Полезные материалы

10 дивних статистичних фактів про американські містах

  1. 10. Єдине місто без хмарочосів
  2. 9. Найбільше місто, куди ви не зможете дістатися по воді
  3. 8. Найбільш і найменш ізольовані мегаполіси
  4. 7. Місто з найбільшою зменшенням населення
  5. 6. Старі і нові міста
  6. 5. Місто з найпомітнішим поділом на райони
  7. 4. Місто з найбільшим передмістям
  8. 3. Міста, розташовані безпосередньо на міжнародній кордоні
  9. 2. Найбільші і маленькі міста по площі і щільності населення
  10. 1. Найбільш спортивні і неспортивні міста

З інтернету і друкованих довідників ви можете дізнатися багато статистичної інформації про американських містах. Ви дізнаєтеся про найбільших і найбільш густонаселених мегаполісах, про найбільш швидкозростаючих, найбагатших і т. Д. Але існують цікаві статистичні факти, про які рідко згадується в довідкових джерелах. Пропонуємо вам познайомитися з ними ближче.

10. Єдине місто без хмарочосів

З інтернету і друкованих довідників ви можете дізнатися багато статистичної інформації про американських містах

Вашингтон - єдине місто в США без хмарочосів

Хмарочоси вперше з'явилися в Америці на початку XX століття. І протягом першої половини минулого століття великі міста неухильно росли вгору. Особливо вражали іноземців обриси хмарочосів Манхеттена.

За іронією долі, столиця Сполучених Штатів - Вашингтон (округ Колумбія) - є єдиним містом, де немає жодного хмарочоса. Справа в тому, що існує постанова, згідно з яким ніяке будівля не може бути вище Капітолію. Воно було прийнято ще в 1910 році. Тому архітектори, зводячи нові об'єкти, зобов'язані пам'ятати про ліміт в 40 метрів (приблизно 12 поверхів). Правда, в столиці все ж є споруди, які не підпадають під це обмеження - зокрема, 169-метровий Монумент Вашингтона.

У підсумку Вашингтон дуже нагадує типове європейське місто. Згадаємо, що спочатку він будувався французьким архітектором П'єром Гарлем Ланфань за образом Парижа. Тому деякі старі будівлі у Вашингтоні мають аналоги в столиці Франції. Звичних же для Америки хмарочосів ви тут не знайдете.

Це цікаво: Вашингтон - єдине місто в США, в якому немає мера. Ним керує безпосередньо президент країни.

9. Найбільше місто, куди ви не зможете дістатися по воді

Фенікс - місто посеред пустелі

Човен - перший транспортний засіб, що використовувався нашими предками для подорожей і перевезення вантажів. Цей вид транспорту старше будь-яких сучасних як мінімум на кілька тисячоліть. Стає зрозуміло, чому задовго до будівництва перших залізних і автомобільних доріг населені пункти обов'язково з'являлися на берегах великих водойм. Цікаво, що Нью-Йорк перевершив Філадельфію (на початку XIX століття - найбільше місто Сполучених Штатів) за чисельністю населення, перш за все, завдяки своєму розташуванню на березі однієї з найбільших в світі природних гаваней.

Але водний транспорт не дуже практичний, наприклад, в пустелі. Найбільшим містом Америки, куди ви не зможете дістатися по воді, є Фенікс. Річка Солт, яка перетинає місто, майже завжди пересохла, за винятком зливів води з водосховища, що постачає Фенікс прісною водою. Будівництво 1,5-мільйонного міста в пустелі стало можливим лише після поширення сучасних видів транспорту.

8. Найбільш і найменш ізольовані мегаполіси

Даллас і Форт-Уерт - великі міста, розташовані на відстані менше 50 кілометрів

У штаті Міннесота знаходяться, напевно, найвідоміші в Америці міста-побратими - Міннеаполіс і Сент-Пол. Але з огляду на те, що в кожному з них живе менше 400 тисяч жителів, назвати їх мегаполісами важко.

