Туреччина - in, Албанія - out

Визначилися 20 учасників Євро-2016

У вівторок були зіграні останні матчі в останніх трьох групах відбіркового турніру Євро-2016. І тепер нам відомі 20 країн-учасниць чемпіонату Старого Світу. Решта збірні визначаться після стикових матчів. Втім, зміни можуть відбутися і в групі I: замість Албанії на Євро безпосередньо може поїхати Данія, а Сербія - відправитися в стики.

Втім, зміни можуть відбутися і в групі I: замість Албанії на Євро безпосередньо може поїхати Данія, а Сербія - відправитися в стики

Турецький гамбіт

збірна Туреччини пробилася на Євро як найкраща з команд, що зайняли треті місця в групах. Шанси були невеликі ще за дві хвилини до закінчення гри з Ісландією. Підопічним Фатіха Теріма не тільки треба було виграти, але і чекати результату матчу Латвія-Казахстан. Коли на 78-й хвилині видалили Гекхана Тере, пейзажі Франції, і до того не настільки чіткі, зовсім стали розсіюватися. Вірили в успіх, напевно, тільки ті, хто пам'ятає 1/8 фіналу Євро-2008 з Чехією, коли турки, програючи 0: 2, зуміли відігратися і вийти вперед, втративши при цьому через червону картки свого голкіпера Волкана Деміреля. У час, що залишився ворота захищав польовий гравець. І тим не менше в чвертьфінал чехів вони не пустили ...

У вівторок турецька характер на собі відчули ісландці. На 89-й хвилині Сельчук Інан забиває переможний гол, а після фінального свистка фортуна розкриває обійми збірної Туреччини. Казахстан обігрує Латвію (1: 0), і Фатіх Терім вже починає опрацьовувати план підготовки команди до Євро-2016.

Французьке прокляття для Голландії

Збірна Нідерландів вже на початку відбіркового циклу повинна була зрозуміти, що в цей раз нічого не світить. Що не побачимо ми приниження іспанців від помаранчевих, не побачимо польоту Ван Персі, як два роки тому в Бразилії. Та й взагалі голландців ми на Євро не побачимо. Хоча такого не траплялося аж з 1984 року. Тоді чемпіонат Європи теж проходив у Франції , І помаранчева збірна не пробилася у фінальну стадію турніру.

Тепер Ван Персі не літає, заносячи м'ячі головою, а забиває в свої ворота. Голландці програють чехам (2: 3), займають четверте місце і відправляються в меблеві магазини за зручними диванами. На них вони мають дивитися Євро-2016.

сербський камбек

Збірна Албанії, що пробилася до Франції безпосередньо за рахунок технічної перемоги над Сербією, можливо, відправиться здавати квитки. УЄФА готовий виключити албанців з числа учасників фінальної стадії чемпіонату Європи. Правда, для цього доведеться довести, що албанська сторона заплатила деяким вірменським футболістам по 500 тисяч євро за програш в останньому матчі. Зараз європейські футбольні чиновники ведуть розслідування. Участь в договірних матчах довести зазвичай важко, проте для збірної Сербії попереду зажевріла надія потрапити в стикові матчі. Якщо Албанію дискваліфікують, безпосередньо до Франції поїде Данія, а серби піднімуться на третє місце і отримають право на подальшу боротьбу. І це було б справедливо, враховуючи, що Албанія заробила ту технічну перемогу в матчі з Сербією, хоча заворушення на стадіоні Белграда почалися з вини вболівальника гостей.