Полезные материалы

Комерційний директор ФК «Краснодар»: «Юнайтед» приїде до нашого міста на матч Ліги Чемпіонів

Арам Ардашевіч, ви директор футбольної академії, комерційний директор футбольного клубу «Краснодар» і вболівальник «Манчестер Юнайтед». Розкажіть вашу історію взаємин з «Юнайтед».

Канчельскіс. Наш гравець в англійському клубі - це прикувало увагу, став стежити. А потім Кантона, звичайно. Як можна було його не любити? Я не уявляю. Тим більше, що половина вірмен впевнені, що у Еріка наше коріння, хоча в ньому, здається, каталонська кров.

Тобто спочатку Канчельскіс, потім Кантона, а після шаленого фіналу 1999 роки вже не було шляху назад, інших команд для мене не залишилося. Я, як і більшість любителів футболу, дивлюся Іспанію, Італію, Німеччину, у мене є якісь симпатії до тих чи інших клубах, але вболіваю тільки за «МЮ».

Як з'явився у вашому житті ФК «Краснодар»?

Футбол завжди був частиною мого життя. У дитинстві по вівторках і середах показували Кубок УЄФА, там «Динамо» Тбілісі, «Динамо» Київ, інші наші команди, і ми з татом могли всю ніч провести біля телевізора. Хочете, розповім, чому я, житель Краснодарського краю, не хворів ніколи за «Кубань» і не зможу хворіти?

Дуже цікаво.

Це був 1981 рік. Батько повів мене на матч «Кубань» - «Арарат». Мій перший похід на стадіон. І «Кубань» несподівано виграла 5: 1. Повний стадіон, всі радіють, а я - десятирічний хлопчик, який прийшов вболівати за «Арарат». Така драма! І як мені після цього підтримувати «Кубань»?

А в ФК «Краснодар» запросив Галицький. Спочатку на пост комерційного директора клубу, потім додалася посаду директора футбольної академії.

Ви недавно писали, що збираєтеся влаштувати перегляд фільму «Клас 92» для дітей в академії.

Обов'язково. Мені найбільше сподобалося у фільмі, що футболісти говорять в першу чергу про необхідність трудитися і працювати над собою. Що таке принципи «МЮ»? Кожен може виділити щось своє, але для мене найголовніший принцип «МЮ» - це постійна праця. Коли я читав біографію Девіда Бекхема, мені дуже запам'ятався один момент: в ніч перед матчем молодий Бекхем почув шум у дворі готелю; він виглянув у вікно і побачив, як Кантона, який на той момент вже був суперзіркою, тренується. Бекхем пише, що цей епізод на нього сильно вплинув. Девід зрозумів, як потрібно працювати і викладатися, щоб стати кращим. Важливо, щоб і наші діти зрозуміли. Вони не бачили Кантона, кращі роки Гіггза і Скоулза теж не застали, Бекхема знають, але більше як медійну фігуру. У нового покоління свої герої, це нормально. Але я хочу показати цей фільм, щоб вони усвідомили, що без важкої праці не буває успіхів.

У «Юнайтед» є Клас 1992 року, у «Краснодара» буде Клас 2002 або якийсь інший?

Коли Сергій Миколайович Галицький каже, що в його клубі гратимуть 11 вихованців, зрозуміло, що це його мрія. Завжди будуть африканські діти, які фізично сильніше і могутніше, ніж наші. Завжди будуть діти з Південної Америки, які більш технічні, які з м'ячем будуть робити все, що захочуть. І, тим не менш, ми прагнемо до того, щоб домогтися поставленої задачі, максимально наблизитися до неї. Я знаю, що над нами багато сміються, ну і нехай. У нас є ідея, є мета. Діти 2002 року - це буде перший випуск, який на сто відсотків наш. Вони прийшли в академію в шість років, і ми з них робили футболістів.

Сім тисяч дітей зараз вчиться в академії. По-вашому, скільки з семи тисяч вийде футболістів?

Якщо сімсот, то це буде дуже добре. Футбольна академія "Краснодар" з самого початку не ставить за мету розвивати футбол в країні. Ми завжди говоримо, що для цього є різні ДЮСШ, адміністрація, що це завдання держави. Наше головне завдання - це підготовка кадрів для футбольного клубу «Краснодар». Так, ми могли б побудувати один гуртожиток і два поля - одне натуральне, одне штучне. Влаштувати жорсткий відбір серед дітей, а потім з ними б працювали ці ж тренери, за цими ж програмами тренувань. Галицький так не хоче. Він звик, щоб все було на вищому рівні, він може собі це дозволити. У нас за умовами не просто найкраща академія в країні. Їздили в Лондон, вивчали академію «Челсі» - у нас краще. У «Барселони» і її знаменитої Ла Масіі в порівнянні з нами і зовсім спартанські умови. І нічого страшного в тому, що більшість наших хлопців футболістами не стануть, ми не бачимо. Поруч стадіон будується, зате вони стануть нашими вболівальниками.

Академія ФК «Краснодар»

Академія ФК «Краснодар»

Будівництво стадіону ФК «Краснодар»

Будівництво стадіону ФК «Краснодар»

макет стадіону

У «Юнайтед» є так звані футбольні табори в багатьох країнах світу, в тому числі в Італії, Данії, Норвегії, Китаї, Індії. Ви щось схоже не плануєте?

Ні. Я б виділив тут два моменти. Перший - маркетинговий, загальна популяризація бренду. «Юнайтед» - всесвітній концерн, «Краснодар» - немає. Друге - скаутинг. Ми граємо 12 листопада з «Барселоною» 1999 року. Це не перша наша зустріч, і якщо подивитеся на склад каталонців, побачите арабів, азіатів, африканців - з усіх кінців світу діти зібрані. Вони так проводять селекцію. У нас же багато хто з Краснодарського краю.

З «Барселоною» граєте, а з «Манчестер Юнайтед»?

Дуже хочемо, але вибір падає на користь країн з шенгенською візою, куди простіше всього полетіти. В даному питанні все впирається в прості технічні складності. Люди з «Евертона», коли приїжджали на матч Ліги Європи, відвідали нашу академію, запропонували налагодити відносини дружні. Ми б раді, але нам незручно відправляти дітей в Англію.

У вас в академії був Пеле. Напевно це надзвичайно мотивувало дітей. Чи не хочете запросити когось із легенд «Юнайтед»? Брайан Робсон, Девід Бекхем, Петер Шмейхель і багато інших посли клубу подорожують по всьому світу, а у нас в місті ще не гостювали.

Пеле приїжджав не до нас, акція була організована «Магнітом» в рамках програми «Грай як Пеле». Але, звичайно, в академію заглянув. Чекали його не тільки діти, але і всі ми. Наш друг з Туреччини прилетів, щоб Пеле розписався на футболці «Галатасарая». Він був колись лідером навколофутбольні угруповання «Галатасарая», весь в шрамах після різних бійок з фанатами «Фенербахче». А зараз входить до ради директорів клубу. При цьому навіть сина назвав на честь своєї фанатського угруповання. Коли стало відомо, що в гостях буде Пеле, він відклав усі справи і прилетів до нас.

А Пеле перше, що сказав, коли я з ним прогулявся по території: «Послухайте, а ви не могли б попросити власника цієї академії купити" Сантос "?»

Звичайно, нам приємно, коли у нас гостюють великі футбольні люди. І якщо хтось із «Манчестер Юнайтед» виявить бажання, ми будемо тільки раді. Це може бути спільний дитячий турнір, якийсь обмін досвідом або щось ще. Але треба розуміти, що платити за це нікому не збираємося. У нас не за горами відкриття стадіону. Зараз вирішується, з ким проводити перший матч. Рішення ще не прийнято, проте можу абсолютно точно сказати, що ми не будемо платити гроші, щоб до нас приїхав якийсь великий клуб. Організувати товариський матч з «Манчестер Юнайтед», «Реалом» або кимось ще нескладно. Один мільйон євро, може більше. Вони з задоволенням сядуть в літак, прилетять, швиденько зіграють і полетять назад. Однак наше принципове рішення - не платити. Якщо хочете, щоб вас поважали інші, треба в першу чергу самим себе поважати. Повторюся, спільні дитячі турніри, якісь програми - для цього ми відкриті. Ми б з радістю і самі літали до Англії, але за згаданими раніше причин [довгі перельоти, складна процедура отримання віз - прим. ред.] цього не робимо.