В інших штатах також є міста, розташовані настільки близько один до одного, що їх часто розглядають як пари. Наприклад, Балтімор і Вашингтон в окрузі Колумбія. Ці 2 міста претендують на право спільного проведення літніх Олімпійських ігор 2024 року. Але немає великих міст, що знаходяться ближче один до одного, ніж Даллас і Форт-Уерт - їх розділяє менше 50 кілометрів. Серед місцевих жителів популярна приказка, що в Далласі закінчується схід, а в Форт-Уерт починається захід.

Взагалі, у міру просування на захід стає помітно, що міста і невеликі населені пункти все більш розкидані по території Америки.

Це цікаво: Самим же ізольованим містом Сполучених Штатів вважається Денвер. Відстань від нього до найближчого великого міста - Альбукерке, перевищує 650 кілометрів.

7. Місто з найбільшою зменшенням населення

Детройт - місто-привид

Населення Америки продовжує неухильно зростати. Має місце процес урбанізації (масового переїзду людей до великих міст), відповідно, багато невеликі поселення поступово зникають з лиця Землі. Цікаво, що в 50-е і 60-е роки минулого століття, коли будівництво нових доріг і невисокі ціни на автомобілі дозволили людям відчувати себе комфортно в передмістях, населення почало поступово перебиратися за місто. Але незабаром почався зворотний процес - жити в центрі великого мегаполісу стало набагато вигідніше.

Багато міст пережили демографічний бум в останні півстоліття. Мільйони людей перебралися в них в пошуках кращої, більш комфортного життя. Так, в Феніксі до кінця Другої світової війни жило всього 65 тисяч чоловік. Сьогодні ж його населення перевищує 1,5 мільйона. Тобто, за 70 років вона збільшилася на 2300%!

Але є велике місто, в якому спостерігається зворотна тенденція. У 1950 році Детройт мав населення в 1,85 мільйона чоловік. Але коли для автомобільної промисловості настали важкі часи, найбільші підприємства та заводи закрилися, запустивши ланцюгову реакцію. У Детройті стало важко знайти роботу, в кілька разів збільшився рівень злочинності. Місто стало неблагополучним, люди почали масово його залишати. Сьогодні в Детройті живе вже менше 700 тисяч чоловік. Тут відбувається найбільше злочинів в США. Природно, населення продовжує скорочуватися. З огляду на це, не варто дивуватися, якщо до середини XXI століття Детройт взагалі кане в небуття.

6. Старі і нові міста

Філадельфія - найстаріше місто в США

Чи знаєте ви, чому Америку називають Новим Світом? Справа в тому, що всі міста в Сполучених Штатах були засновані не пізніше XVIII століття, в той час, як в Європі, Азії та Африці повно населених пунктів, вік яких обчислюється тисячоліттями. Звичайно, до прибуття європейців в Америку тут було багато стародавніх селищ місцевих жителів, але потім останки старих міст поступово зникли з лиця Землі.

Велика частина найстаріших міст США знаходиться на східному узбережжі - саме сюди прибували кораблі з переселенцями з Європи, тут будувалися перші порти. Філадельфія була заснована в 1701 році, і це - найстаріше місто в Америці. Перше сторіччя після свого заснування Філадельфія була економічним, політичним і культурним центром США. У свій час це місто навіть вважався столицею Штатів, до появи Вашингтона. На початку XIX століття Нью-Йорк перевершив Філадельфію за значимістю і кількістю населення. Проте, це місто як і раніше залишається важливим, сьогодні він займає 5 місце в країні за чисельністю населення.

Зрозуміло, чому міста в західній частині США мають більш пізні дати заснування: європейцям знадобилося чимало часу, щоб просунутися вглиб країни і освоїти пустельні території. У 1829 році торговий караван, який прямував з Техасу в Лос-Анджелес, збився зі шляху. Під пекучими променями сонця люди розбили табір, добровольці відправилися шукати воду. У їх числі був мексиканець Рафаель Рівера, який зумів відшукати посеред пустелі рятівний оазис з артезіанською водою. Цю місцевість назвали «Лас-Вегас», що в перекладі з іспанської означає «родючі долини». У 1905 році тут було засновано місто Лас-Вегас. Довгий час він служив великим залізничним вузлом, місцем дозаправки і стоянки поїздів, що прямують з західного узбережжя до східного і назад.

