Полезные материалы

Сухий залишок. Творець "мельдоній" винайшов замінник алкоголю

Творець мельдоній Іварс Калвіньш і група дослідників Латвійського інституту органічного синтезу, за їхніми словами, зробили прорив в методиці боротьби з алкогольною залежністю. Вони розробили препарат, який замінить алкоголь і, тим самим, вилікує від згубної пристрасті до спиртного. Творець мельдоній Іварс Калвіньш і група дослідників Латвійського інституту органічного синтезу, за їхніми словами, зробили прорив в методиці боротьби з алкогольною залежністю

Фото: YAY / ТАСС

Латвійський вчений упевнений, що винайдена ним засіб стане гідним конкурентом для міцних напоїв, так як, на відміну від уже існуючих методів, його дія грунтується не на розпалюванні відрази до алкоголю, а, скоріше, на його заміну безпечним для здоров'я препаратом.


Як пояснив Калвіньш, впливаючи на мозок людини, препарат, як і алкоголь, стимулює синтез гормону щастя, але без шкідливих побічних ефектів, наприклад, утворення додаткових рецепторів. Якщо любителю спиртного з часом, щоб відчути себе "щасливим", потрібні все більше і більше спиртного, то "еліксир Калвіньша" не викликає утворення нових рецепторів і до того ж знищує раніше придбані.

як повідомляє РІА Новини з посиланням на Sputnik Латвія , Диво-еліксир вже отримав позитивні оцінки наркологів. Втім, як уточнює сам його творець, новий препарат слід назвати не «ліками", а "допоміжним засобом", адже позбавлення від алкоголізму більше залежить від сили волі людини, ніж від застосування хімічних сполук.

Фото: AP / Alexander Zemlianichenko

"Препарат не допоможе, якщо є дружна компанія, яка пропонує випити. Тут потрібні не ліки, а власна воля", - заявив Калвіньш. Він порадив звернутися до нарколога або психотерапевта, а також - до побратимів по нещастю, які успішно вилікувалися від залежності. "Ніхто не буде рекомендувати одному неефективні засоби", - підкреслив латвійський вчений.

Ім'я Іварса Калвіньша отримало широку популярність після того, як WADA заборонила створений вченим препарат "мельдоній". Однак, на думку самого дослідника, спортсмени мають право вживати мельдоній, так як він захищає їх здоров'я.

Найцікавіше навіть не це. Відбиваючи атаки WADA, російський спортивний менеджмент звернувся до незалежних експертів і фармакологам. Резюме багатьох з них виявилися парадоксальними: "мельдоній" порахували нешкідливим і абсолютно марним. На жаль, в цей момент ніхто вже не розглядав препарат, як допінг. Спортсменів дискваліфікували за формальною ознакою: раз "мельдоній" з якихось причин потрапив в список заборонених, значить його не повинно бути в крові у атлетів.