Полезные материалы

Від політичної активності молоді залежить майбутнє країни - професор Альпеісов

9 Февраля 2017 17:00 217 9 Февраля 2017 17:00 217   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - У Казахстані є всі можливості для того, щоб форсовано увійти в число 30-ти найбільш розвинених країн світу, вважає кандидат історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин ЄНУ ім. Гумільова Аміржан Альпеісов, передає кореспондент МІА «Казінформ».

«Сьогодні ми живемо краще, ніж учора, а завтра будемо краще жити, ніж сьогодні. І для цього у нас є всі можливості. І найголовніше ми для цього повинні діяти, працювати, підтримати Главу держави в усіх відношеннях, підтримати ініціативи Президента, озвучені в Посланні, а також по всім реформам державної влади, реалізації П'яти інституційних реформ, просуванні Казахстану в число 30 найбільш розвинених країн світу », - заявив член Ради Асамблеї народу Казахстану на зустрічі етнокультурних об'єднань АНК і молодіжного крила партії «Нур Отан» в ЄНУ імені Гумільова.

Як вважає професор, від політичної активності молоді залежить не тільки майбутнє народу країни, але і яким буде Казахстан.

Також він розповів про те, що найбільше сьогодні цікавить населення Казахстану.

«Люди до нас приходять і кажуть, що потрібен закон про земельні відносини з доповненнями. Згідно з Конституцією кожен казахстанец має право на 10 соток землі. Але де це право? Значить, ми повинні всі ці питання піднімати і говорити, що ми повинні за законом ці землі отримати. За Конституцією нам належить. Відповідно, тепер, коли ми запитуємо у місцевої виконавчої влади, акім нам кажуть, що там інфраструктури немає, доріг, світла і води також, тому не можуть виділити. У нас 9-а по величині територія в світі, нас 17 мільйонів чоловік населення і ми не можемо конституційні свої права вирішити. Ось де політична реформа повинна бути », - вважає Альпеісов.
«Люди до нас приходять і кажуть, що потрібен закон про земельні відносини з доповненнями

«Тільки тоді, коли ми будемо впевнені, що це наш будинок, що ми тут живемо і ми повинні домогтися того, що нам належить за Конституцією, коли ми будемо в цьому впевнені і не будемо сидіти і чекати, а будемо діяти на основі висловлених Главою держави питань, тільки тоді у нас піде прогрес », - додав він.

Аміржан Альпеісов також запропонував посилити відповідальність акимів по реалізації держпрограм і доручень Президента.

«У нас ніхто з акимів на себе відповідальність не бере, ніхто ні за що не відповідає. Чому? Тому що звикли, що акім селища підкоряються Якима району, аким району підпорядковується Якима області та іншим державним структурам. І всі вони прикриваються словами: «за дорученням Президента», хоча у них є прямі обов'язки по ремонту доріг та інше. Чому у нас школи до вересня багато бувають не готові? Гроші виділяються, але не освоюються мільярди, тому що вчасно не почали ремонт, відповідну роботу. Ніхто не відповідає за це. Ми тільки садимо тих, хто викритий в корупції і бере хабарі », - сказав професор.

Нагадаємо, 25 січня Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв виступив зі зверненням з питань перерозподілу повноважень між гілками влади. Основна суть заяви - Президент віддає ряд своїх повноважень Парламенту та Уряду. При цьому роль Уряду і Парламенту значно посилиться.

Крім того, Президент запропонував передати значну частину встановлених законом повноважень Президента з регулювання соціально-економічних процесів Уряду та іншим виконавчим органам. За дану сферу в повному обсязі повинні відповідати Уряд, міністерства і акімату.
Крім того, Президент запропонував передати значну частину встановлених законом повноважень Президента з регулювання соціально-економічних процесів Уряду та іншим виконавчим органам

В цілому Президент запропонував передати в Уряд чи в Парламент 40 своїх повноважень.

Але де це право?
Чому?
Чому у нас школи до вересня багато бувають не готові?