Полезные материалы

Буркині в Чехії не в моді

  1. «Космонавтка» на пляжах
  2. Одні кажуть - «Одягніться!», Інші - «Роздягніться!»

Аквапарк в Честліце, Фото: Twitter Fbeyeee   «Ви збожеволіли, йти на поводу у мусульманок Аквапарк в Честліце, Фото: Twitter Fbeyeee «Ви збожеволіли, йти на поводу у мусульманок! В аквапарк «Честліце» з дітьми більше не піду! Я напишу туди, що мене подібне не влаштовує! ». «Це - просто фасон купальника. Ніхто не носить його як повсякденний одяг, перевірте! »Такими повідомленнями зарясніли соцмережі.

Міністр праці та соціальних питань Міхаела Марксова поділилася побоюваннями, що поява великої кількості жінок в буркіні «викличе тиск, що примушує одягатися інших жінок».

Зрозуміло, чеські туристи бачили на пляжах Європи і Сходу жінок в буркіні - вони отримали прізвисько «космонавтка». Однак в якості відвідувачок чеських басейнів прийняти їх готові далеко не всі. Журналістки, прогулятися по рідних пенатів в ісламських купальниках, зіткнулися не тільки з косими поглядами і безсторонніми коментарями, але навіть в одному випадку з прямою забороною входити в воду. Опитування «Чеського Радіо» показав, що більшість аквапарків забороняє приходити в буркіні, посилаючись на вимоги гігієни.

Чому буркіні настільки не вписується в чеська пейзаж? Чи можна диктувати жінці, як їй одягатися чи роздягатися? Чому неприйняття викликає саме ісламський костюм? Про це в передачі Radio Plus розмовляють журналістка видання A2larm Аполо Рихлікова і публіцист, коментатор Echo24.cz Іржі Пеняс.

«Космонавтка» на пляжах

Буркині, Фото: Mary Mark Ockerbloom, CC BY-SA 3 Буркині, Фото: Mary Mark Ockerbloom, CC BY-SA 3.0 «Буркині були створені в 2004 році дизайнером Ахеда Заняття як інструмент емансипації. У нас ця дискусія прийняла якийсь дивний оборот, оскільки ставиться знак рівності між буркіні, ісламом і тероризмом, і все це ще загортається в якісь міркування про гігієну і жіночої свободи. Однак вважаю, що єдине, що там по-справжньому грає роль, так це ісламофобія », - вважає Аполо Рихлікова, яка категорично не згодна з тим, що буркіні« не місце в Чехії ».

Аполо Рихлікова вказує на сексісткій відтінок самої постановки питання - чоловіки, які сповідують іслам, носять строго визначений тип вусів, проте ніхто не обговорює їх дизайн, в той час як зовнішній вигляд жінки потрапляє під вогонь критики.

Журналістка також нагадує, що в законах шаріату нічого не говориться про буркіні, оскільки вони були сформульовані значно раніше появи цього костюма. «Ми ведемо цю суперечку без участі самих цих жінок, до того ж забуваємо, що подібні правила існують в більшості фундаменталістських релігійних напрямків. Досить згадати ортодоксальних єврейок. Думаю, тіло жінки не повинно служити полем битви, до того ж і західна культура, по якій покотилися хвилі фемінізму, сексуальної революції, не вільна від об'єктивації жіночого тіла і сексизму в громадському просторі. Мені здається, коли ми говоримо цим жінкам: "Роздягніться!", То трохи відрізняємося від фундаменталістів, які говорять їм: "Сидіть повністю одягненими!" ». Журналістка впевнена, що поява в тому ж басейні відповідним чином одягненою ортодоксальної єврейки не привернуло б взагалі ніякої уваги, і реакція викликана прирівнянням в свідомості чеського суспільства ісламу і його атрибутів до тероризму.

Одні кажуть - «Одягніться!», Інші - «Роздягніться!»

Ілюстративне фото: Frans Persoon via Foter Ілюстративне фото: Frans Persoon via Foter.com / CC BY-NC-ND Іржі Пеняс бачить в ісламському купальнику знак радикалізації мусульманської меншини в Європі. Якщо в Чехії, вважає публіцист, поява жінок в таких костюмах поки можна вважати просто курйозними випадками, у Франції, де мусульманське населення складає 10%, це вже перетворилося на серйозну суспільну проблему. «Тут є певний парадокс - з одного боку, буркіні дозволяє потрапити на пляж і покупатися, з іншого, це перенесення правил ісламського фундаменталізму, жорстко диктують жінкам вид одягу, в простір, яке до сих пір була вільна від подібного дискурсу», - вказує Іржі Пеняс, який переконаний, що через буркіні на європейські пляжі і в басейни проникають закони шаріату, а це вже небезпечно.

За ті сто років, які жінки і чоловіки купаються в громадських місцях, люди в Європі вже прийшли до консенсусу, що їм надягати на пляж, вважає журналіст. «Я читав, що нібито критика буркіні викликана бажанням чоловіків бачити жінок оголеними або напівоголеними, проте це - надзвичайно сексистський підхід. Це можна порівняти з тим, коли чоловіки говорять, що "жінки хочуть бути зґвалтованими" », - нагадує журналіст, який називає буркіні« чадрою для води ». «Мені цих жінок, перш за все, шкода, і шкода подвійно - по-перше, вони знаходяться під пресингом культури, яка їх до цього примушує, а з іншого, стикаються в Європі з неприйняттям і нерозумінням. Емансипація передбачає, що жінки вільні у своїх бажаннях, і особисто я переконаний, що ніяка людина не хоче приходити на пляж, одягнений в плащ-палатку ».

Серед думок, які звучать з вуст опонентів, є і те, що «буркіні допомагає ісламської жінці соціалізуватися, дозволяючи їй, хай в закритому костюмі, але потрапити на пляж». Інша сторона вказує, що якщо попереднє покоління мусульманок Європи ще ходило в звичайних купальниках, їх дочки, яка народилася на Заході, вже цього не роблять, так що буркіні - знак радикалізації, а не емансипації ...

Твердо можна сказати лише одне - дискусія далека до завершення, і чеському суспільству ще належить виробити своє ставлення до появи на місцевих пляжах жінок- «космонавток».

Чому буркіні настільки не вписується в чеська пейзаж?
Чи можна диктувати жінці, як їй одягатися чи роздягатися?
Чому неприйняття викликає саме ісламський костюм?