Полезные материалы

Купуємо елітний алкоголь за кордоном: обходимо граблі, уникаємо шишок і огинаємо підводні камені

  1. Вітаю гостей-новачків і постійних читачів нашого порталу! Тема сьогоднішнього огляду для багатьох...
  2. Митне оформлення та пересилання
  3. Страхування
  4. оплата
  5. Давайте підіб'ємо підсумки
Вітаю гостей-новачків і постійних читачів нашого порталу!

Тема сьогоднішнього огляду для багатьох буде цікавою, а з урахуванням наближаються весняних свят ще й актуальною, адже поговоримо ми сьогодні про вибір алкогольної продукції преміум-класу, та не в простому магазині, а, за традицією, за кордоном.

Це - продовження нашого минулого огляду, з якого ви могли дізнатися про те, де купити хороший алкоголь , І познайомитися з провідними інтернет-магазинами спиртних напоїв.

Це - продовження нашого минулого огляду, з якого ви могли дізнатися про те,   де купити хороший алкоголь   , І познайомитися з провідними інтернет-магазинами спиртних напоїв

Сьогодні ж я хочу торкнутися теми куди більш детальну: важливо адже не тільки визначитися, що ми хочемо пити - віскі, ром, вино або коньяк, і де все це можна купити, а ще й дізнатися деякі юридичні тонкощі щодо експорту алкогольної і тютюнової продукції. А в цьому, як і в будь-яких інших законах, не так-то просто розібратися простому обивателю.

Почнемо, мабуть, з самого проблематичного пункту - паспорта.

Ні, не вашого - ясна річ, що замовник повинен бути повнолітнім.

Документи, що підтверджують легальність продукції

Так ось, у кожного престижного напою є свій паспорт. Більш того, якщо до пляшки вина за 20 доларів додається в кращому випадку візитка-папірець, то до елітного віскі двадцятирічної витримки, та ще з цінником в кілька сотень доларів, багато виробників додають невелику книжечку-каталог: тут вам і реклама, і документи.

Припустимо, що ми купуємо все-таки в пристойному магазині і продавець легко йде на будь-який контакт - до речі, це одна з ознак правильного вибору місця покупки. Тоді нам варто поцікавитися, чи є у нього сертифікати (іменні, з унікальним номером) на продаж цієї продукції, а крім того, поцікавитися наявністю «паспорта» у обраного товару.

Логічно, що якщо вся діяльність легальна, то протягом 1-2 днів вам вишлють фотографії та того, і іншого. Часто це відбувається відразу ж після вашого запиту - логіка підказує, що такі матеріали повинні бути підготовлені заздалегідь для підтвердження репутації. До речі, нерідко все це можна знайти на сайті магазину: часом до кожної фотографії пляшки додається фотографія сертифіката саме на цей товар.

Сертифікат виглядає як звичайний лист розміру А5-А4, на якому чітко прописано:

  • назва продукції,
  • тип тари,
  • номер партії і дата видачі сертифіката,
  • а також - кому і ким він був виданий.

назва продукції,   тип тари,   номер партії і дата видачі сертифіката,   а також - кому і ким він був виданий

Природно, закріплено це все печаткою, а іноді ще й підписами, особливо якщо мова йде про колекційної продукції.

Важливий момент: при замовленні з США потрібно пам'ятати, що штатів у них багато, і в кожному штаті свої закони. Парадокс цієї країни такий, що документи, які визнаються легальними і офіційними в одному штаті, в сусідньому не варті ламаного гроша.

Хоча в цілому в великих магазинах ризики нарватися на підробку зводяться до нуля - такі фірми працюють безпосередньо з виробником, минаючи посередників. І це значить - чим більший оборот і асортимент у магазина, тим нижче шанси на обман.

Перейдемо до ще більш проблемною і об'ємної частини нашого огляду.

Митне оформлення та пересилання

Головну проблему, на мій погляд, становить саме ця частина покупки. Вибрати щось нескладно: є безліч пристойних магазинів з приємними цінами і умовами оплати, тільки нерідко все впирається саме в кордон. Чому так? Все просто: держава контролює товарообіг.

Тому для громадян РФ, наприклад, чинне обмеження - не більше 3 літрів спиртовмісної продукції в одній посилці протягом календарного місяця. Крім того, залишаються і обмеження на вартість однієї посилки - умови ідентичні тим, що висуваються для інших товарів і максимальна неоподатковувана митом вартість не може перевищувати 150 євро.

