Полезные материалы

Лже-адвокат Добровінський - координатор російської і міжнародної мафії // Адвокат Добровінський придумав новий вид нафтового бізнесу - на скандалах - Компромат.Ру / Compromat.Ru

  1. Лже-адвокат Добровінський - координатор російської і міжнародної мафії
  2. Адвокат Добровінський придумав новий вид нафтового бізнесу - на скандалах
  3. нападаючий захисник
  4. беззахисні підзахисні
  5. Що стосується скандалу з Роснефтью, то його продовження розгорнулося і ... заглохло.

19.02.2000

Лже-адвокат Добровінський - координатор російської і міжнародної мафії

Олександр Хочинський
(колишній партнер Олександра Добровінського)

Олександр Хочинський   (колишній партнер Олександра Добровінського)

Адвокат Олександр Добровінський

Останнім часом російського громадянина важко здивувати чимось. Обіцяні багатьма хвилі компроматів одна за одною обрушуються на глядачів, читачів, слухачів. Але тема відмивання російських мафіозних грошей через американські, швейцарські та інші банки знаходиться в центрі уваги урядів і громадськості багатьох країн.

У цьому ж контексті лежить тема глобальних антизаконних дій російської організованої злочинності.

Людина, про яку буде сказано нижче - це не така вже й величина, яка не "Глибище" і не "досвідчений чолов'яга" (за словами російського письменника М. Горького), не особистість, про яку в будь-який інший час можна було б розповідати або, по щонайменше, згадувати в пресі або прилюдно в компанії.

Ніхто і Ніщо, породжене безвременьем наших років.

Однак його ім'я стоїть в одному ряду з іменами «злодія в законі» В'ячеслава Іванькова ( «Япончик»), братів Льва і Михайла Черних, Михайла Некрича, Ар'є (Лева) Гелері, Анатолія Бикова, Григорія Лучанського, колишнього прем'єр-міністра Казахстану Акежана Кажегельдіна і багатьох, багатьох інших злочинців.

Спочатку я приведу тут повністю одну журнальну статтю (Увага: в наступному тексті всі матеріали, запозичені з преси, відзначені курсивом), яка на даний момент досить добре «позначає» місце і роль цієї одіозної особи в сьогоднішньому житті Росії - «верхівку айсберга».

Тому що ніхто не знає самої суті проведених за найактивнішої участі Добровінського численних махінацій організованої злочинності в Росії і за кордоном!

Тижневик «Коммерсант-Власть» №48 (300) 15.12.1998 р

Адвокат Добровінський придумав новий вид нафтового бізнесу - на скандалах

Минулого тижня арбітражний суд Москви повернув компанії «Роснефть» її видобувне підприємство «Пурнефтегаз». Успіх суду вважає своєю заслугою адвокат Олександр Добровінський. Як з'ясував "Комерсант", це не єдина його заслуга. Можливо, втратою «Пурнефтегаз» «Роснефть» теж зобов'язана йому.

ГЛЕБ П'ЯНИХ

В останні два місяці з: "Роснефтью" сталося чудесне перетворення. Вона раптом стала відмінною компанією. Сталося це так. Нещодавно главою компанії призначили Сергія Богданчикова, нафтовика з далекого Сахаліну, Він не був пов'язаний ні з ким з олігархів, які весь нинішній рік робили антирекламу "Роснефти», щоб подешевше її купити. Богданчиков неупереджено підрахував доходи і витрати «Роснефти» і переконався, що компанія прибуткова, а повернути борги їй цілком під силу. Про це він оголосив на прес-конференції 2 грудня.

Цю ясну картину затьмарювало тільки одне - скандал навколо ядра компанії, нафтовидобувного підприємства «Пурнефтегаз», відчуженого, нагадаємо, від «Роснефти» за сміхотворний борг в $ 10 млн.

нападаючий захисник

Афера, в результаті якої «Роснефть» втратила краще, що у неї є, - «Пурнефтегаз», привернула загальну увагу. Висловлювалися дві основні версії - що продаж «Пурнефтегаз» замовив або глава Лукойлу Вагіт Алекперов, або Юрій Лужков (в його Центральної паливної компанії є переробні потужності, але немає нафтовидобутку). Однак ніяких фактів, що підтверджують їх причетність до історії з «Роснефтью», не знайшлося. Зате ці фігури заступили іншу - дрібну, але від того не менш цікаву. Це адвокат Олександр Добровінський, який представляв «Роснефть» в суді у справі овозврате «Пурнефтегаз». Є причини, за якими до нього варто придивитися уважніше.

