Полезные материалы

KazBuild - Сучасні дизайнери і дизайн в Казахстані. Інтерв'ю студії MONDIAL

  1. Трохи більше трьох місяців залишається до початку головної Центрально Азіатської спеціалізованої виставки...

Трохи більше трьох місяців залишається до початку головної Центрально Азіатської спеціалізованої виставки KazBuild 2018 у зв'язку з чим організатори і партнери події продовжують знайомити з найяскравішими представниками сфери дизайну, архітектури і креативу.

І сьогодні в нашій щотижневій рубриці «Сучасні дизайнери і дизайн в Казахстані», ми познайомимо вас з власниками студії «MONDIAL Design Creation» і дуже талановитими і неординарними особистостями - Анастасією Халін і Ренатою Лисунова.

Анастасія Халіна, Рената Лисунова - студія «MONDIAL Design Creation»   Досвід роботи: 9 років, сама студія існує 4 роки
Анастасія Халіна, Рената Лисунова - студія «MONDIAL Design Creation»
Досвід роботи: 9 років, сама студія існує 4 роки.

Портфоліо Facebook Instagram

- Розкажіть, як довго ви працюєте в сфері дизайну та будь професійних висот, і зізнань вам вдалося досягти?
Розповідає Анастасія Халіна: - Тут хочеться розповісти більше не про нагороди і регалії, які все-таки більшою мірою є наслідком твоєї роботи. Я ж хочу приділити більше уваги причин деяких успішних і вірних кроків!
Отже, я (Халіна Анастасія - керівник студії): вже в 19 років, будучи студенткою, почала працювати з досвідченим дизайнером, бралася за складну креслярську роботу, «орала» ночами.

> У 21 рік настав мій «зоряний» годину і завдяки дуже амбітному і молодому замовнику, я змогла самостійно реалізувала свій перший інтер'єр. А вже через рік ще один мій проект увійшов в шорт-лист міжнародної київської премії KIFF 2013.

> У 23 роки реалізувала проект французької пекарні і зайняла 1-е місце на Першій щорічній премії серед архітекторів і дизайнерів Казахстану - IDEAS.

> Березень 2014 був відзначений для мене відкриттям студії MONDIAL design creation, а через 2 роки, спільно з Ренатою Лисунова, наша студія зайняла перше місце у щорічній казахстанської премії IDEAS, з проектом кращого фітнес-центру.
Зараз я є засновником неординарного проекту - галереї дизайну «THE ONE», - який не має аналогів в Казахстані, а можливо і в світі.
Це не просто майданчик для об'єднання більш ніж 40 різних постачальників і партнерів, а також «будинок» нашої студії.

- В якому напрямку дизайну ви працюєте і чому ви віддаєте перевагу саме цьому напрямку?
А.Х .: - Якщо ви подивитеся на роботи Філіпа Старка, який створює не тільки інтер'єри, але і дизайн жіночих літніх сланець, велосипедів, окулярів і заправних модулів для автомобілів Bentley, ви зрозумієте, що це питання не актуальне для дизайнера. Так як для нас немає ніякої різниці, що саме придумати або поліпшити! Є тільки відсутній досвід в проектах, які доводиться робити вперше, але і це легко компенсувати - потрібно тільки бажання!
Так, наприклад, за період нашої роботи ми спроектували: мобільні торгові точки, станцію мийки самообслуговування, салони краси, караоке, ресторани, квартири, будинки, готелі, піцерії, пекарні і ще багато-багато краси. Одного разу навіть розробили цілий брендинг для продукції мила ручної роботи.
І, коли я приходжу в нове місце, завжди думаю як його можна поліпшити, дивлюся фільм в кінотеатрі і оцінюю роботу декораторів і постановників, уявляю себе на місці режисера.
Вивчаючи новий для мене продукт, автоматично придумую йому назву і оформлення, уявляю, як за рахунок цікавої ідеї продукт стане популярним. Це все відбувається з дитинства: ні навчання, ні освіта, ні стажування і навіть досвід не зможуть дати все те, що дизайнер знаходить «всередині» себе.
Це не професія, не посада, не статус і навіть не напрямок в архітектурі - це особливе СТАН ДУШІ, стан, коли тобі хочеться творити, «чудити» і придумувати.

- Які тренди в архітектурі і дизайні інтер'єру ви можете відзначити найбільш актуальні на сьогоднішній день?
А.Х .: - За 9 років практики ми жодного разу не отримали замовлення на «кучеряву» класику, так ми називаємо інтер'єри, які користувалися популярністю в 90-ті, а-ля палац нових росіян! І це неспроста. Всі наші замовники дуже сучасні молоді люди, багато подорожують і майже завжди точно знають, чого хочуть від життя.
І, якщо говорити про тренди, то найчастіше їм є все те, що вони зовсім недавно «привезли» з чергової закордонної поїздки. І найчастіше це нові технології, що дозволяють спростити життя зайнятим людям, які будують великий бізнес.
Всі ці тенденції ми не просто вивчили і полюбили, ми широко застосовуємо їх у нашій Галереї дизайну «THE ONE», яка зовсім скоро відкриє свої двері.
Щорічно інститут кольору Pantone видає нам добірку найбільш трендових відтінків на весь поточний рік. Для того щоб залишатися так би мовити «в тренді», досить пофарбувати стіни свого інтер'єру в один або кілька таких «модних» кольорів.
Крім цього, ми стали помічати тенденцію різкого зростання технологій і мобільних гаджетів.
У 2018 року наші замовники - це люди, які прагнуть до індивідуальності і змішання стилів. Компактність і функціональність приміщення, складні столики і стільці, модульні дивани, приховані кухні, телевізори, які виїжджають зі стіни або стелі - все це тренд економія простору. Також обертів набирає високотехнологічні системи розумного будинку. Все в будинку, починаючи зі світла і закінчуючи приготуванням кави, управляється з планшета або смартфона.

