Полезные материалы

Як збільшити швидкість удару: нестандартний підхід і чудовий результат.

Доброго времени суток, Бійці! Чергова стаття нашого проекту буден дана відповідь на питання, що звучить приблизно, як: «Як збільшити швидкість удару»? Тобто, постараємося описати відповідний тренінг, вправи якого дозволяють вирішити це питання дуже і дуже ефективно.

Тобто, постараємося описати відповідний тренінг, вправи якого дозволяють вирішити це питання дуже і дуже ефективно

Наведені нижче вправи характерні для таємних кланових систем бою і в наш час практично невідомі. Причина того, що тут описані «старенькі вправи замість новеньких» в тому, що вони багато ефективніше сучасних. Як результат, боєць зможе підняти свої швидкісні можливості на дуже високий рівень.


[Ad # 1]

Свого часу, маючи інтерес до сучасних методів збільшення швидкості ударів, я передивився достатню кількість сайтів і блогів. Що тут же кинулося в очі, так це однотипність, обмеженість і невинахідливість вправ, що кочують з сайту на сайт. Але чого було дійсно в надлишку, так це різних медичних термінів, формул і іншої хрін, ні на йоту не допомагають людині наблизитися до бажаної мети, тобто, дійсно допомагають бійцеві збільшити швидкість своїх ударів.

З моєї точки зору, великою кількістю «лівих слів» людини вантажать виключно з тієї причини, що натомість нічого конкретного запропонувати не можуть. Це особливо помітно в книгах по Системі Кадочникова: відкриваєш розділ, присвячений, наприклад, питання психологічної підготовки і починаєш буквально «тонути»: терміни, якісь теорії, формули та інше, інше ... Скільки разів я намагався «продертися» крізь все це, але мозок просто «розпливався» і починало дико валити в сон.

Якщо так буде тривати і надалі, то подібний метод подачі матеріалу, остаточно дискредитує систему, оскільки «градус довіри» до СК вже давно «мчить вниз стрімким домкратом».

1. Навіщо вона, швидкість?

Якщо коротко, то «Чим вище швидкість, тим більше буде проведено технічних дій в одиницю часу, тим менше шансів у противника». Підвищена швидкість нанесення ударів, точність і витривалість, помножена на дотримання принципу «дистанції вільного дотику» додадуть абсолютно нову якість абсолютно будь-яким атакам, оскільки противник взагалі не буде встигати реагувати. По-суті своїй, ці чотири складових є майже універсальною формулою самозахисту без зброї!

Рівних дійсно просто не буде! Адже навчившись швидкісної роботи при дотриманні принципу «дистанції вільного дотику», можна з легкістю блокувати, ухилятися або уникати будь-атаки, що наносяться і з більшої відстані. Адже противнику потрібно буде зробити в вашому напрямку, нехай хоч невеликий, але подшаг. Бойовий шлях подовжується, відповідно, ефективність атаки падає: як з точки зору швидкості, так і раптовості.

2. Тренінг.

Нижче будуть описані сім високоефективних вправ. Над першими чотирма можна потіти одному, хоч до втрати пульсу. П'ятий, шостий і сьомий напрацьовується виключно з партнером. Знаю, що для багатьох знайти розумного напарника завдання вельми складна, але питання необхідно вирішити в позитивну сторону, тому що тільки в цьому випадку, прогрес буде йти семимильними кроками.

Але на початку, перед вправами, будуть дані опису місця розташування зон, масаж яких хоч швидкість ударів і не збільшує, але м'язи і зв'язки до такого роду роботі готує, істотно знижуючи ризик їх травмування.

Адаптації м'язів і зв'язок до швидкості спеціальним масажем.

Перед тим, як почати розмову про збільшення швидкості будь-яких ударів, опишу попередній масаж, який необхідно практикуватися в перші кілька місяців тренувань перед тим, як ви будете освоювати навик швидкісного руху «як такої».

Його завдання полягає в тому, щоб підготує м'язи і зв'язки до майбутніх швидкісних навантажень. І практикувати його необхідно щодня досить часто: до десяти разів. Зрозуміло, що кожна така мікротреніровка не надто довга: так ... з хвилину чи дві. Головне, «шоб було», як то кажуть, але обов'язково з внутрішнім зосередженням на суті вправи. Подібне зосередження в майбутньому дозволить істотно підняти ефективність масажних дій, оскільки напрацьовується відповідний настрій

1. Опрацювання зони шостого-сьомого шийного хребців.

