Полезные материалы

За яким принципом поліцейські Києва приїжджають на виклики і чому іноді так довго їдуть

Начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення і оперативного реагування поліції Києва Олег Карагодин 112.ua

Кожен день в поліцію Києва звертаються близько 6 тис. Чоловік. Яка пріоритетність виклику, чи понесуть покарання поліцейські за те, що довго їхали на місце виклику, і як все це влаштовано, розповіли в поліції Києва

В яких районах столиці найчастіше викликають поліцію, а які вулиці найбезпечніші? Чому іноді поліцейських доводиться чекати по 40 хвилин, а іноді вони приїжджають за лічені секунди? Скільки дзвінків надходить в поліцію щодня і як оператор 102 може допомогти затримати злочинця прямо на місці злочину. Про це 112.ua розповів начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення і оперативного реагування поліції Києва Олег Карагодин.

Кожен день в поліцію Києва дзвонять близько 6 тис. Чоловік. З них 4 тис. Повідомлень, де необхідна присутність або втручання поліції. І 2 тис. Звернень інформаційного характеру: люди запитують, як потрапити в потрібну точку міста, розповідають, що заблукали, просять викликати "швидку" чи просто скаржаться на життя.

Приймають дзвінки оператори служби 102. Вони допомагають громадянам, відповідаючи на інформаційні повідомлення, але найголовніше - саме від них залежить, як швидко поліцейські зможуть відреагувати на правопорушення і затримати злочинця, в разі якщо мова йде про кримінальне правопорушення.

Як дзвінок в поліцію, наприклад з повідомленням про пограбування магазину, може допомогти спіймати грабіжників на місці злочину завдяки оператору? Все дуже просто: служба 102 працює в структурі ситуаційного центру поліції Києва. У такий центр входять власне оператори, які приймають виклики від громадян, диспетчера, які направляють і контролюють прибуття екіпажів поліції, і черговий, який все це контролює і доповідає керівнику поліції Києва оперативну обстановку в цілому.

Так ось, чим швидше і точніше оператор прийме повідомлення і передасть його диспетчеру, який тут же відправить туди патрульну поліцію, слідчо-оперативну групу та організовує перекриття вулиць, тим більше вірогідності, що злочинців затримають а то й прямо на місці злочину, то за кілька хвилин по гарячих слідах.

"У нас завдання - швидко, по гарячих слідах розкрити злочин. Відреагувати і на місці події затримати злочинця. Оператор не звертає поліцію, його завдання - якомога швидше і якісніше з'ясувати всі можливі подробиці події у заявника. Потім створити картку і направити інформацію диспетчеру. у Києві 10 районів і за кожним закріплений свій диспетчер, який бачить всі наряди в "своєму" районі на мапі. Вся поліція на вулицях працює з планшетними комп'ютерами і ми бачимо їх пересування онлайн. ми бачимо скільки у нас в цьому районі поліцейських і хто найближче до місця події. Диспетчер їх направляє і контролює їх прибуття ", - розповідає Карагодин.

"Диспетчер, розуміючи, яке злочин було скоєно, направляє потрібну кількість патрулів, опергрупу, поліцію охорони. За кожним районом ще закріплена патрульна поліція. Наприклад, є 10 екіпажів, у них теж є старші, які точно також контролюють їх пересування. Вони працюють разом з диспетчером і разом контролюють. Є пріоритетність викликів, якщо трапляється тяжкий або особливо тяжкий злочин - всі наряди поліції направляються туди миттєво. Це вбивства, грабежі, розбої, угони - групи летять моментально, ми намагаємося направити їх кілька, щоб брати в оточення район, в якому скоєно злочин. Як правило такі злочини скоюються на транспорті і ми відразу перекриваємо цей район. Якщо бачимо, що якась група не встигає, можемо зняти патрульних з менш серйозного події ", - каже Карагодин.

