Полезные материалы

Чемпіонат світу з маркетингу 2014: Nike vs. Adidas

Напружені матчі в рамках кубка FIFA 2014 цікаві не тільки напруженням спортивної боротьби, а й маркетинговим протистоянням

Напружені матчі в рамках кубка FIFA 2014 цікаві не тільки напруженням спортивної боротьби, а й маркетинговим протистоянням. Чемпіонат світу з футболу 2014 - більше, ніж футбольне змагання, адже це і унікальний шанс для корпорацій донести своє повідомлення до величезної багатомільйонної аудиторії за допомогою телебачення, мобільних пристроїв, соціальних медіа та інших майданчиків.

За прогнозами, великі компанії витратять понад $ 75 000 000 на рекламу в рамках Чемпіонату світу: сюди включені як витрати на офіційне спонсорство, так і на рекламні кампанії в ЗМІ. Але головне питання - яким буде ефект від цих вкладень? Як реклама на чемпіонаті вплине на продажу взуття, напоїв, електроніки та інших товарів?

Багато з ігор чемпіонату (всього їх буде 64) зібрали понад 20 мільйонів глядачів по всьому світу - це величезна аудиторія і прекрасна можливість для цільової реклами.

Крім того, захід отримає не менше 1,7 мільярда доларів з продажу прав на ТВ-трансляцію і 1,35 мільярда за розміщення реклами.

Паралельно з найбільшим футбольним чемпіонатом йде і інше протистояння - Кубок світу з маркетингу, напружена боротьба за величезну аудиторію FIFA-2014. У цьому протистоянні є кілька традиційних суперників - сьогодні мова піде про давні конкурентів: Nike і Adidas.

Nike vs. Adidas: кілька фактів

На відміну від Nike компанія Adidas є одним з 6 офіційних партнерів Чемпіонату світу. Крім того, Adidas уклала сміливу операцію з FIFA по розширенню співпраці на 60 років вперед, що дає гарантії актуальності і процвітання бренду ще на кілька поколінь.

Звичайно, статус офіційного спонсора - вельми престижний і найбільш дорогий варіант реклами на Чемпіонаті світу, але далеко не єдиний.

Чи зможе Nike побороти суперника, і за допомогою яких методів це можливо? Нижче представлені 4 маркетингові тактики, що застосовуються обома брендами в рамках кубка FIFA-2014.

1. Спонсорство гравців

Nike спонсорує 6 з 10 найбільш популярних і «ринкових» гравців чемпіонату, в тому числі португальця Кріштіано Роналдо (Cristiano Ronaldo), бразильця Неймара да Сілва (Neymar da Silva Santos Junior) і англійця Уейна Руні (Wayne Rooney).

Adidas спонсорує 3 гравців з тієї ж десятки: аргентинця Ліонеля Мессі (Lionel Messi), бразильця Дані Алвеса (Dani Alves) і німця Месута Озіла (Mesut Ozil).

2. Одяг та спорядження

Nike: 10 з 32 команд чемпіонату носять форму і спорядження Nike, в тому числі збірні США і Бразилії (країни, що приймає Кубок світу).

Adidas: 9 команд носять форму Adidas, в тому числі збірні Німеччини, Аргентини, Іспанії та Колумбії.

3. Соціальні медіа

Nike: понад 250 осіб з США, Китаю, Бразилії та інших регіонів сприяють створенню і роботі з контентом Nike в соціальних мережах.

Adidas: гравці NBA, спонсоровані Adidas, побували на Чемпіонат світу для генерації інформаційного шуму серед своїх фанатів і любителів спорту США. Крім того, бренд створив віртуального представника, давши йому життя в Twitter під ім'ям «brazuca ball». Аккаунт @brazuca з грудня набрав більше 2 200 000 фоловерів. Нарешті, у Adidas є представництво в Бразилії, де створюються актуальні репортажі, інтерв'ю, статті та інші ексклюзивні матеріали для сайту і соціальних майданчиків бренду.

4. Відео

Nike: короткометражний фільм про ЧС 2014 «The Last Game» зібрав понад 55 мільйонів переглядів, і це число постійно зростає. У свою чергу, вірусний ролик «Winner Stays» отримав понад 82 мільйонів переглядів.

Досягнення Adidas на терені вірусної реклами не настільки великі. Ролик «The Dream» з оригінальним саундтреком від Каньє Уест (Kanye West) зібрав 36 мільйонів переглядів. Вірусне відео «House Match» за участю багатьох зірок футболу зібрало близько 17 мільйонів переглядів.

Хто візьме верх?

Запорука ефективної маркетингової стратегії брендів - інвестиції в кілька каналів одночасно і створення привабливого контенту. Як Nike, так і Adidas практикують саме цей підхід.

В даний час Adidas веде з невеликим відривом (53% проти 47%), якщо оцінювати успіх за часткою рекламного впливу (share of voice) в Twitter.

Ймовірно, статус офіційного спонсора дає ряд прихованих переваг (наприклад, доступ до ексклюзивної та закритої інформації по ЧС-2014 року). Але чи варто фора в 6% тих величезних коштів, що витрачені на спонсорство?
Час покаже.

Високих вам конверсій!

А за кого ви вболіваєте?

за матеріалами blog.marketo.com , image source Diário do Nordeste

30-06-2014

Але головне питання - яким буде ефект від цих вкладень?
Як реклама на чемпіонаті вплине на продажу взуття, напоїв, електроніки та інших товарів?
Чи зможе Nike побороти суперника, і за допомогою яких методів це можливо?
Хто візьме верх?
Але чи варто фора в 6% тих величезних коштів, що витрачені на спонсорство?
А за кого ви вболіваєте?