Полезные материалы

Донбас (хокейний клуб)

  1. 1975-1985 [ правити | правити код ]
  2. 1990-1992 [ правити | правити код ]
  3. 2001-2009 [ правити | правити код ]
  4. 2010 [ правити | правити код ]
  5. 2011 [ правити | правити код ]
  6. 2012 [ правити | правити код ]
  7. 2013 [ правити | правити код ]
  8. 2014 [ правити | правити код ]
  9. 2015 [ правити | правити код ]
  10. 2016 [ правити | правити код ]
  11. 2017 [ правити | правити код ]
  12. 2018 [ правити | правити код ]

Цей термін має також інші значення див. Донбас .

«Донбас» ( укр. «Донбас») - український професійний хокейний клуб з міста Донецька . Заснований в 2001 році. Семиразовий чемпіон України (2011, 2012, 2013, 2016 2017, 2018, 2019), володар рекорду тривалості переможної серії в чемпіонатах України - 37 матчів поспіль. З сезону 2012/2013 по 2013/2014 виступав в КХЛ . З сезону 2014/2015 клуб не виступає в Континентальній хокейній лізі через складну політичну ситуацію на Україні [1] . володар Континентального Кубка Міжнародної федерації хокею сезону 2012/2013.

1975-1985 [ правити | правити код ]

У 1975 році в Донецьку було відкрито палац спорту ДС «Дружба» ; в честь відкриття був організований хокейний матч між командами з Москви - « Крила порад » і «Динамо» . В цьому ж році було прийнято рішення відкрити в Донецьку, на базі льодового палацу, хокейну школу.

1990-1992 [ правити | правити код ]

У сезоні 1989-90 років юні хокеїсти з Донецька виграли чемпіонат України, обійшовши ровесників з київських «Сокола», «Крижинки», «Червоного екскаватора», а також однолітків із Харкова, Запоріжжя та Дніпродзержинська. У 1990 році в Донецьку була створена перша професійна команда з хокею з шайбою «Кооператор», яка виступала в чемпіонаті Радянського Союзу серед спортклубів, які боролися за право виходу до другої ліги класу «А». Донецький колектив, у складі якого грали А. Івлєв, Д. Гордюшин, М. Григорюк, Ю. Хардиков, В. Кутовий, Г. Кравченко, зробив серйозний опір командам з Москви ( «Рубін», «Аліса»), Брянська ( « хвиля »), Рибінська (« Сатурн »), Загорська (« Луч »), міста Александров (« Рекорд ») і міста Углич (« Чайка »).

У травні 1991 року, зношене льодове обладнання палацу спорту «Дружба» стало давати збій і в підсумку остаточно вийшло з ладу. Відновлення зажадало фінансового вкладення, якого не надійшло і ДЮСШ припинила своє існування, багато донецьких хлопці роз'їхалися по різних містах: І. Іванов, Е. Левашов, С. Селіванов (тренер В. Слепов) закріпилися в Росії і тривалий час виступали за воронезький «Буран ». Вихованці В. Костюкова - І. Поліщук, А. Белянський пробилися в саратовський "Кристал", а С. Вітер зміг закріпитися не тільки в російських клубах «СКА-Амур» , «Елемаш» , Але і виступав в польському «Войасе» і білоруському «Гомелі» . Найтитулованіший з донеччан - Олег Твердовський , Вихованець С. Петрова, став дворазовим володарем Кубка Стенлі , Бронзовим призером Олімпійських ігор, чемпіоном світу 2009 року в складі збірної Росії , Чемпіоном Росії та володарем Кубка європейських чемпіонів .

З решти в Донецьку хлопців в 1992 році був сформований хокейний клуб «Норд». До складу увійшли як місцеві хокеїсти - А. Куца, А. Івлєв, Ю. Хардиков, А. Горевий, Д. Гордюшин, М. Григорюк, А. Шафиков, А. Дмитрієв, А. Житков, так і харків'яни - А. Кобиков , В. Овчаренко, А. Галкін. Команда отримала запрошення на участь у Першій зимовій спартакіаді України, де завоювала бронзові медалі. Голкіпер донеччан А. Куца був визнаний кращим на турнірі. Але через відсутність фінансування, тренувальної бази та власного льоду команда припинила свої виступи і була розформована.

