Полезные материалы

Що вибрати: бокс або тайський бокс? Відмінності, правила, плюси і мінуси

  1. Бокс і тайський бокс: основна інформація
  2. Стилі ведення поєдинку: чи є різниця?
  3. Кому підійдуть заняття тайським боксом і боксом?
  4. Правила єдиноборств
  5. Екіпірування боксера і тай-боксера
  6. Аптечка боксера
  7. Як стати чемпіоном: 7 рад новачкам
  8. Неслабкий підлогу: жінки в боксі і «тає»
  9. Читайте також:

Все частіше традиційні комплекси вправ, спрямованих на набір маси, розтяжку і зміцнення м'язів, поступаються місцем бойових мистецтв. Останнім часом небувалу популярність здобули різні види єдиноборств. Найбільш актуальні бокс і тайський бокс, або, як ще називають цей вид спорту, муай тай. Ефективність бойових мистецтв в десятки разів перевищує користь від класичних фітнес-вправ. Бійці спалюють величезну кількість калорій, опрацьовують практично всі м'язи. А ще люди, які обрали для себе єдиноборства, тренують і психологічне здоров'я.

Бокс і тайський бокс: основна інформація

Дуже часто початківців спортсменів турбує питання: що вибрати - бокс або тайський бокс? Щоб відповісти на нього, варто ознайомитися з типами боротьби ближче. Головне подібність цих двох видів єдиноборств полягає в техніці сутички. Вона заснована на ударах. І бокс, і тайський бокс оптимально підходять для оборони в реальних умовах. Адже удари не вимагають утримування противника, а значить, забезпечують мобільність. Крім того, обидва види вимагають коректного ставлення до супротивника. Суперникам заборонено використовувати вербальні і фізичні способи образи не тільки до і під час поєдинку, але і після нього. Існує і кодекс честі, згідно з яким бійці зобов'язані поважати закони і традиції країни, де проходять змагання, бути прикладом чесності і благородства.

Стилі ведення поєдинку: чи є різниця?

Незважаючи на схожість, у боксу і єдиноборства муай тай є істотні відмінності. Наприклад, в боксі наносити удари можна виключно руками, атака ліктями або плечима категорично заборонена! З метою безпеки боксери використовують спеціальні рукавички. До речі, діапазон ударів теж обмежений - можна наносити їх тільки в верхню частину тіла супротивника. Хук нижче пояса - прямий шлях до дискваліфікації. Крім того, боксерам не можна:

  • штовхатися;
  • кусатися;
  • наносити удари в потиличну частину голови;
  • бити по нирках.

Забороняють проводити захоплення і бокс, і тайський бокс. Відмінності полягають в тому, що в тайському боксі «мирна дистанція» між спортсменами значно скорочена. Муай тай куди більш жорсткий вид єдиноборств. Крім куркулів, в тайському боксі наносити удари можна ліктями, гомілками, колінами, ступнями. У Сполучених Штатах Америки муай тай через свою жорстокості і ефективності отримав назву «смертельний бій». Адже удари, які завдають один одному противники, потужні й стрімкі, їх вкрай складно не тільки блокувати, але навіть побачити!

Ще одна унікальна риса єдиноборства муай тай - музичний супровід. Особливу видовищність боїв надає неймовірне поєднання флейти і барабанів, що є традиційної тайської музикою.

Особливу видовищність боїв надає неймовірне поєднання флейти і барабанів, що є традиційної тайської музикою

Кому підійдуть заняття тайським боксом і боксом?

Єдиноборства доступні людям будь-якого віку. Однак починати спортивну кар'єру краще у віці семи-десяти років. Дуже часто батьки переконані, що бокс - синонім високого травматизму, однак варто відзначити - викладачі грамотно вибудовують тренувальний процес, мінімізуючи можливі ризики. Відмовлятися від занять, виправдовуючись наявністю зайвої ваги, не варто. В ході занять боксом або муай тай дуже легко привести себе в спортивну форму.

