Полезные материалы

Біологічні і соціальні фактори довголіття

Довголіття - мрія людства з незапам'ятних часів

Довголіття - мрія людства з незапам'ятних часів. Одна з найбільш хвилюючих загадок, до якої люди завжди відчували інтерес, - таємниця життя і молодості, смерті і старості. Резерви людського організму настільки великі, що це здається неймовірним.

Наукові дані повідомляють, що людина може досягти 134-річного віку. І важливо не просто прожити багато років, але і бути при цьому енергійним, діяльним людиною, що насолоджується життям. Здоров'я - мало цінуємо більшістю людей, але об'єктивно найвища життєва цінність. Немає здоров'я - все інше втрачає сенс. Медичній практиці давно відомі фактори, які сприяють стабілізації здоров'я, а значить, довголітньої цікавою і гідного життя. Довголіття, йдучи під руку зі здоров'ям, можна досягти лише тоді, коли дотримуються всі перелічені нижче фактори: правильно харчування, раціональний режим сну і неспання, оптимальна рухова активність, особиста гігієна, відмова від згубних звичок, систематичне загартовування, або здоровий спосіб життя у всіх його проявах . Біологічні фактори значимі нарівні з соціальними: гармонійний шлюб, присутність мети життя, улюблена і цікава робота, упорядкований побут.

Є думка, що пологи в 40 років і вище продовжують жінці життя. Безперечно, дитина наповнює життя особливим значенням, і в цьому сенсі вона у пізніх матерів тільки починається. Чи включаються резерви організму: адже належить виростити дитину, дати їй освіту, не можна дозволити собі розслабитися, постаріти, часто хворіти. Мимоволі здоров'я міцнішає і час життя розтягується. Фізіологічний механізм цього процесу багато в чому незрозумілий, проте факти саме такі.

На жаль, старіння і смерть природа не скасовувала, але в наших силах продовжити життя, повну сенсу, здоров'я і радості. У сучасному світі людей дивує, що хтось дожив до 90 років, з цього роблять велику подію. І варто згадати великого батька медицини Гіппократа: пізнавши науку в повній мірі для свого часу, він прийшов до висновку, що запорука довголіття - профілактика хвороб і правильний спосіб життя. Дожив ця людина до 92 років, зберігши при цьому можливість активно працювати все життя.

Людський досвід знає величезну кількість методик, що дозволяють досягти високого рівня життя і продуктивного довголіття. Просуваючись вперед, людство весь час обертається назад, щоб знайти в минулому шляхи вирішення сьогоднішніх проблем. Медицина не виняток. Старі трактати, літописи, книги ще зберігають масу нереалізованих свого часу або забутих згодом ідей, які раз у раз знову з'являлися і губилися в століттях, але щось завжди залишалося в культурі народів і переходило у спадок наступним поколінням.

Умови життя стають все більш комфортними, а життя - стабільною. Це створює всі передумови для подовження тривалості життя. Для порівняння: в епоху Античності люди жили в середньому 36 років, в Середньовіччі цифра збільшилася до 40 років, в XIX столітті підібралася до 50 років, в ХХ столітті переваливши за 60 років.

Як згадувалося вище, на довголіття впливають багато факторів. Щоб переконатися в тому, що це не порожні слова, звернемо увагу на те, що в деяких регіонах дуже висока тривалість життя (до 120 років!). Звичайно, це Японія, а також Еквадор і Пакистан. Якщо провести порівняння міських і сільських жителів, то виявиться, що тривалість життя на кілька років вище в сільських районах.

Довголіття недосяжно без щоденних фізичних навантажень. Але ні в якому разі не надмірних. Фізична культура не повинна мати мету побити будь-якої рекорд за рахунок перенапруження функціональних систем, нею потрібно займатися в своє задоволення. В ідеалі кожен день необхідно займатися ранковою гімнастикою, бігом. Але цілком гідними аналогами їм будуть довгі прогулянки, прибирання квартири, робота в саду, городі і навіть секс. Будь-яка фізична активність стимулює роботу серцево-судинної і дихальної систем, збільшує доставку кисню до тканин, супроводжується викидом гормонів (зростання, щастя та ін.) І ряду біологічно активних речовин. По суті, це комплексна профілактика більшості хвороб. Головні правила, яких слід дотримуватися: робіть перерви під час роботи, щоб зробити кілька вправ; забудьте про ліфт, піднімайтеся тільки по сходах; якщо ви збираєтеся проїхати громадським транспортом пару зупинок, краще пройдіть їх пішки.