2001-2009 [ правити | правити код ]

Лише в червні 2001 року було прийнято рішення про створення професійного хокейного клубу «Донбас». Кістяк нового колективу склали екс-гравці «Норду». Запрошення в команду також отримали і хокеїсти з Харкова і Києва: Д. Пашинський, С. Садій, О. Панасенко, Д. Гнітько, А. Калитка, Д. Ключко, О. Тимченко. Отримавши право на участь у двох чемпіонатах - Білорусії (1-й дивізіон) і України, донеччани завоювали бронзові медалі в обох першостях. Але команда була розформована.

Новий відлік історії ХК «Донбас» почався в 2005 році. Взимку цього року була зроблена нова спроба створити професійну команду в Донецьку. Новий колектив подав заявку на участь в чемпіонаті України серед команд Першої ліги і приступив до тренувань, які через відсутність штучного льоду в Донецьку проходили на замерзлому ставку в місті Ясинувата . Всього три тижні підготовки вистачило команді для того, щоб успішно виступити в турнірі і виграти золоті медалі. Згідно регламенту, для виходу в плей-офф чемпіонату України, треба було провести стикові матчі з клубом АТЕК (Київ). Ігри проходили в березні 2005 року. Була потрібна ретельна підготовка, але весна видалася ранньої, і ставок розтанув. У парку відпочинку «Городок» був побудований до цього часу ковзанка зі штучним льодом. Тренувальний процес відновився в повному обсязі. З АТЕК донеччанам потрібно було зіграти дві гри, які пройшли в Києві. В обох матчах перемогу з мінімальним розривом здобули столичні спортсмени. (6: 5 і 3: 2). Примітно, що 8 з 9 шайб у ворота "Донбасу" закинув вихованець донецького хокею - А. Ісаєв, який виступав за "АТЕК".

У вересні 2007 року склад команди налічував більше 20-ти гравців, восени 2008 року в Донецьку був зданий в експлуатацію хокейний льодовий палац «Лідер», в якому команда отримала можливість проводити свої тренування і домашні ігри. Під керівництвом Г. Кравченко (пізніше Д. Гордюшина), відновила свою роботу і ДЮСШ. В цьому ж році ХК «Донбас» взяв участь в розіграші Кубка України, де посів п'яте місце з шести команд. У травні того ж року ХК «Донбас» отримав запрошення на участь в турнірі «Треід-Поінт», який в шостий раз проходив в Дніпропетровську . Кістяк команди склали донецькі хокеїсти: І. Іванов, В. Бичков, С. Ручко, Ю. Хардиков, А. Артюхов, Е. Сухопара, І. Капустін, А. Івлєв, І. Поліщук, Д. Сіренко, В. Блакитний, А. Верходай, І. Філатов, Д. Гордюшин.

Для посилення складу були запрошені В. Селіверстов , Р. Юлдашев і Е. Сиченко. Тренував команду К. Буценко. «Донбас» дійшов до фіналу, де з рахунком 5: 3 були обіграні господарі - хокеїсти дніпропетровського «Метеора». У 2009 році керівництво ХК «Донбас» запросило на пост головного тренера відомого в минулому гравця київського «Сокола» Андрія Овчинникова . Команда фінішувала п'ятою в чемпіонаті України.

2010 [ правити | правити код ]

У 2010 році власником клубу став Борис Колесніков . Влітку в клуб був запрошений відомий фахівець - Олександр Куликов, а також багаторічний партнер Куликова за виступами за київський «Сокіл» - Анатолій Дьомін і донеччанин Сергій Вітер. У 2010 році Донецьк отримав право на проведення чемпіонату світу серед юніорів-2011 дивізіону II. «Донбас» виступив співорганізатором даного турніру, на якому згодом юніорська збірна України виграла золоті медалі, набравши максимальну 15 очок в 5 матчах, і піднявшись до дивізіону I.

