Полезные материалы

Як схуднути під час сну: вісім корисних порад

З

Хоча фраза "схуднути уві сні" сприймається як рекламний слоган, це нормальний фізіологічний процес, кажуть фахівці. Головне - знати, як його "включити". На думку експертів, для цього потрібно лише обзавестися парою нових звичок, пише health info .

висипайтеся

Перетворити в звичку цю рекомендацію під силу не кожному. Зате вже якщо привчити себе спати по 8,5 годин на добу, можна прискорити процес схуднення в два рази.

На прикладі двох груп вчені з Гарварду з'ясували: добровольці, які проводять в ліжку 8,5 годин, худнуть в два рази швидше тих, хто спить по 5, 5 годин - при однаковому споживанні калорій.

Більш масштабні дослідження провела інша група дослідників з Гарварда. Вони вивчили звички 133 353 здорових жінок, які протягом 10 років добре висипалися. З'ясувалося, що ризик розвитку діабету 2 типу (який пов'язаний з надмірною вагою) у них на 45% нижче в порівнянні з тими, хто спав менше 6 годин, у кого було апное сну або інші порушення сну.

Конкретні цифри привели фахівці клініки Майо. Вони встановили, що скорочення сну від звичного графіка на 80 хвилин додає 549 нерозтрачених калорій на наступний день.

пийте молоко

Стакан молока перед сном не тільки допомагає заснути, але і допомагає зростанню м'язової тканини, поки ви спите. Все тому, що молоко або йогурт багаті казеїном - білком, який "підживлює" м'язи амінокислотами. Фізіологічно схема працює з усіма.

Будь ви культуристом або артистом, які віддають перевагу легкі фізичні навантаження. М'язи в будь-якому випадку стануть збільшуватися, тим самим прискорюючи метаболізм і змушуючи організм спалювати більше калорій.

вимкніть обігрівач

Теплу ковдру - поганий помічник у засипанні і схудненні. Вчені виявили, що в прохолодній кімнаті людина витрачає частину калорій зі сховища білого жиру для спалювання бурого.

Нагадаємо: біла жирова тканина - це те, що накопичується на стегнах і сідницях. Її головне завдання - запасати ліпіди. Бурі жирові клітини відповідають за терморегуляцію і створюють тепло з запасених ліпідів. Грубо кажучи, білий жир грає роль дров, які потрапляють в "буру" піч для опалення всього організму. Це той випадок, коли зайві сантиметри в прямому сенсі згоряють, поки ви спите.

Приділіть час собі

Засипати до того, як голова торкнеться подушки, - стрес для організму. Почитайте книгу, займіться шиттям або будь-яким іншим хобі, не пов'язаним з гаджетами і телевізором.

"Це може здатися марною тратою часу, але перед сном приділіть собі 30 хвилин, навіть якщо через це ви підете спати трохи пізніше", - радить Ребекка Скотт, асистент професора неврології в Центрі сну при Нью-Йоркському університеті. - Це допомагає зробити сон міцніше і накопичити енергію ".

приберіть гаджети

Вчені продовжують твердити: мінімум за година до сну потрібно відкласти гаджети і відійти подалі від комп'ютерів і телевізорів. Синє світло моніторів скорочує вироблення гормону сну мелатоніну.

закрийте штори

У 2014 дослідники з Оксфордського Університету вивчили здоров'я жінок, які люблять спати в темних кімнатах. На 21% вони були менше схильні до повноти, ніж ті, хто вважали за краще спати зі включеними торшерами або відкритими вікнами.

В ідеалі загальне світло в приміщенні потрібно гасити з заходом сонця. Перебуваючи в напівтемряві, ви запасеться масу мелатоніну, вважають європейські вчені. Але навряд чи вони врахували особливість російського клімату.

Не пийте

Пара-трійка келихів червоного перед сном не заспокоює, а навпаки, бадьорить. Причому в другій половині ночі.

"Це тому, що метаболізм цукру в алкогольних напоях не дає вашому тілу нормально спати", - пояснює Ребекка Скотт, асистент професора неврології в Центрі сну при Нью-Йоркському університеті.

У 2015 році в Мельбурнському університеті помітили: після нічних пиятик у людини в мозку починається справжній феєрверк з нервових імпульсів. Тут вже не до схуднення і не до сну.

Однак щільно є, міцно спати і при цьому худнути - з області фантастики. Працювати над собою все одно доведеться.

"Я зазвичай кажу своїм пацієнтам, що процес схуднення - це тринога, яка спирається на дієти, фізичні навантаження і сон. Прибери одну ніжку - і конструкція завалиться", - порівнює Олександра соша, лікар в Медичному коледжі імені Вейла Корнелла.

скиньте напруга

Інтенсивні фізичні навантаження незадовго до сну, звичайно ж, розбурхають організм. Інша справа - розслаблюючі асани йоги, легка розтяжка і вправи з діафрагмовим диханням - для схуднення і якнайшвидшого засипання.

Такий підхід дозволяє заспокоїти парасимпатическую нервову систему, зменшити напругу і скоріше заснути, вважають фахівці.

До речі, ми не згадали про секс - крім міцного сну, у цієї звички ще багато переваг.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram