Полезные материалы

Усманов продав акції «Арсеналу». Це погано

  1. Що трапилося?
  2. Скільки заробить Усманов?
  3. Чому Усманов погоджується?
  4. Це погано для «Арсеналу»?

Чи не найбільше цьому радий «Евертон».

Чи не найбільше цьому радий «Евертон»

Що трапилося?

Вранці Kroenke Sports & Entertainment (компанія, через яку Стен Кронке володіє «Арсеналом») зробила офіційну пропозицію про покупку клубу. пропозиція є у відкритому доступі . Всі новини про продаж пішли саме звідси.

Формально це лише пропозиція, але воно з категорії тих, які не роблять без попередньої узгодженості. Це підтверджувалося навіть офіційною заявою KSE, в якому говориться, що Кронке вже домовився з Усмановим. До обіду з'явилося і підтвердження угоди від компанії Red and White Holdings, якою володіє Алішер. Усманов продав свої 30,04% акцій Кронке.

Скільки заробить Усманов?

Пропозиція Кронке оцінює кожну акцію клубу в 29 419,64 фунта. Загальна вартість клубу - приблизно 1,8 млрд фунтів. Усманов володіє 18 695 акцій, отже, отримає 550 000 169,80 фунта (550 млн).

Чому Усманов погоджується?

Чому Усманов погоджується

Це найвигіднішу пропозицію, яке Алішер отримував від Кронке, але гроші точно не головна причина. У травні цього року Усманов готовий був витратити більше 1 млрд фунтів, щоб отримати контроль над клубом.

У жовтні 2017 го Усманов відмовився продати Кронке акції за 525 млн фунтів. Навряд чи додаткові 25 млн фунтів вплинули на його рішення. Справжня причина: Усманов втратив віру в перемогу у війні з Кронке.

Незважаючи на 30% акцій, Алішер не мав реального впливу в клубі. У 2012-му Кронке довів свій пакет до 67% і став головним акціонером. З тих пір шанси Усманова хоча б потрапити до ради директорів прагнули до нуля. Він міг тільки чекати і сподіватися, що Кронке втратить інтерес до клубу і погодиться продати.

Цього не сталося - навпаки, в одному інтерв'ю Стен сказав, що його інтерес до «Арсеналу» «розтягнеться на покоління». Це більше, ніж красива формулювання. У квітні віце-президентом KSE став його син Джош Кронке: в минулому сезоні його вплив на «Арсенал» сильно зросла.

Важливу роль могли зіграти і дії режиму Кронке після відходу Арсена Венгера. клуб навіть не спробувала призначити топ-тренера, вибираючи між Унаї Емері і Мікелем Артетою. Пізніше брак амбіцій проявилася і на трансферному ринку. Можливо, така поведінка в настільки важливий момент ще сильніше віддалило клуб від курсу, який бачив Усманов.

Можливо, така поведінка в настільки важливий момент ще сильніше віддалило клуб від курсу, який бачив Усманов

Найсильніше новин зраділи вболівальники «Евертона». За інформацією The Telegraph, тепер Усманов зосередиться на цьому клубі, не ризикуючи розгнівати FA або прем'єр-лігу (вони проти володіння двома клубами одночасно). Формально мерсисайдським клубом володіє бізнес-партнер Усманова Фархад Моширі. Але давно ходять чутки, що реальний власник - саме Алішер. У 2017-му з'ясувалося , Що компанія Усманова викупила права на назву бази «Евертона». Клуб отримав гроші за перейменування Фінч Фарм (Finch Farm) в USM Finch Farm. В цьому немає нічого протизаконного, але угода надала сили чутками про вплив Усманова на «Евертон».

Це погано для «Арсеналу»?

Так.

Після покупки акцій Усманова пакет Кронке складе 97.13%. Згідно із законом після подолання позначки в 90% він може в односторонньому порядку викупити всі акції, що залишилися. Саме це Кронке зробить найближчим часом. Майже всі ці акції зараз у вболівальників. Arsenal Supporters 'Trust вже виступив із заявою, яке починається зі слів: «Це жахливий день для« Арсеналу ». Коли план Кронке буде завершено, фанати втратять навіть мінімальні права в клубі.

Коли план Кронке буде завершено, фанати втратять навіть мінімальні права в клубі

Головним з них було право задати питання керівництву і тренеру на щорічній зустрічі акціонерів. Кронке ненавидів ці збори. Як правило, він виступав з вітальною промовою, а всі питання залишав Венгеру і Газідіс. У тому числі тому американця прозвали «мовчазним Стеном».

Інша важлива проблема - тепер в фінансах клубу стане менше прозорості. І, нарешті, найсумніше - Кронке викуповує акції не на свої гроші. Тільки 45,4 млн фунтів - з його особистих коштів. Іншу частину покриває Deutsche Bank. Це підтверджується в пропозиції Кронке . Там також в заплутаних формулюваннях пояснюється, що Кронке не збирається вішати борг на клуб, як це зробили Глейзери з «МЮ». Але при бажанні він тепер легко може.

Плюси? Їх знайдуть тільки любителі порожніх обіцянок Кронке. Згідно із заявою його компанії, «мета - постійна боротьба за перемогу в прем'єр-лізі і Лізі чемпіонів, а також великі перемоги жіночої та молодіжних команд».

Бізнес-мети Кронке поєднуються з необхідністю максимально часто потрапляти в ЛЧ. Навряд чи «Арсеналу» стане зовсім погано, але за останні роки Стен не показав зовсім ніяких управлінських талантів, а зараз отримав додаткові інструменти, здатні шкодити клубу.

Блог «Англія, Англія» у соціальних мережах: Twitter / VK / Telegram / YouTube

фото: Gettyimages.ru / Oli Scarff; REUTERS / Eddie Keogh; globallookpress.com / Andy Hooper / Daily Mail, imago / Colorsport

Що трапилося?
Скільки заробить Усманов?
Чому Усманов погоджується?
Це погано для «Арсеналу»?
Що трапилося?
Скільки заробить Усманов?
Чому Усманов погоджується?
Це погано для «Арсеналу»?
Плюси?