2011 [ правити | правити код ]

Серія з 27 поспіль виграних ігор принесла ХК «Донбас» перемогу як в регулярному чемпіонаті України, так і в плей-офф, де суперником по фіналу був київський «Сокіл» . У двох вирішальних іграх донеччани перемогли 1: 0 і 3: 2 і вперше в історії завоювали золоті медалі. 31 травня 2011 року в Москві на загальних зборах Вищій хокейній лізі ХК «Донбас» одноголосним рішенням був прийнятий в члени некомерційного партнерства «ВХЛ». Вперше в історії незалежної України клуб провів повноцінні багатоденні літні збори за кордоном. У Канаді ХК «Донбас», в центрі літньої підготовки «Тін Ренч», двічі обіграв збірну хокейної ліги Онтаріо, а через місяць в Донецьку організував і провів міжнародний турнір «Кубок Донбасу», участь в якому також взяли 3 клуби Континентальної хокейної ліги .

2012 [ правити | правити код ]

23 квітня 2012 року ХК «Донбас» очолив словацький фахівець Юліус Шуплер. У липні 2012 року рішенням керівництва КХЛ ХК «Донбас» був прийнятий до складу учасників. Через локауту НХЛ-2012 склад донецького клубу змогли поповнити українські гравці Руслан Федотенко , Олексій Понікаровський і Антон Бабчук . Згодом дворазовий володар Кубка Стенлі Руслан Федотенко став капітаном команди. У січні 2013 року вперше серед українських клубів ХК «Донбас» виграв єдиний на той момент європейський турнір, що проводиться під егідою IIHF - Континентальний Кубок сезону 2012/2013 . У Суперфіналі, матчі якого відбулися в Донецьку на Арені «Дружба» з 11 по 13 січня 2013 року, ХК «Донбас» обіграв білоруський «Металург» (Жлобин) 1-0, італійський «Больцано» 3-0 і французький «Руан Дрегонз» 7-1, набравши 9 очок. За підсумками свого першого регулярного сезону в КХЛ клуб зайняв 9-е місце на заході і не потрапив в плей-офф. В кінці сезону Шуплер був відправлений у відставку.

2013 [ правити | правити код ]

Перед сезоном 2013/14 донецьку команду очолив російський фахівець Андрій Назаров . 10 вересня 2013 року Олексій Брага був призначений генеральним директором ХК «Донбас». Провівши 54 гри, клуб завершив першу частину чемпіонату на четвертому місці Західної конференції. На той момент донецький клуб став рекордсменом КХЛ по мінімальній кількості пропущених шайб за сезон - 99. У цьому ж сезоні 7-8 березня арена «Дружба» вперше в історії українського хокею прийняла гри плей-офф КХЛ . Першим суперником донеччан став хокейний клуб « Динамо »(Рига). У серії з семи матчів підопічні Назарова виявилися сильнішими. У півфіналі Західної конференції «Донбас» зустрівся з празьким «Левом». В ході серії, яка включила в себе шість матчів, «Донбас» лише одного разу зміг зіграти перед рідними глядачами на домашній арені. Через напружену політичну ситуацію в Україні правління КХЛ заборонило проводити ігри на арені «Дружба». У півфінальній серії «Донбас» встановив рекорд КХЛ за тривалістю матчу - 126 хвилин і 14 секунд, - саме стільки тривала друга гра «Лев» - «Донбас», в якій вирішальну шайбу закинув захисник донеччан Андрій Конєв. Ця гра отримала назву «празький марафон». Сама серія завершилася з рахунком 2: 4 на користь чеської команди.

У 2013 році ХК «Донбас» створив найбільший в КХЛ шкільний фан-сектор загальною чисельністю понад 1500 уболівальників з 22 шкіл Донецької і Луганської областей. Учасники цього фан-об'єднання разом з донецьким клубом побували в різних містах Росії , Франції , Чехії , Словаччині , Латвії і Хорватії .

