Полезные материалы

Чому «Академія» надовго залишиться в наших серцях? Знамениті випускники тольяттинской школи

«Академія» - школа переможців »- саме з таким слоганом ось уже на протязі десяти років тольяттинская кузня талантів йде по просторах російського футболу. Тренувальний комплекс, що знаходиться за містом неподалік від селища Приморський, з кожним роком випускає молодих і перспективних гравців. Хто продовжує прославляти ім'я однієї з найсильніших спортивних шкіл Росії, яка з легкої руки спонсорів залишилася без вершини своєї структурної піраміди?

Хто продовжує прославляти ім'я однієї з найсильніших спортивних шкіл Росії, яка з легкої руки спонсорів залишилася без вершини своєї структурної піраміди

Багато хто до цих пір задаються питанням, у чому секрет «Академії футболу імені Юрія Конопльова», і отримують на вигляд начебто нехитрий відповідь: «В основі успішної підготовки лежать кваліфікований персонал в числі тренерів і хороші умови для розвитку футболістів, тобто все створено для того, щоб гравець удосконалювався », - наприклад, саме так колишній півзахисник клубу Роман Зобнин охарактеризував причини домінування дитячо-юнацьких команд« Академії »і великого попиту на її випускників.

З витоків своєї освіти клуб практично повністю був під піклуванням Фонду «Національна академія футболу», який очолював сам Роман Абрамович. Після смерті засновника - Юрія Конопльова - якраз ця організація провела масштабну реорганізацію в «Академії». В інфраструктуру і життєзабезпечення всіх складових були вкладені чималі суми, запрошені кращі тренерські кадри, а за набір дітей в новостворену систему стали відповідальні кілька груп селекціонерів. Адже треба мати талант і належні умови для навчання, щоб переконати батьків Віті з Кемерово віддати сина в Тольятті на футбольне перевиховання.

Через деякий час бажання Абрамовича далі спонсорувати «Академію», напевно, трохи-трохи згасла: може бути російський бізнесмен в запалі образи на повну нікчемність Торреса відмовився від великих вливань в перспективний проект. Наприклад, в цьому сезоні замість красивих і заповнених відмінним матеріалом передматчевих безкоштовних програмок на вході стадіону вручають чорно-білі листівки з складами. Якщо раніше зовсім юним хлопцям видавали форму точно за розміром, то зараз батькам доводиться ушивать отриману екіпіровку.

Нарешті, два місяці тому по місту поповзли чутки, що клуб і зовсім може знятися з чемпіонату. В кінці минулого року і зовсім з'явилася інформація про те, що «Академія» переходить під заступництво самарської федерації футболу. Піддаватися хвилюванням в команді ніхто в той час не збирався і не мав ніякої задньої думки про банкрутство. Головний тренер пробував внести ясність в стан справ навколо колективу і обнадіював всіх, як міг: «Конкретики ніякої на даний момент немає. А то, що навколо якісь розмови ведуться ... Поки ми представляємо Тольятті, і не залежимо від губернської федерації ».

Адже треба мати талант і належні умови для навчання, щоб переконати батьків Віті з Кемерово віддати сина в Тольятті на футбольне перевиховання.

Проте, сталося те, чого побоювався все керівництво футбольного інтернату: московські власники до кінця урізали розміри матеріальної допомоги, а губернська спортивна федерація настільки пізно сунула свій ніс в Тольятті, що інших варіантів окрім зняття команди з першості Росії більше не залишалося. За січень і лютий «Академія» розлучилася з рекордною кількістю футболістів, які зацікавили багато клубів російської прем'єр-ліги і ФНЛ.

Нарешті, питається: хто в майбутньому буде справно поставляти талановитих Дзагоєва? Хто буде поставляти в нікчемні московсько-пітерські дитячі школи обдарованих вихованців? За ким будуть наші перспективи на домашньому ЧС-2018? Незабаром команда відзаявив з першості другого дивізіону - виплатить солідний штраф і БЕЗ боргів лише через брак коштів на подальше існування зникне в самому розквіті сил. Щоб вийти на проектну потужність і щорічно отримувати якісний вихлоп в особі численних випускників потрібно вкладати кошти, а не позбуватися від робочого персоналу і мінімізувати всі витрати. Вийти на самоокупність цілком реально, якщо займатися цим і мати хоч грам терпіння.