Що можете сказати про нинішній «Юнайтед»?

Поки змішані емоції.

З одного боку, мені дуже приємно, що Ді Марія наш. Це мій улюблений гравець, а коли я його побачив вживу, на матчі «Реал» - «Боруссія», мої враження тільки посилилися. Не може звичайна людина з такою шаленою швидкістю переміщатися по полю, та ще й з м'ячем, який ніби прив'язаний.

З іншого - витрачені 150 мільйонів фунтів від «Юнайтед» для мене дивні. Я не звик до таких витрат від «МЮ». Ми якщо і брали топ гравців, то не готових.

Були точкові дорогі трансфери від Фергюсона: Ван Персі, Бербатов до цього.

Так, але таких агресивних трансферних кампаній не було.

Хоча я розумію, що ці витрати викликані - треба було екстрено оговтатися від минулорічного фіаско.

Що стосується Ван Гала, у мене поки немає чіткої думки. Я знайомий з Шотою Арвеладзе, який зараз тренує в Туреччині клуб «Касимпаша». Він грав під його керівництвом і був його асистентом. Шота найвищого думки про Луї Ван Галю, вважає голландця чудовим тренером. А, наприклад, Сергій Миколайович [Галицький - прим. ред.] не схильний Ван Гала звеличувати і любить наді мною жартувати після його невдач.

Особисто мені не все покупки зрозумілі. Я не розумію, навіщо «Юнайтед» Дейлі Блінд. Напевно, він хороший гравець. Ймовірно, буде додавати, ставати краще. Але не думаю, що стане великим. Це окремий приклад. Таких моментів, незрозумілих особисто мені, кілька. І поки у мене немає розуміння, немає однозначних відповідей на ці питання, думки якогось однозначного теж бути не може. Поки я дивлюся.

Багато хто впевнений, що Ван Гал не просто тренує команду, але і готує Гіггза до тренерської роботи.

Райан Гіггз - мій улюблений гравець. Але я не думаю, що з нього вийде тренер «Юнайтед». Тренер якогось іншого клубу рангом нижче - запросто, а на топ рівні - навряд чи. Є, наприклад, Гвардіола, з якого вдалося зробити неймовірного фахівця. Але це в першу чергу його заслуга, а не робота керівництва «Барселони». Наш Олег Георгійович [Кононов, тренер ФК «Краснодар» - прим. ред.] їздив до Гвардіоли, спілкувався, чогось у нього вчився. Гвардіола зараз пішов у футбольну науку, в тактичні експерименти, він 24 години на добу занурений в аналітику. Мені здається, це історія не про Гіггза.

Чи є у вас, як у вболівальника «МЮ», якісь антипатії футбольні?

Я довгий час не знав, що у нас, виявляється, проблеми з «Ліверпулем» серйозні. Принциповий суперник, ворожнеча - я жив в невіданні цих справ. Потім раптом з'ясувалося, що ми їх повинні ненавидіти, але у мене немає такого. Редактор «Спорт-Експресу» Артур Петросян - лютий уболівальник «Ліверпуля». Коли ми програємо, він вічно пише в твіттері про невдачі «МЮ». Послухай, ну пиши ти про свою команду. Про ваші справи, про те, як ваш Стіві Джі падає. Ні, йому треба «МЮ» насолити! Але я до «Ліверпулю» байдужий.

Мабуть, не люблю «Сіті». Все-таки дербі, команда з того ж міста, з амбіціями, регулярно витрачають величезні гроші. Зараз вилетять з Ліги Чемпіонів і далі нехай витрачають.