2014 [ правити | правити код ]

В ніч з 26 на 27 травня 2014 року, на тлі збройного конфлікту на сході України , Домашня арена клубу була розграбована і підпалена. Президент ХК «Донбас» Борис Колесніков заявив: «У клубу є всі сили і можливості для того, щоб протягом дев'яноста днів, працюючи цілодобово, відновити Арену. Юні хокеїсти і фігуристи зможуть приступити до занять 1 вересня. З технічної точки зору Арена буде повністю відновлена до початку чемпіонату КХЛ. » [2] [3] Однак через ускладнилася політичної ситуації в Донецьку клуб був змушений відмовитися від участі в розіграші сьомого сезону КХЛ, а основна команда клубу була відправлена ​​в «академічну відпустку». Така ж доля чекала команди «Молода Гвардія» і «Донбас-98».

Влітку 2014 року керівництвом клубу було прийнято рішення зберегти Льодову дитячо-юнацьку спортивну школу, перевізши її в місто Дружківка з тренуваннями на базі Льодової арени «Альтаїр». У новому місті Льодова школа ХК «Донбас» почала працювати в новому форматі - відкрилася секція з фігурного катання, а також був проведений набір дітей з міст Донецької області: Дружківка, Костянтинівка (Костянтинівський район), Краматорськ і Слов'янськ. У вересні 2014 року в ДЮСШ ХК «Донбас» хокеєм і фігурним катанням займалися вже 920 дітей (найбільша ДЮСШ на Україні) з перерахованих вище населених пунктів, а також які переїхали вихованці з Донецька, які утворили чотири основні команди Льодовій школи: «Донбас 2003», «Донбас 2004», «Донбас 2005» та «Донбас 2006».

2015 [ правити | правити код ]

ХК «Донбас», який базується нині в Дружківці, подав попередню заявку на участь в чемпіонаті України з хокею сезону 2015/2016. Донецька обласна державна адміністрація повідомила про відсутність обмежень для проведення спортивно-масових заходів в місті Дружківка (Донецька область), де розташована льодова арена «Альтаїр». 31 липня Федерація хокею України (ФХУ) підписала з ХК «Донбас» договір про участь команди в чемпіонаті України сезону 2015/2016.

Головним тренером хокейного клубу «Донбас» став Анатолій Степанищев. Контракт з 54-річним українським фахівцем був укладений на один рік. Помічником Степанищева став тренер воротарів Євген Бруль, а генеральним менеджером команди Сергій Петров. На перший тренувальний збір команди прибув 21 український хокеїст. Після передсезонних зборів в Святогорську (Донецька обл.) Команда приїхала в Дружковку, де в рамках підготовки до чемпіонату України 2015/16 був організований четвертий в історії клубу передсезонний турнір Donbass Open Cup. У складі «Донбасу» на передсезонному турнірі значилося 22 хокеїста, серед яких були імена Сергія Варламова, Дениса Кочеткова і Віктора Захарова. Цим складом донецька команда змогла вдруге поспіль виграти Кубок.

Перед стартом сезону 2015/16 чемпіонату України «Донбас» провів три спаринги в Латвії, зігравши з місцевими командами МОГО, «Земгале» і «Курбадс», вигравши два з трьох матчів. 26 вересня ХК «Донбас» провів свій перший матч в рамках національної першості, в якому також брали участь ще 7 команд. До Нового року команда Анатолія Степанищева також встигла провести два зарубіжних товариські матчі в Білорусі, а сам календарний рік закінчила на першому місці в турнірній таблиці чемпіонату України.

