Полезные материалы

Ростов (футбольний клуб)

  1. становлення [ правити | правити код ]
  2. У чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]
  3. У чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]
  4. У Лізі чемпіонів [ правити | правити код ]
  5. У Лізі Європи [ правити | правити код ]
  6. Ростовський килим [ правити | правити код ]
  7. Екіпірування та спонсори [ правити | правити код ]
  8. Єврокубки [ правити | правити код ]
  9. Основний склад [ правити | правити код ]
  10. Гравці в оренді [ правити | правити код ]
  11. Зима 2018/19 [ правити | правити код ]
  12. Основний склад [ правити | правити код ]
  13. Молодіжний склад [ правити | правити код ]
  14. Підсумки виступу в чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]
  15. Історія виступу в чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]
  16. Статистика виступів [ правити | правити код ]
  17. Дублюючий склад [ правити | правити код ]
  18. Загальна статистика [ правити | правити код ]
  19. В єврокубках [ правити | правити код ]
  20. У чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]
  21. У чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]
  22. Рекордсмени клубу за кількістю матчів [ правити | правити код ]
  23. Рекордсмени «Ростова» в чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]
  24. Рекордсмени «Ростова» в чемпіонаті Росії [ правити | правити код ]
  25. Кращі бомбардири чемпіонату Росії [ правити | правити код ]
  26. Клуб 100 російських бомбардирів [ правити | правити код ]
  27. Клуб Григорія Федотова [ правити | правити код ]
  28. Список найкращих гравців сезону в Росії [ правити | правити код ]
  29. Футболісти року в інших країнах [ правити | правити код ]
  30. Гравці «Ростова» на великих міжнародних турнірах [ правити | правити код ]

«Ростов» - професійний російський футбольний клуб з Ростова-на-Дону . Заснований 10 травня 1930 року [7] . В 1950 році клуб вперше взяв участь в розіграші чемпіонату СРСР з футболу , Найвищого результату досяг у 1991 році , Зайнявши 4-е місце в турнірі клубів Першої ліги, що дозволило клубу вже наступний сезон розпочати в елітному дивізіоні щойно утвореного чемпіонату Росії . Найвищим досягненням у чемпіонаті Росії для клубу є 2 місце, на якому клуб розташувався в чемпіонаті 2015/16 років . переможець Першого дивізіону 2008 року . Є учасником 24-х турнірів розіграшу Кубка СРСР з футболу , Найвищим кордоном в цих турнірах є раунд 1/16 фіналу, досягнутий в 1954, 1964 і 1987 роках, а також всіх розіграшів Кубка Росії , Найвищим досягненням є перемога в Кубку Росії 2013/2014 року. В сезоні 2016/2017 учасник групового етапу Ліги чемпіонів , 1/8 Ліги Європи

становлення [ правити | правити код ]

заснований 10 травня 1930 року як команда будівельників заводу « Ростсельмаш », Після закінчення будівництва залишився при заводі [7] . За деякими даними першу достовірну згадку про команду мається на газеті «Більшовицька зміна» від 10 травня 1930 року:

«Нещодавно організована футбольна команда Сельмашстроя мала товариські футбольні матчі в місті Красний Сулін. Обидва матчі з Сулинського металістами і збірної Суліна сельмашстроевци програли з рахунком 2: 3 » [8] .

У червні 1932 року «Сільмаш» взяв участь в спартакіаді підприємств сільгоспмашинобудування. В 1934 році на заводі стали з'являтися дитячі та юнацькі команди, які брали участі в першості міста своїх вікових груп. В 1938 році «Сільмаш» взяв участь в першості ЦС добровільного спортивного товариства носить ім'я клубу, і зайняли в цьому турнірі призове третє місце. В 1940 році футболісти змогли пробитися в півфінал Кубка міста. У ці роки за команду виступали: С.Семенов, А.Марков, В.Пінчук, Б.Савченко, В.Черкасов, А.Бабуджьян, І, Гриднев, А, Зайцев, В.Патронов, Ф.Грюнер, М.Ніколаєв (капітан команди).

У чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]

Після війни в 1949 році ростовські футболісти дебютували в Кубку РРФСР, де після трьох перемог поступилися «Динамо» Ставрополь і вибули з боротьби. До 1950 року команда участі в серйозних турнірах не приймала. У 1950 році прийняла старт у чемпіонаті РРФСР. Перший офіційний матч відбувся 28 травня в чемпіонаті РРФСР, де сельмашевци виступали в південній зоні Азово-Донський групи. Завдяки успішній грі в цьому турнірі, в 1953 році перемістилася в клас «Б» чемпіонату СРСР. У 1965 році перебралася до другої групи вже класу «А».

Починаючи з 1975 року, ростсельмашевци виступали у другій лізі союзної першості. Це тривало до сезону 1985 року, коли команда змогла пробитися в першу лігу чемпіонату СРСР. У першому своєму сезоні ФК «Ростсельмаш» зайняв 7 місце, забивши при цьому 86 м'ячів. Наступні три роки команда стабільно фінішувала в десятці. Починаючи з другого кола 1989 роки команда стала госпрозрахункової. [ Джерело не вказано 71 день ] Першим президентом клубу став Ілля Вікторович Войтухов. По ходу сезону 1990 року головним тренером став Енвер Юлгушов . У сезоні 1991 року ростовські футболісти не програли на своєму полі жодної зустрічі і зайнявши 4 місце, вийшли у вищу лігу.

У чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]

Починаючи з 1992 року «Ростсільмаш» став виступати в чемпіонаті Росії . У 1993 році клуб вилетів в першу лігу . Після року перебування там клуб знову піднявся в елітний дивізіон. У сезоні 1995 після невдалого старту команду очолив Сергій Андрєєв , Який працював до 2000 року, і саме при ньому ФК «Ростсельмаш» зміг зайняти 6 місце в чемпіонаті Росії, що до 2016 року було найвищим досягненням. Наступного року клуб вперше в своїй історії отримав право грати в Кубку Інтертото . В півфіналі Кубка в суперники ростовської команді випав туринський « Ювентус », Приїзд італійців в Ростов викликав великий глядацький ажіотаж, але при заповненому вщерть стадіоні команда програла 0: 4. У 2000 році в рамках аналогічного турніру команда програла французькому « Осер ».

У липні 2002 року президентом клубу став відомий данський бізнесмен Іван Саввіді . У клубі відбулися великі кадрові зміни, оновився склад команди. З початку сезону 2003 року «Ростсільмаш» був перейменований в «Ростов». У 2003 році клуб дійшов до фіналу Кубка Росії , Де поступився московському « Спартаку ». Сезони з 2004 по 2006 клуб провів невиразно, з року в рік займаючи позицію за межами першої десятки. У 2007 році клуб виступив вкрай невдало, більшу частину сезону провів на останньому, 16-му, місці Прем'єр-ліги, здобувши лише дві перемоги в чемпіонаті (причому другу - в який не мав турнірного значення матчі останнього туру) і ще за 4 тури до кінця чемпіонату втратив навіть теоретичні шанси зберегти місце в лізі. Після закінчення сезону клуб залишила більша частина гравців, команду, фактично, довелося створювати заново. Проте, в 2008 році «Ростов» успішно виступив в першому дивізіоні і повернув собі місце в прем'єр-лізі, попутно встановивши абсолютний рекорд за кількістю матчів без поразок. За підсумками сезону 2009 клуб залишився в прем'єр-лізі, зайнявши 14 місце, але показавши при цьому ряд вдалих матчів з лідерами чемпіонату. У 2010 році команда увійшла помітно оновленою. У міжсезоння прийшли відразу 14 футболістів. Сезон 2010 команда провела неоднозначно. До 20 туру перебувала в першій п'ятірці, але потім пішла серія без перемог з 10 матчів, що призвело до 9 місця. У сезоні 2011/12 в команді змінилося чотири тренера. [9] У третій частині сезону Балахнина змінив Байдачний , Перед яким було поставлено завдання зберегти прописку в прем'єр-лізі. У 2011 рік] ростовський клуб зміг дійти до півфіналу Кубка Росії , Поступившись там « Аланії »В серії пенальті. Команда закінчила сезон на 13-му місці і в стикових матчах пройшла « Шинник ».

Після закінчення сезону головним тренером став Міодраг Божович . «Ростов», виграючи у лідерів чемпіонату, втрачав очки в матчах з середняками. Зайнявши 13 місце, «Ростов» без проблем пройшов в стикових матчах за право зіграти в Прем'єр-лізі « СКА-Енергію », Вигравши обидва матчі. Божович залишився біля керма команди, і сезон 2013/14 в Прем'єр-лізі команда почала бадьоро - після 5 туру навіть займала 1 місце, але до кінця чемпіонату опустилася в середину турнірної таблиці, однак змогла вперше в своїй історії завоювати трофей - Кубок Росії 2013/14 [10] . Після закінчення сезону клуб був не допущений до участі в єврокубках. Множинні невдоволення і апеляція в арбітражний суд Лозанни дозволило команді зберегти право виступу в лізі Європи .

У сезоні 2014/15 в клубі сталася криза, в рамках якого при поганих результатах (останнє місце в чемпіонаті Росії після 17 турів з розгромним поразками від « Динамо »(3: 7), ЦСКА (0: 6) і « Зеніту »(0: 5), виліт з Ліги Європи в раунді плей-офф і програш « Сизрані-2003 »(0: 3) на стадії 1/16 фіналу Кубка Росії [11] ) Божович покинув «Ростов» [12] , Гравцям команди не платили зарплату протягом 5 місяців [13] і заборгували в цілому близько 400 млн рублів [14] , А новий тренер команди Ігор Гамула був дискваліфікований на 5 матчів за расистські висловлювання в пресі [15] .

18 грудня 2014 року офіційний сайт «Ростова» оголосив про призначення Курбана Бердиєва головним тренером команди. Під його керівництвом команда зберегла місце в Прем'єр-лізі, за сумою двох матчів (1: 0; 4: 1) обігравши « Тосно »В стикових матчах РФПЛ - ФНЛ. У літнє міжсезоння 2015 року в команду прийшли Сезар Навас , Крістіан Нобоа і Сердар Азмун , Знайомі Бердиеву по спільній роботі в «Рубіні».

Всю другу половину 2015 року в клубі були проблеми з виплатою зарплати і преміальних футболістам, однак це не завадило клубу за підсумками сезону 2015/16 зайняти 2-е місце в чемпіонаті і кваліфікуватися в Лігу чемпіонів ( «Ростов» зайняв вище місце в своїй історії, лише на два очки відставши від став чемпіоном ЦСКА ). 26 червня Бердиєв продовжив контракт з клубом на два роки [16] .

