Полезные материалы

IAC EURASIA - Що належить родині Володимира Школьника

Коли аналітики билися в здогадах, як світова ціна на нафту буде впливати на ринок ПММ в країні, він вивів просту формулу визначення вартості бензину в Казахстані: «Все залежить від того, якою буде курс рубля в Росії і який буде курс тенге по відношенню до долара Коли аналітики билися в здогадах, як світова ціна на нафту буде впливати на ринок ПММ в країні, він вивів просту формулу визначення вартості бензину в Казахстані: «Все залежить від того, якою буде курс рубля в Росії і який буде курс тенге по відношенню до долара . Скажіть мені це, і я скажу вам, що буде з бензином ».

Сьогодні в рубриці «Хто володіє KZ» - доктор фізико-математичних наук, колишній в різний час главою таких відомств, як: Міненерго, науки і освіти та індустрії і торгівлі; батько, скріпив одним шлюбом атомну галузь двох держав, і, нарешті, радник Президента РК - Володимир Школьник і його родичі.
Для початку дані з офіційної біографії:
Володимир Сергійович народився 17 лютого 1949 року в місті Серпухов Московської області РРФСР.
У 1973 році закінчив фізико-енергетичний факультет Московського інженерно-фізичного інституту за спеціальністю «фізико-енергетичні установки».
Трудова діяльність:
З 1966 р - регулювальник радіоапаратури на Серпуховском радіозаводі;
З 1973 р - інженер-фізик, заступник начальника лабораторії, головний інженер, заступник директора на Мангишлацькому енергетичному комбінаті, що об'єднував атомну електростанцію і установку з опріснення води;
У 1992-1994 рр. - генеральний директор Агентства з атомної енергетики Республіки Казахстан;
У 1994-1996 рр. - міністр науки і нових технологій РК;
З березня 1996 року - міністр науки, президент Академії наук РК;
У 1997 р - Член Вищої економічної ради при президенті РК;
У січні-жовтні 1999 р - міністр науки і вищої освіти РК;
У 1999-2000 рр. - міністр енергетики, індустрії і торгівлі РК;
У 2000-2002 рр. - заступник прем'єр-міністра РК;
У 2006-2007 рр. - міністр індустрії і торгівлі РК;
У 2007-2008 рр. - заступник керівника Адміністрації Президента РК;
У 2008-2009 рр. - міністр індустрії і торгівлі РК;
У 2009-2014 рр. - голова правління АТ «Національна атомна корпорація« Казатомпром »;
З 2014 р. по 25 березня 2016 року - міністр енергетики РК.

Інші посади:

- Президент Ядерного товариства Казахстану;
- Член Вищої економічної ради при президенті РК (1997 г.);
- Почесний президент Федерації ковзанярського спорту РК;
- Представник Президента РК в Правлінні Національного Банку, Агентства РК з регулювання та нагляду фінансового ринку та фінансових організацій;
- Член ради директорів АТ «Фонд національного добробуту« Самрук-Казина »(з 2008 р);
- Член ради директорів соціально-підприємницьких корпорацій - акціонерних товариств «Сариарка» і «Жетису» (2008 р);
- Голова ради директорів АТ «Ульбінський металургійний завод» (2009-2014 рр.).

Нагороди: Орден «Парасат» (1998 г.); Орден «Першого Президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва» (2005 р); Орден Отан (2013); Медаль «10 років Астані»; Медаль «Інженер року» в номінації «Енергетика та енергозберігаючі технології» (2008 р); Почесний професор Казахського Національного університету ім. аль-Фарабі (1998 г.).

Володимир Школьник до складу засновників жодної казахстанської компанії офіційно не входить. Але є учасником Республіканського громадського об'єднання «Національна Федерація Гольфа Республіки Казахстан», в якому також складаються: керівник Нуртай Абикаєв, Імангалі Тасмагамбетов, Ахметжан Єсимов, Кайрат Мамі, Нартай Дутбаєв, Сауат Минбаєв, Куаниш Муханов і Серік Султангалі.

Його дружина, Жунісбекова Ляззат (1976г.р.), Казахстанськими компаніями також не володіє. Ляззат Сагатовна, закінчивши магістратуру в США по лінії Президентської програми «Болашак», працювала в одній з Національних компаній РК (про її родичів трохи пізніше). В даний час займається вихованням сина Сергія (2007г.р.).

Дочка Катерина Школяр народилася в 1972 році в Москві. Казахстанських активів за нею не числиться. За освітою - інженер-фізик і фахівець в області міжнародних відносин. Працювала в Міністерстві закордонних справ РК, з 2007 року по теперішній час - фотограф-художник.

