Полезные материалы

Між Індією і Шрі-Ланкою був прокладений міст 1,7 мільйона років тому?

Згідно давньоіндійської легендою, цар Рама побудував міст між Індією і Шрі-Ланкою більше мільйона років тому. На супутникових фото НАСА видно утворення, що нагадують залишки моста. Головне питання - це природне утворення або творіння рук людини? /epochtimes.ru/

У британській енциклопедії говориться, що це «мережу піщаних банок», але також зазначено: «За легендами, це руїни грандіозного мосту, збудованого Рамою, героєм індуїстського епосу" Рамаяма ", щоб спростити прохід для своєї армії з Індії на Цейлон (Шрі-Ланка) для порятунку його викраденої дружини Сіти. Згідно мусульманської легендою, Адам перетнув це місце, щоб потрапити на Цейлон. Там, на піку, він, каючись, стояв на одній нозі 1000 років ».

Тому це місце називають Адамов міст. В Індії його називають Рама Сету або Рам Сету - на честь царя Рами. Правда про походження моста покрита політичними і релігійними протиріччями. Дехто пропонував зруйнувати залишки моста, щоб розширити місце для торгового каналу. Але ця пропозиція була засуджена як єресь і замах на древнє спадщина.

Версія про рукотворному походження

Д-р Бадрінараянан, колишній директор геологічного товариства Індії і колишній координатор дослідницького відділення Національного інституту океанології в Ченнаї, вивчив бурову пробу не місце моста.

Він розповів журналу Rediff про те, що вони виявили в зразках, добутих на глибині 10 м: «Нагорі знаходився морський пісок, під ним - суміш коралів, вапняку і гальки. Дивно, що на глибині 4-5 метрів ми знову виявили пісок, а під ним - тверді породи ».

Дослідник був спантеличений появою гальки поверх шару морського піску. Він зробив висновок, що галька була поміщена туди штучно.

У «Рамаяні» вказані розміри мосту: 100 йоджан в довжину і 10 йоджан в ширину. Одна Йоджана приблизно дорівнює 8 км. Це означає, що міст мав неймовірну протяжність. Збережені до наших днів руїни значно менше, проте їх співвідношення точно відповідає цифрам з «Рамаяни».

Bharath Gyan, група дослідників традиційної індійської культури, зазначає, що співвідношення 10: 1 (довжини до ширини) відповідає параметрам моста. Його довжина становить приблизно 35 кілометрів, а ширина - 3,5 км. Звичайно, в своєму нинішньому стані міст неоднорідний: він десь ширше, десь уже.

Версія про природному освіті

Хоча д-р Бадрінараянан зазначив дивне розташування шарів порід у бурової пробі, деякі вчені вважають, що цьому є пояснення.

Суврат Кхер, геолог, що спеціалізується в морських утвореннях запропонував наступне пояснення: «Під час льодовикового періоду плейстоцену освіту і танення льодовиків привели до коливання рівня моря в десятки метрів. Це дозволило утворитися шару коралів і піщаних банок. Під час сильного зниження рівня моря в плейстоцені між Індією і Шрі-Ланкою міг утворитися міст з суші. Але в кінці останнього Вісконсіна заледеніння світовий рівень моря знову піднявся ».

Адамов міст. Фото: NASA

Вчений говорить, що коралові рифи іноді ростуть вгору і обламуються хвилями. Уламки падають і накопичуються на дні. На ці відкладення намиваються піщані насипи. На його думку, освіту таких незвичайних шарів могло статися без участі людини.

датування

У 2007 р, коли з'явилися свіжі супутникові фото Адамова моста, Індійська народна партія заявила, що НАСА визначила вік освіти в 1,7 мільйона років. Ця дата відповідає індуїстським легендам, де йдеться про чотирьох епохах людства, в одну з яких жив Рама.

Представник НАСА Майкл Браукус спростував заяву Індійської народної партії, сказавши, що він не в курсі проведення радіовуглецевого аналізу місця. Згідно з деякими повідомленнями, 1,7 мільйона років - це вік суші в кінці Адамова моста, а не самого моста.

Індійські наукові установи, включаючи центр дистанційного вимірювання при Університеті Бхаратхідасан, вважають, що Адамов міст утворився 3500-5000 років назад.

Д-р Бадрінараянан визначив вік порід з досліджуваної проби. Він склав від 4000 до 5800 років.

Критики стверджують, що датування будь-якій частині споруди (наприклад, зразків коралових рифів) не дає точної інформації про вік моста в цілому.

Критики стверджують, що датування будь-якій частині споруди (наприклад, зразків коралових рифів) не дає точної інформації про вік моста в цілому

Ілюстрація легенди про будівництво Рама Сету (Адамова моста) армією мавп. Невідомий художник 1850 р.Фото: Wikimedia Commons

У «Рамаяні» говориться, що міст був побудований на дерев'яній основі, яка була встановлена ​​на вже існуючі природні утворення, і викладений великими і маленькими каменями. Прихильники версії про рукотворному походження моста говорять, що його складно відрізнити від природного освіти через постійне руйнування протягом багатьох століть.

Версія англійською

Головне питання - це природне утворення або творіння рук людини?