2016 [ правити | правити код ]

ХК «Донбас» продовжив лідирувати в регулярному чемпіонаті, попутно обновивши клубний рекорд найбільших перемог: з рахунком 27: 1 була на виїзді розгромлена харківська «Юність». Регулярний чемпіонат донеччани завершили на першому місці, випередивши найближчих переслідувачів на 7 очок. Півфінальну серію плей-офф проти харківського «Витязя» «Донбас» завершив за мінімальні 3 гри (5: 2, 6: 1 і 3: 1). У фіналі сезону донеччанам довелося грати проти другої команди регулярного сезону - київських «Дженералз». У серії до чотирьох перемог «Донбас» не дав супернику виграти жодного матчу (2: 1 ОТ, 3: 2 Б, 2: 1, 3: 1), четвертий раз у своїй історії завоював золото чемпіонату України.

В рамках передсезонної підготовки ХК «Донбас» взяв участь в декількох вітчизняних і міжнародних турнірах. У серпні в період з 11-го по 13-е число - Kremenchuk Open Cup 2016, з 18-го по 20-е - Меморіал Павла Забойніка в Словаччині, а з 25-го по 28-е пройшли ігри традиційного передсезонного турніру Donbass Open Cup.

У п'ятому в історії Donbass Open Cup взяли участь п'ять українських хокейних клубів: «Білий Барс», «Витязь», «Донбас», «Кривбас» і «Кременчук». Всього команди провели 10 матчів. Переможцем турніру став ХК «Донбас», який набрав в чотирьох іграх 12 очок.

У сезоні 2016/17 ХК «Донбас» приймає участь в чемпіонаті Української хокейної ліги. Стартовий матч сезону відбувся 9 вересня 2016 року. На льоду Дружківської Льодової арени «Альтаїр» чемпіон минулого сезону «Донбас» приймав срібних призерів - київських «Дженералз». Матч закінчився з рахунком 4: 0 на користь донецького «Донбасу».

6 червня 2016 року в Будапешті відбулася зустріч представників команд-учасниць 20-го розіграшу Континентального кубка IIHF, за підсумками якої ХК «Донбас» дізнався своїх перших суперників. «Донбас» стартував з півфінального раунду, який проходив в Данії з 18-го по 20 листопада. Суперниками донеччан стали французький «Анже», данський «Оденсе» і чемпіон британської елітної ліги сезону 2015/16 «Ноттінгем Пантерс». Виступ в групі D «Донбас» завершив на третьому місці.

21 грудня 2016 року «Донбас» став першим клубом УХЛ, який гарантував собі місце в плей-офф раунді чемпіонату.

2017 [ правити | правити код ]

5 лютого 2017 го за обопільною згодою сторін було розірвано контракт між ХК «Донбас» і тренерським штабом [4] , Який очолював 56-річний фахівець Анатолій Степанищев.

В. о. головного тренера був призначений спортивний директор клубу Сергій Вітер.

12 лютого в тренерський штаб увійшов 48-річний Ігор Чібірев [5] , А 21 лютого - 54-річний фахівець з Латвії Андрейс Матіцінс [6] . Вони стали помічниками виконуючого обов'язки головного тренера Сергія Вітера.

6 березня Сергій Вітер став головним тренером хокейного клубу "Донбас". Контракт з 42-річним українським фахівцем був укладений на два роки.

9 березня "Донбас" розпочав півфінальну серію плей-офф УХЛ проти криворізького "Кривбасу". У серії по чотирьох перемог "Донбасу" знадобилося 5 матчів, щоб обіграти клуб з Кривого Рогу (4: 0, 3: 2 ОТ, 3: 4, 3: 0, 5: 2). Суперником донеччан у фіналі став "Кременчук". У напруженому протистоянні з командою з Полтавської області, донеччани з загальним рахунком в серії 4: 2 (3: 1, 3: 4 ОТ, 3: 1, 2: 1, 1: 4, 2: 1) стали п'ятиразовим чемпіоном України [7] , А Сергій Вітер вперше приміряв золоту медаль в якості головного тренера.