У Лізі чемпіонів [ правити | правити код ]

26 липня 2016 року в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів «Ростов» зіграв внічию з бельгійським « Андерлехтом »(2: 2). У матчі-відповіді в гостях ростовці здобули перемогу з рахунком 2: 0 і за сумою двох матчів пройшли в плей-офф [17] . За результатами жеребкування «Ростову» дістався нідерландський клуб « Аякс ».

6 серпня, перед 2-м туром чемпіонату Росії 2016/2017, Курбан Бердиєв оголосив про те, що покидає «Ростов». Як причини відходу називалися розбіжності з керівництвом Ростовської області з приводу розвитку клубу і конфлікт з одним із спонсорів - бізнесменом Іваном Саввіді . Сам Саввіді, однак, заперечував наявність конфлікту з Бердиєвим [18] [19] .

16 серпня в гостьовому матчі раунду плей-офф «Ростов» зіграв внічию з «Аяксом» - 1: 1. За день до цього Бердиєв повернувся в «Ростов» в якості віце-президента (виконуючим обов'язки головного тренера був Дмитро Кириченко ) [20] . 24 серпня «Ростов» вийшов в груповий етап Ліги чемпіонів, розгромивши в матчі-відповіді «Аякс» на стадіоні « Олімп-2 »З рахунком 4: 1 [21] . 25 серпня в результаті жеребкування «Ростов» потрапив в одну групу з іспанським « Атлетіко », німецької « Баварією »І нідерландським ПСВ [22] . 9 вересня офіційно головним тренером команди був оголошений Іван Данільянц .

13 вересня в першому матчі на груповому етапі Ліги чемпіонів «Ростов» був розгромлений «Баварією» в Мюнхені з рахунком 0: 5. 28 вересня на домашньому полі зіграв внічию з ПСВ з рахунком 2: 2. 19 жовтня «Ростов» вдома поступився «Атлетіко» з рахунком 0: 1, а 1 листопада в гостях поступився «Атлетіко» з рахунком 2: 1 в компенсований час [23] і втратив шанси на вихід в 1/8 фіналу. 23 листопада «Ростов» на своєму домашньому стадіоні сенсаційно обіграв «Баварію» з рахунком 3: 2. Завдяки перемозі закріпився на 3 місці в групі, що дозволяло продовжити участь в єврокубках в плей-офф Ліги Європи . 6 грудня «Ростов» на виїзді зіграв внічию з ПСВ з рахунком 0: 0, зберіг за собою 3 місце і вийшов у 1/16 фіналу Ліги Європи. За участь в Лізі чемпіонів «Ростов» заробив близько 18 мільйонів євро [24] .

У Лізі Європи [ правити | правити код ]

жеребкування Ліги Європи 2016/17 визначила в суперники «Ростову» чеська клуб « Спарта »з Праги . У першому матчі 16 лютого 2017 року «Спарта» була розгромлена на стадіоні «Олімп-2» з рахунком 4: 0. У матчі-відповіді в Празі 23 лютого 2017 років команди зіграли внічию 1: 1, що дозволило «Ростову» вийти в 1/8 фіналу Ліги Європи, де після жеребкування в суперники йому дістався « Манчестер Юнайтед ». У першому матчі з «червоними дияволами» на домашньому стадіоні завдяки голу Олександра Бухарова «Ростов» зіграв внічию 1: 1. У матчі-відповіді, який відбувся 16 березня на стадіоні « Олд Траффорд »« Ростовці »програли з мінімальним рахунком 0: 1, таким чином закінчивши свій виступ в єврокубках . У цьому євросезоні «Ростов» набрав найбільшу кількість очок у таблиці коефіцієнтів УЄФА серед російських клубів - 15 [25] .

До 2018 року домашнім стадіоном клубу був стадіон « Олімп-2 »(Раніше відомий як стадіон« Ростсельмаш », потім« Олімп XXI століття »), з 2018 року молодіжний склад клубу проводить на стадіоні« Олімп-2 »свої домашні матчі, розташований на сході Ростова-на-Дону; стадіон розрахований на 15800 глядачів [26] , Трав'яний покрив - природний. Стадіон сертифікований УЄФА.

У 2001 році були встановлені нові щогли освітлення. У 2009 році було завершено будівництво південної трибуни [27] . В 2010 році на стадіоні було встановлено нове відеотабло.

Станом на квітень 2016 чотири трибуни стадіону належали чотирьом різним власникам [28] .

У 2010 році Ростов-на-Дону був включений в заявку на проведення фінальної стадії чемпіонату світу 2018 року . У зв'язку з цією подією в Ростові було прийнято рішення про будівництво нового стадіону - « Ростов Арена »Місткістю 45 000 чоловік. Арена стала домашнім стадіоном ФК «Ростов» 13 травня 2018 року, суперником в матчі відкриття стадіону був ФК « Урал ».

Під час чемпіонату світу на арені було проведено п'ять матчів, загальна відвідуваність стадіону склала 214 197 осіб.

Особливе значення для команди мають гри зі СКА Ростов-на-Дону ( « Ростовське дербі ») І« Краснодаром »(« Південне дербі » [29] ).

