Полезные материалы

«Рів'єра» на межі: чому АСВ банкрутить розважальний комплекс?

20.02.2018

По кредитах компанії на океанаріум поручилися особисто Мусін, Корольков і Таймас, а вона сама змушена віддуватися за борги «Рубіна»

Процедуру спостереження ввів Татфондбанк, керований держкорпорацією АСВ, щодо «ЗАТ« Розважальний комплекс «Рів'єра». І хоча сам по собі борг в 153,5 млн руб не вселяє побоювань, не виключено, що це вершина айсберга. Крім того, комплекс заклав якісь акції в якості забезпечення по боргах на 2,1 млрд рублів, що утворився в чемпіонські роки «Рубіна». У самому комплексі виразних роз'яснень не дають, але підкреслюють, що готель і аквапарк поза удару.

Якщо протягом найближчих місяців ЗАТ «Розважальний комплекс Рів'єра» не виплатить 153,5 млн руб боргу і відсотків Татфондбанк, виникає реальна небезпека стати банкрутом Якщо протягом найближчих місяців ЗАТ «Розважальний комплекс Рів'єра» не виплатить 153,5 млн руб боргу і відсотків Татфондбанк, виникає реальна небезпека стати банкрутом

ЯК Мусіна І КОРОЛЬКОВ поручитися за «Рів'єра»

Арбітражний суд РТ ввів процедуру спостереження щодо ЗАТ «Розважальний комплекс Рів'єра». Якщо протягом найближчих місяців ЗАТ не виплатить 153,5 млн руб боргу і відсотків Татфондбанк, виникає реальна небезпека стати банкрутом. А далі - розпродаж майна. «Банкротних» справу ініціював Татфондбанк під управлінням АСВ. Тимчасовим керуючим розважального комплексу затверджений Олексій Бобровський, який за сумісництвом вже виконує функції фінансового керуючого Роберта Мусіна - банкротних процедура щодо екс-голови правління ТФБ введена на початку лютого.

Згідно з базою даних «Контур.Фокус» , ЗАТ «Розважальний комплекс Рів'єра» було засновано в 2010 році кіпрської Morlock Enterprises Ltd. Хто за нею стоїть і залишається чи вона акціонером донині, не розкривається. Однак показово, що в якості третіх осіб до справи в якості поручителів по кредиту залучені відразу кілька людей. Це Мусін власною персоною, вже визнаний банкрутом співзасновник «Сувара» Євген Корольков, відомий по спору навколо гральної зони «Азов Сіті» Рашид Таймас і екс-керівник ТОВ «УК" Казанська Рів'єра "» Іван Войтко.

В ухвалі суду зазначається, що введення спостереження не є підставою для відсторонення керівника боржника - пост гендиректора з 2013 року займає Рустем Шакіров. Однак на органи управління накладаються обмеження. Так, не можна без згоди тимчасового керуючого здійснювати операції з майном, балансова вартість якого становить більше 5% балансової вартості активів боржника. Також не можна отримувати або видавати кредити, реорганізувати або ліквідувати товариство.

Серед залучених в якості третіх осіб до справи як поручитель по кредиту - Роберт Мусін, щодо якої вже введена банкротних процедура Серед залучених в якості третіх осіб до справи як поручитель по кредиту - Роберт Мусін, щодо якої вже введена банкротних процедура

ФАТАЛЬНИЙ ОКЕАНАРИУМ

У «Рив'єрі» «БІЗНЕС Online» підкреслили, що мова йде лише про розважальному комплексі. У готелю та аквапарку окремі власники, які не мають юридичного відношення до даної ситуації.

Спостереження ніяк не заважає працювати. По крайней мере, як повідомив «БІЗНЕС Online» операційний директор розважального комплексу компанії Сергій Гололобов, в даний момент діяльність ведеться в звичайному режимі: «Всі заклади працюють, клієнти отримують послуги в повному обсязі». Він підкреслює, що всі діючі бізнеси на території розважального комплексу працюють на умовах договору оренди.

згідно сайту компанії, на території казанського розважального комплексу «Рів'єра» (юридична адреса - проспект Фатіха Амірхана, 1б) знаходяться видовий ресторан «Панорама» з обертає майданчиком, 5-зальний кінотеатр 3D port cinema, боулінг, нічний клуб, ресторан і пірс «Каравела», кафе Club Cinema та «Бабусина сковорідка», а також концерт-хол «Ермітаж». Зауважимо, що як мінімум частина закладів належать одним і тим же людям. На початку 2017 року власником таких фірм, як ТОВ «Бабушкіна сковорідка», ТОВ «Токіо», ТОВ «Рів'єра-Панорама», ТОВ «Рів'єра-Синема» і т. Д., Став Борис Шмельов. На сайті «Планети Фітнес» він значиться заступником виконавчого директора. Раніше засновниками теж ставали фізособи - той самий Шакіров, а також Артур Ткаченко.