Фото з сайту Радіо Азаттик
Фото з сайту Радіо Азаттик

На сайті московської Artwin Gallery про Катерину Школяр написано, що вона створила більше 30 серій арт-фото, її роботи виставлялися на благодійних аукціонах в Москві і Лондоні. У 2011 році в музеї ім. А.Кастеева вже проходила виставка її фоторобіт, а в останні роки все більшої популярності набувають її художні інсталяції.

Не менш відомий в Росії і її чоловік, Ситников Олексій Петрович (1962г.р.), Президент російської консалтингової групи «ІМІДЖ-Контакт».

Фото з сайту sitnikov Фото з сайту sitnikov.com

Професор кафедри реклами та економічної журналістики факультету журналістики МГУ, на факультеті міжнародної інформації МГИМО з 1989 року бере участь в різних виборчих кампаніях країн СНД. У 1997 він став одним із засновників клубу «Петрович». Віце-президент дирекції Російської асоціації зі зв'язків з громадськістю (РАСО). Доктор психологічних наук, член-кореспондент Міжнародної академії акмеологічних наук.

Старший син Володимира Школьника Ігор (1980г.р.) Також може похвалитися своєю ефективною діяльністю в Російській Федерації - підприємницької.

Трохи фактів про Ігоря Володимировича. Народився в місті Актау Мангістауської області. З 2003-го по 2004-й обіймав пост віце-президента девелоперської компанії CoAlco, створеної російським мільярдером Василем Анісімовим (працює в Росії, Казахстані та в країнах далекого зарубіжжя). У період з 2004-го по 2006-й Ігор працював заступником директора департаменту технологічної політики АТ «КазТрансГаз». У 2006-му обійняв посаду виконавчого директора ТОВ «Меркурій» - компанії, що займається торгово-закупівельною та посередницькою діяльністю, реалізацією ПММ, організацією АЗС і не раз згадується в нашій рубриці. У віці 29 років був призначений виконавчим директором АТ «Фонд національного добробуту« Самрук-Казина », проте через рік був звільнений з посади.

Ігор Школяр - зять Вадима Львовича Живова, генерального директора російської компанії ВАТ «Атомредметзолото».

Фото з сайту atomic-energy
Фото з сайту atomic-energy.ru

Колишній оперуповноважений ОБХСС є засновником і співвласником низки великих багатогалузевих компаній. Працював в США, Канаді. З 2000 року пов'язаний з видавничою діяльністю. Працював першим заступником генерального директора телекомпанії «НТВ». У 2003 році призначений на посаду заступника гендиректора з корпоративного будівництва ВАТ «Газпроммедіа». З 2004 по 2006 роки - віце-президент ЗАТ «Капітель». C 2006 по серпень 2007 року обіймав посаду першого заступника гендиректора ВАТ «Техснабекспорт». У 2010 році призначений президентом Uranium One.

Деякі ЗМІ звинувачували сім'ю Володимира Школьника в зловживанні повноваженнями, так як після арешту колишнього керівника «Казатомпрому» Мухтара Джакишева Урановий холдинг «АРМЗ» (дочірня компанія російської держкорпорації з атомної енергії «Росатом») досяг певних домовленостей: «АРМЗ» уклав угоду про придбання 19 , 95 відсотків акцій компанії Uranium One в обмін на свою 50-відсоткову частку в казахстанському ТОО «Каратау».

Належить Ігорю Школяру через Cipation Holding Ltd (Віргінські острови) кіпрська Sermules Enterprises володіла 92,2% Орського НПЗ. Власником заводу син екс-глави «Казатомпрому» став в 2011 році, купивши у «Руснефті» компанію «Орскнефтеоргсінтез» за $ 280 млн. Фінансував угоду Сбербанк під 8,15% річних (позику було видано на п'ять років).
Потім він вигідно перепродав завод колишньому власнику. ЗАТ «ФортеІнвест» Михайла Гуцерієва (глави «Руснефті») збільшило свою частку в Орском НПЗ з 8,07% до 85,26%. Операція була закрита 29 грудня 2014 року. Озвучувалася сума в мільярд доларів США.

В даний час офіційно Ігор Школяр є учасником з часткою в 100% ТОВ «Герес Добрива», зареєстровано 20 березня 2015 року з адресою: м Алмати, мкр. Баганашил, ул.Грушовая, 18.

Товариство, зайняте видобутком мінеральної сировини для хімічної промисловості та виробництвом добрив, податки поки не платило жодного разу.

Також спільно з приналежним АлМАС Минбаєва ТОО «Номади Комерц» володіє ТОВ «ПОЗИТИВ сервіс», зареєстрованим 13 березня 2007 року за адресою: м Алмати, пр. Достик, 310/15. Вид діяльності: брокерські послуги за контрактами на цінні папери і товари.

