Полезные материалы

Алкоголь і спорт: чи можна пити після тренування?

  1. Загальний вплив спиртного на роботу організму
  2. Заняття спортом після вживання спиртних напоїв
  3. Вживання алкоголю після тренування
  4. Користь і шкода спиртного після фізичного навантаження
  5. Допустимий проміжок між алкоголем і спортом
  6. Вплив алкоголю на жирові відкладення
  7. калорійність спиртного
  8. Апетит і міцні напої
  9. Синтез протеїну при вживанні спиртного
  10. Поєднання анаболіків і спиртного
  11. Висновок про сумісність спорту і алкоголю

Медиками доведено негативний вплив зловживання алкоголем на роботу організму людини. Питання суміщення спиртних напоїв і занять спортом є актуальним не тільки для професійних спортсменів, а й для любителів.

Питання суміщення спиртних напоїв і занять спортом є актуальним не тільки для професійних спортсменів, а й для любителів

Загальний вплив спиртного на роботу організму

Вплив спиртного на роботу організму полягає в наступному:

  • Порушення координації рухів;
  • Втрата концентрації, загальмованість реакції;
  • Зниження рівня витривалості;
  • зневоднення;
  • Відкладення жирової тканини;
  • Гормональні збої;
  • Відсутність міцного сну і його нормального режиму.

Сумісність спорту і алкоголю, виходячи з вище перерахованих наслідків, неможлива. Всі види спорту мають на увазі фізичні навантаження, витонченість рухів, концентрацію уваги і, отже, здоровий організм і нормальні показники роботи все органів.

Заняття спортом після вживання спиртних напоїв

Відразу після вживання спиртовмісних напоїв займатися спортом не рекомендується.

Відновлення організму після прийому 100 мл спирту відбувається протягом 1,5-2 часа.Полное виведення його і продуктів розпаду з крові займе 4-6 годин. Однак навіть через такий час тренування не принесе стовідсоткової ефективності. Для досягнення бажаного результату, почати тренуватися рекомендується через два дні, коли токсини будуть виведені, і організм реабілітується.

Дослідження вчених показало, що швидкому виведенню спирту з організму сприяє кардиотренировка, яка збільшує потовиділення. До такого виду навантажень можна віднести спортивну ходьбу або вправи на велотренажері.

Вживання алкоголю після тренування

Існують міфи про те, що алкоголь після спорту приносить користь, і їм вірять. Наприклад, що гуртка випитого пива не принесе ніякої шкоди, а навпаки розслабить після силового тренування в спортзалі. Ще одна помилка, що міцні напої будуть сприяти нарощуванню м'язової маси. Все це помилки:

  1. Розпивання будь-якого алкоголю призводить до обезводнення м'язових тканин і уповільнення їх зростання, погіршує відновлюють функції. Виходить, що в тренажерному залі ви в порожню витратили свої сили.
  2. Людям, які займаються спортом, відомо, що зростання і відновлення м'язів сприяє протеїн, якого в етанолі не міститься.

Алкоголь після тренування призводить до таких наслідків:

  • Порушення кровообігу;
  • Зниження рівня глюкози в крові;
  • Підвищення рівня естрогену.

Таким чином, пити спиртне дозволяється лише в крайніх випадках. При чому все одно потрібно обмежити себе в кількості випитого. Для тих, хто серйозно займається фітнесом, або просто любителів, які прагнуть до підтримки здорового і підтягнутого тіла, прийнятна доза - 2 келихи вина або одна пляшка пива.

Користь і шкода спиртного після фізичного навантаження

Шкода алкоголю після фізичного навантаження, в першу чергу, відбивається на роботі печінки і почек.Занятія спортом викликають роботу всіх органів в посиленому режимі. Тому печінка відчуває додаткове навантаження, щоб вивести токсини, що утворилися в крові після прийому спиртного. Для виведення їй потрібно додаткова кількість рідини. Так як під час тренування спортсмен витрачає велику кількість води, нирки і печінку, отримують необхідний обсяг рідини для роботи з інших органів і тканин. Такий процес в організмі викликає водний дисбаланс і настає зневоднення.