Знайти цю зону дуже просто: якщо нахилити голову вперед, то на шиї з'явиться найбільший виступає хребець. Ось нижче його, на відстань приблизно ширини долоні, і ведеться стимулююча опрацювання, яка відмінно готує сухожилля і м'язи тіла до майбутньої швидкісної і силової роботі. Масаж проводиться досить-таки жорсткими рухами, що розтирають долоні упереміж з невеликими постукуваннями кулаком, однак, здійснюваний в межах комфорту.

2. Опрацювання зони під пупком.

Вплив проводиться пальцями, злегка напівзігнутими і складеними так, щоб їх кінчики утворювали ніби одну лінію: тобто, не випирали відносно один одного. Цими своєрідними майданчиками, освіченими кінчиками пальців, і проводиться тінізації шляхом надання невеликого вібруючого впливу на зони і точки нижче пупка відразу ж за його валиком і на відстані до трьох цунів в обидві сторони тіла. Коли ви будете робити ці натискання, відчуйте якийсь м'язовий пояс, оперізуючий тіло.

3. Опрацювання зон ніг.

Опрацюванні повинні піддаватися області, що починаються відразу ж за суглобами колін: над і нижче їх. Рухи повинні бути досить потужними і проводиться відповідними формами кулака, одночасно з двох сторін в протифазі.

Точно також, йде опрацювання зон, розташованих на ширині чотирьох пальців від нижніх випирають кісточок голеностопа, зовні і зсередини.

4. Опрацювання зон рук.

В першу чергу, тут слід згаданий про такий спосіб збільшення швидкості ударів, як поперечна обв'язка долонь. Долоні обв'язуються по середині і періодично стискаючи їх в кулаки, людина домагається стимуляції зони, яка розташована з боку ребра долоні в поглибленні при згинанні мізинця.

Також проводяться масажні дії променезап'ясткових суглобів, що перемежовуються з їх сильними сжатиями: по-підсумку, кістки повинні як-би трохи виходити з суглобових сумок.

5. Опрацювання зон ліктів.

Опрацювання хворобливих зон, розташованих вище ліктьових областей зовні і зсередини, приблизно так, як це робилося при масажі областей колін, про що вище вже розповідалося. Ці зони виявляються при зігнутому під дев'яносто градусів, передпліччя, при долоні, розташованої вгору. Іншою рукою обхоплюємо ліктьовий суглоб трохи вище і шукаємо дві досить болючі зони з подальшою їх обробкою.

Далі, йдуть безпосередньо вправи.

1. Вправа «Швидкісна навантаження на всі групи м'язів».

Це перша вправа з циклу «як збільшити швидкість удару». Суть його полягає в тому, щоб «по зростаючій» здійснювати будь-які рухи, які тільки можете придумати. Ви вчитеся рухатися на швидкості «взагалі», а не тільки з якоїсь певної траєкторії. Дихання при цьому наступне: ви спочатку примусово дихайте до виникнення слабкого почуття перенасичення повітрям організму, а потім з поступово зростаючою швидкістю, починаєте рухатися - при тому ж ритмі дихання.

Обмеження на рухомість не існує, а от щодо сухожильно-м'язового апарату слід пам'ятати. Пам'ятати точно також, як і велику ймовірність зірвати серце. Тому, вправа форсувати не слід: адже для того, щоб воно вважалося виконаним, ви повинні вміти рухатися на максимально можливій швидкості приблизно п'ятдесят хвилин, а до цього часто йдуть кілька років.

Як зазвичай ставиться швидкісна робота в різних секціях? Людина спочатку вивчає якесь бойове рух, а потім починає його відточувати »на швидкість. Але основний «косяк» цього методу в тому, що він розвиває певну траєкторію, а то що «на всі боки» так і залишається недоторканим.

Не можна по справжньому збільшити швидкість ударів, відпрацьовуючи тільки якісь окремий дії. Необхідно працювати з усіма рухами, яке може зробити людське тіло, до того ж, ще невідомо, яке рух в бою може знадобитися.

В описаному ж вправі опрацьовуються практично всі групи м'язів тіла, що, до речі, дуже важливо в ситуації «вулиці», де немає обумовленості, а часто-густо «випадковості», до яких шукаєш відповідний «ключик».

П'ять незаперечних плюсів вправи:

Формується специфічна витривалість для бою. Досить буде навчитися рухатися на швидкості хоча б п'ять хвилин і конкурентів в бійці вже не буде. Ніякої біг цей вид тренінгу не замінити.

