Група D: "Гудбай, Америка, о-о-о! .."

Співрозмовник швидше за все зробив би образливе особа і покрутив би пальцем біля скроні. Але Данія і Німеччина розчарували «знавців». І якщо в Північній Америці на чемпіонат світу дивляться, як на щось далеке і не особливо потрібний (Кубок Стенлі ж в повному розпалі!) І в разі поразки їх хокейної команди не все б і дізналися про настільки сумний факт, то фінам, в особливо після гучних заяв, що вони їдуть на чемпіонат за золотом, в разі провалу на батьківщину краще було б повертатися дрібними групами, вночі, городами Котовського і стежками Хо Ши Міна. Подібного краху фінська публіка пробачити б не змогла.

Данія - Німеччина - 1: 3

Підійшовши до фінішу першого групового етапу, збірні Німеччини та Данії, що вискочили з вогню перших двох турів, до звітної гри справедливо могли вважати, що нічого страшнішого з ними вже відбутися не може. Неозброєним поглядом можна було побачити, до якої міри були заряджені обидві команди. Хіба що розрядів блискавок не було.

І варто було прозвучати пострілу у вигляді стартового вкидання, як: «Хто такі німці ?!» - подумали данці. «Хто такі данці?!» - задалися питанням німці. І понеслась!

Лише тільки встигла секундна стрілка почати другий оборот, як за воротами Патрика Голбрайт зчепилися капітан датчан Йеспер Дамгорд і Йон Тріпп з німецької сторони.

Мабуть, подібна непоступливість капітана суперника, та ще й у себе вдома, розлютила німців настільки, що від їх знаменитого холоднокровності не залишилося і сліду, одні емоції. Внаслідок чого збірна Німеччини до четвертій хвилині залишилася

Данія - Німеччина - 1: 3 (1: 1, 0: 2, 0: 0)
1: 0

- Ларсен (Регін, Дамгорд) - 3:40 ГБ.
1: 1 - Гоч (Зульцер) - 8:40 ГБ.
1: 2 - Шутц (Крюгер) - 33:28.
1: 3 - Гок - 35:09.
Воротарі: Голбрайт - Енрайт.

втрьох проти п'ятьох датчан, пропустила шайбу, яку після кидка від синьої Петера Регіна добив з п'ятачка Філіп Ларсен, а потім образилася і на датчан, і на суддю настільки, що пішла знову, провівши на майданчику ще 30 секунд втрьох проти п'ятьох.

Страшно уявити, скільки б палахкотів німецький пожежа, якби видалення і в складі датчан. На восьмій хвилині Йеспер Дамгорд відправився на лавку штрафників, що дозволило господарям чемпіонату прийти в себе. І не відкладаючи помста в довгий ящик, вставши в зоні датчан, Олександр Зульцер зарядив від синьої, а капітан «бундесманшафт» Марсел Гоч підставив під кидок ключку, реалізувавши більшість.

Натхнені успіхом, підганяли переповненими трибунами, німці з таким завзяттям кинулися вперед, що від оборони данців не залишилося і сліду. І лише героїзм датського стража воріт, а десь недолік виконавської майстерності німецьких хокеїстів дозволив гостям піти на перерву лише з однієї пропущеної шайбою.

Співрозмовник швидше за все зробив би образливе особа і покрутив би пальцем біля скроні

12.05.2010. ЧС-2010. Данія - Німеччина - 1: 3. Фото 01.

Отримавши такий рішучий відсіч і побоюючись потрапити під той каток, який мало не задавив їх в кінцівці першого періоду, на другий відрізок данці вийшли куди більш сконцентрованими на обороні. А німці в свою чергу, заволодівши перевагою, перейшли до планомірної облоги датської фортеці. І в кінці кінців пробили-таки в оборонних укріпленнях пролом. Джастін Крюгер завдав кидок по воротах від синьої лінії, який перетворився в передачу на Фелікса Шутц, викотився на дальній п'ятак і кистьовим кидком подвоїв рахунок.

Після цього німців було не втримати. За хвилину Микола Гоч з партнерами влаштували таку пожежу в зоні датчан, що загасити його зміг лише червоне світло за воротами Патрика Голбрайт.

Опорою останньої надії для датчан стала сирена на перерву, до якої німці встигли розтринькати стільки моментів, що могло вистачити на багато ігор вперед. Але рахунок залишився незмінним.

Перерва гостям допоміг не сильно. Данцям потрібно було забивати. Але збентежені німецьким погромом другого періоду, налагодити гру нащадки Гамлета не змогли. Німці ж, продовжуючи володіти ініціативою, стали куди більш уважно стежити за «будинком», попутно розтринькавши ще ряд моментів, в одному з яких Марсел Гоч потужним пострілом мало не зламав стійку гостьових воріт.

