Полезные материалы

Огляд єдиноборств. Які бойові мистецтва вибрати?

  1. Вітаю вас, дорогі читачі FC4YOU.ru!
  2. Друга частина, присвячена порівняльному аналізу різних напрямків бойових мистецтв доступна тут!

Вітаю вас, дорогі читачі FC4YOU

Вітаю вас, дорогі читачі FC4YOU.ru!

Третя частина з циклу оглядів єдиноборств.

Перша частина, присвячена вибору занять і секцій для дитини доступна по тут!

Друга частина, присвячена порівняльному аналізу різних напрямків бойових мистецтв доступна тут!

Частина третя, можливо заключна.

Завершуючи огляд видів єдиноборств хочу все-таки виділити ще дві групи єдиноборств, що не потрапили в мій список. Умовно назву їх «Смертельна зброя» і «Російська екзотика».

Смертельна зброя

Періодично чую питання про існування якогось чудо-мистецтва, за допомогою якого можна обігнати будь-якого супротивника. Я особисто до таких мистецтвам відношу відразу три види єдиноборств. Проблема тільки в тому, що як і за будь-яким дивом тут треба сім пар чобіт зносити поки до них доберешся. Я маю на увазі бойове самбо, хапкідо і змішані єдиноборства. Представник будь-якого з цих видів у вуличній бійці має високі шанси заїхати на нари навіть не захекавшись в бійці. Всі три види відрізняються тим, що до їх вивчення бажано приступати в силах тяжких, досить дорослим, з серйозними досягненнями в парі єдиноборств простіше. Бойове самбо і хапкідо ріднить військово-поліцейська спрямованість - максимум ефекту за мінімальний час. У змішаних єдиноборствах склався схожий стиль роботи з противником на основі гримучої суміші борцівських технік, задушливих і больових прийомів, жорстких, акцентованих, нокаутуючий удар. Дітям, а особливо підліткам, цими видами займатися просто рано. Та й дорослим бажано до моменту вивчення реально заробити чорний пояс з якого-небудь східного єдиноборства, розвинути свою свідомість до рівня розуміння відповідальності за свої дії, та й звання майстра спорту тут теж буде не зайвим.

Та й дорослим бажано до моменту вивчення реально заробити чорний пояс з якого-небудь східного єдиноборства, розвинути свою свідомість до рівня розуміння відповідальності за свої дії, та й звання майстра спорту тут теж буде не зайвим

Російська екзотика

Бойове самбо - єдине національне бойове мистецтво, що має хорошу методичну базу і більш-менш струнку структуру. В іншому ж ... Ви будете сміятися, але російська з китайцем - брати навік! Ситуація з російськими школами єдиноборств до болю схожа на обстановку в ушу в частині різноманіття, химерності і непередбачуваності результатів занять. Кілька різновидів рукопашного бою, система Кадочникова, слов'яно-горицкая боротьба, якісь секретні козачі техніки - просто очі розбігаються. Гарантовано у нас існують цікаві напрямки і талановиті майстри, але як їх знайти і оцінити користь для своєї дитини? Відповідь сумний - ніяк. На відміну від ушу реальних дитячих напрямків в Росії я не знаю, пошук російського бойового мистецтва доведеться вести методом проб і помилок років до 12-14, не раніше. Обов'язковою умовою, як мені здається, є придбання хороших борцівських і ударних навичок в інших видах єдиноборств ДО ТОГО, як цей пошук почнеться. Це принаймні застрахує від зовсім вже шахрайських шкіл - буде що порівнювати ...

підсумок

Якщо впорядкувати все вище викладене на якійсь віковій шкалі, то вийде наступна картина:

4-8 років

Для занять точно підходять ушу і Чой Кван До, з деякими застереженнями - тхеквондо. Застереження стосуються вибору конкретного напряму тхеквондо і пошуку майстра, який працює з маленькими дітьми з упором на формалізовані комплекси вправ, а не спаринг. Завдання непросте, але в місті такі люди точно є ...

8-12 років

Найбагатший вибір саме в цьому віці. До трьох згаданих вище видів єдиноборств додаються всі види боротьби, самбо, дзюдо. Років з 10, з обережністю (!) Можна вже пробувати карате і бокс. Сил у дітей поки замало, щоб сильно травмуватися, а ось ставити техніку ударів вже точно можна.

12-15 років

Найнебезпечніший період з точки зору травматизму - з'являється сила, технічний арсенал, а ось розум в діях поки присутній фрагментарно. Якщо здоров'я стоїть на першому місці, то бокс і карате доведеться викреслити з розгляду, може бути і з серйозними заняттями боротьбою доведеться закінчувати. У тхеквондо може мати сенс відмовитися від спарингів, зосередившись на формальних комплексах і спецтехніки. Зате відкривається поле для експериментів з джиу-джитсу, айкідо, бокс-Саватій, кікбоксингом. За ушу і Чой Кван До обмежень немає - хоч все життя займайся.

Від 15 і старше

До 14-15 років настає момент коли підліток, а частіше його батьки, приймають рішення про подальші заняттях єдиноборствами. Навчання, інтерес до протилежної статі, пошуки себе поза спортом - все це частенько призводить до закінчення регулярних занять. Якщо ж бойові мистецтва зайняли важливе місце в житті підлітка, то можна зайнятися і більш серйозними експериментами. При наявності серйозної спортивної бази можна пробувати себе в російських національних видах, включаючи бойове самбо, з карате і тхеквондо зміщуватися в бік хапкідо і змішаних єдиноборств.

Гарантовано у нас існують цікаві напрямки і талановиті майстри, але як їх знайти і оцінити користь для своєї дитини?