Вийти на самоокупність цілком реально, якщо займатися цим і мати хоч грам терпіння

Навіть залишивши зовсім юних вихованців в школі і знищивши тільки професійну команду, спонсори порушили систему підготовки молодих футболістів, яка тепер, ймовірно, стане працювати вхолосту. «Зелені» випускники повинні проходити обкатку в суворому другому дивізіоні і набиратися першого досвіду для подальшої успішної адаптації в сильних клубах країни. Зрештою, в зв'язку з закриттям клубу, історія тольяттінського дербі залишилася незрівнянно короткою.

Немає абсолютно ніяких сумнівів, що тренерський штаб на чолі з Ігорем Віталійовичем Осінькіним швидко знайде собі гідне місце роботи, а кваліфікована робоча група буде у великому попиті в російському футболі. Справа в іншому. Країна вгробила одну з кращих футбольних академій, розважаючись з ідеєю про створення Об'єднаного Чемпіонату. Прийшов час якось грунтовно подбати про перспективи нашого футболу.

ТІ, ХТО ВЖЕ НА КОНІ

Алан Дзагоєв, ЦСКА

Алана можна по праву вважати кращим самородком тольяттинской школи. Своєму швидкому кар'єрному зльоту він, безсумнівно, зобов'язаний і Ігорю Осінькіну, і іншим тренерам «Академії». Однак переїхавши в Тольятті, атакуючий хавбек не відразу отримав місце в стартовому складі, але так завзято боровся за нього, що в підсумку домігся пропозиції від ЦСКА. Уже в свої 22 роки Дзагоєв є лідером «армійців», героєм національної збірної і головною надією всього російського футболу.

До речі, знаменитий вихованець досить часто приїжджає в гості в Тольятті: минулого літа він захищав диплом в місцевому ТГУ, а шістьма місяцями раніше був присутній на зустрічі випускників. «Приїхав, як до себе додому. «Академія» - це моя друга сім'я. Дуже скучив за хлопцями, вчителям, тренерам. Багатьох не бачив уже чотири роки - з дня випуску. Я провів в Тольятті незабутній час. І найщасливіший! », - напевно, його колишні успіхи і слова подяки є повним відображенням професіоналізму приватної школи.

АРТУР Юсупов, «ДИНАМО»

Втім, як і багато молодих футболістів, спочатку Артуру довелося відправитися на заслання в підмосковні «Хімки» і пройти там огранювання. Тепер же на правах старшого в «Динамо» він ділиться досвідом з Зобнина і Морозовим і є основотвірний палею в основній команді Дана Петреску. У лютому Юсупов мало не став другим «академіком», викликає в збірну Росії: Капелло простежив за його прогресом, і, ймовірно, запрошення молодого динамівця в головну команду країни - лише справа часу.

«В академії все живуть футболом. Для молодих хлопців створені абсолютно всі умови для тренувань. Про це говорить той факт, що вже в 10-12 років молоді хлопці їздять на турніри в Західну Європу. Я до Тольятті жодного разу в літак не сідав, а через два роки нікуди було ставити позначки про візи. Грали з «Реалом», причому, у них команда була на рік старше, та й з багатьма іншими відомими командами. Нехай це були товариські ігри, але ми нікому не поступалися. Так що спогади тільки позитивні. Такого в Росії більше ніде немає ».

Такого в Росії більше ніде немає »

Олександр Фільц, «ЛОКОМОТИВ»

З воротарського позицією в «Академії» ніколи не було особливих проблем - за місце під сонцем тут завжди змагається кілька сильних голкіперів. Олександр не став винятком і сподобався московському «Локомотиву» в 2010 році. Можливо, в плані перспектив тоді це було найкращим варіантом для Олександра, але прикладів того, що четвертий воротар «залізничників» витримував конкуренцію - раз і все: тільки Рижиков, покинувши команду, вдало заграв.

Проте, травми Гільєрме і Амельченко в минулому сезоні дали можливість молодому варту воріт проявити себе: за кілька матчів він встиг відстояти перемогу з «Зенітом» (4: 2), зробити жодне порятунок і відбити краснодарський одинадцятиметровий. Щоб не закиснути на лавці «Локо», Фільцов прийняв вельми мудре рішення, відправившись в «Краснодар» за орендною угодою, де він повинен отримувати постійну ігрову практику в прем'єр-лізі.

А ТАКОЖ: АРТЕМ ДЕЛЬКІН ( «Крилья Совєтов»), АСЛАН Дудієв ( «АЛАНІЯ»), ДМИТРО ГОЛУБЄВ ( «Крилья Совєтов»), АРСЕН Хубулов ( «АЛАНІЯ»), ДМИТРО РИЖОВ ( «УРАЛ»), РОМАН ЄМЕЛЬЯНОВ ( «Іллічівець »), ІГОР ГОРБАТЕНКО (« СПАРТАК М »), ОЛЕКСАНДР СТОЛЯРЕНКО (« СОКІЛ »).

