Полезные материалы

Спорт і навчання в США. Особливості процесу навчання в університеті в США. Інтерв'ю з баскетболістом з Росії. Частина 2

2ая частина інтерв'ю з Микитою Заботін - баскетболістом з Саратова, який вже багато років займається баскетболом і здобуває освіту в Америці, де він був випускником школи Montverde Academy (одна з найсильніших шкіл США в баскетбольному плані, випускниками цієї школи були BenSimmons і D'Angelo Russel, з якими Микита грав в одній шкільній команді), а на даний момент Микита закінчує навчання в університеті Ramapo College of New Jersey. У даній статті Микита продовжить розповідь про особливості навчання в американських університетах, тому що підхід до процесу навчання в коледжах і університетах в США досконалої інший, в порівнянні з вузами в Росії і країнах СНД. 2ая частина    інтерв'ю з Микитою Заботін - баскетболістом з Саратова, який вже багато років займається баскетболом і здобуває освіту в Америці, де він був випускником школи Montverde Academy (одна з найсильніших шкіл США в баскетбольному плані, випускниками цієї школи були BenSimmons і D'Angelo Russel, з якими Микита грав в одній шкільній команді), а на даний момент Микита закінчує навчання в університеті Ramapo College of New Jersey

Микита Заботін-номер 31 ( 1ую частина інтерв'ю ви можете прочитати за цим посиланням )

6. Чи платять студентам-спортсменам в США якусь зарплату і заробляють вони гроші займаючись спортом в університетах або коледжах в Америці?

У Росії та інших країнах СНД ми можемо бачити студентів, які займаються своїм видом спорту на професійному рівні, заробляючи на цьому. Проте навчання професійних спортсменів в Росії в більшості випадків складно назвати повноцінною навчанням, тому що у нас спортсмени вчаться або на заочному відділенні, або на таких факультетах куди можна не ходити на навчання, повноцінно спорт на високому рівні і отримання якісної освіти в Росії поєднувати неможливо.

Зовсім інша картина відбувається за океаном. Всі спортсмени, які виступають на студентському рівні в США є любителями, і вони не мають права мати професійних спортивних контрактів, тобто ніяких грошей за заняття спортом вони не заробляють. Зарплатою спортсменів, виступаючих на студентському рівні в Америці є спортивна стипендія (або athletic scholarshipТалантлівие спортсмени знаходяться під наглядом скаутів безлічі університетів ще зі шкільної лави. Чим ближче дата випускного, тим інтенсивніше університети заманюють спортсменів до себе. Методи у всіх різні, хтось показує і хвалиться великим і красивим кампусом, хтось новими спортзалами і інвентарем, ну або гуртожитками останнього поколенія.Прімер листи від університету, де тренер повідомляє спортсмену, що той олучают від університету повну спортивну стипендію (full athletic scholarship) на навчання. Зовсім інша картина відбувається за океаном Стипендія в США має на увазі певну кількість грошей, сума може варіюватися від 500 до 50000 доларів, які йде безпосередньо на оплату навчання студента (а також додаткових витрат, наприклад проживання, харчування, підручників і т.д.). Те-є за фактом студент ніколи не бачить ці гроші.

З огляду на те, що рівнів студентського спорту в США досить багато: є університетська ліга NCAA, яка поділяється на 3 дивізіони і в кожному дивізіоні близько 300 університетів, також є студентська ліга NAIA де близько 250 університетів, крім цього є 2-ох річні Junior Colleges і Community Colleges , які також поділяються на дивізіони.

Я до того, що можливостей в Америці отримати спортивну стипендію величезна кількість і навіть гравець не найвищого для Росії рівня має шанс отримати повну стипендію, нехай і можливо не в університет рівня топ 100 студентських команд Я до того, що можливостей в Америці отримати спортивну стипендію величезна кількість і навіть гравець не найвищого для Росії рівня має шанс отримати повну стипендію, нехай і можливо не в університет рівня топ 100 студентських команд.

