Полезные материалы

Точка відліку. Запуск Xbox 360 в США

16 листопада Microsoft анонсувала одну з найбільш до масштабних піар-акцій, приурочених до виходу Xbox 360, - грандіозну вечірку Zero Hour. Провести її було вирішено в пустелі Мохаве на півдні штату Каліфорнія. Квитки поширювалися трьома офіційними способами і одним неофіційними. Їх отримали найактивніші відвідувачі форумів сайту www.xbox.com , Ті, хто зробив попереднє замовлення Xbox 360, і переможці конкурсу Hex 168, який проводився на сайті www.hex168.com , Запущеному спеціально для розкрутки консолі. Серед 360 переможців, до речі, виявився і один росіянин - хтось Станіслав з Москви. Ось тільки приїхати на Zero Hour йому не вдалося (треба ж отримувати візу, купувати авіаквитки і так далі).

В принципі, потрапити на Zero Hour міг кожен охочий - були б гроші. У той день, коли почали роздавати запрошення, вони відразу ж з'явилися на інтернет-аукціонах. Стараннями американських ЗМІ навколо Zero Hour був створений такий ажіотаж, що на eBay (найпопулярнішому мережевому аукціоні) квитки перепродували за тисячу і більше доларів. Всього вечірку відвідали 3000 осіб, не рахуючи обслуговуючого персоналу, журналістів (серед них був і ваш покірний слуга) та інших халявщиків.

18 листопада, 12.00. Офіс головного редактора GameSpot China (авторстатьі живе в Китаї і працює в китайському відділенні GameSpot, найбільшого в світі онлайнового ігрового видання. - Прим. Ред.). Десять добровольців, в тому числі і автор цих рядків, зголосилися на абсолютно божевільний вчинок: протриматися на Zero Hour рівно добу без сну і їжі. Основне завдання - розглядати, рознюхує і запам'ятовувати все будь-яке.

19 листопада, 9.00. Камери напоготові, настрій бойовий, рюкзаки упаковані по мінімуму, тому що повертатися доведеться завантаженими до відмови. Квитки на руках, ми в літаку. На нас чекає не найприємніше 14-годинна подорож за маршрутом Пекін - Лос-Анджелес. Увечері цього ж дня ми приземляємося в Лос-Анджелесі, втомлені і знесилені.

Увечері цього ж дня ми приземляємося в Лос-Анджелесі, втомлені і знесилені

Величезна будівля на задньому плані - це той самий ангар, де проходила Zero Hour.

До ранку 21 листопада учасники Zero Hour почали відключатися один за іншим.

20 листопада, 13.00. Насправді Zero Hour починається ввечері, о 21:00, але ми, як самі допитливі і настирливі, прибули на місце ще з ранку, щоб своїми очима (і об'єктивами камер) побачити останні приготування, пройтися по ще не заповненим галдящей натовпом павільйонів, оцінити розмах майбутнього шоу і рівень сервісу.

Тут доведеться трохи відійти від теми і розповісти, яке завдання поставили організатори перед учасниками вечірки. Microsoft, звичайно ж, не була б собою, якби не вміла вичавлювати з сухого каменю всю воду: крім самої вечірки, безлічі презентацій, чемпіонатів і сесій по роздачі автографів, які йшли протягом усіх 24 годин, відвідувачам пропонувалося взяти участь в грі .. . на виживання. Це означає, що ті, хто зміг витримати всі 24 години без сну, отримували призи та пам'ятні сувеніри. А також незабутню головний біль ...

Місце для шоу (гігантський ангар в центрі пустелі) Microsoft вибрала екзотичне, зате не було тісноти і нікому не довелося стояти в чергах за приставками.

Самий довгоочікуваний момент всієї вечірки: перші коробки з Xbox 360 ось-ось потраплять в руки перших покупців.

Отримавши бейджи, ми були приємно здивовані: на них красувався напис «Full Access». Володарів таких бейджів пускали абсолютно всюди, вони навіть могли погладити по лисині Джея Аллард і пощипати за бороду Пітера Мура (про те, хто вони такі, см. Вставку по сусідству). Велика частина заходів проходила в величезному ангарі, по сусідству стояло кілька наметів: в одному був бар з алкогольними напоями, в іншому реєстрували відвідувачів шоу, а в третьому можна було відпочити в тиші від невпинного гуляння.

