Полезные материалы

До Росії, в ліс, в Саранськ!

Чемпіонат світу з футболу допоміг багатьом зарубіжним уболівальникам відкрити для себе нашу країну.

Чемпіонат світу з футболу допоміг багатьом зарубіжним уболівальникам відкрити для себе нашу країну

Джастіна Голополосова з другом-волонтером Родріго з Бразилії.

Дивно, але факт: у вік Інтернету, коли один клік мишки дозволяє віртуально переміститися в будь-яку точку світу, уявлення про Росію у людей, що живуть за кордоном, як і раніше дуже своєрідні. Виявляється, багато хто з них до цих пір вірять в міфи і про ведмедів на Красній площі, і про засніженій круглий рік Москві. В цьому особисто переконалася калужанку Джастіна Голополосова, яка вже кілька років працює волонтером на великих спортивних заходах і в Росії, і за кордоном, тому іноземців серед її друзів дуже багато. Хтось із них приїхав в нашу країну на чемпіонат світу з футболу знову в якості волонтера, хтось - щоб повболівати за улюблену команду. Для них, як і для багатьох інших уболівальників з-за кордону, - а їх очікується близько півтора мільйонів - ця поїздка стала справжнім відкриттям. Росія виявилася зовсім не такою, якою вони її собі уявляли.

"Пішов сніг?"

- У моїх друзів-волонтерів Росія ніколи не перебувала в списку країн, які вони мріяли відвідати, - каже Джастіна. - І, якби не чемпіонат, то навряд чи хтось із них приїхав би до нас. Багато хто побоюється - через негативного іміджу, який формують про Росію закордонні ЗМІ. Так що футбол, по суті, надав великій кількості людей можливість сформувати свою власну думку про нашу країну. Дуже добре, що ігри проходять в різних містах і іноземці можуть побувати не тільки в Москві і в Пітері, але і в інших регіонах.

Саме своєрідне уявлення про Росію - у людей, що живуть за океаном, в таких країнах, як Перу, Мексика, Колумбія, Бразилія. Один друг з Перу пише мені: «У вас в країні завжди холодно, Москва-ріка покрита льодом, а Путін з вікон Кремля дивиться, як москвичі сидять на льоду і ловлять рибу». Міф про темну, засніженій Москві, до речі, дуже поширений. У мене є друг-бразилець, працює у нас за контрактом. Він приїхав сюди в серпні. Перший час рідні і друзі кожен день питали його: «Ну що, сніг пішов?»

Є ще один поширений стереотип, через якого в нашу країну бояться їхати темношкірі іноземці. Серед них існує думка, що у нас білі вбивають чорних і їх за це не карають. До мене в гості в Калугу якось приїжджав знайомий - він темношкірий, живе у Франції. Він ходив по місту і дивувався, що люди, дивлячись на нього, посміхаються. Сказав, що в Європі ставлення до темношкірих набагато менш доброзичливе.
У Нижньому Новгороді працює волонтером мій друг з Туреччини. Через кілька днів після приїзду в Росію він написав: «Розповіді про ведмедів і балалайки - це неправда. А ось російські бабусі, які вічно сперечаються і бурчать в чергах, дійсно існують ».

«Широка страна моя родная»

- Ще одного знайомого - він мексиканець, ми волонтери разом на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро - довелося довго пояснювати, що Росія - дуже велика країна, тому об'їхати її за дві години на автобусі або поїзді не вийде. У одного куплені квитки на гру в Ростові-на-Дону. Він розраховував після матчу з'їздити в Санкт-Петербург і Єкатеринбург. Це при тому, що у нього в запасі всього кілька днів. Насилу пояснила, що він просто не встигне дістатися всюди на поїзді і вчасно повернутися в Москву. Дуже дивувався: «Невже у вас такі великі відстані? А на карті все близько ».

Ще один мій друг поцікавився: «А чому всі говорять, що Росія - дуже велика країна? Хіба це велика? »І показує на карті Калінінград і територію навколо нього: ось, мовляв, і вся Росія. Я у відповідь посміялася: «Взагалі-то це лише мала частина нашої країни».