Я розповім вам з власного досвіду, я граю в невеликому університеті NCAA вже 3 роки і так само перебуваю на повній стипендії, у нас в університеті відмінний зал екстра-класу, рівня Ліги ВТБ в Росії. У нас купа екіпіровки, і я говорю не тільки про спортивній формі і тренувальних костюмах і пари кросівок. Я кажу вам і про повсякденному одязі в плоть до нових шкарпеток кожен день. Таким чином потреба в покупці будь-якої одягу відпадає, йдемо далі. Харчування, в більшості університетів 24 години на добу 7 днів на тиждень, і мій університет не виняток. Але, на баскетбольну команду у нас свій кухар, який стежить за дієтою кожного гравця і готує саме те що необхідно вживати. Такий рівень харчування не у всіх професійних командах Європи. Значить проблеми з їжею теж відпадають так само, як і витрати на їжу. Що у нас залишається? Витрати грошей на якісь особисті потреби? Наприклад, походи в кіно чи кафе? У США прийнято, що університетська команда, це - Сім'я. Ми всюди разом, відповідно тренерський склад виділяє гроші, і ми все організуємо похід в кіно або виїзд в місто. Я вчуся далеко не в самому крутому і великому університеті. Можна тільки уявити, що відбувається всередині більш престижних університетів. Я розповім вам з власного досвіду, я граю в невеликому університеті NCAA вже 3 роки і так само перебуваю на повній стипендії, у нас в університеті відмінний зал екстра-класу, рівня Ліги ВТБ в Росії

7. Допомога в навчанні

Буває, що виникають складності в процесі навчання, коли весь матеріал не зрозумілий на уроці. Це не проблема. Практично для кожного предмета є помічники (advisors), які допоможуть впоратися з домашньою роботою або розібрати незрозумілу тему. Вони працюють в спеціально відведеному кабінеті. Найчастіше, це студенти, які підробляють після занять. Викладачі настійно рекомендують відвідувати їх у вільний час, якщо є проблеми з навчанням. Буває, що виникають складності в процесі навчання, коли весь матеріал не зрозумілий на уроці Командне фото після тренування

8. Робота в вузі

Зі студентської візою (F1) заборонено офіційно працювати де-небудь за межами кампуса. А на кампусі не більше 20 годин на тиждень. Виконуючи не найбільшу складну роботу в їдальні, бібліотеці або комп'ютерних класах можна заробити до $ 500-600 в месяц.Тем не менше, ніщо не заважає вам знайти підробіток де ви будете працювати без офіційного працевлаштування, наприклад посидіти нянею у дітей, вигулювати собак і т. д., головне включити винахідливість

9. Привілеї в навчанні.

Не скажу, що спортсменам зовсім немає поблажок по навчанню, викладачі все ж йдуть на зустріч спортсменам, тому що в зв'язку з їх завантаженість вчитися спортсменам набагато складніше, але тим не менше спортсмени вчаться нарівні зі звичайними учнями і вчитися дійсно потрібно, ніхто не поставить оцінку за те, що студент виступає за спортивну команду університету або коледжу. Потрібно ходити на заняття, складати тести, робити домашню роботу нарівні з усіма іншими учнями.

10. Проживання

У багатьох американських вузах є гуртожитки. Однак деякі все ж вважають за краще жити в знімних квартирах.

Спочатку розглянемо вартість проживання. Жити в гуртожитку спочатку дорожче, ніж на знімній квартирі. Однак, варто не забувати, що в вартість гуртожитку вже включені платежі за воду, електрику, інтернет, а іноді і харчування. А студентам, які проживають в квартирі, доведеться оплачувати це окремо, найчастіше це несе ще й великі тимчасові втрати, щоб оплатити рахунок іноді потрібно їхати в інший офіс. Спочатку розглянемо вартість проживання Приблизно так може виглядати кімната в студентському гуртожитку в США.

Далі, я постараюся розглянути всі плюси і мінуси проживання в гуртожиток:

Тільки живучи в гуртожиток можна відчути на собі, що ж це таке - студентське життя, і чи дійсно це як у фільмах JПлюсом є і те, що сплативши один раз, не потрібно буде думати про постійні комунальних платежах весь рік. Безпека студентів на кампусі постійно охороняє служба безпеки (security service). І вони дійсно охороняють студентів 24 години на добу, а не просто виконують роль вахтера на вході, як часто це буває в російських гуртожитках. Істотний плюс і те, що найчастіше, гуртожитки знаходяться в безпосередній близькості від навчальних будівель. Пройшовши 200 метрів вже можна опинитися на заняттях.