Доля крихітного містечка круто змінилася в 1931 році, коли на території штату Невада офіційно дозволили азартні ігри (в інших штатах вони були поза законом). Тоді ж в 40 кілометрах від Лас-Вегаса почали будувати дамбу Гувера. Поява водосховища Мід і запуск найпотужнішої гідроелектростанції вирішили проблему ефективного розвитку Лас-Вегаса - міста серед пустелі. Сюди хлинув масовий потік азартних гравців і любителів яскравого життя.

Це цікаво: Лас-Вегас - єдине місто в США з населенням більше 500 тисяч чоловік, заснований в XX столітті.

5. Місто з найпомітнішим поділом на райони

Всі 5 районів Нью-Йорка в якійсь мірі автономні

Кожне місто ділиться на райони. Зазвичай їх межі визначаються етнічними громадами, загальним соціально-економічним статусом, підприємствами різних галузей промисловості і т. Д. Проте, про подібний поділ в основному знають лише місцеві жителі - наприклад, в ході ділової поїздки в Денвер ви не будете мати ні найменшого уявлення про його районах.

Помітним винятком в цьому сенсі є Нью-Йорк. Навіть люди, ніколи там не бували, знають, що найбільший і найвідоміший мегаполіс США розділений на 5 районів, які є в якійсь мірі окремими містами. Манхеттен, Бронкс, Квінс, Бруклін і Стейтен-Айленд підкоряються централізованого управління, але в той же час всі райони підтримують певний рівень автономії. Зокрема, в кожному з них є свій окружний прокурор. Більш того, ці райони є незалежними округами в штаті Нью-Йорк!

Це створило значну культурний поділ у суспільстві. Більшість людей, що живуть в Манхеттені, скажуть вам, що вони живуть в Нью-Йорку. Але мешканці інших районів, особливо Брукліна, буде ідентифікувати себе з конкретним районом.

Це цікаво: Якби всі ці 5 частин Нью-Йорка були окремими містами - вони створили б найбільшу концентрацію мегаполісів у всьому світі. Найбільш насёлённимі містами Америки в такому випадку були б Лос-Анджелес і Чикаго. Третє місце зайняв би Бруклін, четверте - Квінс, шосте - Манхеттен, восьме - Бронкс, тридцять восьме - Стейтен-Айленд.

4. Місто з найбільшим передмістям

Аврора - найбільший передмістя в США по відношенню до старшого брата

Передмістя - вельми розпливчастий термін, але для простоти ми визначимо його, як менший місто, розташоване на околиці більшого. Міста Лонг-Біч, штат Каліфорнія і Меса, штат Арізона, що межують з Лос-Анджелесом і Феніксом, відповідно, є найбільшими передмістями в Сполучених Штатах. У кожному з них живе близько 450 тисяч осіб. Тим не менш, вони набагато менше, ніж сусідні з ними мегаполіси. Населення Лонг-Біч у 8 разів менше, ніж у Лос-Анджелеса, в Месі же живе в 3 рази менше людей, ніж у Феніксі.

Тому нам доведеться розглянути ще один приклад. У Денвері живе 650 тисяч чоловік, а в його передмісті, Аврорі - 350 тисяч, тобто, близько 54%. Обидва міста продовжують рости. Цікаво, що їх площа практично однакова, просто в Аврорі менше щільність населення. Якщо ж тут почнуть будувати високі хмарочоси, незабаром це місто зрівняється з Денвером і стане вважатися не його передмістям, а містом-побратимом.

3. Міста, розташовані безпосередньо на міжнародній кордоні

Ель-Пасо - місто, що знаходиться на кордоні США і Мексики

Америка має сухопутні кордони лише з двома країнами - Мексикою і Канадою. У той же час їх протяжність - одна з найбільших в світі. Не дивно, що в безпосередній близькості від міжнародної кордону знаходяться сотні міст і невеликих селищ. Однак в Сполучених Штатах є тільки 2 міста, розташованих безпосередньо на ній - це Детройт (канадська межа) і Ель-Пасо (мексиканська).

За чисельністю населення Детройт займає 18 місце в Америці, Ель-Пасо - 19-е. Однак, з огляду на поступове перетворення Детройта в місто-привид, не варто дивуватися, коли через кілька років вони поміняються місцями.

