Полезные материалы

Відкрийся натхненню разом з adidas Elbrus World Race

Жінки в спорті - це завжди особлива надихаюча і красива історія
Жінки в спорті - це завжди особлива надихаюча і красива історія. Володіючи залізною витримкою і силою духу, спортсменки не втрачають чарівності і на найважчих дистанціях. В продовження свята весни ми підготували матеріал про учасниць adidas Elbrus World Race 2016. В інтерв'ю дівчата розповіли, чому вони вибрали подорож на Ельбрус і яке найсильніше враження залишилося від змагань.
У 2016 році змагання adidas Elbrus World Race пройшли в п'ятий раз і об'єднали в собі спортсменок з різних міст, різного віку, рівня підготовки та різних поглядів на світ. Однак всі вони вважали за краще трейловий забіг рівнинному, а замість відпустки на морі вибрали гори. Ми попросили учасниць згадати відчуття від змагань, розповісти які емоції вони зазнали і який досвід придбали, долаючи дистанції adidas Elbrus World Race 2016.
Анна Хрящева, учасниця Elbrus Mountain Marathon 2016, м Самара, біговій стаж - 13 років.
Змагання adidas Elbrus World Race привернули мою увагу вже давно. Щороку я дивилася фото і відео, читала звіти, але зважитися було страшно. Тому що специфіка минулих моїх стартів це в основному шосе і кроси. А тут то, що так давно тягне. Перший крок зробив чоловік. Ну а я за ним. Вирішили зупинитися на 46 км!
Найсильніше враження-це другий перевал. Кожні два кроки доводилося зупинятися, хотілося просто сісти і більше нічого не робити. До того моменту вже перестала насолоджуватися красою і думала: скоріше б уже останні 16 км равнінкі. Тааак хочеться пробігтися! В цьому році теж їдемо. Хоч гонка і далася нелегко, туди хочеться повертатися знову і знову.

Анна Хрящева на дистанції Elbrus Mountain Marathon 2016, фото сервіс Марафон Фото.
Ванда Гержова, учасниця Elbrus 11, г. Москва, біговій стаж - 1 рік.
Взяти участь мені запропонувала колега і я вирішила поїхати, так як все літо займалася спортом і планувала провести відпустку в тому ж дусі.
Мені дуже сподобалася поїздка. До цього я брала участь тільки в напівмарафон, де головним задоволенням було подолання себе. В горах, як виявилося, все зовсім по-іншому. Тут цікаво все: і крутий маршрут, і неймовірно красиві пейзажі навколо, і організація заходу, і період підготовки до випробування, коли ти з ранку до самого вечора бродиш по горах і милуєшся природою.

Ванда Гержова, учасниця Elbrus 11 2016, панорама озеро Силтран, фото з особистого архіву.

Adidas Elbrus World Race - це змагання без обмежень за рівнем підготовки. Кажуть, що якщо хоча б раз відкриєш для себе трейлраннінг, то закохаєшся в нього на все життя. Не важливо, чи були ви в горах раніше і яку дистанцію вибрали - 11 км або 112 км - споглядаючи гірські пейзажі Північного Кавказу, ви вже ніколи не будете колишніми. Для тих, хто вже вирішив брати участь у змаганнях у 2017 році, нагадуємо, що до 15 березня діє пільгова заявка 15%.
Вікторія Щербакова, учасниця Elbrus 11, м Москва біговій стаж - 3 роки.
Це перший забіг, другу половину якого я бігла вже з врученою медаллю. Перший забіг не про біг. Авантюрне рішення підтримати подругу в її день народження стало черговим благословенним подією в моєму житті. Я прийняла себе ще більше. Через біль і терпіння, через страх і знаходження себе лише часткою всесвіту.
Згадуючи гонку adidas Elbrus World Race, все намагаюся знайти якісь порівняння з життя. Згадала все старти, походи ... Поки знайшла одна схожість. Коли загубилася в дитинстві в іспанському супермаркеті. Те ж саме почуття спеки, втоми, паніки від прийдешньої невідомості і єдиного питання "коли це все скінчиться?"

