Полезные материалы

Олександр Васильєв: "Класика мені нудна, а авангард занадто складний"

25 вересня група "Сплін" провела прес-конференцію в клубі "16 тонн". Головною її темою став вихід другої частини альбому "Резонанс". Після презентації лідер групи Олександр Васильєв розповів кореспонденту M24.ru про нову платівку, любові до контрастів і нудьгу.

- Вітаю з виходом альбому. Настрій платівки, до речі, ідеально підходить під осінь.

- Навіть під ранню зиму, тому він такий синьо-чорний. Це як листопадові або грудневі сутінки. Так, дійсно, він все-таки готувався до наступаючої зими.

- А попередня частина альбому, виходить, була весняної? Вона ж якраз вийшла 1 березня.

- У рубінових тонах. Тому і так, і ні. Хотілося половинки одного і того ж альбому зробити контрастними, тому що, мені здається, люди будуть запам'ятовувати частини не тільки за номером, але і за кольорами обкладинок.

25 вересня група Сплін провела прес-конференцію в клубі 16 тонн

Олександр Васильєв. Фото: M24.ru

- Над обкладинкою працював художник Антон Рамірес? Він ще працює над вашими афішами?

- Це один з друзів групи, один барабанщика. З'ясувалося, що він легкий в спілкуванні, швидко працює, не тупить і пропонує купу ідей. Що ще треба від людини? Звичайно, за таких людей починаєш триматися.

Посилання по темі

- Всі пісні нового альбому присвячені чогось вічного, але ніякої конкретики. Для чого це?

- Пісні про артефактах або людей, які з'являються на короткому часовому проміжку, швидко застарівають. Миттєво. Життя така насичена. А є речі, які повторюються з епохи в епоху, - це завжди працює.

- Мені здається, трек "Нафта" - переломний в альбомі. Чи так це?

- Ні. Для мене переломною піснею є "Танцюй!". Після неї починається зовсім інша музика.

- Для чого цей контраст?

- Контраст для інтересу. Якщо у людини все монотонно, йому швидко стає нудно. Тому такий принцип дотримується з альбому до альбому. Не можна дві пісні ставити підряд, якщо вони зроблені в одному настрої. Потрібно обов'язково, щоб від пісні до пісні воно змінювалося в ту чи іншу сторону. І чим частіше вектор буде перемикатися, тим цікавіше.

- Друга частина альбому авангарднєє першої. Які були орієнтири? Авангардна сцена або все-таки класична?

- Це головна музична ідея життя: є класика, а є авангард. Але класика мені нудна, а авангард занадто складний, набридає. Доводиться перебувати на стику стилів, переплітати їх. Це найцікавіше. Умовно кажучи, коли грає класичний "ритм серця" в рок-групі, але при цьому гітарист і клавішник виконують щось в дуже дивній гармонії і ритміці. Це я обожнюю найбільше.

Олександр Васильєв. Фото: M24.ru

- У треку "Шахи" речитатив нагадує стиль Шило з "Кровостока". Чи не замислювалися над спільним треком?

- Та ні, слухайте, не хочеться ні до кого нав'язуватися. Насправді, у нас таких пісень було навалом, причому з самого початку, наприклад, з "Любов йде по проводах" і так далі. Тому що іноді хочеться висловлювати свої думки зі швидкістю кулемета. Розмовляючи дуже швидко, часто. Є ж пісні навпаки распевние. На цьому контрасті ми і живемо.

- Альбом, напевно, можна назвати подорожжю. Куди відправиться слухач "Резонансу"?

- Альбом - це дійсно подорож. І взагалі будь-який твір мистецтва - це подорож у часі і просторі. А куди веде, не знаю. Куди життя веде, туди і альбом. Мистецтво, мабуть, тому й виникло, щоб люди відпочивали від побуту, від реала, від проблем і переключалися. В цьому і є відпочинок.

Дмитро Кокоулін

сюжети: Музичне життя столиці: рецензії, фотографії, інтерв'ю , погляди , Інтерв'ю з людьми мистецтва , Персони

А попередня частина альбому, виходить, була весняної?
Він ще працює над вашими афішами?
Що ще треба від людини?
Для чого це?
Чи так це?
Для чого цей контраст?
Які були орієнтири?
Авангардна сцена або все-таки класична?
Чи не замислювалися над спільним треком?
Куди відправиться слухач "Резонансу"?