Полезные материалы

Як правильно вибрати молочну суміш?

Різновиди молочних сумішей Різновиди молочних сумішей   Існує дев'ять основних типів штучного харчування

Існує дев'ять основних типів штучного харчування. Вибираючи суміш, потрібно виходити з того, чи відповідає її тип потребам вашої дитини.

  • на основі коров'ячого молока

У більшості сумішей адаптований білок коров'ячого молока - це основний інгредієнт. Він легко засвоюється дитячим організмом і зазвичай не викликає алергії. За статистикою у 90% малюків, яким давали такі суміші, не спостерігалося негативних реакцій під час і після штучного вигодовування.

  • безлактозні суміш

Підходить немовлятам, які не переносять лактозу або не можуть її переварювати. У таких випадках педіатри рекомендують вибрати суміш, в якій лактоза замінена іншим цукром, наприклад, кукурудзяним мальтодекстрином.

Головним компонентом такого штучного харчування є адаптований рослинний білок. Подібні суміші полегшують травний процес і підходять немовлятам, які не можуть засвоювати білок коров'ячого молока.

Соєві суміші рекомендують новонародженим з непереносимістю лактози, оскільки в них містяться інші вуглеводи - глюкоза і сахароза.

Якщо малюк сильно страждає від кольок, то педіатр також може порадити мамі спробувати годувати дитину сумішшю на основі рослинного білка.

Варто враховувати, що у немовлят з алергією на білок коров'ячого молока часто буває і алергія на сою. Порадьтеся з вашим лікарем, перед тим як вибрати для своєї дитини соєву суміш.

Про дитячу харчову алергію докладніше читайте тут

  • повністю гідролізований суміш

У них великі молекули білка розщеплені до більш дрібних елементів (амінокислот), які легше засвоюються дитячим організмом. Їх слід давати дитині тільки в тому випадку, якщо у нього спостерігаються численні алергічні реакції або проблеми з засвоєнням поживних речовин. Найчастіше їх рекомендують давати недоношеним малюкам. Іноді лікарі радять перевести дитину на повністю гидролизованную суміш, якщо у нього діагностовано серйозні шкірні захворювання, наприклад, екзема.

  • частково гідролізований суміш

Користь цього різновиду штучного харчування перебільшена. За своїм складом і властивостями вони практично не відрізняються від звичайних сумішей на основі коров'ячого молока. При цьому фахівці Академії педіатрії (США) вважають, що їх можна давати тільки повністю здоровим і не схильним до алергії малюкам.

• суміші для недоношених і новонароджених з низькою вагою

У таких сумішах міститься більше білка і калорій, ніж в звичайних. Ще одна їх особливість - легко засвоюваний тип жирів з трігліцерідамі середньої ланцюга (МСТ). Кількість МСТ в сумішах різний, все залежить від марки дитячого харчування. Педіатр повинен допомогти вам підібрати суміш, яка підійде саме вашому малюкові і дозволить йому швидше набрати вагу.

  • суміші для додаткового прикорму

Призначаються педіатром. Якщо новонародженому не вистачає грудного молока для правильного розвитку, такі суміші стануть хорошим збалансованим прикормом. Суміші поділяються на два типи: придатні для змішування з грудним молоком і для комбінованого годування.

  • метаболічні суміші

Придатні тільки для дітей зі специфічними захворюваннями травної системи. Призначаються лікарем. ом. Суміші поділяються на два типи: придатні для змішування з грудним молоком і для комбінованого годування.

  • інші спеціалізовані суміші (наприклад, антірефлюксние)

Штучне харчування, призначене для боротьби з тими чи іншими дитячими недугами (рефлюксом, коліками і т.д.). Такі суміші дещо відрізняються за своїм складом від звичайних. Однак вони не роблять лікувальної дії, а їх профілактичні властивості не підкріплені медичною практикою. Фахівці відзначають, що за ключовими показниками спеціалізовані суміші нічим не відрізняються від простих. Зате різниця в ціні суттєва.

Важливо знати: Найкраще годувати малюка сумішами одного типу. Не піддавайтеся спокусі перейти на інший вид харчування, як тільки вам здасться, що дитина погано засвоює їжу. Несильні коліки і газоутворення - наслідок нерозвиненого шлунково-кишкового тракту, а не того, яку суміш приймає немовля. Якщо ж коліки сильні і не проходять протягом двох тижнів, можна спробувати поміняти суміш. Однак перед цим варто порадитися з лікарем.

Детальніше про причини дитячих кольок читайте тут

Що відрізняє один бренд дитячого харчування від іншого?

Все залежить від ключових елементів в складі молочних сумішей. Різні марки дитячого харчування використовують різні види вуглеводів, білків і жирів. Самостійно розібратися в різноманітті інгредієнтів і їх особливості дуже важко. Однак цього варто приділити увагу.