У деяких хлопців ніяк не складався в голові пазл: чому для того, щоб дістатися з Калінінграда до Москви на поїзді, потрібна шенгенська віза: «Навіщо? Ми ж їдемо з Росії в Росію! »

Найгарніше місто

- Дуже здивував один з Єгипту. Коли він вибирав міста для відвідування, то зупинився на Саранську. Запитала у нього: «А чому не Пітер або Казань?» На що він відповів: «Я погуглити і з'ясував, що це найкрасивіше місто в Росії». І потім теж дуже здивувався, коли дізнався, що ні я, ні інші російські волонтери нічого не знають про Саранську і ніколи там не були.

Друзі з Туреччини і Бразилії мріють побувати в лісі. Правда, у них про ліс вельми специфічне уявлення. У бразильців він взагалі асоціюється з джунглями і анакондами. Якось написала в нашому чаті, що ходила з батьками в ліс за грибами. Приятель з Франції запитує: «А вовки там є?» «Є», - відповідаю. «Вони ж могли напасти на вас! Це небезпечно! »Переконати його в зворотному я так і не змогла.

На футбол - за російською дружиною

- Друзі з Марокко розповіли, що чемпіонат світу в Росії викликав переполох серед місцевих жінок. Виявляється, багато марокканські чоловіки почали збиратися до нас не тільки заради футболу, але і в надії доглянути тут російську дружину. Вони вважають, що наших співвітчизниць, на відміну від марокканок, яких треба мало не кожен день водити за покупками в торгові центри, містити набагато економніше.

Повернутися в Росію

- З кількома друзями-волонтерами ми зустрілися в Москві в день відкриття чемпіонату. Атмосфера в столиці дуже святкова і доброзичлива, хоча неприємні моменти теж є. Наприклад, іноземців сильно розводять на гроші. Другу з Бразилії в аеропорту втюхували «сімку» за 2500 рублів, підключивши всі платні послуги, які тільки можна, причому більша їх частина не працює. Крім того, по Москві ходять люди з плакатами: «Допоможу налаштувати телефон». Природно, за гроші.

Але в цілому друзі поїздкою дуже задоволені і кажуть, що обов'язково приїдуть до Росії знову.

Схоже, мексиканські вболівальники приїхали на чемпіонат теж не тільки заради футболу.

До речі

Серед уболівальників, які приїхали в Росію на чемпіонат світу з футболу, лідирують жителі Латинської Америки. На відміну від європейців, які прилітають на день-два, латиноамериканці залишаються в нашій країні на дві-три тижні. Вони хочуть не тільки подивитися ігри, але і поїздити по Росії в якості туристів, оскільки для них наша країна до останнього часу була абсолютно невідомою. Російські туроператори вважають, що завдяки чемпіонату світу потік туристів з країн Латинської Америки може збільшитися.

Тільки цифри

125 тисяч уболівальників знаходилися в Москві за станом на 15 червня (дані компанії oneFactor). В тому числі:
15 тисяч - бразильці
12 тисяч - саудівці
12 тисяч - костариканці
9 тисяч - німці
8 тисяч - перуанці
8 тисяч - бельгійці
7 тисяч - мексиканці
6 тисяч - іспанці.

Ця стаття була опублікована в №25 газети «Калузький перехрестя» від 20.06.2018.Ще більше цікавих матеріалів можна знайти в електронному архіві видання .

Ще більше цікавих матеріалів можна знайти в  електронному архіві видання


Коментарі читачів: 2 шт.

Пішов сніг?
Перший час рідні і друзі кожен день питали його: «Ну що, сніг пішов?
Дуже дивувався: «Невже у вас такі великі відстані?
Ще один мій друг поцікавився: «А чому всі говорять, що Росія - дуже велика країна?
Хіба це велика?
У деяких хлопців ніяк не складався в голові пазл: чому для того, щоб дістатися з Калінінграда до Москви на поїзді, потрібна шенгенська віза: «Навіщо?
Запитала у нього: «А чому не Пітер або Казань?
Приятель з Франції запитує: «А вовки там є?