Полезные материалы

Група розбору: шукаємо логіку в дивному штраф за непропуск пішохода на Леніна

Молодший лейтенант Шишков виписав Тетяні штраф за непропуск пішоходів, які навіть і не думали переходити

Щотижня в рубриці «Група розбору» разом з нашими експертами ми розглядаємо різні ситуації, в які потрапляють автомобілісти. Це можуть бути спірні аварії, проблеми зі страховими компаніями або розбіжності з співробітниками ДІБДР.

І в сьогоднішньому випуску ми розберемо дивний штраф, який нашої читачці виписав даїшник.

ситуація

Вечір четверга, машин на дорогах вже трохи. Мешканка Єкатеринбурга Тетяна не поспішаючи (на спідометрі було 40 кілометрів на годину) їде по Леніна в бік Московської. У той момент, коли її машина під'їхала до світлофора, закліпав зелений сигнал, але правила не забороняють продовжити рух, що вона і зробила. Трохи попереду їхав автобус - у нього за перехрестям знаходиться зупинка, куди він і з'їхав.

Все було спокійно, але раптом на дорогу виходить даішник - він гальмує машину, яка їхала по другому ряду, а також Тетяну. Для неї такий хід справи був повною несподіванкою, оскільки ніяких видимих ​​порушень вона начебто не зробила. Але у співробітника ДПС було інше бачення ситуації.

- Я подала йому документи. Він мені повідомив, що я проїхала на миготливий зелений і це правила дозволяють. Але я нібито пригальмувала перед рейками, щоб не вбивати підвіску, хоча цього не було, і в цей час пішоходам загорівся зелений. І вони через мене не змогли перейти дорогу - їм довелося чекати, поки я проїду. У відповідь я сказала, що ніяких пішоходів на проїжджій частині не було, так як в цьому випадку я зупинилася б і пропустила їх, - розповіла Тетяна про спілкування зі співробітником ДАІ.

Вона попросила показати їй якісь докази, що все було саме таким чином, як описує даішник. Але він заявив, що у нього записи немає.

- Я йому намагалася пояснити, що для пішоходів просто не міг ще спалахнути зелений. Він заявив, що його слів достатньо, а якщо щось не влаштовує, то можу піти в суд, - розповіла Тетяна. - У мене як на зло заглючить реєстратор, і я не змогла переглянути запис на місці. Даішник сказав, щоб потім відео подивилася, а після цього знайшла його і вибачилася за свої слова.

Сподіваємося, що співробітник ДПС також прочитає цю серію «Групи розбору».

Думка експертів про виписаний штраф

Дмитро Ларіонов, автоправозащітнік:

- У мене таке враження, що даішники часто просто не знають, куди приліпити непропуск пішоходів. Де я його тільки не зустрічаю!

В даному випадку незалежно від того, загорівся пішоходам зелений або не зайнявся, у водія не виникає обов'язку поступатися їм дорогу, так як він їде в прямому напрямку. Єдине, що може зобов'язати його пропустити, - це ситуація, описана в пункті правила 10.1, який говорить, що, якщо ви бачите небезпеку для руху, знижуйте швидкість аж до зупинки. У ситуації, яка на відео, Тетяна не повинна була пропускати пішоходів. Нехай мені хоч один даішник покаже, де в ПДР написано протилежне.

По-друге, даїшнику, схоже, пора перевірити зір, так як пішоходам горіло червоне світло. Молодший лейтенант зловжив тією обставиною, що дівчина не змогла на місці включити запис на відеореєстратор. Це, до речі, привід відкласти розгляд справи: якщо ви не можете ознайомитися з доказами, які є, то це залізобетонний аргумент, щоб винести рішення пізніше.

У підсумку ж він виписав штраф, який висмоктаний з пальця! Вважаю, що таке рішення має бути приводом для дисциплінарного стягнення молодшому лейтенанту.

Тетяна обов'язково повинна оскаржити штраф в суді або в ГИБДД, але я б - відразу в районний суд. Зробити це можна протягом десяти днів після винесення постанови. Скаргу можна відправити поштою або віднести особисто в суд (в цьому випадку треба три екземпляри). Плюс необхідно додати копію постанови ГИБДД. Також можна відразу прикласти диск із записом.

Максим Едришов, автоправозащітнік:

- Якщо дивитися на конкретну ситуацію, яка є на відеозаписі, то дівчина нічого не порушила. Виїзд на миготливий сигнал світлофора ПДР не заборонений, пішоходам горіло червоне (забороняє) сигнал світлофора, і вони не мали права переходити проїжджу частину.

Виїзд на миготливий сигнал світлофора ПДР не заборонений, пішоходам горіло червоне (забороняє) сигнал світлофора, і вони не мали права переходити проїжджу частину

Максим Едришов вважає, що екіпаж ДПС вибрав неправильне місце для несення служби, а тому в результаті багато чого не бачив

Це відео цікаве тим, що насправді, відповідно до ПДР, водій, який виїхав на перехрестя, зобов'язаний його покинути незалежно від сигналу світлофора. При цьому якщо він зупиниться для пропуску пішоходів, то фактично порушить дану вимогу правил. У пішоходів ж, в свою чергу, немає обов'язку давати дорогу водію, завершального проїзд перехрестя. У цій ситуації необхідно керуватися здоровим глуздом і пунктом 1.5 ПДР, в якому говориться, що учасники дорожнього руху повинні діяти таким чином, щоб не створювати небезпеки для руху і не завдавати шкоди.
А дана ситуація виникла виключно через те, що інспектор вибрав таке місце несення служби. У підсумку йому нічого не видно - ні сигналів водіям, ні світлофора для пішоходів.

Опитування Опитування   : Хто правий в цій ситуації : Хто правий в цій ситуації?

Авторизуйтесь, щоб проголосувати Опитування завершено Ви успішно проголосували! Результати будуть опубліковані після завершення опитування.

  • Даішник, який виписав штраф
  • Водій Тетяна, яка не погодилась зі штрафом

На жаль, ваш браузер сильно застарів і не підтримує технологію голосування

У минулих випусках «Групи розбору» ми з'ясовували, хто винен в аварії на візі , аналізували ДТП на Об'їзній . Розповідали про досвід екатерінбуржцев, який захистив свій двір від автохамов, встановивши забороняють парковку знаки. тепер порушників там відвозять на евакуаторі . На минулому ж тижні ми опублікували інструкцію про те, як правильно оформити ДТП без багатогодинних черг в ГИБДД .

Текст: Сергій ПАНИН
Фото, відео: читачка E1.RU Тетяна