Сама швидкість буде в кілька разів вище, ніж у супротивника. Ви будете швидше, ніж боксери і це не перебільшення!

Вправа прибирає відоме багатьом відчуття, як «важко вдарити»: кінцівку немов наповнена цементом і не слухається вольового наказу.

До доробку швидкості можна приступати вже зараз, а не чекати, коли вивчите якийсь удар. Адже швидкість напрацьовується на основі вже існуючих природних рухів людини.

Тренуватися на швидкість подібним чином можна людям, далекими від бойових мистецтв. Тільки не треба поспішати: здоров'я понад усе!

2. Вправа «Руху, як у воді».

Ця вправа теж відмінно збільшує швидкість: і не тільки ударів, але і рухів взагалі. Даний вид тренінгу вже був докладно описаний в цієї статті , А також в «Уроки». Тільки в статті воно подавалося у вигляді інтуїтивного цигун-комплексу для початківців, але це не повинно бентежити, оскільки дуже багато вправи є багатосмисловими і дають необхідний ефект, який залежить від того, на чому виконавець сконцентрований. Буде він у момент тренінгу прислухатися до власних відчуттів - буде розвиватися чутливість, сприйняття, енергетика. Почне концентруватися на роботі м'язів, різноманітних моментах роботи сухожильно-м'язового апарату та інших пермудростях - і ось він уже веде опрацювання самих рухів, напрацьовує їх плавність, безперервність, уміння переключатися з одного руху на інше.

Шліфуючи цю вправу досить довгий час, можна дуже якісно опрацювати абсолютно всі рухи тіла і що найнесподіваніше, істотно підвищити їх швидкість.

Втім, несподіванка тут тільки на перший погляд. Адже коли ви опрацьовує руху, ви шліфуєте їх траєкторію. Траєкторія ж це сукупність мікрорухів, точніше, їх відсутність, оскільки основний рух ще не поставленно. Тренуючись, ви ви ці самі мікроруху напрацьовуєте, в результаті чого рух йде по-накатаній, а значить, і підвищується його швидкість.

Перевірити рух на наявність мікрорухів дуже легко. Для цього досить зробити будь-який рух на дуже повільній швидкості. Якщо ви помітите, що при здійсненні руху, воно рухається як би з невеликими ривками, погойдуваннями з боку в сторони і іншими, не зовсім незрозумілими «ефектами», то це означає тільки одне: рух «сире» і тіло не слухається мозку, постійно намагаючись «згорнути на сторону». Звідси, воно ще потребує опрацювання, в тому числі і на повільній швидкості.

3. Вправа «злови муху».

Тільки не треба іржати) Смішно, звичайно, женуться за комахами, але якщо це заняття буде сприяти збільшенню швидкості ударів, то чомусь б і ні? Крім цього, освоївши вправу, ви зможете легко перехоплювати все що хочете: падаючий лист дерева, папірець якусь, а також атаки противника. Крім цього, усвідомлюються багато технічні нюанси, наприклад, необхідність «вести полювання» в зниженою позиції, інакше не буде запасу по-руху.

Коли ж ви навчитеся ловити комаха, то вправу можна істотно ускладнити, поставивши собі завдання вести полювання тими чи іншими поєднаннями пальців. Подібний тренінг просто відмінно розвиває дрібну моторику пальців, змушуючи працювати необхідні м'язові волокна, що дуже важливо для активізації сенсорних відділів кори головного мозку.

4. Вправа «Успей перехопити».

Тренінг, гідний Брюса Лі! Суть вправи полягає в тому, щоб утримуючи предмет, його відпустити, провести атакуючий випад і встигнути перехопити падаючий предмет до того, як він упаде на землю! Атакуючий випад здійснюється тією рукою, яка утримує предмет.

Цю вправу можна освоювати як-би поетапно, починаючи з утримання легкого предмета, тому що його на зворотному русі перехопити набагато легше: справді, цегла швидше впаде, ніж авторучка ... А авторучка швидше папірці ... А папірець швидше пір'ячко ... Почавши з пір'їнками і потихеньку збільшуючи вагу утримуваного предмета, можна багато років підвищувати швидкість власних атак з тієї причини, що вимоги все більш жорсткими.

Цей вид вправ хороший тим, що тут неможливо «сачкануть» або працювати «абияк»: предмет або встиг перехопити і він не впав, або не встиг і він впав на поверхню.