Занижувати ціну марно і ось чому: митники досить трепетно ​​відносяться до продукції такого роду, оскільки вона відноситься до окремої категорії товарів, і не лінуються перевіряти справжню вартість покупки. До того ж, продавці в посилочку зазвичай і чек укладають, так що декларувати необхідно повну вартість, і якщо вона перевищує ліміт - оформляти згідно з митними правилами.

Якщо ж раптом ви вирішили купити додому пляшку шотландського віскі, перебуваючи в іншій країні особисто, настійно рекомендую зберегти всі чеки з магазину! А при проходженні митного огляду найчеснішим чином вказати найменування та вартість покупки - так ви отримаєте практично 100% гарантію відсутності проблем з виїздом.

Також варто було б дізнатися, які обсяги алкоголю можна безперешкодно вивозити з конкретної країни. Наприклад, з Англії можна замовити не більше 1 літра міцних напоїв, 2-х літрів вина або 6 літрів пива. В іншому випадку вартість посилки зростає якщо і не в геометричній прогресії, то вельми відчутно.

А в деяких випадках митниця просто може «загорнути» посилку, залишивши вас з продавцем розбиратися в фінансовому питанні.

Те ж саме стосується і моменту, якщо ви вирішили відвідати свого іноземного друга і в якості подарунка купили на батьківщині колекційну пляшку чогось хмільного: перед поїздкою краще уточнити всі нюанси. Хоча вартість товару, який безмитно можна ввозити, зазвичай з лишком і перевищує вартість пляшки хорошого коньяку, це стосується далеко не всіх країн.

Але найчастіше все впирається в обсяг: до країн Шенгену, наприклад, більше 1 літра міцних напоїв на людину провезти не вдасться.

Страхування

Є один найважливіший момент, про який часом якось забувають - страхування вантажу. Обов'язково вимагайте продавця, щоб він страхував посилку на повну вартість товару, економити на цьому вкрай не рекомендую. Особливо якщо пам'ятати, як «добре» працює Пошта Росії.

Взагалі, якщо вже зайшла мова про пересилання, рекомендував би відправляти такий цінний і тендітний вантаж поштовими службами на зразок FedEX, TNT чи DHL. Їхні послуги дорожче, але швидше (хоча якщо вам подобається Поштою Росії, то віскі двадцятирічної витримки може легко перетворитися на віскі двадцятиоднорічну витримки, якщо його, звичайно, не вкрадуть) і набагато менше проблем, якщо за фактом отримання замість очікуваної пляшки з напоєм ви отримали жменю осколків і калюжу на дні пакету.

До речі, в такому випадку влаштовувати розгляду потрібно не відходячи від каси в прямому сенсі цього слова. При цьому бажано записувати на відео або вести покрокову фотозйомку процесу розпакування - в місцевому відділенні DHL до такої моєї примхи поставилися з розумінням, коли я отримував досить цінний і тендітний вантаж.

Претензії пред'являти можна і потрібно не тільки поштовій службі, а й продавцю - адже саме він відповідає за упаковку посилки. Так що можна отримати не тільки страхову виплату, але ще і компенсацію у вигляді знижок карти або подарункового сертифіката безпосередньо від магазину.

оплата

Способи оплати всюди різні, але я б віддавав перевагу системі PayPal. Навіть з урахуванням деякої складності початку роботи з PayPal у цієї системи добре відпрацьований процес повернення платежів, та й комісія нерідко нижче, ніж у інших платіжних систем, так що це часом непоганий спосіб заощадити зайві 20-30 доларів.

Давайте підіб'ємо підсумки

Купувати алкоголь за кордоном можна, а часом, в ім'я економії, навіть потрібно. Але перед тим як відправити гроші за товар, не зайвим буде з'ясувати наявність ліцензії та сертифікатів якості у продавця, які він зобов'язаний надати на першу вимогу клієнта.

Крім питання про справжність не можна забувати про митні нюансах - якщо не уточнити, який саме обсяг без проблем пропустять митниці обох країн, в кращому випадку можна залишитися без покупки і при грошах, а в гіршому - заплатити в результаті навіть більше, ніж замовлення коштував би в найближчому вино-горілчаному магазині.

До речі кажучи, консультації з цих питань нерідко може дати сам продавець, тому що у великих магазинів вже є досвід роботи з поштовими службами і митницями практично всіх країн.

Ну і звичайно - страховка. Для більшого спокою користуйтеся службами-перевізниками на кшталт DHL, UPS, FedEX, TNT і просите продавця застрахувати вашу посилку на повну вартість.

Незайвим буде роздруковувати упаковку в присутності знайомого з відеокамерою, особливо якщо це стосується чогось ексклюзивного.

Не зловживайте, залишайтеся з нами і приємних вам покупок!
Чому так?