Полезные материалы

Олексій Морозов: «Рішення завершити кар'єру далося мені легко»

Дворазовий чемпіон світу з хокею і новий керуючий директор МХЛ - в ексклюзивному інтерв'ю «МК»

«Основне завдання - зробити першість МХЛ цікавим і конкурентоспроможним»

- Розкажіть, чому погодилися зайняти посаду керуючого директора МХЛ, які очікування, цілі?

- У лютому у мене була розмова з Дмитром Чернишенко на тему розвитку хокею. Обговорювали стратегію, яка буде обрана новим керівництвом КХЛ, і в травні мені вже надійшла пропозиція зайняти пост управляючого директора МХЛ. Уточнив кілька потрібних мене нюансів і ми прийшли до думки, що це цікаво всім сторонам. Вибудовується певна вертикаль розвитку хокею, де МХЛ грає одну з найважливіших ролей в підготовці нашого резерву для національних команд і клубів КХЛ.

- Які основні завдання?

- Забезпечити гарне проведення чемпіонату, щоб це було цікаво. Сподіваємося, що в цьому році конкуренція підросте. Адже саме в боротьбі завжди підвищується і майстерність, і професіоналізм, і характер.

- Цього року в першості МХЛ буде брати участь і юнацька збірна Росії (до 18 років). Як вам це нововведення?

- Були певні складнощі з інтеграцією цієї команди в чемпіонат, але це експеримент, і в інших країнах таке вже робили. Віталій Прохоров розробив свою систему, підстроїв під наш, російський менталітет. Сподіваємося, що це буде дуже корисним. Як хлопцям, так і країні. Це хороша підготовка до юніорського чемпіонату світу, який пройде навесні. Саме тоді і будемо чекати від хокеїстів результату. Заради цього зробили для них деякі поступки: будуть три паузи, пов'язані з міжнародними турнірами, під час яких вони зможуть готуватися до змагань. У календарі передбачений перерву. І навіть якщо команда U18 потрапить в плей-офф МХЛ, але не зможе там брати участь через те, що основний склад буде задіяний на світовій першості, то в плей-офф буде виступати другий склад.

- А як команди ставляться до того, що з їх складу висмикують основних гравців і відправляють в збірну?

- Одна з наших завдань - виховувати і готувати гравців для збірної країни. Тому ми робимо максимально можливе з нашого боку. І календар складається під національну команду: запитували у Федерації хокею Росії (ФХР) план підготовки збірних, щоб скласти розклад таким чином, щоб на цей час не накладалися гри чемпіонату.

- Які основні нововведення будуть в майбутньому сезоні?

- Ми зменшили кількість ігор, щоб хлопці могли більше тренуватися і у клубів було менше роз'їздів, а відповідно і витрат. Майбутньою весною розіграємо Суперкубок МХЛ між переможцями Кубка Харламова і трофей Ліги Європи. Цей матч буде фінальною крапкою сезону, а заодно ми зможемо наочно порівняти рівень гравців чемпіонату та першості МХЛ.

- Ви спілкуєтеся з керівництвом клубів, і напевно у них багато прохань, пропозицій. Є якась тенденція, про що говорять всі?

- Все по-різному, але в основному стосується вікового обмеження. Хтось каже, що його треба збільшити, щоб хокеїсти залишалися грати в МХЛ, так як вони не зовсім готові для виступів за дорослу команду і їм нікуди йти, а деякі навпаки. Там, де збудована чітка система МХЛ-ВХЛ-КХЛ - питань по верхньому "стелі" віку не виникає.

Ми плануємо об'їздити багато регіонів - почнемо з Свердловської області, яка в цьому році приймає молодіжний Кубок світу - щоб зібрати максимально інформації до наступного сезону.

- До речі, про Кубок світу в Свердловській області. З нього ж, по суті, починається молодіжний сезон?

- Так, в цьому році це ювілейний, п'ятий турнір. Команди розбиті на дві групи, Росію представляють «Чайка» - переможець Кубка Харламова, і команда «Авто» з Єкатеринбурга. Думаю, турнір буде цікавий для наших хлопців, які зможуть отримати досвід гри на міжнародному рівні.

- Чи не важко командам починати сезон з Кубка світу, а потім перебудуватися під МХЛ?

- Навпаки. Всі команди готуються до сезону, проводять турніри, і ігрова практика, а тим більше з гідними суперниками - хлопцям тільки на користь. Тренери зможуть справі подивитися хто як готовий, як виглядають поєднання, що потрібно ще скорегувати. Ну і не забувайте - будь-яка перемога, а тим більше на міжнародному старті - це емоційний підйом.

