Полезные материалы

У Києві майже не залишилося безпечних пляжів

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 июля 2012, 8:42 Переглядів:

Пляж «Молодіжний» в Гідропарку. Таблички «Купатися заборонено» відпочиваючих не зупиняють.

Одна з найбільш обговорюваних тем у киян - наші пляжі. Літо в самому розпалі, а купуватися ніде. Десь чиста вода, але гори сміття і немає туалетів, а десь купатися взагалі заборонено. СЕС тимчасово закрила пляжі "Молодіжний" в Гідропарку, "Передмістна слобідка", "Веселка", "Тельбін", "Чорторий", не рекомендують відвідувати зони відпочинку "Троєщина" і "Десенка".

ВОДА І СМІТТЯ. На пляж "Африка" на Оболоні з'їжджаються з усього Києва, тут природний пісок, який не потрібно підсипати. Але стан пляжу жахливе. "Скрізь купи відходів, які залишають відпочивальники, адже навколо жодного сміттєвого бака. Від мух в очах рябить. Околиці пляжу перетворилися в один великий туалет, тому що інших немає, - обурюється виконавчий директор київського відділення НОК Валерій Артишевскій. - Найприкріше, що напередодні купального сезону ми разом з Яною Клочковою та юними спортсменами прибирали і чистили пляж, як робимо щороку. Але вже два місяці ніхто не підтримує чистоту. Кажуть, що "Плесо" не відповідає за пляж ". Вчора на "Африці" відпочивало не більше ніж 10 осіб, але вибрати місце в тіні було нереально - біля дерев все загиджено.

Пляж, як виявилося, хоч і популярний, але неофіційний. Офіційних на Оболоні два - на озері Вербне і в Пущі-Водиці. Крім того, є кілька рекреаційних зон, але вони теж не мають статусу пляжу через відсутність необхідної інфраструктури. "Вода у нас всюди чиста, відхилень немає, купатися можна. Але санітарний паспорт в цьому році ніхто не отримав - десь не просіяний пісок, десь немає туалетів, не готовий медпункт, чи не покошено трава, не всі питні фонтанчики працюють, НЕ розчищено дно ", - пояснює голова Оболонської СЕС Елла Вербич.

ЗАБОРОНЕНО. На "Молодіжному" пляжі в Гідропарку, який отримав санітарний паспорт, натовпи народу. Але купатися зараз там можна. СЕС закрила пляж через відхилення бактеріологічних показників. Всюди на пляжі таблички "Купатися заборонено", які все ігнорують. "А куди йти? Чи не вдома ж сидіти. Намагаємося, щоб вода в рот не потрапляла - ось і все", - каже киянка Анастасія, шубовстаючись в воду. А Олександр, який тут працює, каже, що, швидше за все, пляж закрили через те, що тут багато чого не вистачає: "Ні медпункту, питної води, жодного туалету", - перераховує Олександр. Намагаємося пошукати нужник. На дверях єдиного громадського туалету, який попався нам на очі, вчора висів навісний замок. А в кафе, де не проти, щоб ми зайшли, його ... просто немає. Але сміття прибирають тут щоранку, а пару раз в тиждень просівають пісок.


"Африка" на Оболоні. Через сміття важко знайти місце на піску. Фото: Г. Салай

Така ж ситуація на околицях. "На озеро" Сонячне "страшно зайти через сміття. Та ще й без будь-яких документів варто наливайка - без туалету і водопроводу, де постійно п'ють і смітять", - говорить мешканка вул. Драгоманова Наталія Вікторівна.

У КП "Плесо", яке стежить за пляжами, кажуть, що в штаті передбачено прибиральників менше, ніж необхідно. "На" Центральному "пляжі, наприклад, їх повинно бути 17, а за штатом всього 5. Важко стало після закриття Венеціанського моста в Гідропарку. За понтонного мосту не можуть проїхати занадто важкі сміттєвози, щоб забрати все сміття. Доводиться робити більше ходок машиною, яка легше. За все потрібно доплачувати ", - говорить директор" Плеса "Павло Походій. За його словами, на балансі "Плеса" всього 290 га прибережної території з 1000. В. о. голови КМДА Олександр Мазурчак закликає повідомляти про негаразди на пляжах в call-центр за тел. 15-51. "Безгоспних територій у нас немає. За їх стан відповідають і райони", - сказав нам Мазурчак.

ЧИМ МОЖНА заразитися

Таблички "Купатися заборонено", які можна зустріти на пляжах, означають, що в цей день у воді перевищені бактеріологічні показники (наявності кишкової палички). Це загрожує серйозними наслідками. Можна захворіти ентероколітом, підчепити різні кишкові інфекції, заразитися дезинтерії, сальмонельозом і навіть гепатит А. Якщо на пляжі не проводиться дератизація, можна захворіти і лептоспірозом - при цій хворобі можливий смертельний результат. Більше шансів захворіти у тих, у кого на тілі є порізи або ранки. І ні в якому разі не можна ковтати воду. Крім того, СЕС проводить радіологічний аналіз піску і перевіряє його на наявність гельмінтів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Києві майже не залишилося безпечних пляжів". інші влада дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Наталія Мамчур

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Quot;А куди йти?