ТІ, ХТО ЩЕ МАЄ ПОКАЗАТИ СЕБЕ

ГРИГОРІЙ МОРОЗОВ, «ДИНАМО»

У це міжсезоння команду другого дивізіону покинула половина основного складу. Серед тих, що пішли на підвищення виявився правий захисник «Академії» Григорій Морозов. У минулому сезоні краёк прогресував і прикував до себе увагу багатьох російських топ-клубів. «Наскільки мені відомо, моєї кандидатурою цікавилися такі команди як ЦСКА,« Зеніт »,« Рубін »і« Динамо ». У підсумку виявився в молодіжці москвичів ». Варто відзначити, що за дубль «біло-блакитних» захисник виступає з літа: піврічний орендний контракт у січні вилився в постійний. Зараз в «Динамо» бровочник оре лівий фланг, але це йому нітрохи не заважає, так як він здатний зіграти там, де йому скаже тренерський штаб.

- Скажи, на твою думку, чиєю заслугою можна вважати твій швидкий футбольний прогрес?

- Про швидкий прогрес, може, говорити ще рано, але я дуже вдячний всім тренерам, з якими мені доводилося працювати. Хочеться особливо відзначити мого першого тренера - Калініна Віктора Павловича. Також величезний внесок у моє нинішнє становище внесли Білоусов Сергій Вікторович і Хотулев Дмитро Анатолійович.

СТАНІСЛАВ КРІЦЮК, «БРАГА»

Станіслав протягом довгого часу був основним воротарем юнацької збірної свого віку. Він давно вже переріс рівень другої ліги, але з чистою совістю продовжував доводити свої претензії на місце в стартовому складі. Російські команди, що кликав його на перегляд, все як один тягли гуму і неохоче проявляли свою зацікавленість. Тому поки на батьківщині панувало почуття невизначеності, пропозиція з Португалії не могло пройти крізь пальці.

Олександр Чобітки, президент ФК «Академія»:

- Перехід Станіслава Кріцюка в «Брагу» важливий і зі спортивною, і особливо з іміджевої точки зору. Тим самим і він, і наш клуб довели - з другого дивізіону можна напряму потрапити в міцний європейський клуб. І по завіреннях тренерського штабу «Браги», найближчим часом, після адаптації та розміщення на новому місці, наш вихованець отримає можливість проявити себе в матчах за основний склад португальської команди. А мені залишається тільки висловити подив позицією селекціонерів російських клубів, яким не потрібен перспективний воротар з російським паспортом.

А мені залишається тільки висловити подив позицією селекціонерів російських клубів, яким не потрібен перспективний воротар з російським паспортом

ДМИТРО ЄФРЕМОВ, ЦСКА

Реактивний інсайд так само, як і інші хлопці, трудився на благо команди, коли та в минулому сезоні влаштувалася на рекордному для себе четвертому місці в зоні «Урал-Поволжье». Завдяки Дмитру Ігорю Осінькіну вдавалося надавати атакам тольяттинской команди велику широту, а швидкість вінгера дозволяла нападаючим переходити в блискавичні контратаки. На даний момент ЦСКА знаходиться на черговому зборі за кордоном, в якому, як не дивно, задіяний Єфремов. Наприклад, в минулому матчі проти «Астри» після передачі Вагнера Лава молодий новобранець відзначився голом. «Армійські» вболівальники вже починають пророкувати півзахиснику не менше велике майбутнє, ніж у Дзагоєва.

ОЛЕКСАНДР коротати І ДМИТРО кабуто, «РОТОР»

Ця ударна зв'язка наробила чимало галасу в минулому розіграші другого дивізіону: Коротаєв став кращим бомбардиром з 25 м'ячами в скарбничці, а кабуто на правах підношувача снарядів запам'ятався всім захисникам найсильнішою зони другої ліги. Олександр був єдиною надією «Академії» попереду. Незважаючи на його низькорослість йому доводилося видряпувати м'ячі у потужних центрдефов і чуйно дотримуватися за лінією штучного офсайду. Він практично завжди стояв перпендикулярно полю - його позиція впівоберта дозволяла нападнику в будь-який відповідний момент кинутися в швидкісний забіг. Можливо, навіть те, що у Коротаєва не вийшло з дублем «Спартака», стане тим, що і повинно бути - губити талант в московській школі йому зараз не час.