- Чим необхідно керуватися при виборі дизайну інтер'єру, дайте кілька порад нашим читачам?
А.Х .: - Психологія, як би це неабияк звучало! Зрозуміти в якій атмосфері хоче жити той чи інший замовник - ось головне завдання дизайнера.
Наприклад, уявіть, що ви повинні облаштувати простір для людини, про який ви зовсім нічого не знаєте. Як бути? З чого почати?
Відповідь вкрай проста - почніть з спілкування! Так як в процесі розмови часом з'ясовуються такі приголомшливі речі, наприклад, у нас є замовники, які багато подорожують і дуже люблять красиве взуття - в їхньому випадку головним місцем в квартирі була вбиральня, де потрібно було розмістити полки для валіз і якось розставити більш 100 пар взуття.
Дизайн - це перш за все ергономіка простору і життя, а кращий дизайн той, що не помітний.

- Кому потрібно замовляти дизайн інтер'єру? Які можливості / ресурси для цього потрібні?
А.Х .: - Ніяких точних розцінок! Це маячня! І, на мій погляд, обман.
Кожен проект унікальний і не може вимірюватися так само, як наприклад, базовий похід до зубного - це творчість. Тут замовник купувати не горезвісну 3D картинку, як багато хто помилково вважає, продаючи «зеленим» замовникам красиві, але мультяшні інтер'єри, які неможливо, з технічних причин, реалізувати.
Дизайн інтер'єру - це те, що ви отримуєте в самому кінці, коли дизайнер, спільно з партнером-постачальником навішує в вашому приміщенні штори, наприклад. Коли інтер'єр, який розробив і реалізував дизайнер можна (і не соромно) надрукувати в глянцевому журналі. Все інше - це просто красиві, нікому не потрібні картинки. Якщо ви дуже хочете заощадити на всьому під час ремонту - дизайнер інтер'єру вам точно НЕ потрібен!
Якщо хочете красиво і зі смаком витратити гроші - це будь ласка до нас!

- Поділіться кількома порадами для тих, хто збирається замовляти дизайн інтер'єру і на що їм варто звернути увагу, в першу чергу?
А.Х .: - Перше - приміщення! На мій превеликий жаль, замовник купує нерухомість, часто не вдаючись до консультації дизайнера! Ми намагаємося це виправити. Ще до покупки приміщення, дизайнер / архітектор розповість про всі плюси і мінуси і майбутніх клопотах, краще будь-якого самого крутого ріелтора.
Друге - при виборі дизайнера або дизайн студії потрібно звернути увагу на роботи, бажано реалізовані (найчастіше нечесні компанії і дизайнери в своїх акаунтах і на сторінках виставляю без всяких церемоній відверто чужі роботи), на таких відразу ставте хрестик! Більшість дизайнерів ринку взагалі не виставляють або не мають реалізованих проектів - я б задумалася ...
Третє - коли оголошується сума за проект, потрібно звернути увагу, що саме входить в цю ціну. Послуги дизайнера не бувають дешевими, це потрібно розуміти замовнику, який дійсно грамотно хоче облаштувати свій простір. Якщо у дизайнера низькі ціни, значить і якість його роботи буде відповідним. Адже той, хто не цінує свій власний час, навряд чи стане цінувати час своїх клієнтів.

- Що ви радьте почитати або подивитися, щоб бути в курсі новин дизайну?
А.Х .: - У професіоналів є свої секрети, ми відвідуємо виставки, семінари, лекції і так далі - це найкращий спосіб бути в курсі всіх останніх тенденцій в сфері інтер'єрного дизайну і відвідувати щорічні Європейські та американські виставки.
Однак якщо ви хочете хоч трохи зануритися в світ інтер'єрного дизайну, радимо відвідати сайт https://www.houzz.ru/ там ви знайдете багато цікавої та доступної інформації.

А також запрошуємо відвідати міжнародну виставку KazBuild , Яка пройде в Алмати з 4 по 6 вересня на території виставкового центру «Атакент».

Щоб познайомитися з членами DesignIdeasClub приходите на майданчик "Лабораторія Дизайну" 4-6 вересня на виставці KazBuild . Вас чекають цікаві майстер-класи і творче натхнення.

Отримайте квиток безкоштовно за допомогою електронної реєстрації. Використовуйте промокод KBA2018DES і проходите на виставку без черг.

В якому напрямку дизайну ви працюєте і чому ви віддаєте перевагу саме цьому напрямку?
Які тренди в архітектурі і дизайні інтер'єру ви можете відзначити найбільш актуальні на сьогоднішній день?
Чим необхідно керуватися при виборі дизайну інтер'єру, дайте кілька порад нашим читачам?
Як бути?
З чого почати?
Кому потрібно замовляти дизайн інтер'єру?
Які можливості / ресурси для цього потрібні?
Поділіться кількома порадами для тих, хто збирається замовляти дизайн інтер'єру і на що їм варто звернути увагу, в першу чергу?
Що ви радьте почитати або подивитися, щоб бути в курсі новин дизайну?