Полезные материалы

Поради адвокатів для тих, хто має проблеми з виплатою кредитів


У кожного може виникнути ситуація, коли джерела доходів зникають і платити кредитні платежі просто нічим. Що в цьому випадку можна порадити зробити?
Спочатку є сенс звернутися до адвоката, щоб він вивчив і проаналізував ваш кредитний договір. Чи не кожен банк оформляє договір з юридичною бездоганністю, тому завжди є шанс скористатися недалекоглядністю банківських працівників. Після цього потрібно отримати в банку довідку про вже здійснені платежі із зазначенням фактичної заборгованості.
Потім в письмовому вигляді потрібно оформити повідомлення в кредитну організацію про зміну життєвої ситуації в негативну сторону, повідомивши, що в даний момент ви не маєте можливості здійснювати платежі за раніше встановленими графіками. Під цим листом ставиться особистий підпис.

Поки рішення банку не прийнято, краще продовжувати здійснювати символічні платежі за наявними графіками виплат. Це допоможе уникнути штампа «злісного боржника». Таким чином, ви будете сигналізувати про те, що у вас є бажання платити, але немає можливості робити це в повному розмірі.
Для того щоб зберегти за собою образ сумлінного позичальника, потрібно продовжувати відправляти в банк листи зі своїми пропозиціями щодо повернення частини боргу.
Після вашого листа-повідомлення, написаного з консультаціями адвоката, вам повинні подзвонити з банку. Цих дзвінків можна ігнорувати. Можливо, банк вирішить ваше запитання з виплатою боргу, надавши вам хорошу відстрочку і запропонувавши реструктурувати кредит .

Реструктуризація дозволить вам протягом якогось часу виплачувати тільки відсотки, не вносячи суму основного боргу. Тут потрібно зробити застереження, що ця пропозиція вигідна не тільки клієнту, скільки самим банкам, оскільки вони довше будуть отримувати свої відсотки.
У разі, якщо ваше повідомлення не набуло позитивного ефекту, банк, швидше за все, подасть на вас позов до суду. Тоді з вашого боку саме час наймати адвоката за кредитними спорах.
Банки зі свого боку будуть використовувати найрізноманітніші способи ввернути свої гроші. Зрозуміло, здебільшого все буде робитися в рамках закону. Спершу кредитний інспектор запропонує погасити борг за допомогою реалізації застави. У разі проблем в пошуках компромісу економічна служба безпеки банку починає перевіряти фінансові можливості боржника. За результатами цієї перевірки банки або подають в суд, або продають борги іншої організації. Самі неліквідні борги відпускаються колекторам . Безперспективний борг зазвичай продається за двадцять - сорок відсотків всієї суми кредиту.

Важливо розуміти, що при наявності у боржника майна, за рішенням суду банк почне продавати все, що можна. Якщо в сім'ї є машина і вона записана на дружину, а кредит оформлений на чоловіка, то машину продадуть і заберуть половину від реалізованої суми.

Який вихід може бути з ситуації з невиплатою за банківськими кредитами?
Перш за все потрібно зрозуміти, що вважати себе винуватим не потрібно. Краще зосередиться на тому, щоб знайти найбільш оптимальний вихід з положення.
Перше, що можна зробити, це спробувати знайти спільну мову з банком. Якщо у вас є можливість хоч якось погашати борг, але немає можливості укладатися в наявний графік, то краще пояснити ситуацію і вас зрозуміють. При цьому всі нові договори про реструктуризацію боргу потрібно уважно вивчати, не довіряючи клеркам на слово. Всі ці нові документи краще показати адвокату для перевірки.
При ситуації, коли справа дійшла до суду , Не варто впадати у відчай. По-перше, суди завалені подібними справами і все це буде тривати досить довго. По-друге, суд часто встає на сторону клієнта. Будь-яке сумнів у справі банку проти вас, буде тлумачитись в вашу користь.
Будь-які комісії і страховки, які були з вас взяті незаконно, будуть анульовані в рахунок боргу. Штрафи і пеня будуть зменшені.
У тих випадках, якщо ви програли в суді, то банку доведеться ще помучитися, щоб відшукати ваші кошти для погашення кредиту. До цієї справи краще підготуватися заздалегідь. Все своє майно потрібно оформити на когось довіреної, але не на дружину.
Якщо банк втомився намагатися вибити з вас борг, до вас, швидше за все, прийдуть колектори. Вони, звичайно, будуть висіти над душею, але домовиться з ними можна на меншу суму. Всі домовленості, досягнуті з колекторами, потрібно фіксувати документально.
Зараз актуально стежити за роботою держдуми. Скоро повинен бути прийняти закон «про банкрутство фізичних осіб». Багато юристів вважають, що цей закон значно полегшить тягар позичальників, які загрузли в борговій ямі.

Що в цьому випадку можна порадити зробити?
Який вихід може бути з ситуації з невиплатою за банківськими кредитами?