Це цікаво: Щоб перетнути державний кордон в Детройті або Ель-Пасо, людям потрібно всього лише перебратися через річку. Причому в обох випадках доведеться рухатися на південь. Перетин Ріо-Гранде на шляху до Мексики здається очевидним, в той час як у випадку з Детройтом і однойменної рікою подібний напрямок викликає подив. Але на південь від Детройта дійсно знаходиться Канада!

2. Найбільші і маленькі міста по площі і щільності населення

830 тисяч жителів Сан-Франциско живуть на площі всього в 120 квадратних кілометрів

Деякі міста розростаються в ширину. Сім'ї в них найчастіше живуть в окремих приватних будинках, адже місця для будівництва нових споруд вистачає. Інші ж міста змушені рости вгору. Вони строго обмежені в корисному просторі, адже навколишні їх території вже зайняті (іншими селищами, промисловими підприємствами, а іноді - і природними об'єктами).

Це цікаво: Найменшу площу з великих міст має Сан-Франциско, де живе 830 тисяч чоловік. Це місто знаходиться на півночі півострова, землі на південь від зайняті іншими населеними пунктами. Тому розширюватися йому нікуди. Майже мільйону людей доводиться жити на площі в 120 квадратних кілометрів. Тобто на 1 квадратний кілометр тут доводиться 7 тисяч жителів. Лише в одному місті США щільність населення вище - в Нью-Йорку.

У той же час міста Джексонвілл розкинувся на 1 935 квадратних кілометрів. Це набагато більше площі самого маленького штату - Род-Айленда. Якби в Сан-Франциско була така ж щільність населення, як в Джексонвіллі, в ньому жило б всього 52 тисячі чоловік. Таке місто не ввійшов би навіть у список 500 найбільших в країні. І навпаки, якби в Джексонвіллі на 1 квадратний кілометр доводилося 7 тисяч жителів - його населення досягало б 13 мільйонів чоловік, що на 4 мільйони більше, ніж у Нью-Йорку.

1. Найбільш спортивні і неспортивні міста

Грін-Бей - самий спортивний місто США

У США є 4 великих спортивних ліги: NFL, NBA, MLB і NHL. 11 міст мають, принаймні, по одній команді в кожній з них. Всього ж в цих чотирьох спортивних лігах представлені команди з 41 міста. Здавалося б, це повинні бути найбільші мегаполіси Америки, але не все так просто. Не має жодного представника в великих спортивних лігах, наприклад, місто Остін, який займає 14 місце за чисельністю населення. Проте, в Остіні базується Техаський університет, спортивні команди з якого вважаються одними з найсильніших в країні. Так що жителі Остіна не позбавлені великого спорту.

Це цікаво: Американський футбол, баскетбол, бейсбол і хокей в США набагато популярніша виду спорту №1 в усьому світі - футболу, який американці називають «сокер».

Місто Форт-Уерт не має команд-представників навіть у вищих студентських лігах. Але, як згадувалося вище, він тісно пов'язаний з довколишнім Далласом. А стадіон клубу «Даллас Ковбойз», одного з найсильніших в НФЛ, розташований в Арлінгтоні. І з Форт-Уерта до нього можна дістатися навіть швидше, ніж з Далласа.

Таким чином, самим неспортивних містом Америки слід визнати 675-тисячний Ель-Пасо. Тут базуються лише юнацька бейсбольна команда і дитяча хокейна.

На завершення наведемо ще один цікавий статистичний факт. За результатами наукових досліджень, найщасливішим містом Америки визнано Вінстон-Сейлем (штат Північна Кароліна). Проживання тут обходиться на 10% дешевше, ніж в інших містах. Крім цього, в Уїнстон-Сейлемі дуже модно стежити за собою і вести здоровий спосіб життя. Звання ж самого «нещасного», як неважко здогадатися, дісталося Детройту, місту-банкруту. Тут відключений водопровід, майже 20% жителів живуть лише за рахунок талонів на харчування, а рівень злочинності - найвищий в США. Не дивно, що за останні 65 років його населення зменшилося майже в 3 рази!