Ростовський килим [ правити | правити код ]

В ході домашнього матчу четвертого туру (сезон 2018/19) «Ростова» з « Єнісеєм »19 серпня 2018 року, що закінчився перемогою господарів з рахунком 4: 0, уболівальник місцевої команди приніс і розгорнув на трибуні домашній килим , Який за його задумом повинен був символізувати будинок і давати футболістам нові сили на гостьових іграх. Після закінчення гри твіттер -аккаунт «Єнісей» жартома назвав предмет причиною того, що м'яч не йшов у ворота господарів [30] , Порівнявши його з килимом-літаком з мультфільму « Аладдін ». Надалі вболівальники почали возити килим на виїзні ігри своєї команди в якості талісмана на удачу , Погодивши його з керівництвом РПЛ як банера. Власник килима подарував його футбольному клубу «Ростову», розкласти предмет на своїй клубній базі. Пізніше команда зробила офіційний четвертий комплект форми килимовій забарвлення [31] [32] [33]

За радянських часів «Ростсельмаш», як правило, використовував екіпіровку, вироблену вітчизняними фабриками. З кінця 1980-х років використовував екіпіровку Adidas і Puma .

У російській історії за 13 останніх сезонів команда екіпіровані у 6 різних виробників. Першою екіпірувальної компанією став німецький Adidas , Потім в 1994 і 1995 роках партнером клубу була німецька фірма Reusch . У 1996 році на майках з'явився напис Erima: в ті роки її представником в Росії була фірма «АБМ-Спорт», яка з 1999 року є офіційним представником Umbro в Росії. Саме в форму цієї компанії донеччани одягалися до 2002 року, коли було прийнято рішення змінити Umbro на Diadora . Через рік «Ростов» використовував форму Nike . У 2004 році ростовський клуб повернувся до Umbro, в формі якого жовто-сині виступали і в сезоні-2006. У 2009 році команда змінила форму Umbro на Nike, але після закінчення сезону клуб підписав контракт з новим технічним спонсором бельгійської маловідомої компанією Patrick . У 2011 році клуб підписав контракт з технічним спонсором Puma . У 2012 році технічним спонсором стала іспанська фірма Joma . У 2016 році після 22-річної перерви технічним спонсором знову стала німецька фірма Adidas . Сезон 2018-2019 команда почала в Joma. новим [ коли? ] Спонсором до кінця сезону 2018/2019 стала компанія «Тавр». [34]

Екіпірування та спонсори [ правити | правити код ]

Національні [ правити | правити код ]

чемпіонат Росії

Кубок Росії

Суперкубок Росії

Друга ліга СРСР

Чемпіонат РРФСР серед клубних команд

перший дивізіон

Єврокубки [ правити | правити код ]

Ліга Європи Ліга Європи

Основний склад [ правити | правити код ]

Станом на 30 травня 2019 року

Молодіжний склад [ правити | правити код ]

Гравці в оренді [ правити | правити код ]

Літо 2018 [ правити | правити код ]

прийшли

пішли

Зима 2018/19 [ правити | правити код ]

прийшли

пішли

* В оренду
** З оренди
*** Вільний агент

Основний склад [ правити | правити код ]

Тренерський штаб ФК «Ростов» за офіційному сайту .

Молодіжний склад [ правити | правити код ]

селекціонери [ правити | правити код ]

Чемпіонати СРСР

Чемпіонати Росії

Підсумки виступу в чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]

