Полезные материалы

Руйнівник. Що вже накоїв Тихонов, повернувшись в біатлон

  1. 1. Програв вибори президента IBU і з багатьма зіпсував відносини на конгресі
  2. 2. «Здав» Олександра Логінова
  3. 3. Продовжує критикувати тренерів і колег
  4. 4. Не дає спокійно працювати жіночій команді
  5. Словник Тихонова. Скільки «безграмотних» в російській біатлоні?
  6. Додаток Sports.ru про біатлоні для iOS

Павло Копачів - про те, чому іноді потрібно тримати язик за зубами. Особливо коли НЕ ведеш колючий блог, а працюєш куратором збірної Росії.

Особливо коли НЕ ведеш колючий блог, а працюєш куратором збірної Росії

Олександр Тихонов (в центрі) з дружиною Марією Адольф і президентом СБР Олександром Кравцовим

Це було ясно ще навесні: Олександр Тихонов в СБР, а потім і в збірній - бомба уповільненої дії. Здавалося, новий президент Союзу біатлоністів, досвідчений чиновник Олександр Кравцов приборкає характер старого друга, налаштує його на творчу хвилю.

У Тихонова дійсно є свої плюси - тонке розуміння спорту, старі зв'язки в різних куточках Росії, СНД і Європи, бажання розвивати літній біатлон, невгамовна енергія.

Але Олександр Іванович - імпульсивний, відвиклий за останні 5 років від мінімального фільтра слів, - повернувся, щоб не допомагати, а управляти, втручатися, критикувати і наводити свої порядки.

Його не задовольнила виборна посада - член Правління. Йому придумали нову - якщо вже немає головного тренера (його призначали з червня, але так і не призначили), нехай буде «куратор збірної». Старт непростого постолімпійского сезону - жорстка рука може і стати в нагоді. Напевно, так і міркували в СБР. Правда, сам Тихонов відразу дав зрозуміти , Що груднем справа не обмежиться.

Чи не обмежаться, судячи з усього, і викрутаси Тихонова. Чи не про всіх можна публічно розповісти. Але очевидно - такого помічника російського біатлону не треба.

1. Програв вибори президента IBU і з багатьма зіпсував відносини на конгресі

Програв вибори президента IBU і з багатьма зіпсував відносини на конгресі

Одна з трьох шуб Олександра Івановича

Можна як завгодно ставитися до підсумків голосування, але є результат: Тихонов передбачувано програв вибори беззмінному президенту IBU Андерсу Бессеберг 11-33. Причому програв так, що за агітацію було соромно (справа внутрішня, коли-небудь хто-небудь і розповість).

Якби не втручання міністра спорту Мутко, який в останній момент наполіг на тому, щоб Віктор Майгур йшов обиратися першим віце-президентом (спочатку СБР цього не хотів), то конгрес був би програний начисто.

А так відгомони камбека Тихонова, якого в IBU не шанують: поразка Ханти-Мансійська від Кишинева в боротьбі за конгрес-2016 і проліт Івана Меліхова повз техкома IBU.

Бессеберг, який не приховує своєї неприязні до Тихонову, ще влітку давав зрозуміти: висунення його старого помічника - велика помилка, яка обов'язково відгукнеться. Але СБР для чогось пішов напролом, висунув дві кандидатури від однієї країни (нехай, навіть формально це було можливо) і завів і без того непрості відносини з IBU в глухий кут.

Показувати свою принциповість і обізнаність (в тому числі, юридичну), безумовно, потрібно: а чи мало сенс трясти «старими» м'язами?

Що говорили: «Те, що мені протистояв Тихонов, вплинуло на рішення переобиратися. Якби були хороші кандидати, які стали б природними наступниками, то я б не висував свою кандидатуру »(Андерс Бессеберг)

«Склалося таке враження, що проти мене і Мінспорту, і Олімпійський комітет. Хоча в особистій зустрічі той же Віталій Мутко сказав, що мене підтримує, але через якийсь час в пресі з'явилося інше інтерв'ю. Я так і не зрозумів ... Кожному на конгресі дали по три хвилини часу. Розумієте, три хвилини на програму! Що можна розповісти ?! Таке відчуття, що не президента, а двірника вибирали »(Олександр Тихонов)

2. «Здав» Олександра Логінова

«Здав» Олександра Логінова

Олександр Логінов влітку - ще до оголошення позитивної допінг-проби

Новина про позитивну пробу Логінова була таємницею лише добу. Навіть менше. Офіційний сайт IBU досі не назвав імена «залітних» біатлоністів. Офіційний сайт СБР мовчав. Мовчали і багато журналістів, які були в курсі.

