Полезные материалы

Генеральна репетиція «Червоних вітрил -2017» в СПб

У 2017 році ми з дітьми задумали відвідування Санкт-Петербурга в період білих ночей і «Червоних вітрил». Розуміючи, що саме в день шкільного випускного побачити цікавий для нас вітрильник буде складно - вхід за квитками, обмеження руху в місті, велика кількість таких же туристів, ми вирішили подивитися генеральну репетицію свята. У 2017 році ми з дітьми задумали відвідування Санкт-Петербурга в період білих ночей і «Червоних вітрил»

Відгуки попередніх років говорили про те, що початок репетиції приблизно о 22 годині. Ми прийшли на Дворову набережну заздалегідь і зайняли місця на одній з плавучих пристаней навпаки Петропавлівської фортеці.

І дійсно, на початку одинадцятого через Троїцького моста здався корабель.
Ми бачили «Tre Kronor» днем ​​- звичайний корабель, нічого особливо примітного, якщо не знати його історію.

«Вітрильник світу» - так називають бриг, адже гроші на його будівництво збирали волонтери з різних країн. Спочатку «Три корони» створювався як навчальний судно для інтернаціональної команди моряків, нині регулярно ходить в екологічні експедиції та виступає міжнародним символом співпраці. Організатори свята звернули увагу на корабель після його перемоги в регаті великих вітрильних суден «The Tall Ships Races», і з 2010 року бриг є головною дійовою особою свята «Червоні вітрила».
Перший прогін був скромним.

Після нього ми відволіклися на іншу репетицію - сухопутної частини свята.

На Двірцевій площі встановлена ​​величезна сцена і на ній групи танцюристів відпрацьовували рухи. Живий звук оркестру доносився зі стрілки Василівського острова і з динаміків.


Другий прогін - 23 години. Вітрила видно наполовину.

Третій прогін почався близько опівночі і супроводжувався світловим шоу.

На ростральних колонах запалили вогонь.

Вітрильник майже у всій пишноті.

Наступних прогонів - за чутками, їх було ще три, - ми вже не дочекалися, пішли з набережної на початку першої години ночі.

Дуже ефектне видовище! Чи задоволені, що побачили все на власні очі.
А сам випускний вечір можна спокійно подивитися вдома - в прямій трансляції П'ятого каналу :)
Цікаві факти про свято і бригу «Тре Крунур»:
- Твір «Червоні вітрила» Олександр Грін написав в Петербурзі, надихнувшись романтичною Невою і незнайомкою на Невському проспекті.
- Свято є одним з найбільших в світі вистав, що проходять на відкритій воді.
- Концерт на Двірцевій площі можна відвідати тільки за запрошеннями, доступним для випускників, а ось водне шоу є для всіх бажаючих.
- Червоні вітрила були визнані кращим міським подією, залишивши позаду понад сотню фіналістів рамках міжнародного фестивалю EuBea.
- «Тре Крунур» - копія брига «Гладан», який двічі брав участь в експедиціях відомого полярного дослідника Адольфа Еріка Норденшельда (до Шпіцбергені і Гренландії).
- З року в рік своєрідним гімном свята є увертюра Ісаака Дунаєвського до кінофільму «Діти капітана Гранта».
- У вільний від морської діяльності час капітан брига Аллан Палмер любить займатися підготовкою зображень для поштових марок.
- Більша частина екіпажу «Тре Крунур» - дівчата, але капітан категорично поправляє на слово «моряки» - на борту всі рівні.
- На установку чарівних вітрил в перший раз у команди пішло 4 дня, а зараз процес займає від одного до півтора днів.
- Шістнадцять вітрил, якими оснащений бриг НЕ бутафорські. Вони зроблені за технологією справжніх морських вітрил, призначених для виходу у відкрите море. Єдина відмінність полягає в матеріалі - він тонше звичайного.
- Загальна площа корпусу судна - більше 500 квадратних метрів. На його виготовлення пішло близько тисячі дорослих дубів. Довжина брига по палубі - 35 метрів, максимальна ширина - 8 метрів 25 сантиметрів. На щоглах встановлюється 16 вітрил загальною площею 735 квадратних метрів. «Tre Kronor» може розганятися до 17 вузлів. За професійної класифікації «Tre Kronor» - двощогловий бриг з прямим вітрильним озброєнням. Такі вітрила ще називають «вітрилами вікінгів»
- Довжина судна становить 46 м, водотоннажність - 330 тонн, осадка - 3,3 м.