Рік Турнір Ранг ліги Місце Бомбардир 1950 Південна зона РРФСР З 18 4 2 12 27:63 10 9 з 10 1951 Південна зона РРФСР З 16 8 4 4 35:26 20 1 з 9 1952 Південна зона РРФСР З 20 10 4 6 36:19 24 3 з 11 1953 Клас Б СРСР, I зона В 15 8 3 4 33:18 19 3 з 9 Рік Турнір Ранг ліги Місце Бомбардир 1950 Південна зона   РРФСР   З 18 4 2 12 27:63 10 9 з 10 1951 Південна зона РРФСР З 16 8 4 4 35:26 20 1 з 9 1952 Південна зона РРФСР З 20 10 4 6 36:19 24 3 з 11 1953   Клас Б СРСР, I зона   В 15 8 3 4 33:18 19 3 з 9   Круглов   - 12   Клас Б СРСР, турнір за 7-9 місця   B 2 1 0 1 5: 5 2 + 2 з 3 (8 з 27)   Круглов   - 2 1954   Клас Б СРСР, III зона   В 22 11 7 4 35:20 29 2 з 12   Григоров   - 11   Клас Б СРСР, фінал   B 5 0 2 3 3: 9 2 6 з 6   Григоров   - 2 1955   Клас Б СРСР, II зона   У 30 9 9 12 35:52 27 9 з 16   Григоров   - 9 1956   Клас Б СРСР, II зона   В 34 11 8 15 59:50 30 12 з 16   Колосков   - 12 1957   Клас Б СРСР, I зона   В 34 16 8 10 69:47 40 5 з 18   Понеділок   - 15 тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-вісім   Клас Б СРСР, 2 зона   В 30 18 3 9 62:35 39 3 з 16   понеділок   - 13 1959   Клас Б СРСР, 3 зона   В 26 10 5 11 46:38 25 8 з 14   Матвєєв   - 12 1960   Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР   В 26 14 6 6 51:26 34 4 з 14   Юлгушов   - 14 +1961   Клас Б СРСР, 4 зона РРФСР   В 24 15 7 2 67:28 37 2 з 13   Яковенко - 18 1962   Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР   В 28 17 4 7 66:31 38 3 з 15   Яковенко - 16 1963   Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР   З 30 11 9 10 37:29 31 8 з 16   Левченко   - 13 1 964   Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР   З 30 12 13 5 44:22 37 1 з 16   Мосальов   - 14   Клас Б СРСР, II півфінал РРФСР   C 5 3 0 2 9: 3 6 2 з 6   Одинцов   - 5   Клас Б СРСР, фінал РРФСР   C 3 2 0 1 4: 6 4 2 з 4   Яковенко - 3 1965   2-я група класу А СРСР   У 46 9 9 28 37:76 27 32 з 32   Яковенко - 9 1966   2-я група класу А СРСР   В 32 8 13 11 37:42 29 11 з 17   Левченко   - 8 1967   2-я група класу А СРСР   У 38 9 9 20 37:46 27 17 з 20   Левченко   - 10 1968   2-я група класу А СРСР   У 40 12 15 13 40:41 39 12 з 21   Барашьян,   Шикунов   - 7 1969   2-я група класу А СРСР   В 38 14 6 18 39:40 34 13 з 20   країв   - 13 1975   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 38 14 15 9 40:32 43 8 з 20   Березін   - 15 тисячу дев'ятсот сімдесят шість   Друга ліга СРСР, 4 зона   З 40 29 4 7 71:32 62 2 з 21   Биков   - 29 1977   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 40 19 10 11 57:38 48 6 з 21   Іванов   - 15 одна тисяча дев'ятсот сімдесят вісім   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 46 22 16 8 85:44 60 3 з 24   Іванов   - 26 1979   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 48 24 8 16 92:63 56 8 з 25   Захарін   - 22 1980   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 34 20 4 10 65:28 44 3 з 18   Березін   - 16 тисяча дев'ятсот вісімдесят одна   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 34 22 6 16 64:33 50 2 з 18   Балахнин   - 11 1982   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 32 19 5 8 50:24 43 2 з 17   Балахнин   - 12 1983   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 30 20 3 7 65:31 43 2 з 16   Іванов   - 22 1 984   Друга ліга СРСР, 3 зона   З 30 17 7 6 62:33 41 2 з 16   Пападопуло   - 19 1985   Друга ліга СРСР   , 3 зона С 30 20 9 1 61:26 49 1 з 16   Пападопуло   - 22   Перехідний турнір, фінал А   6 5 0 1 14: 4 10 1 з 4   Гицель   - 6 1986   Перша ліга СРСР   B 46 21 10 15 86:69 52 7 з 24   Окунєв   - 21 тисяча дев'ятсот вісімдесят сім   Перша ліга СРСР   B 42 14 13 15 49:55 40 10 з 22   Гицель   ,   Окунєв   - 10 1988   Перша ліга СРСР   B 42 16 8 18 59:67 40 10 з 22   Андрєєв   - 18 +1989   Перша ліга СРСР   B 42 12 14 16 38:46 38 14 з 22   Окунєв   - 14 1990   Перша ліга СРСР   B 38 11 9 18 39:56 31 15 з 20   Воробйов   - 9 1991   Перша ліга СРСР   B 42 20 10 12 47:39 50 4 з 22   Тихонов   - 17 Круглов - 12 Клас Б СРСР, турнір за 7-9 місця B 2 1 0 1 5: 5 2 + 2 з 3 (8 з 27) Круглов - 2 1954 Клас Б СРСР, III зона В 22 11 7 4 35:20 29 2 з 12 Григоров - 11 Клас Б СРСР, фінал B 5 0 2 3 3: 9 2 6 з 6 Григоров - 2 1955 Клас Б СРСР, II зона У 30 9 9 12 35:52 27 9 з 16 Григоров - 9 1956 Клас Б СРСР, II зона В 34 11 8 15 59:50 30 12 з 16 Колосков - 12 1957 Клас Б СРСР, I зона В 34 16 8 10 69:47 40 5 з 18 Понеділок - 15 тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-вісім Клас Б СРСР, 2 зона В 30 18 3 9 62:35 39 3 з 16 понеділок - 13 1959 Клас Б СРСР, 3 зона В 26 10 5 11 46:38 25 8 з 14 Матвєєв - 12 1960 Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР В 26 14 6 6 51:26 34 4 з 14 Юлгушов - 14 +1961 Клас Б СРСР, 4 зона РРФСР В 24 15 7 2 67:28 37 2 з 13 Яковенко - 18 1962 Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР В 28 17 4 7 66:31 38 3 з 15 Яковенко - 16 1963 Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР З 30 11 9 10 37:29 31 8 з 16 Левченко - 13 1 964 Клас Б СРСР, 3 зона РРФСР З 30 12 13 5 44:22 37 1 з 16 Мосальов - 14 Клас Б СРСР, II півфінал РРФСР C 5 3 0 2 9: 3 6 2 з 6 Одинцов - 5 Клас Б СРСР, фінал РРФСР C 3 2 0 1 4: 6 4 2 з 4 Яковенко - 3 1965 2-я група класу А СРСР У 46 9 9 28 37:76 27 32 з 32 Яковенко - 9 1966 2-я група класу А СРСР В 32 8 13 11 37:42 29 11 з 17 Левченко - 8 1967 2-я група класу А СРСР У 38 9 9 20 37:46 27 17 з 20 Левченко - 10 1968 2-я група класу А СРСР У 40 12 15 13 40:41 39 12 з 21 Барашьян, Шикунов - 7 1969 2-я група класу А СРСР В 38 14 6 18 39:40 34 13 з 20 країв - 13 1975 Друга ліга СРСР, 3 зона З 38 14 15 9 40:32 43 8 з 20 Березін - 15 тисячу дев'ятсот сімдесят шість Друга ліга СРСР, 4 зона З 40 29 4 7 71:32 62 2 з 21 Биков - 29 1977 Друга ліга СРСР, 3 зона З 40 19 10 11 57:38 48 6 з 21 Іванов - 15 одна тисяча дев'ятсот сімдесят вісім Друга ліга СРСР, 3 зона З 46 22 16 8 85:44 60 3 з 24 Іванов - 26 1979 Друга ліга СРСР, 3 зона З 48 24 8 16 92:63 56 8 з 25 Захарін - 22 1980 Друга ліга СРСР, 3 зона З 34 20 4 10 65:28 44 3 з 18 Березін - 16 тисяча дев'ятсот вісімдесят одна Друга ліга СРСР, 3 зона З 34 22 6 16 64:33 50 2 з 18 Балахнин - 11 1982 Друга ліга СРСР, 3 зона З 32 19 5 8 50:24 43 2 з 17 Балахнин - 12 1983 Друга ліга СРСР, 3 зона З 30 20 3 7 65:31 43 2 з 16 Іванов - 22 1 984 Друга ліга СРСР, 3 зона З 30 17 7 6 62:33 41 2 з 16 Пападопуло - 19 1985 Друга ліга СРСР , 3 зона С 30 20 9 1 61:26 49 1 з 16 Пападопуло - 22 Перехідний турнір, фінал А 6 5 0 1 14: 4 10 1 з 4 Гицель - 6 1986 Перша ліга СРСР B 46 21 10 15 86:69 52 7 з 24 Окунєв - 21 тисяча дев'ятсот вісімдесят сім Перша ліга СРСР B 42 14 13 15 49:55 40 10 з 22 Гицель , Окунєв - 10 1988 Перша ліга СРСР B 42 16 8 18 59:67 40 10 з 22 Андрєєв - 18 +1989 Перша ліга СРСР B 42 12 14 16 38:46 38 14 з 22 Окунєв - 14 1990 Перша ліга СРСР B 38 11 9 18 39:56 31 15 з 20 Воробйов - 9 1991 Перша ліга СРСР B 42 20 10 12 47:39 50 4 з 22 Тихонов - 17