5. Вправа «удар на моргання».

Відмінне вправу, що сприяє формуванню буквально надшвидкості. Сенс його полягає в тому, щоб встигнути торкнутися напарника в момент, коли той моргнув. Напарник моргнув - ви його торкнулися. Необхідно навчитися укладатися в той короткий проміжок часу, поки у напарника очі закриті.

Начебто гра, а бойовий сенс очевидний: коли людина моргає, він в цей момент, відповідно не бачить: адже очі-то закриті. Ось в це короткий час і наноситься удар, наприклад, січної рух пальцями по очах. Або випад в горло. Користь вправи безсумнівна. Адже ви домагаєтеся того, що ваш удар буде непомітний для противника. І справді: як можна його помітити, якщо очі в коротку мить моргання, закриті? А щоб укладатися з проведенням удару, просто необхідно фантастично підвищити свої швидкісні можливості. Ще один плюс вправи полягає в тому, що людина моргає практично неусвідомлено і, скажімо так, хаотично, що буде вносити в ваші тренування елемент природності.

Паралельно виховається і навик проведення атаки на моргання: людина моргнув - ви в цей час встигли вдарити. Зрозуміло, щоб не валити всіх і кожного, необхідна відповідна установка, де мирне життя, а де бойова обстановка.

6. Вправа «Успей захиститься».

Як я вже говорив, при дотриманні принципу «дистанції вільного дотику», людина, за яким проводиться атака, захиститися не зможе «в принципі». Ось цим ефектом ми і скористаємося для того, що досить істотно підвищити швидкість своїх ударів.

Правда, тут є невеликий нюанс. Коли ви будете напрацьовувати захист з такої відстані, то напарнику, який проводить удари-торкання, необхідно встати на відстані, трохи більшому, ніж його дистанція «дотягування». В ідеалі, він повинен стояти на такій відстані, щоб ви встигали захиститься приблизно від половини його атак, проведених на повній швидкості. Адже якщо напарник буде працювати саме з дистанції «дотягування», то ви не будете встигати захиститися від жодного удару, а який тоді сенс у вправі? У чому сенс, якщо вибудете раз по раз пропускати «атаки-торкання», ляскаючи кожен раз очима і страшно лихословлячи?

З основних моментів слід відзначити наступний. Ви будете встигати захищатися від атак тільки в тому випадку, якщо відмовитеся від стандартного арсеналу захистів, і почнете діяти тими рухами, які буде народжувати ваше тіло, що намагається уникнути болю. Біль - це другий момент і вона необхідна, інакше організм не активізує свій захисний потенціал, закладений в нього природою. І пам'ятаємо, що не треба лупити з усієї дурі - спонтанну захист можна активізувати і просто палючими ляпасами по шкірі.

7. Вправа «Успей забрати».

Ще одне цікаве вправу з циклу «як збільшити швидкість удару» і воно, на відміну від описаних вище, досить часто згадується в джерелах, присвячених бойовим мистецтвам і рукопашного бою. Ваше завдання буде полягати в тому, щоб встигнути забрати щось з долоні партнера, поки той її НЕ стиснув в кулак. Відповідно, долоня не обов'язково весь час розташовувати не одному рівні (зазвичай, це рівень пояса), а можна і на рівні голови, плечей і т.д.

3. Результати швидкісного тренінгу.

Ця чудова сімка вправ, дозволить зацікавленій людині збільшити збільшити швидкість власних ударів, підняти свій швидкісний рівень до такого рівня, який багатьма сприйматиметься, як неймовірний. Більш того, чим більшим буде ваш прогрес в мистецтві розширення швидкісних можливостей, тим більше буде зроблено цікавих відкриттів. Наприклад, ведучи поєдинок, ви просто будете вражені, наскільки руху противника нагадують руху сонної мухи. Але щоб домогтися такого ефекту, необхідні тренування і тренування. Та й згодом не можна буде розслабитися, тому що межі швидкості не існує.

Крім того, знаючі люди кажуть, що з часом, коли швидкісні можливості перевалять за деяку планку, людина почне навколишній світ сприймати дещо по-іншому. Так це чи не так, поживемо побачимо, але те, що робота на швидкості вже розширює діапазон сприйняття навколишнього світу - це факт. Був час, коли я не тренувався і відповідно швидкість моя різко знизилася. Так ось, враження «по життю» було таке, ніби я скутий, буквально «людина у футлярі». Звичайно, люди цього просто не помічають, тому що все життя живуть з цим відчуттям, але мені, як знайомому з іншими станами, ця «психофізична скутість взагалі не вкотила».

