Полезные материалы

Перший естонський студентський супутник ESTCube-1 завершив свою діяльність

Перший естонський супутник ESTCube-1 19 травня 2015 завершив свою діяльність. Після успішної роботи, яка тривала два роки і два тижні, на навколоземній полярній орбіті перестали працювати сонячні батареї, що виробляють електроенергію для ESTCub e -1. Таким чином, була також виконана мета, поставлена для технічних систем космічного корабля: створити супутник, який зміг би пропрацювати в космічних умовах, щонайменше, два роки.

ESTCube-1 був офіційно відправлений на пенсію 17 лютого 2015 року, оскільки до цього часу була виконана наукова програма місії. Останні місяці ми стежили за стійкістю підсистем супутника до умов космічного середовища. Роботу супутника завершила деградація сонячних панелей до такого рівня, при якому виробленої електроенергії вже не вистачало для зарядки акумуляторів і харчування системи.

«Місію ESTCube можна вважати дуже успішною, оскільки завдяки результатам, яких досяг наш космічний кубик, ми можемо сьогодні з повною впевненістю стверджувати, що молоді фахівці з Естонії в співпраці з міжнародними партнерами здатні внести свій внесок у подолання постійно зростаючого стратегічного виклику, в створення технічних рішень, необхідних для комерційних і наукових операцій в сонячній системі », - сказав керівник проекту студентського супутника, доцент інституту фізики Тартуського університету і р уководітель відділення космічної технології Тартуськой обсерваторії березня Ноорма.

Ноорма додав, що вишенька все ж так і не була поміщена на торт, оскільки випробування компонентів електричного сонячного вітрила показало необхідність суттєвого удосконалення системи: «Електронна гармата електричного сонячного вітрила працювала, однак найбільш важливий провід, на жаль, так і не був розмотати» .

«Коли в кінці 2007 року ми почали обговорювати ідею естонського студентського супутника, ми навіть не могли припускати, наскільки великої і успішної стане програма естонського студентського супутника. Тепер, через вісім років, ми можемо стверджувати, що повністю виконані також і всі освітні та популяризують науку мети проекту », - зазначив керівник проекту ESTCube-1, науковий співробітник Тартуськой обсерваторії Сільвер Лятт.

На сьогоднішній день в проекті взяло участь приблизно 200 студентів більше десяти національностей. Крім Тартуського університету брали участь студенти з Талліннського технічного університету, Естонського університету природничих наук, Естонської льотної академії та Талліннського університету. Через наукову дружину Тартуськой обсерваторії в проект внесли свій вклад також і гімназисти Естонії.

ESTCube-1, що відноситься до класу кубічних супутників, був виведений на орбіту Землі 7 травня 2013 року через космодрому Європейського космічного агентства у Французькій Гвінеї, в Південній Америці. Це був перший виготовлений в Естонії супутник, наукова мета якого полягала у вивченні різних новітніх космічних технологій для підсистем супутника і випробуванні компонентів електричного сонячного вітрила.

Деякі технології, створені в результаті проекту, вже досягли комерціалізації. Учасниками програми естонського студентського супутника створено п'ять невеликих фірм, написано понад 80 наукових публікацій і доповідей. Було захищено приблизно 50 бакалаврських та магістерських робіт. Перша докторська робота, яка грунтується повністю на результатах місії ESTCube-1, буде представлена ​​до захисту в Тартуському університеті в кінці нинішнього року.

Додається чотири останніх фотознімку, зроблених з космосу супутником ESTCube-1, і їх колаж про Каліфорнії, батьківщині кубічних супутників. Кубічний супутник був винайдений в Стенфордському університеті. На фото можна побачити Кремнієву долину і Великий каньйон. Автор фото: Хенрі Куусте / команда ESTCube-1.

Автор фото: Хенрі Куусте / команда ESTCube-1

Додаткова інформація: Бер Ноорма, ініціатор і керівник програми естонського студентського супутника, доцент оптичної метрології Тартуського університету, тел .: 523 9159, e-mail: mart.noorma [ät] ut.ee .