Історія виступу в чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]

ліги [ правити | правити код ]

Статистика виступів [ правити | правити код ]

Чемпіонат Росії, першість Росії, Кубок Росії [ правити | правити код ]

Дублюючий склад [ правити | правити код ]

«Ростсельмаш»-д і «Ростсельмаш» -2 в 1992-1993 і 1996-2000 роках виступав у другий і третьої лігах першості Росії . Найвище досягнення в третій лізі - 3-е місце ( Тисячі дев'ятсот дев'яносто сім, зона 2 ), У другому дивізіоні - 6-е місце ( 1998 зона «Південь» ). Також брав участь в двох перших розіграшах Кубка Росії [40] .

На качану 2000-х «Ростов» двічі - в сезонах 1999/2000 и 2000/01 років виступала в Кубку Інтертото . У 2014 году в зв'язку Із завоюванням Кубка России , «Ростов» завоювала право брати участь в розіграші Ліги Європи в Партнери Вся 2014/15 [41] . На стадії плей-офф «Ростов» двічі зіграв з турецьким клубом « Трабзонспор ». На віїзді в Туреччині «Ростов» поступівся з рахунками 2: 0, вдома зіграв внічію 0: 0. Таким чином, чи не зумівші завоюваті путівку в основний турнір Ліги Європи, «Ростов» завершивши свой перший доля в Лізі Європи. Перемігші 16 травня 2016 року « Урал »У домашньому матчі и забезпечен Собі срібні Медалі чемпіонату,« Ростов »Вперше в історії клубу получил право брати участь в лізі чемпіонів . Зайнять в групі 3-тє місце, «Ростов» пройшов в 1/16 фіналу Ліги Європи. обігравші « Спарту »,« Ростов »Вийшов на« Манчестер Юнайтед »В 1/8 фіналу, якому поступився за підсумками двох зустрічей з рахунком 1: 2.

Через те, що більшу частину часу команди «Ростов» і СКА були в різних дивізіонах, очних зустрічей між ними відбулося трохи. За радянських часів команди зустрічалися в 1950 році в південній зоні РРФСР і в період з 1986 по 1989 роки в першій лізі , А в російській історії - в 2008 році в першому дивізіоні .

В рамках кубка «Ростов» і СКА зустрічалися тричі - двічі в 1964 році (так як в першому поєдинку була зафіксована нічия, то матч був переграний на наступний день) і один раз в 2007.

Загальна статистика [ правити | правити код ]

«Ростов» Нічия СКА РМ всього 8 4 3 29-15 15

В єврокубках [ правити | правити код ]

Товариські матчі [ правити | правити код ]

  • Найбільша перемога - 24 січня 2013 року - «Ататюрк» ( Туреччина ) - 17: 1 [42] [43] .

У чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]

  • Найвище досягнення - 4-е місце в першій лізі (1991) [44]
  • Найбільша перемога - 21 травня 1961 року - «Спартак» (Орджонікідзе) - 9: 0. [44]
  • Найбільша поразка - 16 листопад 1953 року - «Спартак» (Тбілісі) - 1: 9. [44]
  • Найбільше матчів у чемпіонатах СРСР - Сергій Балахнин (425 матчу, безпосередньо в чемпіонаті 354). [44]
  • Найбільше голів у чемпіонатах СРСР - Олександр Іванов (97 голів). [44]
  • Найбільше голів за сезон в чемпіонаті СРСР - в 1976 році - Анатолій Биков (29 голів). [44]

У чемпіонатах Росії [ правити | правити код ]

Однією з найбільш тривалих серій в російському футболі є безвиграшна серія «Ростсільмашу» - «Ростова» в матчах з московським «Локомотивом». Після 19 травня 1987 року, коли в матчі Першої ліги СРСР «Ростсельмаш» виграв матч в Москві з рахунком 2: 1, ростовської команді вперше вдалося перемогти «Локомотив» лише 1 серпня 2010 года (1: 0, також в Москві).

Рекордсмени клубу за кількістю матчів [ правити | правити код ]

Кращі бомбардири в історії клубу [ правити | правити код ]

№ Ім'я Період Голи Матчі Голов за матч 1 № Ім'я Період Голи Матчі Голов за матч 1   Іванов, Олександр   Олександр Іванов   тисячу дев'ятсот сімдесят-шість   1977-1978   1983-1985 99 214 0,463 2   Маслов, Олександр   Олександр Маслов   1993-1997   2002-2004 97 188 0,516 3   Гицель, Олександр   Олександр Гицель   1981-1988 94 264 0,356 4   Едуард Яковенко 1959-1966 90 239 0,377 5   Балахнин, Сергій   Сергій Балахнин   1979-1980   1981-1990   1991-1992   1993-1995 82 442 0,182 4   Пападопуло, Віталій   Віталій Пападопуло   1983-1987   1990   1994-1996 80 243 0,329 7   Анатолій Биков 1976-1977   1978   1982-1985 69 193 0,358 8   Кириченко, Дмитро   Дмитро Кириченко   1998-2001   2011-2013 52 173 0,301 9   Юлгушов, Енвер   Енвер Юлгушов   1956-1959   1960-1962 51 154 0,331 10   Ігор Захарін 1977-1980 43 143 0,301 Іванов, Олександр Олександр Іванов тисячу дев'ятсот сімдесят-шість
1977-1978
1983-1985 99 214 0,463 2 Маслов, Олександр Олександр Маслов 1993-1997
2002-2004 97 188 0,516 3 Гицель, Олександр Олександр Гицель 1981-1988 94 264 0,356 4 Едуард Яковенко 1959-1966 90 239 0,377 5 Балахнин, Сергій Сергій Балахнин 1979-1980
1981-1990
1991-1992
1993-1995 82 442 0,182 4 Пападопуло, Віталій Віталій Пападопуло 1983-1987
1990
1994-1996 80 243 0,329 7 Анатолій Биков 1976-1977
1978
1982-1985 69 193 0,358 8 Кириченко, Дмитро Дмитро Кириченко 1998-2001
2011-2013 52 173 0,301 9 Юлгушов, Енвер Енвер Юлгушов 1956-1959
1960-1962 51 154 0,331 10 Ігор Захарін 1977-1980 43 143 0,301

Рекордсмени «Ростова» в чемпіонатах СРСР [ правити | правити код ]

Рекордсмени за кількістю проведених ігор

Бомбардири

Рекордсмени «Ростова» в чемпіонаті Росії [ правити | правити код ]

Станом на 19 травня 2019.

Рекордсмени за кількістю проведених ігор

Бомбардири

Воротарі з найбільшою кількістю «сухих» матчів

№ Ім'я Період Матчі Сухі% сухих 1 № Ім'я Період Матчі Сухі% сухих 1   Савченко, Володимир   Володимир Савченко   1997-2002 105 36 34,2 2   Близнюк, Ілля   Ілля Близнюк   2000   2001-2004   2007 94 34 36,2 3   Плетікоса, Стіпе   Стіпе Плетікоса   2011-2015 110 30 27,3 4   Джанаєв, Сослан   Сослан Джанаєв   2014-2017 43 24 55,8 5   Песьяков, Сергій   Сергій Песьяков   2017- н Савченко, Володимир Володимир Савченко 1997-2002 105 36 34,2 2 Близнюк, Ілля Ілля Близнюк 2000
2001-2004
2007 94 34 36,2 3 Плетікоса, Стіпе Стіпе Плетікоса 2011-2015 110 30 27,3 4 Джанаєв, Сослан Сослан Джанаєв 2014-2017 43 24 55,8 5 Песьяков, Сергій Сергій Песьяков 2017- н. в. 37 14 37,8 6 Крюков, Євген Євген Крюков 1992-1993 52 12 23,1 7 Абаєв, Ілля Ілля Абаєв 2017- н. в. 24 11 45,8 8 Владимиров, Олександр Олександр Владимиров 1995-1999 32 11 34,4 9 Медведєв, Микита Микита Медведєв 2016-2017 17 10 58,8 10 Чічкан, Андрій Андрій Чічкан 2005-2006 40 10 25

Капітани «Ростова» в чемпіонатах СРСР [45] .

Капітани «Ростова» в чемпіонаті Росії.

