Полезные материалы

Портативний аналізатор спектру діапазону 2.4 ГГц. Частина 2. Програма

продовження
Початок читайте тут:

Частина 1 . Залізо

Miguel A. Vallejo

програма

Програма написана на С. Я використовував AVR-GCC під Windows (WinAVR). Підпрограми для РКІ засновані на коді, написаному Fandi Gunawan для Nokia 3310, а в основі підпрограм для модуля CYWM6935 - коди, створені Jason Hecker. Програма працює безперервно і сканує весь діапазон (від 2400 до 2495 МГц) шість або сім разів в секунду, відображаючи дані майже в реальному часі.

Програма працює безперервно і сканує весь діапазон (від 2400 до 2495 МГц) шість або сім разів в секунду, відображаючи дані майже в реальному часі

У програмі реалізовано три режими відображення:

Швидкий: Буде відображено значення амплітуди безпосередньо з модуля, без будь-якої обробки. Цей режим підходить для пошуку аналогових сигналів (з несучою).

Повільний: Інформація про амплітуду оновлюється на екрані тільки в тому випадку, якщо поточний сигнал більше попереднього. Якщо немає, що відображається сигнал зменшується на одну поділку, до тих пір, поки не досягне нуля. Цей режим корисний для пошуку цифрових сигналів, які зазвичай приходять короткими пачками. Швидкий і повільний режими працюють подібно автоматичного регулювання посилення в зв'язковому приймачі.

Експозиція: У цьому режимі, сигнал оновлюється на екрані, тільки якщо поточне значення амплітуди перевищує попереднє. В цьому випадку, запустивши даний режим на кілька секунд, або хвилин, можна отримати фотографію спектра. Кнопка «скидання» просто очищає екран, щоб запустити новий цикл експонування.

На практиці

Аналізатор став моїм найкращим товаришем в подорожах. У будь-який момент можна побачити, які частоти / канали використовуються навколо. Дуже цікаво нести аналізатор в кишені в режимі експозиції і ходити з ним в своєму районі. Можна визначити, які частоти або канали вільні. Згодом, я навчився знаходити відмінності між сигналами різних пристроїв:

WI-FI сигнали: В режимі експозиції їх спектр має приємну закруглену форму шириною не більше 20-22 МГц.

Бездротові FM камери (і сигнали аналогового телебачення): Ви побачите чітку несучу і модуляцію. Якщо у відеосигналу є звук, ви побачите пару бічних смуг на відстані 6 або 7 МГц від основної несучої.

Bluetooth пристрої: Ці пристрої можна виявити тільки в режимі експозиції. Вони з'являються як випадкові піки по всьому діапазону сканування, аж до частоти 2483 МГц.

Мікрохвильові печі: Просто шум по всій шкалі. Я помітив, що центральна частота дрейфує, в залежності від завантаження печі. Якщо в печі нічого немає, зміщення центру не перевищує декількох мегагерц. Зазвичай центр знаходиться на частоті 2450 МГц, а ширина шумовий смуги становить 60 або більше МГц. Ці сигнали найбільш часто спостерігаються під час сніданку, ланча або обіду.

Інші пристрої: У смузі частот аналізатора зустрічається багато непізнаних сигналів. Деякі з них аналогові, інші дискретні. Зазвичай вони займають смугу шириною в кілька мегагерц. Я думаю, що це малопотужні пристрої, такі, наприклад, як бездротові клавіатури. Крім того, мені зустрічалися деякі місця з потужними несучими, в основному близько 2440 МГц. Що це таке - я зрозуміти не зміг.

За межами діапазону: Діапазон ISM закінчується на частоті 2483.5 МГц, але аналізатор сканує аж до 2495 МГц. Зазвичай в цьому сегменті не спостерігається нічого крім шуму, але іноді там трапляються і сигнали. Деякі з них схожі на сигнали ISM пристроїв, інші ні ...

Найінтенсивніше використовується діапазон 2450 ... 2470 МГц, 11 канал WiFi. Припускаю, це тому, що канал за замовчуванням використовується в багатьох бездротових маршрутизаторах і точках доступу.

Miguel A. Vallejo

удосконалення

Ви повинні були помітити відсутність двох речей в аналізаторі. Перша - вимикач. Куди встановити його, не зіпсувавши зовнішній вигляд? Спочатку він розміщувався вгорі телефону, але тепер там знаходиться модуль, а розміщувати дроти під антеною взагалі погана ідея. Але поки я готовий з цим миритися. Аналізатор споживає менше 15 мА, і з типовим акумулятором від Nokia 3310, ємністю 900 мАг, може працювати безперервно протягом декількох днів.

Друге, чого не вистачає в аналізаторі - вбудованого зарядного пристрою. Було б дуже непогано мати зарядний пристрій для LiIon акумуляторів, але цей тип акумуляторів вимагає дуже ретельної зарядки. Якщо вдасться знайти мікросхему для управління зарядом LiIon акумуляторів, я спробую встановити її в пристрій, використовуючи оригінальний роз'єм для зарядки, і звичайно, оригінальний зарядний пристрій для телефону. А поки я заряджаю батарейки окремо, використовуючи інший Nokia 3310.

документація

Оригінальний текст програми знаходиться тут .

Ідеї ​​та частини програмного коду я брав звідси:

ea4eoz.ure.es

Куди встановити його, не зіпсувавши зовнішній вигляд?