Полезные материалы

Лікування плоскостопості - профілактика, вправи, симптоми, і методи лікування поперечного або поздовжнього плоскостопості 1,2,3 ступеня у дорослих і дітей в Києві

Стопа людини унікальна, ні у однієї тварини немає пружною стопи.Названіе захворювання плоскостопість говорить вже сама за себе - плоска стопа. Амортизатором при ходьбі у людини виступає стопи, їх підтримують м'язи і зв'язки, таким чином, щоб при ходьбі «гасилась» вертикальне навантаження. При порушеннях розвитку зв'язкового апарату і слабкості м'язового каркаса поздовжня арка стопи не розвивається нормально і відбувається просідання або сплощення стопи. Можуть постраждати одна або обидві стопи. Захворювання вражає як діти, так і дорослі. За статистикою 80% населення страждають на це захворювання.

Симптоми плоскостопості "Що болить при плоскостопості?" - Як правило, люди з плоскими стопами можуть відчувати такі симптоми: біль в ногах і стопах, набряк, дискомфорт і важкість у ногах під час ходьби. Багато хто просто не знаю, і не думають, що такі стани пов'язані з неправильної роботою стоп. І, звичайно ж, недооцінюють небезпеку плоскостопості для здоров'я всієї опорно-рухової системи людини. На що впливає плоскостопість і до чого призводить в занедбаному стані: плоскостопість до призводить захворювань і викривлень хребта, суглобів (артроз, артрит), викликає сильні болі в спині, біль в литках.

Види плоскостопості. Розрізняю два види поперечне і поздовжнє плоскостопість:

Поперечний - поперечний звід стопи стає плоским, стопа - коротше, перший палець відхиляється назовні. Вилікувати поперечна плоскостопість або краще сказати звести до мінімуму порушення в поперечному зводі, можливо тільки на початкових стадіях захворювання 1-й і 2-й. При 3-й і 4-й стадіях тільки оперативне втручання.

Поздовжнє - поздовжній звід ставати плоским і повністю стикається з прямою поверхнею підлоги. Від ваги людини залежить зміни в стопі, якщо вага великий, під тиск розмір стопи збільшується.

Плоскостопість різниться і за ступенем, існує 3 ступеня плоскостопості:

►Плоскостопіе 1 ступеня у дітей і дорослих-дуже важко помітити, для людини все проходить без болісно і без зовнішніх змін. Стан супроводжується слабко виражені симптомами втоми в ногах, при навантаження з'являється не велика біль, до кінця дня набрякають ноги, змінюється хода.

►Плоскостопіе 2 ступеня у дітей і дорослих-склепіння стопи опускаються, на вигляд стопа виглядає сплющеною, з'являється сильний біль при ходьбі. Біль може підніматися вище до колінного суглоба, що ускладнює пересування. Захворювання впливає і на хребет, проявляючись в змінах хребетного стовпа.

►Плоскостопіе 3 ступеня у дітей і дорослих-це найважче стан хвороби. Супроводжується симптомами: сильний біль в стопах, колінах, стегнах, попереку і голові, пальці на ногах деформуються і набувають молоткообразних форму, ставати важко, підібрати зручне взуття.

Захворювання плоскостопість, викликає і загальні відхилення і деформації стопи і ніг: вальгусная і варусна деформації (відхилення п'яти до зовні і внутрішньо), клишоногість. Це не тільки зовнішній дефект, але і захворювання яке доставляє безліч незручностей і хворобливих відчуттів. При вальгсной деформації опускається середній відділ стопи з відхиленням у всередину, при варусной деформації все навпаки відхилення формується на зовнішню частину стопи. Ці деформації тягнуть за собою і зміни у формуванні кісток, зміни форми і розмірів.

У чому ж полягає головна небезпека плоскостопості?