Список футболістів, які зіграли 100 і більше матчів за клуб. Враховуються тільки матчі офіційних турнірів ( Чемпіонат СРСР , Кубок СРСР , Чемпіонат РРФСР , Кубок РРФСР , чемпіонат России , Кубок Росії , Кубок Прем'єр-Ліги , Суперкубок России , Ліга чемпіонів , Ліга Європи , Кубок Інтертото ). (Станом на 27.05.2019)

Кращі бомбардири чемпіонату Росії [ правити | правити код ]

Наступні футболісти ставали кращими бомбардирами чемпіонату Росії , Будучи гравцями «Ростова»:

Клуб 100 російських бомбардирів [ правити | правити код ]

Наступні футболісти, що грали за «Ростов», числяться в списку клубу 100 російських бомбардирів :

Клуб Григорія Федотова [ правити | правити код ]

Наступні футболісти, що грали за «Ростов», числяться в списку клубу Григорія Федотова :

Список найкращих гравців сезону в Росії [ правити | правити код ]

Наступні футболісти, що грали за «Ростов», числяться в списку 33 кращих футболістів чемпіонату Росії :

Футболісти року в інших країнах [ правити | правити код ]

Наступні гравці ставали футболістами року в своїй країні, будучи гравцями «Ростова»:

Гравці «Ростова» на великих міжнародних турнірах [ правити | правити код ]

  1. UEFA Europa League sides 'nicknames: L to Z
  2. ФК Ростов (Ростов-на-Дону)
  3. Сільмаш, Мужики)
  4. Ростов: Про команду
  5. Відкритий показ фільму «Мужики» | Футбольний клуб «Ростов»
  6. Рейтинг УЄФА для клубних турнірів
  7. 1 2 Б. В. Шинкаренко, Н. І. Акопов, М. І. Пономарьов, Т. В. Іванов. [Від «Сельмашстроя» до «Ростова». До 80-річчя ФК Ростов. 2-е изд.] - Ростов-на-Дону, 2010 року.
  8. Б. В. Шинкаренко, Н. І. Акопов, М. І. Понаморёв, Т. В. Іванов. Від «Сельмашстроя» до «Ростова». - Ростов-на-Дону: Надруковано в друкарні ТОВ «Омега-Плюс», 2010. - С. 4.
  9. Історія на офіційному сайті ФК Ростов
  10. «Ростов» вперше в історії виграв Кубок Росії
  11. Донське дно. Як володар Кубка докотився до підвалу таблиці
  12. Міодраг Божович вільний для шостого пропозиції. «Ростов» оголосив про відставку тренера
  13. Плетікоса: гравцям «Ростова» не платять зарплату протягом п'яти місяців
  14. «Ростов» заборгував футболістам і персоналу в цілому близько 400 млн рублів
  15. Шикунов: Гамула дискваліфікували на п'ять ігор
  16. Бердиєв продовжив контракт з «Ростовом» на 2 роки
  17. Бухаров: «Всіх з важливою перемогою!»
  18. Бердиєв пішов з «Ростова» через розбіжності з губернатором - Новини - Советский Спорт
  19. Іван Саввіді: Бердиєв говорить про конфлікт, тому що йому потрібно обгрунтувати те, що він кидає «Ростов» і йде в «Спартак» - Новини - Советский Спорт
  20. «Аякс» і «Ростов» зіграли внічию в Лізі чемпіонів УЄФА
  21. «Ростов» розгромив «Аякс» і вийшов у груповий етап Ліги чемпіонів
  22. «Ростов» зіграє з «Баварією», «Атлетіко» і ПСВ
  23. «Ростов» поступився «Атлетіко» в матчі Ліги чемпіонів
  24. «Ростов» заробив в Лізі чемпіонів майже 18 мільйонів євро
  25. «Ростов» приніс Росії найбільше очок у цьому євросезоні
  26. Стадіон / Клуб / ФК «Ростов» (неопр.). Сайт ФК «Ростов». Дата звернення 15 лютого 2009. Читальний зал 23 червня 2012 року.
  27. Фотогалерея | медіа (неопр.) (недоступна ПОСИЛАННЯ). ФК «Ростов». Дата обігу 1 лютого 2017. Читальний зал 25 грудня 2008 року.
  28. Чому чемпіонство «Ростова» - це жахливо
  29. В'ячеслав легконогі. Південне дербі в Росії і «Арсенал» проти «Ліверпуля»: гід по футболу на вікенд Співрозмовник , 01.11.2018
  30. «Єнісей» - про килимі на трибунах: ось чому м'яч не йшов у ворота «Ростова» Чемпионат.com , .08.2018
  31. Килим став талісманом футбольного клубу «Ростов». І схоже, першу гучну перемогу він вже приніс Medialeaks, 21.08.2018
  32. Ілля Богомолов. ФК «Ростов» показав вболівальникам новий комплект ігрової форми у вигляді килима Комсомольська правда Ростов-на-Дону, 21.08.2018
  33. РПЛ: «Ростов» погодив килим як банер. До килими в лізі ставимося добре " Sports.ru , 28.08.2018
  34. ісчточнікі (неопр.).
  35. «Ростов» переодягнувся в Nike
  36. ФК «Ростов» і Patrick стали партнерами!
  37. «Ростов» одягнеться в Puma
  38. «Терек» - «Ростов», 21 тур ЧР-2011/12
  39. «Ростов» і Joma розпочинають співпрацю
  40. «Ростсельмаш» -2 на сайті wildstat.ru
  41. «Ростов» візьме участь в Лізі Європи 2014/15
  42. «Ростов» - «Ататюрк» - 17: 1 (неопр.). Дата звернення 15 березня 2013. Читальний зал 15 березня 2013 року.
  43. Гольова феєрія в першому матчі року (неопр.). Дата звернення 15 березня 2013. Читальний зал 15 березня 2013 року.
  44. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Історія клубу на офіційному сайті fc-rostov.ru
  45. КАПІТАНИ «Ростова»