Полезные материалы

Як виховують чемпіонів в одній з кращих кінних шкіл України

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 листопада 2013, 10:14 Переглядів: 21 листопада 2013, 10:14 Переглядів:   Спортивні будні

Спортивні будні. Юних наїзників вчать міцно триматися в сідлі і направляти скакуна. Фото: архів школи.

Дніпропетровська кінно-спортивна школа Олімпійського резерву на Передовий вважається однією з кращих в країні. Свою історію вона веде з 1962 року, але тоді це була просто секція при іподромі на проспекті Кірова. За 50 років існування тут зуміли підготувати більше двохсот кандидатів і майстрів спорту, безліч чемпіонів і спортсменів міжнародного класу. Навчатися верховій їзді тут можна безкоштовно з 11 років. "Сегодня" з'ясовувала, що потрібно для того, щоб стати вихованцем і як готують чемпіонів.

"Діти, які приходять до нас займатися, хворіють кіньми. Вони з ранніх років люблять цих тварин, збирають їх фігурки, малюнки, - розповідає інструктор Володимир Корчевський. - Батьки кажуть, що не могли дочекатися, коли дитина подорослішає, щоб привести його сюди . У нас можна навчитися конкуру, виїздки, триборства ".

Дійсно, серед вихованців безліч хлопців, які ледь до стремен дістають, але вже шалено закохані в кінний спорт. По-іншому тут не можна: мета школи - виховання кадрів для олімпійської збірної України. Для того, щоб потрапити на бюджетне навчання, діти повинні проявити завзятість і здати нормативи з основ фізичної підготовки.

"Займаємося три рази в тиждень, їзда займає 45 хвилин. Крім цього, учень в обов'язковому порядку сам доглядає за конем. Після тренування конячку потрібно вишагать, випасти, помити, завести в денників, - розповідає Корчевський. - На все йде не менше трьох годин ".

Скакати галопом на першому тренуванні ніхто не вчить, хлопців спочатку знайомлять з кіньми, вчать, як правильно підійти до тварин. Все відбувається настільки плавно, що батьки не бояться за своїх дітей. Основам їзди вчаться на державних конях. Однак в школі зізнаються, що доскакати на них можна найчастіше тільки до кандидата в майстри спорту. Якщо потрібно розвиватися далі, то краще придбати свого скакуна і поставити його в тутешню стайню.

"Всього у нас 150 коней, приблизно половина - приватні, - каже інструктор. - Утримувати свого коня в стайні обходиться в суму 2250 грн на місяць, сюди входять послуги конюха, підстилка, корм, оплата комунальних послуг. До речі, це цілком терпима сума, адже в Києві за подібну послугу платять по $ 1,5 тис. ".

Своїх студентів тут ведуть до 23-х років, після цього багато хто залишається тут на тренерській роботі, інші виїжджають за кордон. Так, колишній вихованець Сергій Заїка зараз в Канаді і працює тренером у найбільшому кінно-спортивному центрі Північної Америки.

"Багато хто думає, що на такий спорт відразу потрібно багато грошей, і це можуть дозволити собі тільки багаті люди. Насправді, почати можна з нуля. Так, наш вихованець Олександр Продан в 15 років став наймолодшим майстром спорту в Україні. Він із сусіднього села, з небагатої сім'ї, спочатку у нього не було грошей навіть на черевики для верхової їзди. Виступав в рваних кросівках і спортивному костюмі. Зараз йому 17 років, і він домігся великих успіхів ", - пишається спортсменом Володимир Корчевський.

Безумовно, всі тренери і учні до коней тут ставляться з особливим трепетом. Кажуть, що у них 55% загальних генів з людиною, тварин тут пестять, з ними спілкуються. "Коні здатні лікувати від хвороб, адже недарма їх використовують для реабілітації дітей з ДЦП, при порушенні слуху та мовлення. У них особливе біополе, - кажуть тутешні тренера. - А вже як від депресії лікують! Досить просто погодувати коня, погладити його - і настрій поліпшується ".

Як розповіла "Сегодня" мама одного з юних любителів верхової їзди Світлана Ткачук, пристрасть до коней робить дитину добрішими і відповідальніше. "Якщо у чада з'явилося таке хобі, мені вже не так страшно, що він зв'яжеться з поганою компанією, - говорить батько. - Він зайнятий, це дисциплінує і вчить доглядати не тільки за собою".

ЗАРАДИ ХОБІ БЕЗ МАШИНИ. Купити гарного коня часом виходить дорожче, ніж обзавестися добротної іномаркою. За кінь для прогулянок просять мінімум 60 000 грн, а ціна на елітного скакуна стартує від 100 000 грн. "Кінь тим дорожче, чим більше у неї перемог, - кажуть в кінно-спортивній школі. - Довести до того, щоб кінь цінувався в кілька мільйонів вдається небагатьом. У нас на Першетравенском конезаводі продаються спеціально виведені коні елітних кровей і по $ 400 000. Природно , купити такого скакуна можуть не всі ". Втім, придбання дорогої конячки - це не тільки величезна радість, але і ризик. Адже якщо кінь захворіє, то на лікування потрібно викласти з гаманця близько 2000 грн на добу. "Коли я купила коня, то продала машину, - каже наїзниця Тетяна Шконь. - Супутніх витрат дуже багато. Навіть за скромну амуніцію для верхової їзди потрібно витратити не менше 3500 грн. А якщо кінь прихворів, то лікування обходиться дорожче людини. І не кинеш адже, до коней так звикаєш, що ніяких грошей не шкода ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як виховують чемпіонів в одній з кращих кінних шкіл України". інші Новини Дніпра дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Вікторія Яковлєва

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