Сезон-2017/18 донеччани почали з завоювання четвертого трофея передсезонного турніру Donbass Open Cup. З 1 по 3 вересня 2017 року відбувся шостий розіграш клубного змагання, учасниками якого стали чотири клуби: "Білий Барс" (Біла Церква), "Динамо" (Харків), ХК "Кременчук" (Кременчук) і господарі турніру ХК "Донбас" ( Донецьк). По черзі обігравши всіх суперників, "Донбас" з 100% результатом став чотириразовим володарем Donbass Open Cup. Друге місце у білоцерківського "Білого Барса", замикає трійку призерів "Кременчук" з Полтавської області.

2018 [ правити | правити код ]

22 лютого 2018 року в гостьовому поєдинку проти "Білого Барса" була перервана рекордна серія "Донбасу" в чемпіонатах України - донецький клуб зупинився на рубежі в 37 перемог поспіль, поліпшивши попередній рекорд на 10 ігор.

8 березня "Донбас" розпочав півфінальну серію плей-офф УХЛ проти харківського "Динамо". Донеччани НЕ залиша шансів суперникам, Тричі обігравші харків'ян (6: 2, 9: 0, 2: 9) и вийшовши у фінал, де підопічнім Сергія Вітера належало раптом поспіль зустрітіся з "Кременчук". У фінальній серії до чотирьох перемог "Донбас" програв лише одну зустріч (3: 0, 6: 3, 4: 3, 2: 5, 3: 0) і в шостий раз став чемпіоном України.

2 липня 2018 року головним тренером ХК "Донбас" знову став словацький фахівець Юліус Шуплер. Досвідчений 67-річний фахівець підписав дворічний контракт.

ДЮСШ з хокею та фігурного катання відкрилася 22 вересня 2008 року, відразу після відкриття ЛСК «Лідер». 29 грудня 2011 року було відкрито ЛСК «Алмаз».

19 червня 2013 року молодіжна команда «Донбасу» під назвою «Молода гвардія» була прийнята в МХЛ і починаючи з сезону 2013/14 виступала в чемпіонаті [8] . У зв'язку із загостренням конфлікту на Сході України, «Молода Гвардія» пішла у відпустку.

У сезоні 2014/2015 рр. Льодова дитячо-юнацька спортивна школа ХК «Донбас» розпочала роботу на базі Льодової арени «Альтаїр» (м Дружківка). З 1 вересня 2014 року в ДЮСШ ХК «Донбас» було залучено понад 900 дітей 5-ти до 12-ти років зі Слов'янська, Краматорська, Костянтинівки та Дружківки, які на безоплатній основі почали займатися хокеєм і фігурним катанням.

У сезоні 2015/2016 рр. три команди ДЮСШ ХК «Донбас» були перевезені на базу ЛА «Термінал» в місто Бровари. Така зміна постійного місця тренувань була обумовлена ​​участю команд «Донбас 2003», «Донбас 2004» і «Донбас 2005» у чемпіонатах Білорусі та відповідним скороченням витрат часу на відвідування виїзних матчів турніру. Велика частина Льодовій школи продовжила свою діяльність в Дружківці, діставшись з новим сезоном в свої ряди більше 300 вихованців в секції хокею та фігурного катання.

У сезоні 2015/16 клубна школа пройшла великий обсяг роботи. За хокейний рік команди ДЮСШ ХК «Донбас» провели більше 250 офіційних матчів на внутрішній і міжнародній арені. Прийняли участь в 25 турнірах, в 12 з яких вийшли переможцями.

Старші віку дитячо-юнацької спортивної школи донецького клубу «Донбас 2003», «Донбас 2004» виграли чемпіонат України, «Донбас 2005» - Відкритий чемпіонат Києва, все три віку стали переможцями груп «Б» в чемпіонатах Білорусі. Вихованець відділення фігурного катання ДЮСШ ХК «Донбас» Валерій Карасьов став переможцем Відкритого Кубка України.

У сезоні 2016/17 рр. Льодова дитячо-юнацька спортивна школа ХК «Донбас» продовжила роботу на базі Льодової арени «Альтаїр» (м Дружківка), а також ЛА «Термінал» в місті Бровари.