На питання «БІЗНЕС Online», чи зможе компанія погасити борги, від компанії отримано кілька загальна відповідь: «На даний момент компанія знаходиться в діалозі з основним кредитором, про подальші дії буде ясність пізніше». Інших вимог до ЗАТ «Розважальний комплекс Рів'єра», крім як від Татфондбанка, за словами Гололобова, немає.

Як мінімум частина закладів розважального комлексу «Рів'єра» належать одним і тим же людям Як мінімум частина закладів розважального комлексу «Рів'єра» належать одним і тим же людям

Згідно з матеріалами справи, в серпні-листопаді 2015 року та в листопаді 2016 року товариство уклало три кредитні договори з Татфондбанк, за якими банк зобов'язався видати під 16% річних майже 175 млн рублів. Однак 135 млн боргу залишилися невиплаченими, на них набігли відсотки і пені. Звернемо увагу, що кредити повинні були бути погашені в серпні 2018 го, березні 2019 го, а по одному з кредитів - навіть в червні 2020 року. Однак АСВ отримало підстави вимагати борг достроково через те, що «зобов'язання виконувалися позичальником неналежним чином».

За словами Гололобова, кредити були отримані на реалізацію проекту океанаріуму. як говорили раніше представники «Рив'єри», він повинен розміститися на території парковки між розважальним комплексом і готелем, на будівництво необхідно близько двох років. Будівництво планували почати в 2017 році, проте, як видно, до робіт не приступили. Обсяг інвестицій оцінюється більш ніж в мільярд рублів. Загальна площа комплексу - понад 9,3 тис. Кв. метрів, а головною родзинкою має стати гігантський акваріум з мешканцями морів і оглядовим майданчиком.

ЧОМУ «Рів'єра» НЕ ПЛАТИТЬ?

Здавалося б, сума боргу не так вже й велика, щоб доводити справу до банкротних процедур. згідно з даними «Контур.Фокус» , Баланс ЗАТ «РК" Рів'єра "» на кінець 2016 року дорівнював 1,9 млрд рублів.

Чіткої відповіді, чому б не заплатити, компанія не дає, тому залишається будувати версії.

По-перше, відзначимо, що це вже друга атака АСВ на розважальний комплекс. Перша заява про банкрутство, подану в серпні 2017 року, було на мізерну суму - 3,2 млн рублів. Йшлося про невиплачені відсотках. В ході розгляду заяви цей борг був погашений, і, відповідно, суд відмовив у введенні спостереження. Після цього АСВ і звернулося з новим позовом на велику суму. Не виключено, що за пазухою у кредитора є й інші камені поувесістей.

Згідно з балансом на кінець 2016 року, короткострокова кредиторська заборгованість ЗАТ «РК" Рів'єра "» становила 1,5 млрд рублів (довгострокова - 148 млн рублів). Самої компанії були зобов'язані 54 млн рублів. Причому в порівнянні з 2015 роком обсяг боргового навантаження виріс в 1,7 рази.

Є і другий важливий аспект. ЗАТ «РК" Рів'єра "» залучено в якості третьої особи до розгляду АСВ з підконтрольним Сінха «Фондом сприяння розвитку фізичної культури і спорту». Нагадаємо, мова йде про суму в 2,1 млрд рублів - це частина боргів, які ФК «Рубін» наробив за свої чемпіонські роки. Надалі, щоб клуб відповідав вимогам fair-play УЄФА, борги з нього зняли і, як футбольний м'яч, переважували з одного юрособи на інше. У схемі на різних етапах були задіяні Татфондбанк (ТФБ) і «АК БАРС» Банк, холдингова компанія «Ак Барс», ЗАТ «ТФБ Актив», «ТФБ Капітал», ТОВ «Нові пенати», керуюча компанія «АктівАР», ВАТ « Казанська сільгосптехніка ».

Що стосується ЗАТ «РК Рів'єра», то вона в компанії мусінскіх ТОВ «Нова нафтохімія», ТОВ «Газовик» та ТОВ «ТФБ Фінанс» виступала за службовим заставодавцем. Правда, в заставу, згідно з матеріалами суду, була передана не нерухомість, а якісь належать компанії акції. Чиї - невідомо, але звертає на себе увагу те, що в 2016 році на балансі компанії з'явилися якісь негрошові фінансові вкладення розміром 700 млн рублів. Точно можна сказати одне: всім відомий розважальний комплекс був залучений в складні і не мають відношення до його діяльності фінансові схеми.

Нагадаємо, що в першій інстанції АСВ справу виграло, зараз позов розглядається в апеляційній. Так що, можливо, власники комплексу тягнуть час, розуміючи, що виплата 153 млн рублів нічого не вирішить, як не вирішило погашення вимоги в 3,2 млн рублів.

Судове засідання про визнання банкрутом розважального комплексу призначено на кінець квітня.

ЧОМУ «Рів'єра» НЕ ПЛАТИТЬ?