Захворювання порушує амортизуючі можливості стопи, втрачаючи властивість, амортизації вся навантаження хвилею поширюється вгору, негативно впливаючи на суглоби і хребет. Що тягне за собою виникнення защемлень міжхребцевих дисків, деформацій стопи і пальців, кісточок на великому пальці ніг, натоптиші, мозолі, порушення кровообігу ніг, впливає на розвиток захворювань хребта (сколіозу, кіфозу, лардоза, гриж, протрузій і т. Д.). Підходячи, до питання як виправити плоскостопість і лікування хотілося б звернути вашу увагу результати і методи лікування плоскостопості у дітей і дорослих будуть різні. Це пов'язано з тим, що стопа дитини в ранньому віці ще тільки формується і в цей час можна застосовувати будь-який вид корекції, а стопи дорослого в цьому відношенні більш ригідні до змін.

Чи можна вилікувати плоскостопість у дорослих?

У дорослих можливі поліпшення, і головним завданням для фахівців має стояти полегшення симптомів і запобігання розвитку захворювання і впливу на хребет, суглоби, коліна. Вилікувати повністю неможливо. У дітей же все навпаки, є всі шанси повністю вилікувати плоскостопість. Якщо Ви відчуваєте симптоми або стани, описані вище, обов'язково відвідайте лікаря і пройдіть діагностику стоп. Лікар по плоскостопості Актив Центру для постановки точного діагнозу використовують не тільки багаторічний досвід роботи з даною проблемою, але і сучасний метод діагностики комп'ютерний плантографіческій комплекс Pedag і мембранний плантограф

Як виправити плоскостопість у дитини?

Плоска стопа є нормальною у немовлят і дітей молодшого віку (до 44% дітей у віці від трьох до шести років). У цьому віці, за відсутності будь - яких супутніх симптомів, лікування є досить спірним.

Стопа зазвичай природним чином виправляє себе, так як м'язи зміцнюються і м'які тканини напружуються. Висота арки в нозі збільшується з віком приблизно до дев'яти років. Проблема полягає в тому, що плоскостопість зберігається, спонтанно виникає у дітей старшого віку або в більш пізньому віці, або пов'язане з болем і інвалідністю. Щоб почати лікування необхідно замовити індивідуальні ортопедичні устілки сформовані для корекції положення п'яти. Корекція положення п'яти і арки стопи, ці 2 фактора приводять в правильне положення стопу і впливають на зупинку розвитку плоскостопості і заставлять стопу в правильне положення, підтримуючи тим самим природний розвиток і формування стопи при зростанні дитини. Обов'язково стежте за якістю купується взуття дитині, ганчіркові кросівки, сланці, кеди, взуття з м'якою п'ятою і тонкою підошвою необхідно виключити! У лікування плоскостопості у підлітків і дітей обов'язково варто включати лікувальну фізкультуру і масаж.

Вилікувати плоскостопість можна у дорослих, але можна його контролювати. Як не довести себе до операції?

Головним і основним призначенням лікування і профілактики плоскостопості, є не допустити подальшої деформації, розвитку погіршення стану стоп і ніг, хвороб суглобів, виникнення захворювань хребта і інших станів, пов'язаних з впливом плоскостопості. Ми вже не раз, говорили і писали, що в людському тілі все пов'язано, стопи є фундаментом і опорою нашого тіла і найменші відхилення можуть вплинути на здоров'я в цілому. Чим раніше Ви почнете стежити за стопами, тим менше проблем стопа доставить в майбутньому.

Основні способи лікування діляться на 2 види:

консервативне - основна мета даної терапії, є зміцнення м'язів і суглобів, підтримка склепінь стопи, поліпшення якості амортизації, розвантаження і рівномірна розподіл навантаження по всій стопі.

Методи лікування "Актив Центр":

Актив Центр широко застосовує консервативні методи лікування плоскостопості у дорослих і дітей. Використовуються такі способи лікування: кінезіотейпірованіе спеціальними стрічками , масаж ечебний масаж стоп покращує кровообіг, підвищує тонус м'язів) , лікувальна фізкультура , Додаткові ортопедичні товари для реабілітації стоп (ортопедичні килимки, м'ячики, тренажер Євмінова для стоп, силіконові вкладиші і роздільники, шини та ін.).