Правильне харчування - важливий елемент активного довголіття. Дотримуйтеся режиму харчування: їсти регулярно, в один і той же час, помірними порціями. Ряд продуктів будуть вашими найкращими помічниками в підтримці високого рівня здоров'я і життя. Це рослинні масла, риба, сир, часник, морепродукти, фрукти, овочі. У той же час є продукти - вороги здоров'я: смажена їжа, сіль, цукор, маргарин. Пийте більше води, поза прийомів їжі.

Відзначено, довго живуть ті люди, які не йдуть на пенсію, коли приходить термін, і люблять свою роботу. Якщо людина йде на цікаву роботу, то результат його праць завжди буде на висоті, а сам він буде отримувати масу задоволення. Особистість стане тільки тоді гармонійної, коли реалізується у всіх сферах життя.

Подружні пари, в чиїх відносинах панує ніжність, довіру і благополуччя, виглядають набагато молодше. І здається, ніби вони сяють щастям. В їхніх очах особливого блиску - Незгасима іскорка запалу і молодості. Коли людина впевнена, що у нього є розуміє і люблячий партнер, він спокійний і врівноважений. Регулярний секс робить на організм омолоджуючу дію.

Точкового масажу більше 5000 років, з тих пір він не тільки не втратив своєї актуальності, а став одним з популярних методів оздоровлення. Внутрішня енергія циркулює в людині по особливих каналах і підпорядковується біологічним годинником. Під час цієї циркуляції йде взаємодія всіх органів і через особливі активні точки відбувається взаємозв'язок з навколишнім середовищем.

В даний час вивчено і описано до семисот точок впливу. Роздратування таких точок викликає прискорення або уповільнення діяльності пов'язаних з ними органів. Словом, відповідна реакція організму на зовнішні подразники завжди спрямована на усереднення, на нормалізацію його працездатності.

Найпопулярніша в акупунктурі точка - цзу-сань-лі, знайти її можна на краю колінної чашечки зовні і донизу. Також вона існує під назвою «точки довголіття» і «точки від ста хвороб». Практика показує, що роздратування «точки довголіття» надає на організм загальнозміцнюючу дію, підвищує тонус і захисні сили у хворих і здорових людей. Це доведено тисячолітнім досвідом голкотерапії.

На тому ж принципі заснований рада лікарів якомога частіше ходити босоніж. На підошві існує безліч зон, безпосередньо пов'язаних з людським тілом. Акупресура активних точок стопи - прекрасний засіб збереження і відновлення здоров'я.

Як же правильно здійснювати самомасаж «точки довголіття»? Для початку її чітко потрібно знайти, як і будь-яка біологічно активна точка, вона характеризується різким больовий чутливістю при натисканні. Якщо в зазначеному місці (біля краю колінної чашки зовні і донизу) відчувається хворобливість або оніміння, це означає, що точка знайдена. Масаж цієї точки проводиться круговими рухами 9 разів на одній нозі, потім на іншій, і так по черзі протягом 10 хвилин.

Базуючись на основі давньосхідної медицини, до цих пір існують і активно застосовуються сотні оздоровчих систем (ушу, цигун, тайцзицюань, метод Хуашанской школи дао і ін.), Головне завдання яких - змусити енергію циркулювати по каналах, а кров по судинах, подарувати людині здоров'я і довголіття.

Видатний лікар світової медицини Авіценна провів експеримент, переконливо доводить, що психічний фактор впливає на здоров'я і довголіття як в позитивну, так і в негативну сторону. Експеримент був напрочуд простий. Він взяв двох ягнят від одного посліду і помістив одного в порожній хлів, а іншого в хлів, де на ланцюги сидів вовк. Умови харчування ягнят були однаково хорошими. Однак перший ягня щасливий, а другий не їв, худнув і загинув від виснаження.

Страх скорочує життя, а продовжує її радість і спокійна обстановка. Звідси висновок: потрібно частіше милуватися на зірки, квіти, тварин. Досвід показав, що оптимісти справді живуть довше.

Помічено, що чим молодша людина, тим легше він сприймає навколишнє, а з віком оптимізму стає все менше, ось тоді і починають з'являтися ознаки передчасного старіння. Деякі починають комплексувати через вік (особливо жінки), зовсім забуваючи про те, що 40 або 50 років - пік життя, коли достатній досвід дозволяє бути незалежною людиною, відчувати себе невимушено в будь-якій обстановці. Просто важливо відзначити, від чого в юності ми отримуємо максимум задоволення, і пронести цей оптимізм через все життя.

