальному апараті АРТРОМОТ.

Рідше пошкоджується задня хрестоподібна зв'язка (ЗКС), для неї теж проводяться реконструктивні операції за тим же принципом.

При пошкодженні колатеральних (бічних) зв'язок колінного суглоба найчастіше проводиться консервативне лікування у вигляді іммобілізації колінного суглоба в спеціальному м'якому Ортезі протягом 3 тижнів з наступною поступовою розробкою рухів. Реконструктивна операція потрібна в тому випадку, якщо є застаріла хронічна нестабільність.

стабілізація надколінка

Пацієнтам з хронічною нестабільністю надколінка, тобто  при багаторазових вивихах і підвивихах надколінка, необхідна його хірургічна стабілізація Пацієнтам з хронічною нестабільністю надколінка, тобто при багаторазових вивихах і підвивихах надколінка, необхідна його хірургічна стабілізація.

У цьому випадку можливе проведення декількох типів хірургічних втручань, одне з яких - реконструкція медіальної пателло-феморального стегнової зв'язки (МПФЛ). Під час операції формують аутотрансплантат з сухожилля полусухожильной м'язи. У надколіннику створюють вертикальний канал, в стегнової кістки також створюють канал в точці анатомічного кріплення медіальної пателло-феморального стегнової зв'язки. Аутотрансплантат проводять через сформовані канали та фіксують розсмоктується гвинтом.

Після реконструкції МПФЛ потрібно комплексна реабілітація під контролем лікаря-реабілітолога, носіння спеціального ортеза і поступова розробка рухів в оперованому суглобі.