Полезные материалы

АЛТИНОРДАЖітелі села в Алматинській області повністю відмовилися від алкоголю (фото)

Село Жиланди в Алматинській області дивує не тільки своєю красою, а й людьми, що живуть тут Село Жиланди в Алматинській області дивує не тільки своєю красою, а й людьми, що живуть тут. Близько двох тисяч селян відмовилися від алкоголю і ведуть здоровий спосіб життя, передає кореспондент NUR.KZ .

За словами жителя села Жиланди Ануарбека Жунісова, з 2010 року в селі заборонено продаж алкогольних напоїв.

«У священний місяць Рамадан старійшини села вирішили, що потрібно заборонити продаж алкоголю, щоб не спокушати молодь. Всі жителі підтримали це рішення і господарі місцевих магазинів перестали продавати алкогольну продукцію. Ми сподіваємося, що багато наслідуватимуть наш приклад », - каже Ануарбек Жунісов.

Ми сподіваємося, що багато наслідуватимуть наш приклад », - каже Ануарбек Жунісов

ЖИТЕЛЬ СЕЛА ЖИЛАНДИ. ФОТО: ПЕТРО олівець

Меценат Бауиржан Оспанов надав безпосередню допомогу в становленні села на шлях без алкоголю. Він подарував коней і кобил місцевим жителям, і багато хто з них тепер займаються виробництвом кумису. За словами жителів, в мечеть, хворим людям, людям похилого віку та учням кумис доставляється безкоштовно.

Бауиржан Оспанов, МЕЦЕНАТ. ФОТО: ПЕТРО олівець

«Я ніколи в житті не куштував ні горілку, ні пива, ні шампанського. Ніколи і не курив. Дотримуюся здорового способу життя до цього дня.

Приїжджав в аул і бачив багато дітей, які хочуть займатися спортом. Подумав, що дивлячись на старше покоління, молодь буде прагнути до кращого. Господарям магазинів і приватним підприємцям запропонував додаткове фінансування, щоб вони прийняли рішення про відмову від продажу алкоголю.

Ось уже кілька років у селі Жиланди алкоголь не продається. Село Тегісе теж повністю відмовилося. Тепер і сусідні Лепси теж збираються наслідувати наш приклад. Якщо я не помиляюся, у них залишився один магазин, де продають алкогольну продукцію. Під час посту, було заборонено продаж », - каже Бауиржан Кенесбекули.

СЕЛО ЖИЛАНДИ. ФОТО: ПЕТРО олівець

Знаходяться по сусідству села Жиланди і Лепси розташовані недалеко від Талдикоргана.

СЕЛО ЖИЛАНДИ. ФОТО: ПЕТРО олівець

Хоч села і розташовані біля обласного центру, для місцевих створені всі умови, для того, щоб працювати і працювати в самому селі.

СЕЛО Лепсе. ФОТО: ПЕТРО олівець

Наприклад, в Лепси є спортивний інтернат, розрахований на 150 дітей. Інтернат був відкритий за підтримки мецената Бауиржан Оспанова. Тут виховуються майбутні чемпіони. Вони безкоштовно займаються шістьма видами спорту.

За словами Бауиржан Кенесбекули, діти забезпечені всім необхідним. Всі поїздки і збори спонсоруються. Вчителям і тренерам зарплату платить держава. Меценат окремо заохочує тренерів і вчителів.

Меценат окремо заохочує тренерів і вчителів

СПОРТИВНИЙ ІНТЕРНАТ В Лепсе. ФОТО: ПЕТРО олівець

У спортивному інтернаті навчають вільної боротьби, греко-римської боротьби, боксу, дзюдо і лижного спорту. Хоча інтернат відкрився не так давно, вихованці вже займають призові місця.

СПОРТИВНИЙ ІНТЕРНАТ В Лепсе. ФОТО: ПЕТРО олівець

У вихованців спортивного інтернату чотириразове безкоштовне харчування. Обов'язково в раціоні кумис і мед місцевого виробництва.

СЕЛО ЖИЛАНДИ. ФОТО: ПЕТРО олівець

Директор інтернату Советхан Нусіпов, розповів, що меценат збирається будувати двоповерхову мечеть. У центрі села також вже побудований спортивно-оздоровчий комплекс.

ГУРТОЖИТОК ДЛЯ ДІВЧАТ У СЕЛІ ЖИЛАНДИ. ФОТО: ПЕТРО олівець

У своєму рідному селі Жиланди Бауиржан Оспанов біля фізико-математичного ліцею побудував гуртожиток для дівчаток. Тут створені всі умови для навчання і проживання для 12 дівчаток.

ГУРТОЖИТОК ДЛЯ ДІВЧАТ У СЕЛІ ЖИЛАНДИ. ФОТО: ПЕТРО олівець

Для того, щоб учням було дано якісні знання, меценат спеціально запросив 16 випускників кращих вузів Алмати і Талдикоргана працювати в місцевій школі з фізико-математичним ухилом.

«Ми запросили молодих фахівців за підтримки Бауиржан Кенесбекули до себе в аул для роботи. Для них меценат збудував 12 нових будинків. Все необхідне для побуту випускників вузів, теж було подаровано меценатом.

Бауиржан Оспанов окремо від зарплати заохочує вчителів. Наприклад, який одержує 90 тисяч тенге викладач може отримати в місяць до 250 000 тенге. Це все робиться для мотивації місцевих жителів », - каже місцевий житель.

Мечеть, побудована 2000 РОЦІ. ФОТО: ПЕТРО олівець

Відзначимо, що в села Жиланди і Лепси приїжджають студенти Назарбаєв університету і волонтери. У цьому році 22 студента для жителів та учнів шкіл та інтернату провели спеціальні курси з англійської мови.

СЕЛО ЖИЛАНДИ. ФОТО: ПЕТРО олівець

Жителі села дуже вдячні Бауиржану Оспанова, який ніколи не забуває про своє рідне село і завжди підтримує і допомагає йому рости і процвітати.

https://www.nur.kz/1656274-chto-izvestno-o-zhitelyakh-aula-polnostyu.html