У будь-якому віці обов'язково потрібно давати організму інтелектуальне навантаження. Читання книг - це не тільки захоплююче заняття, але і субстрат для роботи мозку. Багато творів класиків стають зрозумілими лише в зрілому віці, коли накопичено певний досвід. Можна поєднувати тренування для мозку з іншим розвагою - це рішення кросвордів. Існує маса інтелектуальних ігор, які також не дадуть старіти. Чудовою ідеєю буде рішення вивчити іноземну мову. Головне - не давати мозку можливості сповільнювати свої процеси.

Особливу увагу варто приділити якості і тривалості сну. Золоте правило: тривалість сну - не менше восьми годин, щоб організм міг відновитися до наступного дня. Є люди, які стверджують, що їм для повноцінного відпочинку досить і п'яти годин. Швидше за все, це просто хвастощі. Грегорі Хауса належить проста, але дійсна істина: все брешуть. Перевагу мають люди, які завжди засипають без снодійних, а прокидаються без будильника. Організм повинен прокинутися природним чином, щоб весь день людини не покидали енергія і відмінний настрій.

Про звичку придушувати в собі гнів краще забути. Гнів всередині людини - потужна зброя проти нього самого. На жаль, накопичення негативних емоцій викликає не тільки розлад з боку нервової системи, а й патологію інших систем. У будь-якій ситуації краще посперечатися, але з'ясувати всі хвилюючі моменти, щоб на душі стало спокійно.

Всі мріють хворіти якомога менше. І це легко! Ваш вірний шлях до здоров'я і довголіття - систематичне загартовування. Методів загартовування кілька, тому можна вибрати один, а краще комбінувати все. По-перше, сонячні ванни. Найкорисніші промені організм може отримати вранці і ввечері. По-друге, повітряні ванни. Привчіть себе вдома ходити босоніж і в мінімальній кількості одягу. Спіть під тонким ковдрою при температурі близько 18 градусів. По-третє, водні процедури. Тут ви нічим не обмежені, починаючи від вмивання холодною водою, обтирання, обливання і закінчуючи купанням у водоймах. Не забувайте, що температура гартують факторів повинна зменшуватися поступово.

Якщо дотримуватися всіх вищенаведених порад, то управляти своїм здоров'ям буде легко, а старість не захоче до вас і близько наближатися. Заняття спортом, режим і дієта повинні бути вашими постійними супутниками. А ще дуже важливо любити себе, посміхатися собі кожен раз, дивлячись в дзеркало, і приділяти своїй зовнішності мінімум півгодини в день. Пам'ятайте, що ви унікальні, неповторні, і результат не змусить чекати.

Автор: Анна Кунівська

Підготував: Сергій Коваль

джерело: http://www.chaskor.ru/

Дата публікації:


Читайте також:

01 квітня 2015 року, 11:34 - Ironman 70.3 Oceanside. По інший бік фінішної межі очима нашого американця Дмитра Якуніна.
30 березня 2015 року, 11:31 - Сертифікована траса "Minsk Rock`n`Roll Atletic Run"
27 березня 2015 року, 14:44 - Фільм Той, що біжить Running +1979
27 березня 2015 року, 14:30 - Знай наших: Шункевіч Євген з Одеси з рекордом!
24 березня 2015 року, 20:31 - Міняємо білоруську папір на японське золото!
24 березня 2015 року, 14:11 - Понеслася щасливою на щастя!
24 березня 2015 року, 13:51 - Юлія Степанова (Русанова) збирається повернутися на топ-рівень
24 березня 2015 року, 13:43 - Амбіції Наталії Антюх
24 березня 2015 року, 13:30 - Чи дійде Чегін до Китаю? Чому тренер дискваліфікованих ходоків продовжує працювати
24 березня 2015 року, 13:26 - «Повість про наївному людині». Чому Степанов, забруднивши всіх, за версту обійшов Борзаковського?
24 березня 2015 року, 13:02 - «Допінг приймають все крім Борзаковського». Перше інтерв'ю Віталія Степанова в Росії
24 березня 2015 року, 12:50 - Підмінити або приховати допінг-пробу неможливо
20 березня 2015 року, 00:37 - Найкраще відео, для мотивації спорту!
19 березня 2015 року, 23:15 - В Ізраїлі новачків готують до марафону за 2 місяці
18 березня 2015 року, 8:48 - Marathon Inspiration Video

Як же правильно здійснювати самомасаж «точки довголіття»?
Чому Степанов, забруднивши всіх, за версту обійшов Борзаковського?