Як відомо, "Пурнефтегаз» було відчужено завдяки бездіяльності колишнього керівництва державної компанії «Роснефть». Саме з цим колишнім керівництвом Добровінський і уклав договір про послуги з повернення «Пурнефтегаз». Сталося це 16 жовтня, тобто рівно за день до того, як у компанії з'явився новий шеф - Богданчиков.

Передбачений договором гонорар може вразити скромне уяву: $ 1,5 млн. - сума для російських держструктур безпрецедентна. Особливо ця цифра здивує тих, хто бував в обшарпаних офісі «Роснефти».

Але ще більш дивно інше: договір, як неважко побачити, був укладений вже після того, як президент Борис Єльцин назвав відчуження «Пурнефтегаз" аферою, а прем'єр Євген Примаков дав доручення Генпрокуратурі повернути компанію «Роснефти». Це перший випадок в Росії за останні сім років, коли керівництво країни виявило жорстку політичну волю в боротьбі за переділ власності. Під таким натиском будь-який російський суд вирішив би справу на користь "Роснефти» - без жодних Добровінський.

Олександр Добровінський:

ТНК і "Роснефть" - це одне з перших моїх корпоративним справ

Як всякий корпоративний адвокат, я починав з кримінальних справ. На них виробляється реакція. Попри те, що пише преса, я не був адвокатом В'ячеслава Іванькова (Япончика - "Комерсант"), а лише збирав матеріали для його захисту. До речі, на мене справив незабутнє враження масштаб особистості Іванькова, який не міг бути дисидентом і протестувати проти радянського ладу інакше, як вступивши на свій шлях.

У мене в Росії серйозні плани. Тут до сих пір вільна певна ніша адвокатських послуг. Скажімо, в США є 10-12 найбільших адвокатських бюро, які обслуговують весь американський бізнес. Причому не тільки в США, але і за кордоном. У них наявність розгалуженої мережі представництв. У 1992 році я приїхав в Росію з метою створити тут таке ж серйозне корпоративне адвокатське бюро. Зараз воно вже створено. І скоро відкриє представництва в США, Ізраїлі та Болгарії. ТНК і «Роснефть» - це одні з перших моїх корпоративних справ. Зараз в Росії починається переділ власності, тому я розраховую отримати замовлення від найсерйозніших клієнтів.

Навіщо викидати такі гроші на адвоката, коли можна обійтися без нього? Можливо, це стане зрозуміліше, якщо згадати два інших великих справи, так само успішно проведених Добровинський не так давно.

беззахисні підзахисні

Олександр Добровінський, за його словами, прибув до Росії в 1992 році з метою створити тут велике «корпоративне адвокатське бюро» (див. Довідку). Два роки тому він знайшов двох потенційних клієнтів - алюмінієвого магната Михайла Чорного і гендиректора швейцарської фірми-нафтотрейдера Hermitage Михайла Некрича. У 1997 році Чорний вирішив зайнятися нафтовим бізнесом і залучив до цього Некрича. За деякими даними, Добровінський при цьому став для них не просто адвокатом, а партнером.

Їх перший великий справа пов'язана з приватизацією Тюменської нафтової компанії (ТНК) в кінці 1997 року. Те, що тоді сталося, дуже нагадує історію з «Роснефтью». ТНК була куплена групою «Альфа». І раптом з'ясувалося, що - зовсім як в нашому випадку - ТНК не контролює свою кращу частину - нафтовидобувне підприємство «Нижневартовскнефтегаз» (ННД). Некріч очолив групу акціонерів ННД, які чинили опір приходу «Альфи», а Добровінський був їхнім адвокатом. Щоб повернути ННД під контроль ТНК, «Альфа-груп» в кінці кінців, заплатила відступні - більше $ 200 млн., Про що сама офіційно оголосила. За даними з Мінпаливенерго, їх отримали зовсім не нафтовики Нижньовартовська, а група Чорного-Некрича-Добровінського. У Нижньовартовську залишилося багато колишніх акціонерів ННД. скривджених на цих товаришів. А головний акціонер - гендиректор ННД Віктор Палій - після цього заявив: «Мене спочатку зрадили, а потім продали».

Заздрісники Добровінського розповідають, що саме після цієї справи він купив собі 600-й «Мерседес» і став з'являтися на людях виключно в метелику і з прозорим пластиковим портфелем. Правда, сам Олександр Андрійович на ці розмови ображається: мовляв, бідним він і раніше не був, а «Мерседес» у нього насправді 320-й, тільки кузов як у 600-го, і купив він його до справи ТНК.