Приблизно о п'ятій годині вечора почали підтягуватися перші учасники і шикуватися в чергу, яка вже на сьому годину розтягнулася майже до самої Арізони. Ми теж встаємо в чергу - щоб отримати максимум вражень і заряджати енергетикою натовпу. За все своє життя мені жодного разу не доводилося бачити стільки щасливих людей на окремо взятій ділянці землі. То тут, то там від надлишку емоцій вигукували освідчення в коханні до Xbox 360, хтось співав пісні, інші сміялися і жартували. Загалом, настрій у народу було виключно святкове.

На боксерському рингу раз у раз влаштовувалися показові бої між персонажами ігор для Xbox 360.

Біля сцени, де виступали розробники, народу було небагато.

На територію Zero Hour почали пускати рівно о 21:00, але головний павільйон відкрився тільки о 22:00. Нудьгувати, однак, не довелося: за цей час треба було зареєструватися та отримати свій survival kit (набір для виживання): шапку, куртку (все з логотипом Xbox 360 і Zero Hour), три шоколадні батончики і три пачки з освіжаючими льодяниками. За підрахунками організаторів, цього повинно було бути досить, щоб протриматися добу, але для підстраховки поставили ще один великий стіл, який просто ломився від різних страв (на жаль, там теж були одні солодощі).

За підрахунками організаторів, цього повинно було бути досить, щоб протриматися добу, але для підстраховки поставили ще один великий стіл, який просто ломився від різних страв (на жаль, там теж були одні солодощі)

Незвичайну витримку проявив Пітер Мур. Вистоявши 24 години на Zero Hour, він відразу ж відправився на презентацію Xbox 360 в Сіетл, а звідти - в Редмонд. Весь цей час Пітер так і не стулив очей.

Поки зареєстровані відвідувачі підтягувалися до ще закритим воріт, їх розважали грали на барабанах монголи і різного роду картинки, висвічувати прямо на величезній стіні ангара. Через деякий час на сцену, споруджену біля ангара, піднялися «батьки» Xbox і Xbox 360: Джей Аллард і Пітер Мур. Після короткої вступної промови двері центрального павільйону нарешті відкрилися і всі навперебій рвонули займати місця перед консолями (деякі, правда, вважали за краще польовий бар).

В ангарі знаходилося кілька сотень Xbox 360, близько півтисячі м'яких пуфів, величезна сцена, боксерський ринг в центрі залу і кімнати для VIP-персон, де вони могли спокійно грати, не відволікаючись на зовнішню суєту. Також був магазин з продажу Xbox 360, але в цей час він ще не працював - продажу консолей для учасників почалися тільки ввечері 21 листопада. Сам ангар був оформлений в такому собі індустріальному стилі: хаотично розставлені металеві конструкції, дерева з пружинами замість листя, величезна секція, що нагадує будівельні ліси, на яких були розвішані демо-юніти Xbox 360. Освітлення підібрали під колір символіки Xbox 360 - яскраво-салатова.

Освітлення підібрали під колір символіки Xbox 360 - яскраво-салатова

Чіл-аут - тут можна було відпочити в тиші і спокої.

Відвідувачі самі вибирали собі заняття до душі. Одні зависали в барі, інші полювали за сувенірами і автографами, треті бігали по презентаціях, інші ж просто грали, розвалившись в зручних пуфиках. З цими пуфиками, до речі, робили найнеймовірніші речі: на них сиділи, спали, з них будували замки, ними навіть билися (жартома, звичайно). На боксерському рингу в центрі залу регулярно проходили бої за участю Рю Хаябуси (серія Dead or Alive, Ninja Gaiden), людини-омара (Kameo: Elements of Power) і величезною консервної банки (навіть не знаємо, з якою вона гри). У перервах між боксерськими поєдинками на гігантську сцену виходили розробники і розповідали публіці, що зібралася про свої досягнення, але слухали їх неуважно - рядовим гравцям розповіді девелоперів були нецікаві. Учасники численних конкурсів і турнірів могли виграти масу ексклюзивних подарунків, в тому числі змінні лицьові панелі для Xbox 360, на яких за бажанням переможця художники малювали все що завгодно. Встигнути все і всюди було просто неможливо, тому багато хто використовував наступну схему: пограв - подивився шоу - посидів в барі - ще раз пограв.

Ігор було представлено досить багато. Крім лаунч-тайтлів (вони надійшли в продаж одночасно з консоллю) були проекти, ще далекі від завершення: екшен Ninety-Nine Nights, файтинг Dead or Alive 4 і ще якась «тиснуть» на японській мові (!). Але найбільший ажіотаж викликала, безумовно, Dead or Alive 4 (до моменту виходу журналу гра вже з'явиться на прилавках).