Говорив тільки один: Олександр Тихонов проговорився про Логінова «Спорт-Експресу», після чого мовчати вже не було сенсу. Буквально через півгодини після публікації прізвище Тихонова таємниче зникла з замітки на сайті «СЕ», але для історії факт залишився.

3. Продовжує критикувати тренерів і колег

Продовжує критикувати тренерів і колег

Віктор Майгур (ліворуч) і Володимир Барнашов (праворуч) - об'єкти критики

Будь-яке інтерв'ю Тихонова - це пошук безграмотних, нероб, безсовісних і потворних. Коли Тихонов гуляв в опозиції, знайомі тиради нікого не дивували. Повернувшись в СБР, великий біатлоніст не змінив собі:

Олександр Тихонов: «Тренерський склад жіночої команди я б поміняв прямо сьогодні»

Олександр Тихонов: «Барнашов, на жаль, залишився віце-президентом. Хоча користі від нього ніякого »

Олександр Тихонов: «Королькевіч абсолютно не відповідає займаній посаді»

Олександр Тихонов: «Майгур - не зовсім підходящий людина на роль віце-президента IBU»

Всі ці слова не мали б сенсу (ну говорить Тихонов і каже, подумаєш), якби не одне «але». До думки Тихонова новий президент СБР прислухається, його знань довіряє. Та й сам говорить іноді в схожому ключі:

Олександр Кравцов: «Сказав Барнашова:« Доведи, що можеш працювати, або у тебе залишиться право піти і не плутатися під ногами »

4. Не дає спокійно працювати жіночій команді

Не дає спокійно працювати жіночій команді

Володимиру Королькевіч дістається зараз від Тихонова більше всіх

Володимир Королькевіч, напевно, був неправий, озвучивши так рано своє рішення «Покинути команду після сезону» (Хоча точно так само чинили Ростовцев, Піхлер, Ульріх, Мюссіганг, Андресен etc). Але емоції тренера жіночої збірної зрозумілі - коли тебе регулярно критикує член правління СБР, близький друг президента СБР, про яку спокійній роботі може йти мова?

Та й очевидно: зачепили Королькевіч не слова Тихонова (їх-то якраз можна було пропустити повз вуха), а щось інше. Ключова фраза в підсумкових естерсундскіх інтерв'ю - «Ні довіри керівництва». А «керівництво» - це не тільки Тихонов. Розумієте?

реакція президента СБР як ніби продовження слів Тихонова: «Не подобається Королькевіч працювати в збірній, нехай прийде до мене і скаже». Мовляв, я-то його не призначав, дістався від попередника ... Він і потрібен тільки для того, щоб в разі невдач, зробити крайнім.

А тепер уявіть, що все це читає команда, якій без лідерів в цьому сезоні непросто: тренером незадоволені, результати вже не влаштовують; після сезону, очевидно, прийде новий тренер, до вимог якого знову потрібно звикати ...

Та й хто взагалі в здоровому глузді піде працювати в команду, де куратор 67-річний Тихонов, а 61-річний президент СБР не може / не хоче позбутися від настирливого помічника?

Словник Тихонова. Скільки «безграмотних» в російській біатлоні?

Додаток Sports.ru про біатлоні для Android

Додаток Sports.ru про біатлоні для iOS

фото: biathlonrus.com / Євген Тумашов; РІА Новини / Олексій Філіппов; biathlonrus.com / Євген Тумашов, Євген Тумашов; biathlonrus.com

Скільки «безграмотних» в російській біатлоні?
Показувати свою принциповість і обізнаність (в тому числі, юридичну), безумовно, потрібно: а чи мало сенс трясти «старими» м'язами?
Що можна розповісти ?
Але емоції тренера жіночої збірної зрозумілі - коли тебе регулярно критикує член правління СБР, близький друг президента СБР, про яку спокійній роботі може йти мова?
Розумієте?
Та й хто взагалі в здоровому глузді піде працювати в команду, де куратор 67-річний Тихонов, а 61-річний президент СБР не може / не хоче позбутися від настирливого помічника?
Скільки «безграмотних» в російській біатлоні?