Як і інші види спорту, бокс і муай тай підходять не кожному. Для занять єдиноборствами необхідний не тільки здоровий дух, а й здорове тіло. Існує цілий ряд протипоказань. У клуб тайського боксу не приймуть людей:

  • з атеросклерозом мозку;
  • епілепсію;
  • аритмією;
  • ішемічною хворобою серця;
  • пороком серця;
  • бронхіальною астмою;
  • туберкульозом;
  • виразкову хворобу;
  • лейкемією;
  • анемією;
  • на гемофілію;
  • на цукровий діабет;
  • артритом.

з атеросклерозом мозку;   епілепсію;   аритмією;   ішемічною хворобою серця;   пороком серця;   бронхіальною астмою;   туберкульозом;   виразкову хворобу;   лейкемією;   анемією;   на гемофілію;   на цукровий діабет;   артритом

Правила єдиноборств

Якщо ви вирішили, що бокс або тайський бокс вам просто необхідний, варто познайомитися з основними принципами і правилами цих видів спорту та їх історією.

Муай тай відомий людству з давніх часів. Історики стверджують, що тайський бокс з'явився понад двадцять століть назад! Бокс значно молодше - як вид спорту він був визнаний тільки в XVIII столітті. І лише з 1892 року почали проходити перші професійні поєдинки.

Федерація тайського боксу Росії в 1996 році затвердила перші правила змагань. Зараз діє п'ята редакція цих правил, прийнята десять років по тому, в 2006 році. Всі зміни в регламент були внесені відповідно до рекомендацій найбільшої в світі організації тайського боксу WMF.

На змаганнях боксерів-любителів обов'язкова наявність екіпіровки. Шолом, капа, протектори, що захищають коліна, і черепашки в пах можуть врятувати від серйозних травм. А ось для професійних тай-бійців використання спорядження необов'язково. Аматорські бої найчастіше проходять на п'яти-шестиметрової рингу, зустрічі професіоналів вимагають рингу побільше - близько семи метрів. Існує в тайському боксі поділ по вагових категоріях. З тонкощами правил початківця спортсмена, який прийшов в клуб тайського боксу, познайомить тренер, який має великий досвід роботи. Наприклад, тільки професіонал зможе навчити правильно тримати кулак, наносити удари. Тренер може розповісти і про те, чому тайський бокс ще називають мистецтвом восьми кінцівок або «боксом восьміруких».

Тренер може розповісти і про те, чому тайський бокс ще називають мистецтвом восьми кінцівок або «боксом восьміруких»

Боксерів, як професіоналів, так і любителів, тренерів та ветеранів боксу об'єднує Федерація любительського боксу Росії. З'явилася ця організація в 1992 році. Головна мета її - популяризація боксу і його розвиток серед населення нашої країни. Саме Федерація любительського боксу Росії виступає організатором змагань з боксу всіх рівнів, займається підвищенням кваліфікації спортсменів і тренерів.

Саме Федерація любительського боксу Росії виступає організатором змагань з боксу всіх рівнів, займається підвищенням кваліфікації спортсменів і тренерів

Правила змагань вагомо обмежують боксерів. Найважливіша умова - одна вагова категорія. Крім того, спортсменам заборонено відвертатися від противника і бити його чимось, крім стиснутого кулака. Вік любителів, які виступають на міжнародних змаганнях, не може бути менше 17 і більше 34 років. А ось обмеженням для професійних боксерів може бути тільки фізичний стан.