Шанс за півтори хвилини до сирени данцям подарував рефері, який видалив Крістофа Улльманн. Пер Бекман взяв 30-секундний перерву, зняв воротаря, але нічого вже допомогти не могло. І в результаті збірна Німеччини, здобувши красиву перемогу над збірною Данії, забезпечила собі путівку в наступний раунд, відправивши, страшно подумати, збірну Фінляндії і збірну США з'ясовувати, кому з них доводити своє право на існування в еліті світових першостей через турнір аутсайдерів.

12.05.2010. ЧС-2010. Данія - Німеччина - 1: 3. Фото 02.

Фінляндія - США - 3: 2

Втрачати «зірково-смугастим», власне як і збірної Країни тисячі озер, було більше нічого, крім власних кайданів, в які, варто визнати, вони самі себе і уклали завдяки непереконливою грі в перших двох матчах. Тепер ні про яке підході до справи з прохолодою мови бути не могло.

Першим вдалося зірвати з себе пута американцям, які і відкрили рахунок. Девід Мосс, отримавши шайбу в зоні суперника, зробив рейд по борту і вирішив зробити простріл на накочується з іншого краю Райана Потулни. Однак не чекаючи,

Фінляндія - США - 3: 2 (0: 1, 1: 0, 2: 1)
0: 1

- Мосс (Джонсон, Крайдер) - 03:00.
1: 1 - Комаров (Іммонен, Пуйстола) - 35:52.
2: 1 - Петтері Нуммелін (Мікко Мяенпяя) - 40:18 ГБ.
3: 1 - Капанен (Петтері Нуммелін, Аалтонен) - 57:58.
3: 2 - Оші (Яндль) - 59:42 ГМ.
Воротарі: Веханен - Клемменсен.

коли пас дійде до адресата, в ситуацію втрутився захисник фінської збірної Топі Яакола, який вирішив, що в даному епізоді краще обійтися без посередників, і підставивши в падінні під простріл ключку. Чим залишив Петрі Веханена не при справах - 1: 0.

Закинувши швидку шайбу, розвинути успіх американці не змогли. Збірна Фінляндії, незважаючи на настільки прикрий гол, рук не опустила і удар витримала. В цілому до сирени, що сповістила про закінчення періоду, глядачі могли спостерігати обоюдогостру гру з рівними шансами на успіх, але ні одній, ні іншій команді закинути до перерви не вдалося.

Хочеш не хочеш, але фінам будь-що-будь потрібно було якомога раніше відквитати пропущену шайбу. Невідомо, чим би обернулася гра, затягни хокеїсти Суомі до останнього. Початок другого періоду стало продовженням першого. І так само, як і в першому, зі збірною Фінляндії мало не сталася трагедія, подібна до тієї, що призвела до закинутої в їх ворота шайбі. На цей раз заявку на звання героя Америки мало не подав Петрі Петтері Нуммелін, який донезмоги невдало підставив коник під кидок Ніка Фоліно. І лише міліметри розвели шайбу зі створом воріт.

12.05.2010. ЧС-2010. Фінляндія - США - 3: 2. Фото 01.

Ближче до екватора матчу європейці все-таки прибрали ініціативу в свої руки.

Спочатку Лаурі Корпікоскі викотився один в один на ворота Скотта Клеменс, але чогось вирішив що є сили клацнути метрів з 10, загубивши відмінний шанс. Потім Пільстрем, отримавши приголомшливий пас на синю американців, вдалося не реалізувати фактично буліт. Проте врешті-решт кількість моментів перейшла в якість. Ініціативу на себе взяв Лео Комаров, який вкотився в зону американців і, не чекаючи, поки захисники його прихоплять, вистрілив як з гармати. На цей раз Клеменс виявився безсилий.

Початок третього періоду для представників Нового Світу видався і зовсім бентежить. Вже через 20 секунд після стартового вкидання Яскраво Іммонен, підставивши ключку під кидок Петрі Петтері Нуммелін від синьої лінії, вивів Фінляндію вперед. А на 44-й хвилині лише штанга завадила все того ж Іммонену довести рахунок до 3: 1.

Подібний розвиток подій змусив американців розкриватися, ніж фіни стали користуватися по повній програмі, раз по раз тікаючи в найгостріші контратаки. І без того не сама непрохідна оборона північноамериканців затріщала по швах. І в кінці кінців після чергового провалу Самі Капанен на 58-й хвилині реалізував таки то безліч моментів, яке тільки завдяки зусиллям воротаря США не вилилося в справжній розгром. І хоча за 18 секунд до кінця матчу Ті-Джей Оші скоротив рахунок до мінімуму, на більшу часу вже не залишилося.

У підсумку Фінляндія тихою сапою видерся на перше місце в групі, німці з датчанами зайняли відповідно 2-е і 3-е місця. А США під нестаріючу з роками пісню групи «Наутілус» з іншими аутсайдерами відправляється битися в турнір за право в наступному сезоні виступати в еліті чемпіонатів світу. Гудбай, Америка!

12.05.2010. ЧС-2010. Фінляндія - США - 3: 2. Фото 02.

І варто було прозвучати пострілу у вигляді стартового вкидання, як: «Хто такі німці ?