4. «Спусковий гачок на швидкість».

Нарешті, настав час торкнутися одного нюансу щодо збільшення швидкості проведення ударів. Навички, коли тіло натреновано на швидкість і вміє швидко рухатися, замало. Необхідно ще виробити «спусковий гачок» на саму швидкість.

Що це таке? Пояснюю на прикладі з автомобілем. Кожен в курсі, що крім такої характеристики, як максимальна можлива швидкість, у автомобіля є й інший показник. Це час, який необхідно витратити автомобілю, щоб набрати цю саму, заявлену виробником, швидкість.

Як би стаття на цю тему вже була. Абсолютно те ж саме і щодо людини. Крім самої швидкості, людині необхідно навчитися якомога швидше «її набирати». Тобто, необхідно навчитися швидко перемикатися на бойову швидкість з «холодного» стану.

Як же цього фокусу навчитися? Одне з можливих рішень, це контрольована емоція. Як приклад, тут можна привести спаринг боксерів. Так, якщо один з них пропустить невеликий удар по власній Моська, що то у нього, відповідно, виникає якась емоційна спалах, завдяки якій в кров виділяються необхідні активізують речовини. Це призводить до того, що він вийде на необхідну швидкість швидше, ніж його опонент, який ще «Не відхопив».

У реальному бою, пропускати удари супротивника вкрай не рекомендується, а тому, необхідно навчитися іншим способам. Одним з таких способів є вміння качати «емоційний маятник». У повсякденному житті вміння емоційної розкачки ще цінніше, ніж в бою, оскільки бійка явище досить рідкісне. А в житті навик можна використовувати в безлічі випадках, наприклад, щоб швидко прокинутися або скинути накотилася сонливість.

Вдаватися в подробиці такої розгойдування сенсу особливого немає з двох причин, оскільки: а) Для початку, з вищенаведеної інформації добре б розібратися. б) Деякі нюанси подібної роботи були вже розписані в тижні дванадцятої.

5. Статті невеликий підсумок:

1. Наведений список з семи вправ, узятих з арсеналу древніх кланових систем бою плюс невеликий комплекс масссаж, позаімстованний від туди ж, дозволять фанатику Рукопашка підняти свої швидкісні характеристики на недосяжний для інших рівень.

2. Уміння укладатися з атакою в швидкісні рамки моргання противника дозволить проводити атаки з дикою швидкістю. Натренований бойова витривалість дозволяє зберігати швидкісний темп дуже тривалий час. Як і сукупності і при обліку принципу «дистанції вільного дотику», особиста рухова сфера бійця істотно розшириться, що призведе до можливості проводити атаки на поразку з кілька більшої відстані при тому ж ефекті: як результат, від них не можна буде захиститися!

3. Несподіваним бонусом буде такий ефект, коли будь-які рухи противника почнуть сприйматися немов черепашачі.

4. Але все це за умови справжніх тренувань. А справжнім швидкісним тренувань супроводжують мікротравми і розтягування м'язів і сухожиль (тут допоможе вищенаведений масаж), а також літри поту, що теж малоприємного. Крім цього, є феномен психічної природи: людина ставиться у швидкісним вправам, як дуже важкого труду. Тобто, «швидкість» просто не любить, вона для нього неприємна. З моєї точки зору - це підсвідоме захист організму на майбутній вихід з «зони комфорту».

Шановні читачі блогу «майстер Боя»! Если ви хочете Оформити підпіску на Нові статті, то можете сделать це нижчих:

Оформити подписка.

Чергова стаття нашого проекту буден дана відповідь на питання, що звучить приблизно, як: «Як збільшити швидкість удару»?
1. Навіщо вона, швидкість?
Як зазвичай ставиться швидкісна робота в різних секціях?
Тільки не треба іржати) Смішно, звичайно, женуться за комахами, але якщо це заняття буде сприяти збільшенню швидкості ударів, то чомусь б і ні?
І справді: як можна його помітити, якщо очі в коротку мить моргання, закриті?
Адже якщо напарник буде працювати саме з дистанції «дотягування», то ви не будете встигати захиститися від жодного удару, а який тоді сенс у вправі?
У чому сенс, якщо вибудете раз по раз пропускати «атаки-торкання», ляскаючи кожен раз очима і страшно лихословлячи?
Що це таке?
Як же цього фокусу навчитися?