Полезные материалы

Новорічний стіл і здорове харчування: корисне і смачне новорічне меню

  1. Корисний новорічний стіл ↑

Скоро Новий рік - найулюбленіше свято дорослих дітей. Як відомо, Новий рік - свято домашній. За давньою традицією його прийнято зустрічати в колі сім'ї за святковим новорічним столом. Але і про здоров'я, і ​​про фігуру в ці дні забувати не варто. Так що там фігура! А якщо діабет, алергія або преріод лактації? Адже хочеться себе побалувати в новорічну ніч. Як же все «не можна» поєднуються з традиційними салатами і тортами? І як викрутитися, не "зламавши» дієту? Розповімо!

Приємна передноворічна метушня - підготовка сюрпризів і подарунків, прибирання в квартирі, покупка продуктів до новорічного столу - усталені звичаї приготування до новорічного застілля. Разом з тим, традиції і звичаї зустрічі Нового року можуть принести не тільки приємні враження, а й неприємні «святкові кілограми», головний біль і загострення хронічних захворювань. «Олів'є» та «мімоза», оселедець під «шубою», домашні холодець і безліч різних напоїв - чи завжди корисні ці традиційні складові новорічного столу, чи є альтернатива цьому традиційному асортименту?

Спробуйте піти від звичних стереотипів і влаштувати святковий обід 31 грудня або 1 січня. Такий варіант ідеально підходить для тих, у кого є маленькі діти. А в новорічну ніч влаштуйте романтичне свято з шампанським або хорошим вином, сиром і фруктами.

Які новорічні послуги можна замовити додому? >>

Чи не передайте в новорічну ніч, щільно пообідайте, щоб не бути до вечора з порожнім шлунком. Не зловживайте алкоголем і продуктами сумнівної якості.

Корисний новорічний стіл

Якщо ви все ж не готові відмовитися від традиційного святкового столу, приготуйте для гостей і своїх близьких корисну і здорову їжу.

Заздалегідь продумайте меню святкового столу. Не захоплюйтеся кількістю страв, змішуючись, продукти погано засвоюються. Нехай їх буде небагато, але вони будуть корисними, смачними та оригінальними.

Сформована традиція - присутність різноманітних салатів на новорічному столі. Останнім часом, намагаючись заощаджувати час і сили для новорічного свята, багато закуповують вже готові салати і напівфабрикати для приготування різних закусок. І все-таки намагайтеся готувати традиційні олів'є, «мімозу», оселедець «під шубою», улюблені м'ясні та рибні закуски самі. По-перше, ви точно будете знати, які інгредієнти присутні в стравах і зможете відмовитися від непотрібних і шкідливих, а по-друге, ви зможете зменшити калорійність ваших страв, по-третє, зможете заощадити.

Дієтологи радять ні в якому разі не зловживати майонезом. Для заправки салатів використовуйте оливкову олію з часником і лимонним соком, приготуйте смачний домашній соус, наприклад, сирний. Як «маринаду» для м'яса або риби використовуйте кефір або ягідний сік, це смачно, і корисно для організму.

Якщо ви готуєте м'ясо або рибу, запікайте страву в духовці, у власному соку, не використовуючи ніяких додаткових соусів. Натріть сіллю і перцем, додайте лимонний сік і загорніть у фольгу. Запечені в духовці м'ясо овочі і риба зберігають смак і поживні властивості і вигідно відрізняються від тих же продуктів, обсмажених на сковороді з великою кількістю масла. Відмовтеся від солодких висококалорійних напоїв, замініть їх на морс, соки або мінеральну воду без газу. Крім традиційного шампанського, нехай на вашому святковому столі буде гарне червоне або біле вино, але, звичайно, в помірній кількості.

Головне для дитини в новорічну ніч сама атмосфера свята: подарунки, сюрпризи, новорічні розваги, наприклад, хороводи навколо ялинки. Якщо за святковим столом будуть діти, проявіть більше фантазії та уяви.

Зустрічаємо новий і проводжаємо старий рік. Як урізноманітнити свято? >>

Основна проблема новорічних салатів - зміст інгредієнтів, здатних викликати порушення травлення у дитини. Не варто годувати дитину жирними салатами з майонезом, ковбасою, кукурудзою, горошком і крабовими паличками. Зробіть гарні овочеві і фруктові салати, викладіть їх на тарілку, наприклад, у вигляді змійки і прикрасьте лусочками з огіркової шкірки. Залучіть дитину в процес їх приготування. Приготуйте солодкі натуральні напої, солодкий ягідний пиріг. Запах мандаринів і тепла домашня атмосфера свята надовго залишаться в дитячій пам'яті.

У святкові дні годує мамі не варто різко міняти свій раціон. мамі, що годує корисні м'ясо і овочі. Тому потрібно вибирати страви саме з цих продуктів. При цьому м'ясо повинно бути нежирних сортів, а від вживання курки і телятини слід утриматися.

Молодим мамам: способи відновлення і підвищення лактації >>

Риба є алергеном, її можна вживати тільки запечену або відварну і тільки в помірних кількостях. Рибні консерви, солона і копчена риба, морепродукти і ікра годуючим мамам до вживання забороняється. Ковбаси, копченості, м'ясні консерви містять консерванти, барвники, стабілізатори, поліпшувачі смаку, тому вживати їх також не слід. Святкові салати з майонезом, яйцями, крабовими паличками можуть викликати алергію і порушення травлення. Спеції для приготування новорічних страв можна використовувати тільки в малих кількостях.

Дивне меню майбутньої мами: чого не вистачає в організмі вагітної, коли хочеться специфічних продуктів? >>

Мамі, що годує ні в якому разі не можна вживати н алкогольні напої. Утриматися потрібно і від солодких газованих напоїв, в них містяться барвники, ароматизатори та консерванти. Кращий напій для мами, що годує - сік із зелених яблук, журавлинний або брусничний морс.

Типові скарги вагітних: як підтримати жінку і побороти страхи >>

Мамі, що годує можна приготувати вінегрет або картопляний салат, не використовуючи в них консервовані продукти та майонез. Замість них можна взяти відварне м'ясо, свіжі овочі, рослинне масло і сметану. Для приготування гарячої страви можна використовувати яловичину, індичку, кролика, які найкраще запекти в духовці. Як десерт годуючим мамам можна запропонувати зелені яблука, запечені з медом або цукром, суфле з ягід з сиром або фруктове желе.

В першу чергу, необхідно запам'ятати, що не можна подавати на новорічний стіл для діабетиків. Це свинина, ковбаси, копченості та гострі закуски, жирну баранину, білий хліб, соки, виноград, банани, морква, кетчуп, майонез, гірчицю, страви з картоплі, алкоголь у великих кількостях. При правильному підході новорічний діабетичний стіл включатиме різноманітні корисні і смачні страви.

Які їжу і напої не можна поєднувати з ліками? >>

Головне, при новорічному застіллі у діабетиків - почуття міри, і виконання рекомендацій лікарів. Починати трапезу найкраще з овочевих салатів, вінегрету, але без картоплі і моркви, салатів з помідорів, капусти, огірків, і зелені. Особливу увагу слід приділити заправці салатів, найкраще підійде лимонний сік і оливкову олію, але не майонез або сметана. На новорічному столі у діабетика можуть бути гарячі страви з нежирної яловичини, кролика або курка без шкіри, морських сортів риб, овочеве рагу, знову ж без картоплі. Майонез, гірчицю і кетчуп діабетикам вживати не рекомендується. Будь-який продукт з високим вмістом крохмалю при діабеті є небажаним. Як десерт приготуйте діабетикові запечені яблука з корицею, печиво або бісквіт з стевії, яка виступає в ролі природного цукрозамінника, що не має протипоказань.

Прикраси для новорічної ялинки - цікаві ідеї і їх втілення своїми руками >>

Людям, що страждають харчовою алергією, слід бути особливо обережними під час свят. Найбільш часто розвиток алергічних реакцій провокує прийом яєць, горіхів і м'яти. Цілий ряд алергенів може міститися в соусах, випічці, напоях, кремах.

Уникайте вживання їжі, приготовленої іншими, і уточнюйте інгредієнти, що використовувалися при приготуванні страв.

Щасливого Нового року та Різдва!

А якщо діабет, алергія або преріод лактації?
Як же все «не можна» поєднуються з традиційними салатами і тортами?
І як викрутитися, не "зламавши» дієту?
«Олів'є» та «мімоза», оселедець під «шубою», домашні холодець і безліч різних напоїв - чи завжди корисні ці традиційні складові новорічного столу, чи є альтернатива цьому традиційному асортименту?
Які новорічні послуги можна замовити додому?
Як урізноманітнити свято?
Дивне меню майбутньої мами: чого не вистачає в організмі вагітної, коли хочеться специфічних продуктів?
Які їжу і напої не можна поєднувати з ліками?