Друга справа групи Черного- Некрича-Добровінського - скандал на Магнітогорському металургійному комбінаті навесні нинішнього року. Там, як і в випадку з «Роснефтью», сталася «чудова продаж». Як відомо, керівники комбінату посварилися, і голова ради директорів Магнітки Рашит Шаріпов «кудись сховав» 30% її акцій. Потім на Шаріпова завели кримінальну справу, і він втік. А акції - як-то так вийшло - виявилися проданими Добровінському і Некрича. Металурги Магнітогорська вважають, що ті спочатку допомогли Шаріпову «заховати» акції, а потім просто його кинули (��хоже на випадок з Палієм, вірно?).

Якщо припустити, що відчуження «Пурнефтегаз» відбувалося за описаною схемою - а саме такої версії дотримуються в Мінпаливенерго, - все встає на свої місця. Коли зчинився галас і стало ясно, що другий етап операції - продаж «Пурнефтегаз» по його реальною ціною - здійснити не вдасться, Добровінський спішно уклав договір з "Роснефтью». Завдання адвоката полягала в тому, щоб став неминучим суд пройшов як треба і на ньому "не повилазили непотрібні деталі». А $ 1,5 млн.-це цілком гідну винагороду для ділка такого масштабу.

Втім, сам Добровінський все це заперечує. Він зізнався кореспонденту "Комерсант", що йому, звичайно, «приємно було б опинитися в компанії таких солідних підприємців, як Чорної і Некріч», проте він «всього лише адвокат». А акції Магнітки купив за дорученням якоїсь іноземної компанії.

- І «Пурнефтегаз» повів не я, - запевняє адвокат, - Якби я за це взявся, ніхто б ніколи його не повернув ».

Що стосується скандалу з Роснефтью, то його продовження розгорнулося і ... заглохло.

За інформацією "Час МН", 06.11.98 (І. Петров "Роснефть" виписала адвоката з Греції "):

«Проблема - в розмірі гонорару, обіцяного" Роснефтью "адвокату в разі успіху. Згідно з агентською угодою, підписаною в жовтні паном Добровинський і головою ради директорів "Роснефти", першим заступником міністра палива та енергетики С.Чіжовим, компанія зобов'язується виплатити адвокату 1,5 млн. Дол. Двома рівними частинами після вступу в силу рішення арбітражу про повернення "Роснефти" акцій "Пурнефтегаз" і після вступу в силу постанови касаційної інстанції арбітражу про відмову в скасуванні згаданого рішення або після закінчення терміну подачі касаційної скарги, якщо вона не була подана іншою стороною. Щодо довго зміст договору не було відомо ні в уряді, ні навіть в компанії. Зокрема, як заявив вчора Інтерфаксу президент "Роснефти" С.Богданчиков, він не знайомий з документом. Однак днями інформація просочилася в уряд і, наскільки відомо, викликала невдоволення чиновників. Питання у них викликала і особистість адвоката, який має потрійне громадянство (крім російського - французьке і грецьке), і в'їхав в Росію за грецьким паспортом.

Зараз, судячи з усього, Мінпаливенерго спробує анулювати договір або переглянути його умови. Проблема, однак, у тому, що платити все одно доведеться: в договорі передбачено, що в разі його розірвання за ініціативою наймача він повинен виплатити адвокату 300 тис. Дол., Якщо це станеться на початковій стадії справи, і 500 тис. - на проміжній .

Прес-секретар Добровінського Л. Левін заявив, що йому не відомий передбачуваний гонорар шефа, але нічого екстраординарного в сумі 1,5 млн. Дол. Він не бачить. За його словами, загальноприйнятий розмір винагороди - 10 - 15% від суми позову. Якщо ринкова ціна акцій "Пурнефтегаз" - 500 млн. Дол., То адвокат міг би претендувати і на 50 млн.

На думку ж представника відомої адвокатської контори, справа "Роснефти" не є настільки важким, щоб виправдати подібні гонорари, оскільки воно отримало відкриту політичну підтримку президента і прем'єр-міністра країни.

Як заявив газеті "Час" пан Левін, на вчорашній вечір була намічена зустріч його шефа з С. Генераловим.

продовження матеріалу

Навіщо викидати такі гроші на адвоката, коли можна обійтися без нього?
?хоже на випадок з Палієм, вірно?