Вікторія Щербакова, учасниця Elbrus 11 2016, панорама Приельбрусся, фото з особистого архіву.
Марія Кукліна, учасниця Elbrus 11, м Петропавловськ - Камчатський, біговій стаж - 1 рік.
Чесно, я була шокована складністю траси. Мені ніколи не доводилося бігти в таких умовах - божевільні підйоми, нестійкі камені, річки, було дуже важко. Незважаючи на ранній старт о 8 ранку сонце сильно пекло. З набором висоти стало важко дихати і довелося знизити темп. Радувало те, що перші фінішували хлопці йшли назад і дуже підтримували і мотивували! Після гонки у мене з'явилася нова мета - в наступному році знову приїхати на гонку, не дивлячись на відстань і інші труднощі, і поліпшити свої результати. Адже тепер я знаю, що мене чекає в наступному забігу, знаю, як готуватися, як розрахувати свої сили.

Марія Кукліна, учасниця Elbrus 11 2016, панорама озера Силтран, фото з особистого архіву.
Набір висот на різних дистанціях adidas Elbrus World Race досягає 5070 метрів. Найкоротша дистанція Elbrus 11 являє собою забіг в гору з набором висоти 1840 метрів, що дорівнює по висоті шести Ейфелева вежа або трьом Останкінський. В рамках adidas Elbrus World Race, ця дистанція перший раз з'явилася в 2016 році і відразу ж стала однією з найпопулярніших.
Марина Халіуллін, учасниця Elbrus 11, г. Москва, біговій стаж - 1 рік.
Старт був дуже хвилюючим, а траса настільки неймовірною, що було відчуття, що все, що відбувається відбувається уві сні. Найсильніше враження від старту це, безсумнівно, картини, які змінюють один одного по ходу траси - прекрасний ліс, луки змінюються безплідними камінням, а потім ти бачиш неймовірного кольору озеро і можеш зітхнути на повні груди, ти на фініші.
Ніде більше, навіть на марафоні, який я все ж пробігла потім, я не була так протиставлена собі, своїм слабкостям і свій силі. У цьому змаганні я дізналася собі ціну і зрозуміла з чого я зроблена. Неймовірний старт і, звичайно, в цьому році планку я підняла з 11 км до 34! Ельбрус не можна пробігти і залишитися тією ж людиною.

Марина Халіуллін, учасниця Elbrus 11 2016, фініш дистанції на оз. Силтран, фото з особистого архіву.
Наталя Семёшіна, учасниця Elbrus 11, г. Москва, біговій стаж - 1 рік.
Спортом займаюся з дитинства, пробувала багато різного: гімнастика, ушу, волейбол, акробатика, пілон і т.д., останні 3 роки займаюся скелелазінням і кінним спортом. Біг, як і спортзал, більше для ОФП йшов вранці. Більше 10 км навіть не пробігала ніколи на тренуваннях.
На adidas Elbrus World Race поїхала за компанію з друзями-скалолазами: ми вирішили подивитися Приельбруссі, походити / побігати по горах. Десь з травня почали готуватися: бігати практично кожен день, переважно в парках, де хоч трохи гірок можна знайти. Розуміли, що буде важко, але відмовитися або не фінішувало навіть не думали. Потім прилетіли в Приельбруссі ... і це зовсім інший біг! Особисто я для себе саме тоді, за тиждень до старту, відкрила трейлраннінг!
Сам день старту став для мене такою точкою неповернення: за ці 11 км в гору коли є тільки ти і краса природи, коли ти біжиш / йдеш і думаєш, що ти в пеклі і в раю одночасно ... було дуже важко фізично, думки в голові, здавалося, теж втомилися і не генерітся. Але це було прекрасно - відкрити себе для себе ж заново, знову по-особливому повірити в себе, показати себе, що ти можеш сильно більше, а коли вже не можеш зовсім, то, значить, зробиш ще стільки ж. І відчуття, що ти Брюс Всемогутній, коли перетинаєш лінію фінішу! А потім просто сидиш на березі озера, дивишся, як в нього вода з гір тече, їж соковитий апельсин і думаєш: "в наступному році треба на 34 км підписатися".