Але найбільший ажіотаж викликала, безумовно, Dead or Alive 4 (до моменту виходу журналу гра вже з'явиться на прилавках)

Пустеля Мохаве знаходиться на півдні штату Каліфорнія. Площа - близько 30 000 км2.

Через п'ять-шість годин після старту відвідувачі просто втратили почуття часу: стільки розваг, і всюди хочеться встигнути. «Вижити» вдалося далеко не всім, навіть незважаючи на те що всім бажаючим безкоштовно наливали енергетичний напій Dew MDX. Ближче до світанку багато хто почав вирубувати прямо на ходу: хтось засинав під час гри з геймпадом в руках, хтось розпластався на підлозі, а найкмітливіші будували з пуфів затишні гніздечка і засипали в них.

21 листопада, рано вранці. Найстійкіші з працею виповзають на вулицю. Тут для них вже готові розваги: ​​їзда на самокатах (з перешкодами!), Стрибки на батутах і настільний футбол гігантських розмірів. Публіка зустрічає їх без особливого ентузіазму: всі намагаються приберегти сили до вечора, коли почнуться продажі Xbox 360. День пройшов дуже спокійно: селебріті знову роздавали автографи, розробники виступали на сцені, а самі «живучі» гравці брали участь в турнірах.

О сьомій годині вечора з'явилися вантажівки з консолями (їх супроводжував поліцейський ескорт). До цього часу народ вже нетерпляче тупцював біля кас, але товкучки і заворушень не було, нікого не затоптали й не задавили. Купивши приставку, виснажені учасники Zero Hour тут же вирушали додому.

Дуже приємно, що Microsoft закотила таку шикарну гулянку для звичайних гравців, а не стала робити закриту презентацію для журналістів, як це було в 2001 році з першим Xbox. Готувалися до Zero Hour у великому поспіху (павільйони і декорації почали будувати лише за тиждень до початку заходу), але по ходу вечірки ніяких накладок не виникало. Порадувала і розважливість організаторів: вільних консолей, пуфів і подарунків усім вистачило з надлишком. Не сподобалася тільки зайва затягнутість вечірки: все-таки 24 години - це злегка перебір, досить було б і 12-годинного марафону.

Повертаючись до готелю вже пізно ввечері, ми були вражені кількістю людей, які з вечора займали черги у супермаркетів, щоб рано вранці придбати Xbox 360. Люди приходили з кушетками, спальними мішками і ковдрами; деякі навіть розбивали намети.

22 листопада, 9.00. Я з фотоапаратом стою у того самого супермаркету, біля якого ми проїжджали рано вранці. За цей час черга виросла в десятки разів. На вулицю виходить співробітник магазина і намагається заспокоїти натовп: мовляв, не хвилюйтеся, всім консолей не вистачить в будь-якому випадку. Двері магазину відкриваються, і люди ... організовано заходять усередину. Ніхто нікого не штовхає, не виносить вітрини, що не ламає руки. Першими приставки отримують ті, хто зробив попередні замовлення, всі інші нетерпляче переминаються з ноги на ногу. Коли щасливі «предзаказнікі» нарешті вивалюються на вулицю, консолей залишається зовсім мало, тому продають їх максимум по одній коробці в руки. Проте більшості покупців приставки все ж таки не дістаються. Схожа картина була і у всіх інших магазинах США і Канади.

Попит народжує пропозицію: в той же день на аукціоні eBay з'явилися Xbox 360 за цінами, в кілька разів перевищує магазинні - від $ 1000 і більше (в магазинах приставка коштує $ 299 в базовій комплектації і $ 399 - в повній). Сама ж значна сума, за яку продали Xbox 360 (на даний момент), склала $ 10 600 (!).

Найбільші відчайдухи гіки ночували прямо біля магазинів, щоб з ранку першими купити Xbox 360.

Велика частина натовпу просто не помістилася в кадр.

«Xbox 360 розпродані!» - така картина спостерігалася практично у всіх магазинах, які торгують технікою.

Тато і мама Xbox'ов

Зліва - Пітер Мур, віце-президент з продажу і маркетингу відділення Home and Entertainment Division компанії Microsoft. Раніше обіймав посаду президента SEGA of America, але був відправлений у відставку через те, що боси SEGA залишилися вкрай незадоволені ходом продажів спортивних ігор на північноамериканському ринку.

Праворуч - Джей Аллард, ще один віце-президент Microsoft, найголовніша людина по Xbox і сама блискуча лисина ігрової індустрії. Ідея вивести Microsoft на консольний ринок належить саме йому.