Сезон 2016/17 став новим витком розвитку клубної школи. Після торішніх перемог в чемпіонатах Білорусі групи Б «Донбас 2003» і «Донбас 2004» стартували в змаганнях в групі А. «Донбас 2005», в свою чергу, дебютував в чемпіонаті України U-12.

У білоруських Горках «Донбас 2007» в вирішальному матчі з рахунком 4: 2 обіграв співвітчизників з «Легіону».

Також з медалями 2016 рік завершили вихованці ДЮСШ ХК «Донбас» відділення фігурного катання. На міжнародному турнірі з фігурного катання Vinnitsa Trophy 2016 взяли участь 12 наших вихованців під керівництвом Наталії Гордєєвій, Тетяни ВИСТАВКІН і Ігоря Маляра. З Вінниці наші фігуристи привезли чотири медалі - три золотих і одну бронзову.

У 2017 році дитячо-юнацька спортивна школа розширила свою географію. 22 січня свої перші кроки на льоду зробили діти з Бахмута. А вже 5 лютого до них приєдналися юні спортсмени з Покровська і Мірнограда.

Закінчення сезону вийшов особливо успішним для команди ДЮСШ ХК «Донбас» 2004 року народження - «Донбас 2004» став чемпіоном України [9] , А також бронзовим призером Відкритого чемпіонату Білорусі [10] .

Сезон-2017/18 - до занять в найчисленнішою в Україні школі хокею і фігурного катання приєдналися діти з Торецькому. Цей сезон також став "золотим" відразу для двох команд донецької ДЮСШ - "Донбас 2004" і "Донбас 2006" не знали собі рівних в чемпіонатах України за своїми віковими групами: команда Володимира Карабаджак здобула 33 перемоги в 36 матчах чемпіонату, а підопічні Дмитра Сумцов в 32 матчах лише двічі не змогли перемогти.

І - кількість проведених ігор, В - виграші в основний час, ВО - виграші в овертаймі, ВБ - виграші в післяматчевих буллітах, ПО - програші в овертаймі, ПБ - програші в післяматчевих буллітах, П - програші в основний час, О - кількість набраних очок, Ш - співвідношення забитих і пропущених голів, РС - місце за результатами регулярного сезону

Сезон І В ВО ВБ ПБ ПО П Про Ш РС Плей-офф 2012-2013 52 17 2 5 6 1 21 72 134-142 18 В плей-офф не грали 2013-2014 54 27 3 4 2 0 18 97 135-99 6 Програли в другому раунді: 4-3 Динамо Р , 2-4 Лев Всього 106 44 5 9 8 1 39 169 269-241 - -

Арена «Дружба» була побудована в 1975 році . У наступному році вона була введена в експлуатацію. C 2003 року проводилися невеликі за масштабами реконструкції. В 2010 году , Перед проведенням чемпіонату світу серед юніорів (2011 IIHF WU18 IIB), на арені «Дружба» було замінено холодильне обладнання, з'явилося сучасне електронне табло (куб), встановлені нові пластикові борту і система кондиціонування, побудовані додатково чотири роздягальні, суддівські і медичні кабінети, а також кілька офісів для Федерації хокею України і для Міжнародної федерації хокею IIHF .

У квітня 2013 року ХК «Донбас» розпочав будівництво багатофункціональної Кальміус Арени на 12 800 місць [11] в рамках підготовки до Чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року [12] [13] .Вона буде собою представляти латинську букву D. Відкриття нової домашньої арени ХК «Донбас» було заплановано на 28 серпня 2015 року.