Наталя Семёшіна, учасниця Elbrus 11 2016, фініш дистанції, фото з особистого архіву.
Трейлраннінг відрізняється від рівнинних забігів тим, що більшу частину дистанції спортсмен проводить в повній самоті з природою. Через невеликої кількості учасників, в порівнянні з масовими паркранамі і міськими марафонами, дуже мала ймовірність того, що на дистанції ви побіжите «рука в руку» з іншими учасниками. Часто спортсмени в своїх відгуках кажуть, що саме в цьому і є принадність бігу по горах: набуття нового себе, емоційна перезавантаження.
Мартинова Анна, учасниця Elbrus 11, г. Москва, біговій стаж - 3 роки.
Я займаюся бігом 3 роки, але не можу назвати цей вид спорту своїм коханим, так як мені в ньому не вистачає творчої складової. Починала я з плоских тренувань і міських забігів, але коли вперше потрапила на справжні збори в горах Приельбрусся, зрозуміла, що ось воно те, заради чого варто терпіти нудні і монотонні тренування в місті. Краса і велич гір, і ті почуття, які ти відчуваєш там, не зрівняються ні з одним міським забігом, як би добре він не був організований і який би це не був красивий місто.
У минулому році я двічі була на зборах в Приельбруссі, і на друге зборах через тиждень тренувань разом зі своїми друзями взяла участь в adidas Elbrus World Race. Дуже добре поєднувати цей забіг зі зборами, щоб була можливість пройти акліматизацію і показати кращий результат. Ну і вдосталь насолодитися місцевою природою. Тренер порекомендувала мені вибрати найкоротшу дистанцію (11км), так як до решти я об'єктивно була не зовсім готова. Крім того, потрібно враховувати, що це насправді не 11км, а 22, тому що потрібно ще спуститися вниз. Спуски - моя найслабша сторона, тому вниз я йшла майже стільки ж за часом, скільки і вгору (приблизно 3:30 вгору і близько 3:10 вниз). Кам'янисті гірські стежки, які постійно перетинає гірський струмок (місцями більше схожий на річку), величезні валуни, зарослі мохом, а на фініші найкрасивіше гірське озеро з невимовною назвою. Забіг прекрасно організований, хоча можна уявити, як важко це робити в умовах дикої природи і на досить великій висоті. Особливо порадувало майстерність пілота вертольота, який супроводжував забіг, він витворяв якісь неймовірні трюки!

Мартинова Анна на дистанції Elbrus 11 2016, фото сервіс Марафон Фото.
Не дивлячись на помітну популяризацію трейлраннінга, ця дисципліна - серйозний змагальний виклик. У adidas Elbrus World Race щорічно беруть участь професійні спортсмени. Рекорди трас серед жінок в індивідуальному заліку: Elbrus 11 - Челишева Анастасія, 2:06:50, 2016 р Elbrus Trail - Катерина Мітяєва, 4:01:49, 2014 р Elbrus Mountain Marathon - Лебедєва Олена, 7:15 : 34, 2016 р Elbrus Mountain Ultra - Сафронова Ірина, 10:49:09, 2016 р
Катерина Мітяєва, учасниця Elbrus Trail, м Геленджик.
Сама гонка aEWR мені дуже подобається, тому що вона цікава, різноманітна! По ходу гонки зустрічаються дуже красиві, казкові пейзажі, від яких отримуєш незабутні емоції! Команда організаторів і Adidas створили чудові умови для учасників, гонка організована на рівні кращих гонок в Європі! Дуже приємно, коли підходять до проведення змагань саме так, як на Ельбрусі. В2017г. я прийму участь знову. Так як ми заздалегідь плануємо старти і в ці терміни ми будемо в Росії.
У 2016р. моя участь була під питанням, так як я була в Андоррі на Кубку Світу і до старту на adidas Elbrus World Race було 4 дня. У підсумку я всю ніч їхала на машині, приїхавши на Ельбрус за день до старту отруїлася. Але я все ж вирішила стартувати, хоча і з обережністю. Стан був обезводнений, тому час було не дуже.

