Полезные материалы

Як врятуватися від кліщів на пробіжці

  1. Правило 1. Відкритих ділянок тіла має бути менше
  2. Правило 2. Руки, обличчя і одяг обробляємо спреєм
  3. Правило 3. Бігайте по стежках, уникайте рунистих місць
  4. Правило 4. Переносите тренування на шкільний стадіон
  5. Правило 5. Після бігу оглядайте себе і одяг
  6. Що робити, якщо кліщ уже вкусив

Близько чотирьох тисяч постраждалих від укусів кліщів росіян звернулися в лікарні до кінця квітня, повідомив Росспоживнагляд. Крім того, вперше вогнище кліщового енцефаліту виявили в Москві: кліщів-переносників енцефаліту знайшли в Крилатському парку. Поки є тільки випадки зараження тварин, які мешкали на цій території. Однак столична влада вже рекомендували жителями Крилатского бути обережніше і зробити щеплення від енцефаліту.

Як уберегтися від кліщів бігунам, які тренуються в парку. Про це «Советскому спорту» розповів Дмитро Авер'янов, легкоатлет і тріатлоніст.

Правило 1. Відкритих ділянок тіла має бути менше

Близько чотирьох тисяч постраждалих від укусів кліщів росіян звернулися в лікарні до кінця квітня, повідомив Росспоживнагляд

Статті | Що значить біль у боці під час бігу. І де ще може хворіти у бігунів

«На пробіжку потрібно одягатися так, щоб відкритих ділянок шкіри було якомога менше, - говорить експерт« Советского спорта ». - В ідеалі відкритими повинні залишитися тільки обличчя і долоні. Слабке місце бігуна: кісточка. Багато надягають на пробіжку бігові легінси, які як раз закінчуються в цій області і короткі шкарпетки «під кросівок». Область щиколотки виявляється «точкою входу» для кліща: через неї він може заповзти під легінси і далі куди завгодно. Щоб уникнути цього краще надягати довгий носок, не залишаючи відкритих просторів. На голову краще одягати шапочку, особливо якщо у вас довге волосся, в яких легко сховатися кліща ».

Правило 2. Руки, обличчя і одяг обробляємо спреєм

«Перед пробіжкою краще обробити одяг спеціальним спреєм проти кліщів. Це не дасть 100% гарантії, що до вас не причепиться кліщ, але істотно знизить цю ймовірність. Якщо спрей дозволяє, нанесіть його також на руки і обличчя. Уникайте потрапляння спрею в очі! ».

Правило 3. Бігайте по стежках, уникайте рунистих місць

«Кліщі часто мешкають в невисоких кущах, нерідко - у вологих місцях поруч з водоймами. Вони, як стверджують медики, рідко заповзають на дерева і не можуть звідти «зістрибувати» на людину. Тому для бігуна дуже важливо уникати рунистих місць. Планувати тренування потрібно так, щоб біговій маршрут пролягав по стежках, по можливості з мінімальною кількістю рослинності. Не варто заглиблюватися в ті місця парків, де немає доріжок і є зарослі місця ».

Правило 4. Переносите тренування на шкільний стадіон

«Весна - період особливої ​​активності кліщів. Тому, щоб убезпечити себе, краще взагалі в цей час перенести тренування з лісопарку в інше місце. Хороший варіант - шкільні стадіони поруч з будинком: це зручніше в плані доступності і безпечніше в плані атаки кліщів. Я б рекомендував тимчасово уникати пробіжок в Крилатському парку столиці, де виявили вогнище кліщового енцефаліту. Піддавати себе зайвої небезпеки не потрібно: краще бігати в місті або знайти легкоатлетичний манеж ».

Правило 5. Після бігу оглядайте себе і одяг

«Кліщу потрібно деякий час, щоб упитися в шкіру людини. Як правило, це час від півгодини і більше: кліщі люблять м'які місця - пахви, внутрішню поверхню стегон. Комасі спочатку потрібно знайти їх. Це підвищує шанси бігуна виявити паразита до того, як він встигне вас вкусити.

Після пробіжки обов'язково оглядайте одяг і тіло на предмет виявлення кліщів. Особливу увагу приділіть голові: в волоссі комаха важко виявити, і кліщі часто там ховаються. Періть одяг після кожного тренування. Так ви убезпечите себе від того, що паразити можуть залишитися непоміченими в складках вашої спортивної уніформи ».

Увага! Страшно! Епідемія! Осередок кліщового енцефаліту вперше виявлений в Москві, і знаходиться він в Крилатському За даними газети «Известия», з посиланням на доповідь наукових співробітників Центрального НДІ епідеміології Росспоживнагляду, вперше за всю історію спостережень, в Москві було виявлено вогнище кліщового енцефаліту. На жаль для жителів Крилатського, а також найближчих до нього районів, вогнище знаходиться в Крилатському лісопарку, розташованому між Рубльовському шосе, Осінньої і Крилатському вулицею. Як пише видання, в 2017 році вже був зафіксований випадок укусу людини енцефалітний кліщем якраз в лісопарку у перетину Рубльовського шосе і Осінньої вулиці. У цьому році ситуація може повторитися. Випадок, що стався в 2017 році, коли в результаті укусу кліща в лікарню потрапив житель району Крилатське, став відправною точкою для проведення дослідження, яким зайнялися фахівці ЦНДІ. З серпня по жовтень 2017 року, співробітники центру ретельно досліджували схвальні масиви і парки Західного округу. В результаті, в лісопарку в Крилатському були виявлені не тільки енцефалітні кліщі, а й інфіковані ссавці, наприклад, лісові полівки. Трохи пізніше стало відомо ще про один випадок укусу кліщем людини, який нещодавно трапився роком раніше, в 2016 році. Тоді укус був зафіксований в іншому місці - на території Центральної клінічної лікарні в Кунцево, безпосередньо поруч з парком, що в принципі недалеко від того місця, де був зафіксований другий укус в 2017 році. Для профілактики можна зробити і щеплення, тим більше, як пишуть «Известия» з посиланням на в.о. начальника відділу епідеміологічного нагляду управління Росспоживнагляду по Московській області Кахабер Гвазава, жителі ендемічних територій проходять безкоштовну вакцинацію від кліщового енцефаліту. Як повідомляє krylatskoye.ru від Вівторок, 23 квітня 2018 13:01 # новини #news # новостікрилатского # Крилатське #krilatskoe #krilatskoedistrict # дітям # безкоштовно # вакцинація # кліщ # енцефаліт # епідемія # важливо # події

публікація від Raion> Krilatskoe_ZAO_Moscow (@Krilatskoe) 24 Кві 2018 о 12:30 PDT

Що робити, якщо кліщ уже вкусив

- зверніться до найближчого травмпункту для видалення кліща. Чи не видаляти комаха самостійно. Ви можете розірвати його на частини. Це ускладнить подальше видалення і зробить проблематичним дослідження кліща;

- Чи не змащуйте кліща олією. Велика ймовірність, що комаха може від цього померти. Це ускладнить його видалення і дослідження;

- віднесіть живого кліща на дослідження. Підказати, де приймають паразитів, вам зможуть в поліклініці або травмпункті. Покладіть кліща в чисту тару;

- здайте аналіз крові. Укус кліща може призвести до захворювання на енцефаліт і бореліоз (він же - хвороба Лайма). Ці хвороби вражають мозок, нервову систему, суглоби, серце. Аналіз крові виявить зараження на ранніх етапах і допоможе почати своєчасне лікування.