На консультації фахівця проводиться діагностика стоп на мембранної Плантографія або комп'ютерна діагностика стоп (тільки в Актив Центрі на проспекті Оболонському, 1), проводить візуальний огляд і діагностику деформацій і опущення склепінь стоп. Діагностики інформативні і дають повну інформацію для постановки правильного або уточнення діагнозу, на підставі якої буде складено план лікування і необхідних заходів.

Особливе місце займають індивідуальні ортопедичні устілки , Устілки будуть сприяти правильному розподілу навантаження на суглоби і хребет, поліпшить амортизацію стопи, підтримувати зведення стопи і п'яту в правильному положенні. Головним фактором лікування в виправлення плоскостопості є час. Чим раніше буде вжито заходів і проведено лікування плоскостопості у дорослих і дітей, тим буде легше домогтися результату і зупинити прогресування захворювання.

Так само Центр хребта і стопи "Актив Центр" пропонує курси на профілактику і лікування кіфозу в Києві , Сколіозу, остеохондрозу, міжхребцевих гриж та інших захворювань.

операційне - це вид терапії, який слід застосовувати у важких і запущених випадках, після хірургічного втручання, так само існує довгий етап реабілітації.

Ми приймаємо відвідувачів на:

Додаткова профілактика плоскостопості може проводитися вдома, це контрастні ванночки, вправи для стоп від плоскостопості щоденного використання, правильно куплена взуття, ходіння без взуття і багато іншого. Домашні заходи:

  • У теплу пору року можна ходити без взуття, вибираючи кам'янисту поверхню або придбати спеціальний ортопедичний килимок-доріжку, півсфери, масажні м'ячики і інші ортопедичні вироби. На поверхні стопи розташовані активні точки, тому це сприяє, не тільки формуванню і позбавлення від больових відчуттів в стопі, а й загальному здоров'ю. Варіантів дуже багато, такі ортопедичні килимки можна придбати в спеціалізованих ортопедичних магазинах або зробити своїми руками;

  • Лікувальна гімнастика - це головна умова. Знаючи ступінь плоскостопості, можна підібрати і виконувати вправи в домашніх умовах або звернутися в спеціальний центр займається даною проблемою. Приділяючи 20 хвилин в день, можна домогтися гарного результату;

  • Індивідуальні ортопедичні устілки. Допоможуть поставити стопи в правильне положення, підтримати звід стопи, розподілити навантаження правильно, зняти втому і больові відчуття, не допустити розвитку захворювання;

  • Плавання. Це теж хороший спосіб розробити раціональний рух стопи. Особливо ефективно плавання в стилі кроль;

  • Масаж. Добре й ефективний засіб, можна проводити і самим, погладжування, розминка, розтирання, здавлювання. Це призводить до тонізації м'язів, зв'язок і приводить їх в тонус.

  • Правильний вибір взуття при плоскостопості дуже важливий фактор. Замовивши індивідуальні ортопедичні устілки виникає питання вибору взуття. Взуття має бути бажано з м'якої шкіри, уникайте синтетичних матеріалів, носок широкий, підошва добре гнутися, для дітей прийнятний невеликий каблук 0,5 см, задник взуття мати щільну завищену основу, що не натирати, не тиснути, не мати сторонніх запахів.

Лікування по суті є консервативним, але дуже ефективним. Важливо не допустити погіршення і прогресування захворювання. Це найголовніша мета яку потрібно поставити перед собою і з терпінням рухатися до неї. Деякі фахівці вважають, що плоскостопість у дітей до 2-3-х років, є фізіологічним, але варто звернути увагу і на ширину стопи, положення ніжок, формування п'яткової кістки (вальгус). І в разі виявлення проблем відразу вжити відповідних заходів вчасно і уникнути неприємних проблем в майбутньому. І не тільки зі стопою і ногами, а й хребтом. Виправити плоскостопість дорослого і вилікувати плоскостопість повністю не можна, всі заходи профілактики дають не менш важливе запобігання розвитку захворювання, полегшення стану, симптомів, розвитку супутніх захворювань опорно-рухового апарату.

У чому ж полягає головна небезпека плоскостопості?
Чи можна вилікувати плоскостопість у дорослих?
Як не довести себе до операції?