білки

У грудному молоці міститься два види білка - сироватка (60%) і казеїн (40%). У більшості сумішей на основі коров'ячого молока дотримуються такі ж пропорції. Втім, зустрічаються суміші, на 100% складаються з сироватки.

У штучному харчуванні, призначеному для малюків, що не засвоюють молочний білок, містяться його замінники.

Так, основний компонент соєвих сумішей - ізолят соєвого білка. Окремі виробники використовують його в частково гідролізованому вигляді для поліпшення травного процесу у новонароджених.

Потрібно пам'ятати, що суміші з частково гідролізованим білком можуть спровокувати алергію. Однак, з іншого боку, така сироватка перешкоджає утворенню атопічного дерматиту.

Повністю гідролізовані суміші містять білок, розщеплений до амінокислот. Вони гіпоалергенні і легко засвоюються дитячим організмом.

вуглеводи

Лактоза - основний вуглевод не тільки в грудному, але і в коров'ячому молоці, а відповідно і в сумішах на його основі. Іноді в такому штучному харчуванні як вторинної вуглеводу може бути використаний кукурудзяний мальтодекстрин (цукор).

Безлактозні, соєві і спеціалізовані суміші містять один або кілька замінників лактози: сахарозу, модифікований кукурудзяний крохмаль, мальтодекстрин або тверді речовини кукурудзяного сиропу. Як правило, лікарі віддають перевагу безлактозную і соєвим сумішей, до складу яких входить сахароза.

жири

У складі сумішей містяться різні масла, що нагадують жири грудного молока. Найчастіше зустрічаються суміші з кокосовим, соєвим, пальмовою або соняшниковою олією.

Особливою популярністю користується дешеве пальмове масло або його олеїн. Однак вчені довели, що воно перешкоджає правильному засвоєнню жиру і кальцію дитячим організмом. Тобто ваша дитина, харчуючись такою сумішшю, буде недоотримувати ці важливі елементи.

У більшість продуктів для штучного вигодовування також входять поліненасичені жирні кислоти класу Омега-3 (DHA) і Омега-6 (ARA). Вони містяться в грудному молоці і грають важливу роль в розвитку мозку і зору новонародженого.

Дослідники підтверджують, що ці добавки дійсно корисні. Так, в американському журналі клінічного харчування була опублікована стаття, в якій було розказано про подібному експерименті. У малюків, яких годували сумішами, збагаченими DHA і ARA, не було ніяких проблем із зором, на відміну від немовлят, яким цих добавок не давали.

Вітаміни та мінерали

Виробники дитячого харчування роблять акцент на великій кількості вітамінів, що входять до складу їх сумішей. Мінералів не буває багато, але серед всього різноманіття корисних елементів особливу увагу слід звертати на те, який зміст заліза вказано на упаковці.

Малюки до року активно ростуть і від цього схильні залізодефіцитної анемії. Залізо збагачує кров киснем, його недолік небезпечний для життя.

Перші півроку немовляті потрібно 27 міліграмів заліза в день, а з 7 до 12 місяців - 11 мг.

Більшість сумішей містять як мінімум 4 міліграма заліза на один літр, однак у продажі досі є штучне харчування, яке не відповідає зазначеній нормі. Такі «железоненасищенние» суміші були розроблені більше 20 років тому у відповідь на помилкова думка, що цей елемент нібито викликає запори.

Детальніше про ознаки дефіциту заліза у дітей читайте тут

додаткові добавки

Основна відмінність брендів полягає саме в тому, які додаткові інгредієнти можна зустріти в сумішах цих марок.

Вони містяться в грудному молоці в якості будівельних блоків ДНК і РНК і входять до складу більшості сумішей. Просто в різних кількостях. Їх основна функція - зміцнення імунітету.

  • рисовий крохмаль

Зустрічається в спеціалізованих антірефлюксних сумішах. Педіатр може порекомендувати вам штучне харчування з додаванням рисового крохмалю при необхідності допомогти травленню дитини.

  • Харчові волокна

Додають в соєві суміші для лікування діареї. Однак доведено, що тільки волокна Similac дійсно сприяють скороченню тривалості проносу.

Корисні для малюка. Таурин, метіонін і карнітин найчастіше додають в соєві суміші, але їх можна зустріти і в харчуванні на основі коров'ячого молока.

Відповіді на типові запитання мам про молочні суміші читайте тут.

Резюме: Вибирайте для свого малюка той тип суміші, який відповідає потребам його організму, віддавайте перевагу брендам, які використовують в складі своїх продуктів корисні жири, вітаміни і мінерали.