До мінусів можна віднести те, що хоч це і американське гуртожиток, все ж цей гуртожиток, і тут може бути шумно. Швидше за все, у вас буде сусід і вам доведеться ділити одну ванну на кілька людей. Кімнати дуже маленькі - стіл, стілець, ліжко, шафа - це те, що може там поміститься. Весела студентське життя буде заважати студентам, які хочуть сфокусуватися на навчання. Влітку з гуртожитків потрібно їхати, так що якщо студент хоче вчитися влітку, йому потрібно буде пошукати житло в іншому місці. Як і всюди, гуртожиток на увазі правила (режим пропуску, час відбою і т.д.), це може не всім сподобається. До мінусів можна віднести те, що хоч це і американське гуртожиток, все ж цей гуртожиток, і тут може бути шумно Це фото холу гуртожитку в школі Montverde Academy

Тепер розберемо плюси проживання на орендованій квартирі.

Підійде тим студентам, які цінують свій особистий простір, а простору тут, і правда, більше, ніж в маленькій кімнаті гуртожитку. Додому можна приходити в будь-який момент, немає статуту гуртожитку (хоча іноді, орендодавець може встановлювати свої правила, про це потрібно дізнаватися заздалегідь). Тут не буде так шумно, як в гуртожиток, і можна сфокусуватися на навчанні. Плюсом може бути і те, що можна жити влітку, коли гуртожитки закриті.

Найбільшим мінусом є те, що договір на оренду полягає на рік і розірвати його заздалегідь вкрай важко. Місце проживання може бути віддалене від вузу і доведеться витрачати час на дорогу. Щомісяця потрібно оплачувати комунальні платежі, а це не завжди зручно. Якщо студент захоче провести вечірку на знімній квартирі, швидше за все, сусіди будуть не задоволені і викличуть поліцію.

Моя особиста рекомендація тим, хто перший раз приїжджає на навчання в США - це зупинити свій вибір на гуртожиток хоча б перший рік. Після того, як звикнете, обзаведетеся знайомими, можна вже подумати про проживання на орендованій квартирі.

11. Переклад в інший вуз.

Процес переведення з одного навчального закладу до іншого в США максимально простий через загальноприйнятою Болонської системи освіти. Це означає, що всі предмети в кожному вузі ідентичні і побудовані за загальною балловой системі. Все що потрібно студенту - це відправити довідку зі своїми оцінками в інший вуз і чекати відповіді. У США не буває проблем з перездачею однієї і тієї ж дисципліни.

Зрозуміло, особливостей процесу навчання та нюансів в американських вузах набагато більше, ніж я розглянув в цій статті, але я постарався висвітлити для вас головні відмінності від особливостей навчання в вузах в США від вузів в Росії і СНД. Зрозуміло, особливостей процесу навчання та нюансів в американських вузах набагато більше, ніж я розглянув в цій статті, але я постарався висвітлити для вас головні відмінності від особливостей навчання в вузах в США від вузів в Росії і СНД

__________________________________________________________________________________________________________________________

Якщо у вас залишилися які-небудь питання по спорту і навчанні в США або вас цікавить можливість надходження в школи, коледжі або університети США ви можете зв'язатися зі мною наступними способами:

Мій блог, де ви зможете дізнатися більш детальну інформацію про спорт в США і Європі, а також про гравців з Росії, України, Білорусі та інших країн СНД, які виступають за кордоном: vk.com/public77518496

Зв'язатися особисто зі мною можна Вконтакте або по email: ВК: vk.com/alexskryagin

Email: [email protected]

6. Чи платять студентам-спортсменам в США якусь зарплату і заробляють вони гроші займаючись спортом в університетах або коледжах в Америці?
Що у нас залишається?
Витрати грошей на якісь особисті потреби?
Наприклад, походи в кіно чи кафе?