А ось обмеженням для професійних боксерів може бути тільки фізичний стан

Екіпірування боксера і тай-боксера

Залежно від того, що ви вибрали - бокс або тайський бокс, варто задуматися про вибір якісної екіпіровки. Кілька століть тому «тайцам» були необхідні тільки дві смужки з кінської шкіри. Їх бійці намотували на кулаки. Сьогодні, для того щоб уникнути серйозних пошкоджень, спортсмени використовують цілий арсенал захисних засобів. Зберегти мову і зуби допомагає капа, від розтягування щиколотки вбережуть гольфи-гомілкостопи. Не зайвою буде і пахова раковина, виготовлена ​​з металу. Щитки і наколінники - предмети першої необхідності при спарингу. Крім того, починаючому спортсмену знадобляться бинти, які допомагають утримати правильне положення руки, і легкі рукавички. Заняття тайським боксом передбачають наявність легкому взутті і тайських трусів.

Схожий набір знадобиться і тим, хто вибрав бокс: капа і бандаж-черепашка, зручний спортивний одяг та взуття, бинти та рукавички. Від струсів і розтинів боксера захистить спеціальний шолом. А особлива взуття - боксерки - справжній порятунок від розтягнень і вивихів.

Аптечка боксера

Спортсмени, які обрали для себе бокс або тайський бокс, схильні до різних травм. А тому важливо підібрати необхідні медикаменти. Перше, що потрібно придбати - бинти, вату, бактерицидні пластирі, перекис водню. Зовсім не зайвими будуть йод, нашатирний спирт, зігріваючі та охолоджуючі мазі та спреї. Протипухлинні і знеболюючі засоби також можуть стати в нагоді.

Як стати чемпіоном: 7 рад новачкам

Бокс - це сила, а ось швидкістю відрізняється тайський бокс. Плюси і мінуси цих двох єдиноборств кожен визначає для себе сам. А ось спортсмени, які не один рік присвятили боїв, можуть дати новачкам корисні поради:

  • варто застосовувати обманні рухи з подальшою атакою;
  • провокувати суперника на напад і різко його атакувати;
  • не підставляти противнику потилицю і спину;
  • же не бути нерухомим, щоб опонент не встиг знайти вразливе місце;
  • змінювати ритм бою і позицію, щоб суперник не звик до них;
  • змішувати довгі і короткі атаки;
  • стежити за зовнішніми проявами болю і втоми і ні в якому разі не показувати їх.

Неслабкий підлогу: жінки в боксі і «тає»

Все частіше бойові мистецтва вибирають представниці прекрасної половини людства. Причин для цього чимало: по-перше, бокс і тайський бокс - це непогана кардиотренировка. Завдяки регулярним заняттям можна скинути зайву вагу, привести в порядок серцево-судинну систему.

По-друге, жінок приваблює швидкий ефект: м'язи майже відразу стають рельєфними і підтягнутими. Ну і по-третє, заняття боксом і тай-боксом допомагають виробити реакцію і навчитися основам самооборони. Головна умова для жінок - використання захисту для грудей, виконаної з еластичного матеріалу з вшитими пластмасовими чашечками.

Читайте також:

  • 10 порад для отримання «розривають рукава» трицепсів. Хочете, щоб ...
  • Хочете, щоб старий будинок виглядав як новий? Тоді ці поради для вас!
  • 5 психологічних звичок, сильно ускладнюють життя
  • Заміна маслос'емних ковпачків ВАЗ-2106 своїми руками: інструкція для ремонту
  • Смартфон ZTE Blade V7 Lite: характеристики та відгуки
  • Чим більше у вас друзів на Facebook, тим довше ви проживете?
  • Що таке "Віндовс"? Операційна система Windows: версії, характеристики, відгуки
  • Ємність паливного бака. Пристрій і розміри паливного бака автомобіля
  • Маргарита Рончі: біографія, особисте життя, фото
  • Лляна олія для дітей: корисні властивості, дозування, протипоказання
  • Діагностика мережі інтернет для усунення збоїв в роботі
  • Що таке маслос'емниє ковпачки і як вони влаштовані

Перегляди: 3

Кому підійдуть заняття тайським боксом і боксом?
Стилі ведення поєдинку: чи є різниця?
Кому підійдуть заняття тайським боксом і боксом?
Хочете, щоб старий будинок виглядав як новий?
Що таке "Віндовс"?