станом на 17 листопада 2018

Воротарі # Країна Гравець Дата народження 30 Воротарі # Країна Гравець Дата народження 30   Богдан Дьяченко 6 жовтня, 1998 72   Максим Дуве 18 лютого, 2000 42   Сергій Костенко 17 вересня, 1992 Захисники Номер Країна Ім'я Дата народження 2   Олександр Фірсов 27 червня, 1999 4   Юрій Сильницький 14 січня, 1992 7   Дмитро Ігнатенко 27 лютого, 1994 29   Олександр Александров 22 квітня, 1997 12   Данило Скрипець 11 вересня, 1994 70   Андрій Григор'єв 7 лютого, 1998 71   Станіслав Ординський 26 липня, 1998 21   Олександр Воронін 22 жовтня, 1999 55   Володимир Романенко 13 серпня, 1992 89   Владислав Гончаров 11 листопада, 1996 Нападники Номер Країна Ім'я Дата народження 3   Владислав Луговий 1 серпня, 1995 14   /   Олександр Костиков 14 серпня, 1997 34   Володимир Горище 10 березня, 1994 9   Віталій Лялька 8 липня, 1996 10   Вадим Мазур 17 лютого, 1998 11   Андрій Денискин 14 липня, 1998 13   Ілля Коренчук 13 січня, 1995 17   Сергій Кузьмик 17 червня, 1995 18   Денис Мостовий 22 вересня, 1998 87   Ілля Смирнов 6 лютого, 1995 22   Ярослав Свищев 12 березня, 1997 27   Микита Новіков 2 жовтня, 1997 45   Віктор Захаров 8 січня, 1994 91   Севастян Карпенко 31 серпня, 1993 92   Віталій Кирющенков 31 січня, 1992 Регулярний чемпіонат Плей-офф Сезон І В ВО ВБ П ПО ПБ ГЗ ГП Про штр І В ВО ВБ П ПО ПБ ГЗ ДП штр   Вища хокейна ліга   2011-2012 53 31 3 4 11 2 2 179 112 111 838 10 5 1 0 3 1 0 29 17 189 Богдан Дьяченко 6 жовтня, 1998 72 Максим Дуве 18 лютого, 2000 42 Сергій Костенко 17 вересня, 1992 Захисники Номер Країна Ім'я Дата народження 2 Олександр Фірсов 27 червня, 1999 4 Юрій Сильницький 14 січня, 1992 7 Дмитро Ігнатенко 27 лютого, 1994 29 Олександр Александров 22 квітня, 1997 12 Данило Скрипець 11 вересня, 1994 70 Андрій Григор'єв 7 лютого, 1998 71 Станіслав Ординський 26 липня, 1998 21 Олександр Воронін 22 жовтня, 1999 55 Володимир Романенко 13 серпня, 1992 89 Владислав Гончаров 11 листопада, 1996 Нападники Номер Країна Ім'я Дата народження 3 Владислав Луговий 1 серпня, 1995 14 / Олександр Костиков 14 серпня, 1997 34 Володимир Горище 10 березня, 1994 9 Віталій Лялька 8 липня, 1996 10 Вадим Мазур 17 лютого, 1998 11 Андрій Денискин 14 липня, 1998 13 Ілля Коренчук 13 січня, 1995 17 Сергій Кузьмик 17 червня, 1995 18 Денис Мостовий 22 вересня, 1998 87 Ілля Смирнов 6 лютого, 1995 22 Ярослав Свищев 12 березня, 1997 27 Микита Новіков 2 жовтня, 1997 45 Віктор Захаров 8 січня, 1994 91 Севастян Карпенко 31 серпня, 1993 92 Віталій Кирющенков 31 січня, 1992 Регулярний чемпіонат Плей-офф Сезон І В ВО ВБ П ПО ПБ ГЗ ГП Про штр І В ВО ВБ П ПО ПБ ГЗ ДП штр Вища хокейна ліга 2011-2012 53 31 3 4 11 2 2 179 112 111 838 10 5 1 0 3 1 0 29 17 189

  • ВХЛ 2011-2012: Переможець Західної конференції і півфіналіст чемпіонату ВХЛ.
  • КХЛ 2012-2013: Дебют в чемпіонаті КХЛ .
  • КХЛ 2013-2014: Четверте місце Західної конференції. Півфінал плей-офф Західної конференції.