Суми податків брокерської компанії за останні роки склали: 700 тенге в 2010 і 800 тенге в 2012!

Однак повернемося до родичів дружини екс-міністра.

Згідно з даними сайту, батько Ляззат Жунісбековой - Жунісбеков сагати Султанович є проректором зі стратегічного розвитку та міжнародних зв'язків Таразского державного університету ім. М.Х. Дулатов.

Фото з сайту ztgzt Фото з сайту ztgzt.kz

Народився 25 січня 1942 року в селі Атбулак Казигуртского району Південно-Казахстанської області. У 1996 році обраний академіком Національної Інженерної Академії РК. У 1998 році став членом-кореспондентом Міжнародної Інженерної Академії, а в 2000 році - академіком Національної Академії Природних наук РК. У 2014 році обраний академіком Міжнародної Інженерний Академії і Національної Академії наук машинобудування і транспорту РК. Нагороджений кількома урядовими нагородами: «Почесний працівник освіти Республіки Казахстан», «За розвиток інженерної справи в Республіці Казахстан», «Почесний інженер Казахстану», «Почесний громадянин міста Тараз», нагрудні знаки «20 років перемоги над фашистською Німеччиною» (!); «15 років національної інженерної академії РК»; «Киргизька технічному університету 45 років»; «До 75-річчя академіка У.А.Жолдасбекова»; «Почесний інженер РК».

У 2013 році між ним і двома ректорами об'єднуються ВНЗ Тараза - Ерланом Сауриковим ( «Таразскій Інноваційно-гуманітарний університет») та Жомарти Кошкаровой ( «Жамбилська Гуманітарно-технічний університет») виник конфлікт в питанні, хто очолить найбільший приватний університет в регіоні.

Перевага в суперечці виявився на боці тестя колишнього міністра науки і вищої освіти.

Таким чином, сагати Султанович на сьогоднішній день являє собою світоч наукової думки Жамбилська області, зосередженої в будинку 6 по вулиці Сулейменова в місті Тараз.

Він очолює Жамбилська філія Республіканського громадського об'єднання «Казахстанська національна академія природничих наук». Дата реєстрації 25 жовтня 2010 року. ОКЕД: діяльність інших громадських організацій.
Податкові надходження від філії з моменту реєстрації - 0 тенге!

Також сагати Жунісбеков є першим керівником Жамбилська філії РОО «Національна інженерна академія Республіки Казахстан», зареєстровано 8 серпня 1996 року і зайнятого «наданням інших послуг».

Сума сплачених податків - 0 тенге!

Йому належить 100% частки в установі «Таразскій регіональний корпоративний університет». Дата реєстрації 1 березня 2013 року. Вид діяльності: основні програми вищої професійної освіти.
Ситуація з податковими платежами аналогічна попереднім.

Спільно з Сауриковим Ерболат Байузаковічем їм заснований «Таразскій інноваційний гуманітарно-технічний університет», який також з дати реєстрації об'єкта «здійснення освітньої діяльності» - 20 лютий 2013 року - не заплатив в бюджет ні тенге.

Не набагато кращі фінансове становище в належному сагати Султанович і очолюваному його дружиною, Римкуль Укашаевной, «Таразском гуманітарно-технічному ліцеї», заснованому 29 лютого 2000 року. ОКЕД: загальну середню освіту (другий ступінь).

Установа двічі поповнювало місцеву казну: у 2010 році на суму 2 тисячі тенге і в 2014-му - на 11 тисяч тенге!
Єдиним засновником він є і в наступних двох освітніх установах.

Заснований 5 жовтня 2007 року «Таразскій технічний інститут» (Тарту) в останні роки здійснював наступні податкові виплати:

2010р. - 522,0 тис тг.
2011р. - 1 млн 199,2 тис тг.
2012р. - 893,9 тис тг.
2013р. - 1 млн 123,6 тис тг.
2014р. - 1 млн 117,0 тис тг.
2015р. - 374,7 тис тг.

І, нарешті, зареєстрований за адресою: м Тараз, вул. Аппасова, 25, «Таразскій гуманітарно-технічний коледж» надає послуги по середньому спеціальному освіті з 12 травня 2000 року.
Керує коледжем син - Жунісбеков Сакен Сагатович.

Судячи з податків, це єдиний «годувальник» сім'ї тестя Володимира Школьника:
2010р. - 3 млн 148,2 тис тг.
2011р. - 3 млн 847,7 тис тг.
2012р. - 3 млн 944,8 тис тг.
2013р. - 4 млн 107,0 тис тг.
2014р. - 3 млн 915,0 тис тг.
2015р. - 3 млн 788,0 тис тг.

Вся інформація взята з відкритих офіційних джерел
Головна ілюстрація з сайту kazpravda.kz

Radiotochka.kz 24 червня 2016