Полезные материалы

Вивих Кисті - Що Робити

  1. Що слід знати про вивиху кисті
  2. Ознаки вивиху кисті
  3. долікарська допомога
  4. Вправлення вивиху хірургом

Кисть руки вважається найбільш рухомий в складі скелета, а тому не дивно, що саме кистьовий суглоб, що з'єднує кисть із передпліччям може травмуватися і піддаватися вивихів Кисть руки вважається найбільш рухомий в складі скелета, а тому не дивно, що саме кистьовий суглоб, що з'єднує кисть із передпліччям може травмуватися і піддаватися вивихів. Таку травму легко отримати при падінні на руки або при сильному ударі кулаком, причому пошкодивши руку, людина серйозно ускладнює власне життя, надовго позбавляючи працездатності, а часом і можливості повноцінно доглядати за собою. Саме тому важливо знати ази самодопомоги, в разі якщо стався вивих кисті - що робити і до кого звертатися за допомогою для вправляння вивиху.

Що слід знати про вивиху кисті

Спочатку варто сказати, що вивих кисті - один з найбільш важких вивихів. Вся справа в складному будову кисті, адже одне лише зап'ясті містить відразу 8 губчастих кісток, які розташовуються в два ряди. Залежно від зміщення цих кісток відносно один одного медицина виділяє відразу 6 видів вивиху, з яких найбільш часто зустрічається перілунарний вид. При ньому на своєму місці залишається лише одна кістка, а сім інших зміщуються до тильної сторони кисті.

Такий вивих виникає в разі невдалого падіння, при непомірне навантаження на кисть або різкому ударі кулаком в тверду поверхню. Як показує статистика, з такою травмою до лікарів звертаються переважно чоловіки середнього віку. А ось у діточок вивих кисті діагностується вкрай рідко, так як зв'язки даного зчленування у малюків дуже еластичні.

Ознаки вивиху кисті

Вивих кисті - дуже хворобливий стан. При отриманні травми людина відчуває гострий біль в місці пошкодження, а сама кінцівка приймає невластивий для себе положення, яке характерно для вивиху. Крім того вивих швидко набрякає і червоніє. Рухи пошкодженої пензлем викликають напади болю, а також відчутне пружні опір.

долікарська допомога

Лікарі категорично не рекомендують самостійно вправляти випав суглоб і попереджають, що такі дії можуть загрожувати серйозними наслідками. До того ж спроба самостійно вирішити дану проблему може закінчитися втратою свідомості у хворого. Єдине, що можна зробити в цій ситуації, це зафіксувати уражене зап'ясті еластичним бинтом і прикласти до вивиху лід. Такі маніпуляції дозволять частково вгамувати біль і попередять сильний набряк тканин. Допускається також прийом болезаспокійливого засобу.

Вправлення вивиху хірургом

Зіткнувшись з такою проблемою як вивих кисті, - що робити в такій ситуації підкаже лікар. Досвідчений травматолог вправляє вивих кисті тільки після пальпаторного дослідження і вивчення рентгена кисті, зробленого в двох проекціях. При цьому всі дії лікаря по вправляння кисті проводяться тільки під місцевим або загальним наркозом. Після того, як кістки встануть на колишнє місце, лікар відправляє пацієнта на повторну рентгенографію.

Однак лікарські маніпуляції по вправляння вивиху повністю не вирішують проблему. Пошкодження навколишніх зв'язок може привести до повторного випадання суглоба, а значить, такого пацієнта згинають хвору кисть під прямим кутом і накладають гіпс на всю кисть і передпліччя. Через два тижні травмованої кисті повертають звичне положення і знову накладають гіпс на 14 днів. Якщо ж проведене лікування не дасть результату і діагностика покаже нестабільність кистьового суглоба, хворому призначають оперативне втручання і встановлюють спиці Кіршнера.

На всьому протязі лікування пацієнт відчуває ниючі болі в області вивиху, для позбавлення від яких йому призначають медикаменти Диклофенак, мелоксикам , А також Німесулід. Крім усунення болю ці лікарські препарати мають протизапальні властивості, а значить, допоможуть запобігти появі інфекції. Бережіть себе!