Катерина Мітяєва на дистанції Elbrus Trail 2016, фото Данило Колодін / Fun'Da'Mental Agency
Олександра Конторина, учасниця Elbrus Mountain Marathon, республіка Адигея, біговій стаж - 14 років.
У мене було дуже активне дитинство завдяки батькам. Папа - гірський турист і рятувальник іркутської обласної Пошуково Рятувальною Служби. Тому все дитинство і юність пройшли на Байкалі, в Східних Саянах і сибірській тайзі. Там я і навчилася швидко бігати по камінню вниз, чим і відома в горнобеговой середовищі. У мене немає страху спусків. Взагалі ніяких і ніскільки. По камінню вниз бігу як по стежці, а ноги самі собі вибирають шлях. Потім з 17-и років займалася легкою атлетикою. Була Чемпіонкою Іркутської області на середні дистанції. А потім - пригодницькі перегони. Де біг по горах - один з видів цього багатоборства. А після народження трьох дітей спробувала Скайраннінг і гірський біг.
Чому adidas Elbrus World Race? Звичайно, це один з найбільш гідних стартів в Росії. А за рівнем організації таким, як ми його бачимо зараз, його міг зробити тільки Іван Кузьмін. Це його талант. І йому потрібно віддати за це належне.
Звичайно, це гарне місце. Кавказ Ельбрус. 2 роки тому я переїхала сюди з дітьми жити з Москви (тільки я живу в республіці Адигея - це захід). aEWR - з тих подій, в яких потрібно взяти участь хоча б раз в житті. І минулого літа я не готувалася так, як потрібно було. В Адигеї я проводила свої змагання з гірського бігу - Етап Гран-прі Росії багатоденку. Плюс троє дітей. Звичайно, у мене не було часу на підготовку. Проте, як то кажуть, "майстерність НЕ проп'єш" я стала 4-я серед жінок на 46 км. Згодом минулорічної переможниці - рівно 9 годин. Я зробила велику помилку - не взяла трекінгові палки. Чи не врахувала висоту. І це коштувало мені призового місця. Звичайно, мені хочеться відігратися))
Найсильніше враження від поїздки це гори - мій будинок. Я виросла в горах. І зараз живу в горах. Для мене це щоденне захоплення і при цьому норма. Найсильніше враження - від свята, яке змогли зробити організатори. Повірте, я проводила змагання ще живучи в Москві, працювала зі спонсорами. І зараз проводжу змагання. І це величезне робота. Це ПРАЦЯ, який потрібно цінувати кожного з учасників і бути вдячними організаторам. Тому я бажаю здоров'я і успіху у всіх благих справах всім. хто причетний до організації adidas Elbrus World Race.

Олександра Конторина на дистанції Elbrus Mountain Marathon 2016, фото сервіс Марафон Фото.
Команда adidas Elbrus World Race вітає прекрасних дівчат з настанням весни, бажає залишатися завжди красивими і натхненними, і, звичайно, запрошує на старт в 2017 році. Ми нагадуємо, що заявка вже відкрита і до 15 березня діє знижка 15%.
Змагання ADIDAS ELBRUS WORLD RACE щорічно проводяться в перший тиждень серпня і включають в себе 5 дистанцій: Elbrus Mountain Race, Elbrus Mountain Ultra, Elbrus Mountain Marathon, Elbrus Trail, Elbrus11.
Партнери ADIDAS ELBRUS WORLD RACE 2017

Генеральний партнер adidas Outdoor
Організатор змагань компанія Альпіндустрія
Змагання проходять за підтримки Міністерства Спорту КБР, регіонального МНС, районної та місцевої адміністрації.
Офіційний сайт ADIDAS ELBRUS WORLD RACE
Посилання на Youtube
Посилання на Facebook
Посилання на Вконтакте
Посилання на Instagram
Матеріал підготувала Трофимова Юлія. Фото: сервіс Марафон Фото, Данило Колодін / Fun'Da'Mental Agency, особисті архіви учасників.

Те ж саме почуття спеки, втоми, паніки від прийдешньої невідомості і єдиного питання "коли це все скінчиться?
Чому adidas Elbrus World Race?