Більш того, з ініціативи керівника поліції Києва були створені так звані "групи по розбору з сімейними конфліктами", в які входять дільничні. Суть таких груп в тому, що вони їздять "на сімейні скандали", а не патрульна поліція або опергрупа. Це дозволяє розвантажити поліцейських, у яких в пріоритеті більш тяжкі злочини. "Дільничний приїхав, розібрався, якщо треба - склав протокол".

Але поліція не завжди оперативно може прибути на місце злочину. На жаль, надходять такого роду скарги: "Багато скарг, що поліція довго їде? Ні, але може таке бути. Це Київ, тут пробки, іноді доїхати проблема. Всі скарги такого роду ми розглядаємо, проводимо службові перевірки за такими фактами. Дивимося по трекеру, де знаходився екіпаж, трекер показує, скільки вони повинні були проїхати, чи була там пробка. Намагаємося цього не допускати, щоб поліція щонайшвидше доїжджала, але якщо, наприклад, пробка через ДТП - це фізично складно ".

До того ж, саме в Києві люди найчастіше звертаються в поліцію. "У нас по Україні найбільше навантаження. В Київській області, наприклад, за рік в межах 500-600 тис. Дзвінків, в Києві - 1,2 млн. Такого навантаження, як у нас, ні у кого немає", - каже Карагодин . Що в цілому не дивно, з огляду на кількість населення міста.

А ось в самому місті найбільше викликів з центральних районів. Дуже багато дзвінків надходить з Шевченківського та Печерського районів, особливо коли проходять масові заходи. Також багато з Оболонського та Дніпровського районів, а ось в Голосіївському вже менше. "В середньому скрізь однаково. Іноді спалах в одному місці, іноді в іншому. Особисто Крищенко (керівник поліції Києва Андрій Крищенко) весь час контролює оперативну обстановку в столиці, як в центральній її частині, так і на околицях. В цілому ми констатуємо за минулий місяць в порівнянні з аналогічним періодом минулого року мінус тисячу скоєних злочинів. мінус з таких видів як зґвалтування на 100%, розбої на 43%, грабежі та крадіжки - майже на 20%, незаконних заволодінь автотранспортом на 19% ", - говорить Карагодин.

мінус з таких видів як зґвалтування на 100%, розбої на 43%, грабежі та крадіжки - майже на 20%, незаконних заволодінь автотранспортом на 19% , - говорить Карагодин

112.ua

Як розповідає керівник управління, в середньому оператор 102 за зміну приймає 350-500 дзвінків, працюючи по 24 години. До того ж іноді телефонують "особливі люди", яких оператор теж повинен вислухати. Такі люди можуть набрати номер "102" до 800 разів за добу, а є і такі, у яких по 10 тис. Дзвінків на рік. "З кожним оператором спілкується психолог. Важливо, щоб людина заступав на службу підготовленим і врівноваженим, що не нервував. Але все одно не кожен витримує цю роботу. Хоча самі умови гідні - зарплата до 6 тис. Гривень при графіку доба через три. А з урахуванням того, що всі оператори - цивільні особи, вони можуть підробляти ще десь ".

"Раніше від моменту надходження дзвінка до моменту отримання інформації безпосередньо нарядом поліції, який тільки поїде на місце події, проходило до 5-8 хвилин. Зараз цей час скорочено максимум до хвилини, а то й секунд. Це не панацея, є і проблеми, люди не завжди можуть додзвонитися, наряди не завжди приїжджають так швидко, як хотілося б, з урахуванням дорожньої обстановки. Але наш ситуаційний центр працює не так давно і зараз складно уявити, що колись було інакше ", - резюмує Крищенко.

Чому іноді поліцейських доводиться чекати по 40 хвилин, а іноді вони приїжджають за лічені секунди?
Як дзвінок в поліцію, наприклад з повідомленням про пограбування магазину, може допомогти спіймати грабіжників на місці злочину завдяки оператору?
На жаль, надходять такого роду скарги: "Багато скарг, що поліція довго їде?