Дворазовий чемпіон світу з хокею і новий керуючий директор МХЛ - в ексклюзивному інтерв'ю «МК»   «Основне завдання - зробити першість МХЛ цікавим і конкурентоспроможним»   - Розкажіть, чому погодилися зайняти посаду керуючого директора МХЛ, які очікування, цілі

фото: Геннадій Черкасов

«Після завершення кар'єри було цікаво продовжити роботу саме в хокеї»

- Зараз ви займаєте керівну посаду, а тренером не хотіли стати?

- Ні, навіть ніколи бажання такого не було!

- Чому?

- Коли я був гравцем, то не бачив сім'ю, а у тренера роботи ще більше. Ми потренувалися і пішли, а йому треба скласти план тренування, проаналізувати, підготуватися до наступного матчу і так далі.

- А де будете адреналін брати?

- Адреналін я зараз в дітях беру (сміється). Насолоджуюся перебуванням в сім'ї.

- Себе як гравця вже «задушили», легко далося рішення про завершення кар'єри?

- Задушив. Того року я зрозумів, що "наївся" і тут же прийняв рішення закінчити. Коли немає величезного бажання і прагнення, навіщо обманювати хокей? Тому вийшло досить легко, хоч від багатьох клубів КХЛ і надходили пропозиції продовжити кар'єру. Зараз я навіть катаюся мало. Але не виключаю, що коли-небудь я буду жаліти про те, що рано закінчив. Зараз же я вважаю, що зробив це вчасно.

- Запам'ятається чи момент перед матчем Росія - Швеція, коли робили коло пошани?

- Приємно було. І хлопців побачити, і наших уболівальників. Коло пошани ... Мало не розбився, але добре, що партнери підтримали! Емоції, звичайно, зашкалювали, але вони були тільки радісні. Добре, що керівництво збірної Росії так віддячила за те, що ми з хлопцями робили протягом багатьох років.

- Нещодавно ще й ваш прощальний матч відбувся, з командою Іллі Ковальчука .

- Так, це був благодійний матч, виручені гроші ми відправили в два дитячих будинки. Провели хорошу, яскраву гру. Були повні трибуни в палаці і приїхали багато хлопців.

- Результат був важливий?

- Хотів відзначитися перед уболівальниками. Вийшло (посміхається).

- Коли закінчували кар'єру гравця вже були певні плани, де продовжите роботу?

- Нічого не було. Я тільки думав, що якщо з'являться якісь пропозиції, то обов'язково їх розгляну. Мені цікаво було продовжити роботу в хокеї.

Син теж вибрав номер 95

- Ваш син займається хокеєм?

- Так, він рік займався в школі Іллі Ковальчука, а тепер в «Крилах Рад».

- Чи стежите за його успіхами, часто вдається відвідувати тренування?

- Того року в мене було багато часу, був на кожному тренуванні. У цьому подивимося, як вийде. Але буду намагатися відвідувати його заняття.

- Хочете, щоб він став професійним хокеїстом?

- Якщо він сам захоче. Поки що йому дуже подобається, він постійно думає про тренування і навіть вдома грає в хокей.

- На якій позиції грає?

- Коли був молодший хотів бути воротарем, але зараз на позиції нападника.

- Якось радите йому, підказуєте?

- Буває, кажу йому щось. Тому що іноді видно, що на тренуваннях може почати лінуватися, щось не зробити або неправильно почути тренера, тому підвищую його концентрацію.

- Дивлячись на нього, себе згадуєте?

- У нас, все-таки, інший час було!

- А ви завжди на тренуваннях були гранично сконцентровані і виконували настанови тренера, або ж іноді відволікалися?

- Мене батько починав тренувати, і якщо я його десь не слухав, то мені миттєво прилітало (сміється). І вдома, і на тренуваннях.

- Розкриєте секрет: звідки у вас з'явився ваш ігровий номер?

- У «Крилах» мені дали 24-й номер, мені він сподобався. На той момент це було навіть неважливо, аби вийти за команду майстрів. А коли поїхав в НХЛ, мені на драфті дали майку з 95-м номером - роком, коли це було. Потім мені надали вибір, під яким номером я хочу грати, три варіанти. Я сказав 24-й, 22-й - під яким я грав в юніорському хокеї, і 95-й. Приїхав в команду, а мені сказали, що перші два номери вже зайняті. І так мені дістався 95-й.

- Напевно, ми можемо вгадати, під яким номером грає син? ..

- Все вірно: зараз під 95-м!

Які основні завдання?
Як вам це нововведення?
А як команди ставляться до того, що з їх складу висмикують основних гравців і відправляють в збірну?
Які основні нововведення будуть в майбутньому сезоні?
Є якась тенденція, про що говорять всі?
З нього ж, по суті, починається молодіжний сезон?
Чи не важко командам починати сезон з Кубка світу, а потім перебудуватися під МХЛ?
Чому?
А де будете адреналін брати?
Себе як гравця вже «задушили», легко далося рішення про завершення кар'єри?