Полезные материалы

Акт перевірки працездатності пожежної сигналізації: зразок оформлення і правильне заповнення шапки документа

  1. члени комісії
  2. Періодичність і порядок проведення
  3. призначення
  4. особливості складання

На будь-якому підприємстві і організації при введенні їх площ в експлуатацію повинна бути організована перевірка стану пожежної сигналізації, для чого відповідним наказом призначається спеціальна комісія. Крім цього, на об'єктах вже з встановленою системою протипожежного захисту така перевірка проводиться з певною періодичністю, передбаченою відповідними відомчими нормативами.

Після закінчення проведених обстежень їх результати фіксуються документально і оформляються як акт перевірки пожежної сигналізації.

члени комісії

До складу спеціальної комісії, яка призначається з метою оцінки працездатності сигналізації на об'єкті при її пусконаладке або випробуваннях, повинні входити як мінімум представники двох сторін До складу спеціальної комісії, яка призначається з метою оцінки працездатності сигналізації на об'єкті при її пусконаладке або випробуваннях, повинні входити як мінімум представники двох сторін. Це особи, що представляють компанію, що займається обслуговуванням даного об'єкта, і уповноважений від підприємства або організації, що є безпосереднім його власником.

Для професійної оцінки якості поведённих робіт і технічної експертизи стану сигнального устаткування до складу комісії можуть входити фахівці з пожежної охорони.

Для професійної оцінки якості поведённих робіт і технічної експертизи стану сигнального устаткування до складу комісії можуть входити фахівці з пожежної охорони

За необхідності комісія може бути доповнена інженерним персоналом, що спеціалізуються на пусконалагоджувальних роботах та запрошеним за погодженням обох сторін.

Періодичність і порядок проведення

Перевірка вже змонтованої або знову встановлюється комплексної системи сигналізації повинна здійснюватися за затвердженим для даного об'єкта графіком Перевірка вже змонтованої або знову встановлюється комплексної системи сигналізації повинна здійснюватися за затвердженим для даного об'єкта графіком.

Її періодичність визначаться на основі діючих нормативів і правил дотримання протипожежного режиму на підприємстві.

Згідно з цими документами керівником об'єкта заздалегідь призначаються дати поточних перевірок, які повинні проводитися як мінімум щоквартально.

У випадках виявлення порушень режиму експлуатації сигналізації, за домовленістю з представниками пожежних служб може влаштовуватися позапланова перевірка з складанням акту. Порядок проведення таких заходів передбачає виконання таких обов'язкових процедур:

  • оцінка стану систем первинного звукового і світлового оповіщення;
  • обстеження контрольних пристроїв і приймачів на предмет їх справності та відповідності вимогам технічної документації;
  • коректність роботи виконавчих приладів;
  • перевірка цілісності ізоляційних покриттів і їх перехідного опору.

В останньому випадку при незадовільному стані ізоляції шлейфа додатково складається акт про невідповідність кабелів пожежної сигналізації. По завершенні всього обсягу перевірочних робіт комісією повинен бути підготовлений акт, який є офіційним свідченням оцінки працездатності перевіряється системи.

призначення

Підсумковий акт складається з метою законодавчого підтвердження самого факту обстеження, а також для документального оформлення його результатів Підсумковий акт складається з метою законодавчого підтвердження самого факту обстеження, а також для документального оформлення його результатів. При цьому в спеціальних графах документа фіксуються такі дані, як стан шлейфу і підключених до нього датчиків.

Окремими пунктами прописуються якість ізоляції провідних ліній, а також виявлені при обстеженні неполадки і дефекти. По ходу контрольних заходів оцінюється ступінь зносу елементів системи, а також прораховуються ризики її подальшої експлуатації.

У підсумковій частині документа наводяться рекомендації щодо усунення всіх виявлених недоліків і заходів щодо попередження їх повторення.

Після остаточного оформлення акт є офіційним підтвердженням своєчасності проведення перевірок у передбачених нормативами обсягах. Його наявність дозволяє уникнути проблем, пов'язаних з раптовими перевірками звітності з боку представників наглядових відомств.

особливості складання

При оформленні акту як документального підтвердження проведених обстежень якась типова форма діючими нормативами не передбачено. У зв'язку з цим члени оціночних комісій має право заповнити його в довільній формі, або скористатися приватним шаблоном, чинним на даному об'єкті.

Що обов'язково повинно бути присутнім в такому акті - це його шапка, в якій вказується не тільки найменування документа, але також точна дата і місце його складання, список членів комісії і їх посади. Також бажано вказівку на те, які організації вони представляють.

З зразком акту обстеження пожежної сигналізації можна ознайомитися заздалегідь, роздрукувавши їх і підготував шаблон З зразком акту обстеження пожежної сигналізації можна ознайомитися заздалегідь, роздрукувавши їх і підготував шаблон.

В основній частині звітного документа обов'язково вказують:

  • дані, що свідчать про сам факт організації такої перевірки;
  • найменування організації, яка відповідає за зміст об'єкта, а також його точна адреса;
  • номер договірного документа, на підставі якого проводяться перевірочні заходи.

Основне правило заповнення акту обстеження пожежної сигналізації за зразком - вносити дані слід дуже акуратно, намагаючись не допускати неточностей, а тим більше - помилок. Всі упущення при його складанні можуть ускладнити подальшу експлуатацію об'єкта і привести до штрафних санкцій з боку органів нагляду.