І, навіть якщо замінити звичні міцні напої безалкогольним пивом, користі від цього також не буде. Адже за рахунок високої калорійності і вмісту в ньому естрогенів, таке пиво все одно призводить до зниження вироблення тестостерону і збільшення жирового прошарку.

Адже за рахунок високої калорійності і вмісту в ньому естрогенів, таке пиво все одно призводить до зниження вироблення тестостерону і збільшення жирового прошарку

Допустимий проміжок між алкоголем і спортом

Навіть випиваючи слабкоалкогольне пиво перед заняттями спортом можна завдати шкоди організму. Будь-яка фізична активність з похмілля - це стрес для тіла і внутрішніх органів. У цій ситуації весь організм буде працювати на знос, звільняючись від токсинів.

Таким чином, займатися фітнесом не варто відразу після вживання спиртовмісних напоїв, краще це зробити на наступний день. Однак при цьому варто зменшити навантаження від звичної, приблизно на 30% від запланованого обсягу. Фахівці ж вважають, що повертатися до тренувань краще через 2 дня.

Вплив алкоголю на жирові відкладення

Етиловий спирт впливає на головний мозок, викликаючи гальмування нервової діяльності, а саме на процес, який відповідає за насичення. У якийсь момент людина перестає контролювати себе і з'їдає більше, ніж треба. Його харчування грунтується на солоної і жирної їжі, в той же час збільшується апетит, що призводить до переїдання. Наслідок надмірного вживання їжі зводиться до ожиріння і набору ваги. Крім того, жир відкладається на внутрішніх органах: серце, нирках і печінці. На цьому тлі може розвинутися жирова дистрофія.

калорійність спиртного

Якщо розглядати алкоголь з боку калорійності, то в ньому міститься не менше 7 ккал на 1 грам. Залежно від обраного сорту напою ця цифра може збільшуватися. Тим же, хто віддає перевагу лікерів і коктейлів потрібно пам'ятати про вміст у їх складі цукру, який значно збільшує калорійність. Так, солодкий лікер буде містити як мінімум 300 Ккал на 100 мл.

Апетит і міцні напої

Багато перед прийомом їжі випивають спиртні напої, щоб розігрався апетит. Насправді вони і правда сприяють поліпшенню апетиту, але тільки в невеликому дозуванні. Адже викликаючи бажання поїсти, етиловий спирт впливає на виробництво шлункового соку і подразнює слизову шлунка. Що в підсумку призводить до прояву гастриту.

Ще одним мінусом є те, що спиртне досить швидко переробляється і апетит пропадає.

Синтез протеїну при вживанні спиртного

Напої, що містять етанол, несумісні з вживанням протеїну. Полягає це в тому, що спирт не дає засвоюватися білку. Вченими доведено, що спиртовмісні напої знижують синтез білка на 20%.

Якщо ви хочете випити алкоголь ввечері, то тренування краще провести вранці або навіть в вечір попереднього дня. Протеїн же можна випити до і відразу після заняття. Алкоголь пити тільки через як мінімум 10 годин. Поєднувати спиртне і протеїн таким чином можна разово.

Поєднання анаболіків і спиртного

У такому виді спорту як бодібілдинг часто використовуються стероїди для формування рельєфного тіла. У зв'язку з тим, що короткочасний прийом анаболіків безрезультатівен, а випити у свята хочеться, питання про поєднання актуальне. В організмі людини стероїди розкладаються завдяки роботі печінки. І в цей же час цей орган приймає на себе основний удар під час розпивання спиртного. Така додаткове навантаження потребує збільшення вироблення ферментів. Тому приймати стероїди і алкоголь одночасно не слід.

Бодибилдерам, націлений на зростання м'язової маси потрібно знати, що алкоголь пригнічує цей процес. А також сприяють розвитку гінекомастії - збільшення грудного м'яза, через перехід чоловічих гормонів в жіночі.

Висновок про сумісність спорту і алкоголю

Алкоголь і спорт - несумісні речі. Лікарі рекомендує зробити перерву після розпивання алкогольних напоїв і не здійснювати фізичних навантажень. Вживати ж алкоголь після тренування в залі небажано взагалі. Спиртне не принесе ніякої користі, і всі старання і досягнення будуть марними. Те ж саме говорять спортсмени в своїх відгуках.

Те ж саме говорять спортсмени в своїх відгуках