«Ротор» зірвав великий куш схопивши відразу двох зіграних «академіків». У сої час кабуто виконував всі штрафні удари команди, а в піврічну оренду в «Салюте» і зовсім встиг відіграти повний матч в 1/16 Кубка Росії проти московського «Спартака». Настирливість, техніка і ігрове мислення - три кити, які зробили з молодого юнака одного з основних футболістів белгородцев протягом усього першого відрізка ФНЛ. Причому його гра ні краплі не втрачала презентабельності при зміні флангів: будь то він бігав справа в півзахисті або ж зрідка зміщувався на ліву бровку.

РОМАН Зобнина, «ДИНАМО»

Зобнин славився провідною шестернею команди Осінькіна, без якої загальний механізм спрацював би прагматично і без родзинки. Саме цей опорний півзахисник, до того ж вміє грати мнимого форварда, всю осінь культивував гру «Академії» і досить переконливо виглядав на рівні своїх партнерів.

- Хто крім «Динамо» виявляв інтерес до твоєї кандидатури?

- Питання з вибором клубу обговорював з моїм агентом. Пропозицій було досить для розгляду - вирішив, що краще підійде «Динамо», так як тут, на мою думку, розвиток для мене пройде швидше. До того ж шанси закріпитися тут непогані.

- Як тебе прийняли нові одноклубники?

- На перший збір поїхав за дублюючий склад, молодих хлопців з дубля багато, кого знав ще зі збірною, кого не знав, все взяли мене добре. Вдруге мені вже подзвонили і сказали, що треба їхати з основою. У клубі відчуваю підтримку аж від робочого персоналу до гравців, відчуваю себе комфортно в команді - хлопці у всьому допомагають. З цим проблем немає.

- Чого побажав тобі на прощання Ігор Віталійович Осінькін?

- Хочу величезне спасибі сказати цьому тренерові. Він дійсно поставив мене на ноги і направив мене в правильне русло. Ігор Віталійович побажав удачі і сказав, щоб, головне, я не пошкодував про такий дуже важливий крок у своїй кар'єрі.

- Спілкуєшся ти з Артуром Юсуповим - ще одним випускником «Академії»?

- З Артуром спілкувався, він розпитав, як там в Тольятті. Я дізнався у нього, як він себе почуває в «Динамо» і щось про сам клуб - все-таки новенький тут, він мене підтримує, відчуваю рідну людину, можна так сказати.

А ТАКОЖ: АНТОН ВЛАСОВ (ЦСКА), ДЕНИС Магаді ( «Єнісей»), ОЛЕКСАНДР МОРГУНОВ ( «ДИНАМО»), Джамалдінов ХОДЖАНІЯЗОВ ( «ЗЕНІТ»), АНТОН Килина ( «ЧЕЛЯБИНСК»).

ТІ, ХТО ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИПУСКУ

ВЛАДИСЛАВ ОВСЯННИКОВ, СЕРГІЙ ШУМЕЙКО, АРТЕМ ЛЕОНОВ

Склад «Академії» відтепер з кожним днем ​​міліє і не блищить гучними іменами. Однак в обоймі Ігоря Осінькіна досі залишаються футболісти, які можуть підсилити клуби ФНЛ. Існувала велика ймовірність, що захисник Владислав Овсянников покине команду вже цієї зими, а воротар Леонов, за яким пильно стежить «Зеніт» ще повиручает рідну команду у другому колі. Але після зняття команди їх, безсумнівно, повинні розхапати провідні клуби країни.

Але після зняття команди їх, безсумнівно, повинні розхапати провідні клуби країни

Хто продовжує прославляти ім'я однієї з найсильніших спортивних шкіл Росії, яка з легкої руки спонсорів залишилася без вершини своєї структурної піраміди?
Нарешті, питається: хто в майбутньому буде справно поставляти талановитих Дзагоєва?
Хто буде поставляти в нікчемні московсько-пітерські дитячі школи обдарованих вихованців?
За ким будуть наші перспективи на домашньому ЧС-2018?
Скажи, на твою думку, чиєю заслугою можна вважати твій швидкий футбольний прогрес?
Хто крім «Динамо» виявляв інтерес до твоєї кандидатури?
Як тебе прийняли нові одноклубники?
Чого побажав тобі на прощання Ігор Віталійович Осінькін?
Спілкуєшся ти з Артуром Юсуповим - ще одним випускником «Академії»?