«Челсі» не люблю через приятелів і знайомих, які різко полюбили футбол після покупки клубу Абрамовичем. До цього їм футбол був байдужий абсолютно, а тут відразу стали бити себе в груди і називати фанатами. Коли їм про це говориш, вони відповідають, що це наш клуб, що це аристократи ... Який ще наш клуб? Які «аристократи»? В Англії навіть не знають про ці небилиці.

У нас недавно на сайті був Михайло Мельников, він розповів , Як це прізвисько з'явилося.

Так, я читав. Забавно, звичайно. Але до сих пір багато російські вболівальники «Челсі» про це не знають.

Вороже ставлення до «Ліверпулю» не поділяєте. «Сіті», «Челсі» - зрозуміло. А «Арсенал»?

Так! Наш юрист фанат «Арсеналу», часто літає на матчі в Англію. Вічно у нас з ним якісь суперечки, кепкування. Після Ліги Чемпіонів я прийшов на роботу і перше, що сказав: «" Андерлехт "- сильна команда. Не кожному дано нічию з ними утримати ». У мене є один друг, той ще більше божевільний «канонір». Мало того, що сам, так і сина зробив їх вболівальником. У хлопця на литкового м'яза величезний герб «Арсеналу». Немислимо просто ...

Мої якісь антипатії пов'язані з особистими причинами. А копіювання я не розуміння. Якщо це прийнято там, не означає, що я повинен переймати їх відносини.

У футбольному клубі «Краснодар» є вболівальники «Манчестер Юнайтед»?

Я і Гранквіст. А Мамаєв конкретний скаузери! Ми були на зборах в Севільї, і в фойє йшов матч «МЮ». Вся команда дивилася, і ми з Гранквіст почали вболівати за «Юнайтед», а Мамаєв у відповідь: «Який" МЮ "? Тільки "Ліверпуль"! »

Історія, яка була в пресі, що в останній момент зірвався перехід Мамаєва в «Юнайтед», правда?

Так, у нього вже був підписаний контракт. А потім з'ясувалося, що не вистачає матчів за збірну. Звичайно, це була драма для Паші, він дуже переживав. До слова, його хотів особисто Фергюсон.

Блінд не підходить «МЮ», а Мамаєв підходить? Що могло так сподобатися Фергюсону?

Сер Алекс Фергюсон у своїй книзі пише, що він дуже цінував футболістів, здатних змінювати ігровий ритм. Це один з найголовніших козирів Паші. Те, що він вміє робити на по-справжньому високому рівні. Я думаю, справа в цьому.

Останнє запитання: ви були на «Олд Траффорд» або на виїзних матчах «МЮ»?

На «Олд Траффорд» не був. Був на безлічі різних матчів європейських команд, по роботі і просто в компанії друзів, але «МЮ» бачив вживу всього один раз. Це було в Монако, «МЮ» - «Зеніт». Всі мої друзі вболівали за «Зеніт», а я один підтримував «Юнайтед».

Дуже хотів, щоб в минулому році, коли стало ясно, що Ліга Чемпіонів не світить, вони потрапили в Лігу Європи. Був просто впевнений, що якби пройшли, потрапили б в одну групу з «Краснодаром». Але не склалося. Я не засмучуюсь, сподіваюся, що прийде час, коли «Юнайтед» все-таки буде приїжджати в Краснодар, але вже в рамках Ліги Чемпіонів.

Було б відмінно. Можу тільки побажати удачі.

Дякуємо. Ми докладемо до цього всіх зусиль.

Фото: FcKrasnodar.ru

Як можна було його не любити?
Як з'явився у вашому житті ФК «Краснодар»?
Хочете, розповім, чому я, житель Краснодарського краю, не хворів ніколи за «Кубань» і не зможу хворіти?
І як мені після цього підтримувати «Кубань»?
Що таке принципи «МЮ»?
У «Юнайтед» є Клас 1992 року, у «Краснодара» буде Клас 2002 або якийсь інший?
По-вашому, скільки з семи тисяч вийде футболістів?
Ви щось схоже не плануєте?
З «Барселоною» граєте, а з «Манчестер Юнайтед»?
Чи не хочете запросити когось із легенд «Юнайтед»?